Letecký pohled na Mauricius

Bezpečnost a na co si dát pozor na Mauriciu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST NA MAURICIU

Obecně platí, že návštěva Mauricia je velmi bezpečná – kriminalita je v zemi na nízké úrovni a nepředstavuje nikterak závažné incidenty. Proto si můžete svou dovolenou naplánovat zcela bez obav. Mějte však na paměti, že dodržování základních bezpečnostních rad vás může ochránit před případnými komplikacemi (krádežemi zejména) a nebezpečím – ostatně jako všude na světě.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Předejděte drobným krádežím a mějte své cennosti a osobní věci neustále u sebe a pod dohledem (nejvíce kapsářů je zcela přirozeně v Port Louis – buďte tedy obezřetní).
  • Do ulic nenoste všechny své cennosti a vysoké obnosy peněz. Doklady, zbytek peněz a jiné cenné věci vložte do hotelového trezoru a zamkněte.
  • Než nastoupíte do taxi, sjednejte cenu s taxikářem ideálně předem. Předejdete tak případnému pokusu o přeplacení jízdného.
  • Sledujte místní zpravodajství, abyste se informovali o případných změnách počasí. Také dodržujte rady místních úřadů, pokud půjde o extrémní klimatické jevy. Cyklony jsou nejpravděpodobnější na Mauriciu od listopadu do května.
  • Dejte také pozor na podvodníky v ulicích či na trzích. Zde se uplatní přísloví „Dvakrát měř, jednou řež.“ Vše tedy prověřujte, než za něco zaplatíte.
  • Nechoďte sami do opuštěných a neznámých míst zejména večer a v noci. I když je Mauricius bezpečný (i pro samotné ženy), je lepší se vyhnout temným a zapadlým uličkám.

Další podstatná bezpečnostní opatření související s pobytem na Mauriciu najdete také na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jakým oblastem se raději vyhnout?

Na Mauriciu neexistuje vysloveně nebezpečná oblast, kam byste nesměli jezdit. Počítejte však raději s vyšší mírou kriminality v centru Port Louis a v turisticky exponovaných místech – zde bují především drobné kapesní krádeže.

Letecký pohled na MauriciusZápad slunce na Mauriciu Výprava lodí na ostrově Mauricius Východ slunce, MauriciusMauricius - vanilkový ostrov Coco-de-mer největší plod světa Vodní lyžování, MauriciusPláže na MauriciuBufetové stoly v hotelu na MauriciuResort na MauríciuHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusInterier luxusního bungalovu
zobrazit zájezdy na Mauricius
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole