Letecký pohled na Mauricius

Počasí na Mauriciu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ NA MAURICIU

Klima na Mauriciu je převážně tropické, avšak horké a vlhké ovzduší zmírňují jihovýchodní pasáty. Severní a západní oblast ostrova pak bývá sušší a teplejší nežli ta východní a jižní. Nejvyšší teploty lze naměřit podél pobřeží (na teploměru zde spatříte zhruba o 3 až 5 °C více než ve zbytku země). Ostrovní stát se dále těší během léta notné dávce slunečního svitu – ve vnitrozemí svítí slunce 6,5 až 8 hodin denně a v pobřežních oblastech dokonce celých 8 hodin za den. V zimě je slunečního svitu o něco méně (průměrně 5 až 7,5 hodin denně). Déšť je na ostrově nejpravděpodobnější v polovině února a nejméně kapek spadne v listopadu.

Pokud jde o roční období, na Mauriciu se nestřídají typicky čtyři, jako je tomu například v České republice.Ostrov zažívá pouze dvě hlavní roční období, tj. léto a zimu. Léto (od listopadu do dubna) je vlhké a teplé, zatímco zima (od června do září) bývá chladná a sušší. Říjnu se dá pak přisuzovat jakési jarní klima a jde spíše o „přechodový měsíc“, kdy se začíná oteplovat. Květen předznamenává příchod mauricijské zimy a dal by se přiřadit k velmi krátkému až nevýznamnému podzimu.

Teploty na Mauriciu jsou po celý rok velmi příjemné – zřídka kdy klesnou pod 17 °C anebo překročí 31 °C. I teplota moře je přívětivá celoročně, v oblíbených letních měsících dosahuje až 27 °C.

Počasí v Port Louis

Port Louis rozkládají se na severozápadním pobřeží Mauricia přináší zdaleka nejpříjemnější teploty v prosinci až dubnu, kdy se denní maxima vyšplhají až k 30 °C a velmi zřídka klesnou pod 23 °C. Jinak jde ale o jednu z „nejchladnějších“ oblastí ostrova, kde naměříte v průměru kolem 27 °C. Na srážky je zde bohaté období od ledna do března a nejméně kapek spadne od října do listopadu (to je také nejlepší čas pro návštěvu hlavního města ostrova).

Letecký pohled na MauriciusZápad slunce na Mauriciu Výprava lodí na ostrově Mauricius Východ slunce, MauriciusMauricius - vanilkový ostrov Coco-de-mer největší plod světa Vodní lyžování, MauriciusPláže na MauriciuBufetové stoly v hotelu na MauriciuResort na MauríciuHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusInterier luxusního bungalovu
zobrazit zájezdy na Mauricius
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole