Lemuři na Madagaskaru

Elektrické zásuvky a internet na Madagaskaru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY NA MADAGASKARU

Na Madagaskaru existuje pět typů zástrček, typy C, D, E, J a K. Zástrčka typu C je zástrčka, která má dva kulaté kolíky, zástrčka typu D je zástrčka, která má tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém vzoru, zástrčka typu E má dva kruhové kolíky tloušťky 4,8 mm a díru pro uzemňovací kolík umístěný v zásuvce, zástrčka typu J má tři kruhové kolíky s tím, že kolík uprostřed je zemnicí. Zástrčka K má dva kruhové kolíky a jeden uzemňovací kolík.

Madagaskar pracuje s napájecím napětím 127/220 V a 50 Hz. Turisté by měli mít s sebou rozhodně adaptér.

INTERNET NA MADAGASKARU

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení na Madagskaru velice drahé, stejně tak obyčejné volání (a to i příchozí hovory). Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp, které navíc nabízí i videohovor. Před odletem na Madagaskar je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do madagaskarské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál často k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém větším městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Pokud byte se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Airalo či Holafly.

Lemuři na Madagaskaru Typické madagaskarské baobabyChameleon na Madagaskaru Alej baobabů na Madagaskaru Nosatec žirafýMalý Bamboo lemurLemur Indri - největší z lemurů Typická obydlí na Madagaskaru Lemuří tanec Dívka z místního kmene Ve volné přírodě objevíte i lemury hnědéSEN na Madagaskaru Plavba loďkou na rybolov Jízda na kajaku skrz džungliŽena z kmene SakalavaČerstvé plody moře
zobrazit zájezdy na Madagaskar
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole