Lemuři na Madagaskaru

Potřebné doklady na Madagaskar

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY NA MADAGASKAR

Pro vstup na území Madagaskaru je nutné mít cestovní pas ČR platný ještě 6 měsíců po skončení cesty s uděleným vízem. Vstupní víza vydávají zastupitelské úřady Madagaskaru v zahraničí. Pro Českou republiku se příslušné madagaskarské velvyslanectví nachází v Berlíně, a to na adrese: Botschaft der Republik Madagaskar, Seepromenade 92, D-14612 Falkensee-Berlin, Deutschland. www.botschaft-madagaskar.de

Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek (k 09/2023 činí poplatek 35 EUR) při příjezdu na letišti Ivato v Antananarivu. Mějte na paměti, že při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku. A buďte připraveni, že platnost víza se kontroluje velice přísně. Při jeho překročení hrozí dokonce vězení a eventuální deportace ze země.

Při příjezdu z rizikových zemích je požadován navíc platný mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Pretorii.
  • S sebou na Madagaskar si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví České republiky

936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretoria

Telefon: +27 124 312 380

Fax: +27 124 302 033, +27 124 312 398 - konzulární úsek

Nouzová linka: +27 824 160 016

E-mail: pretoria@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consulate_pretoria@mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_pretoria@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/pretoria

Dále lze přímo na ostrově kontaktovat český honorární konzulát, nicméně jeho pravomoci jsou omezeny. Sídlí na adrese:

Lot VV117 C - Manakambahiny - Antananarivo 101, Antananarivo

Telefon: + 261 34 32 20710

E-mail: Antananarivo@honorary.mzv.cz

Lemuři na Madagaskaru Typické madagaskarské baobabyChameleon na Madagaskaru Alej baobabů na Madagaskaru Nosatec žirafýMalý Bamboo lemurLemur Indri - největší z lemurů Typická obydlí na Madagaskaru Lemuří tanec Dívka z místního kmene Ve volné přírodě objevíte i lemury hnědéSEN na Madagaskaru Plavba loďkou na rybolov Jízda na kajaku skrz džungliŽena z kmene SakalavaČerstvé plody moře
zobrazit zájezdy na Madagaskar
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole