Letecký pohled na Mauricius

Potřebné doklady na Mauricius

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA MAURICIUS

Před odletem na Mauricius si zajistěte platný cestovní pas. Další doklady jako cestující z ČR nepotřebujete, neboť Evropská unie uzavřela v roce 2009 s Mauriciem dohodu o bezvízovém styku. Doba pobytu bez víza však nesmí přesáhnout 3 měsíce (v průběhu půl roku, od data prvního vstupu na území ostrova). Bezvízový styk se pak týká vysloveně turistů cestujících za účely dovolené/nevýdělečný typ pobytu. Prokázat se musí krom jiného:

  • platnou zpáteční letenkou,
  • dostatkem finančních prostředků na pobyt (min. 100 dolarů/den),
  • a potvrzením o ubytování/rezervace hotelu (možno nahradit zvacím dopisem).

Dále nesmí turista figurovat na seznamu nežádoucích osob pro Mauricius. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje ověřit si aktuální podmínky vstupu na území Mauricia prostřednictvím příslušného kontaktního úřadu, tj. buď na Velvyslanectví Mauricijské republiky v Berlíně nebo na Honorárním konzulátu Mauricijské republiky v Praze, protože se mohou v čase měnit.

COVID-19: Co se týká očkování proti COVID-19 nebo povinnosti absolvování antigenního či PCR testu – cestující přilétající na Mauricius se již nemusí prokazovat očkovacím certifikátem či negativním testem. Doporučuje se však, aby si turisté stáhli a vyplnili zdravotní formulář, který poskytuje web Safe Mauritius. Více informací naleznete k tématu také na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty na Mauricius děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka. O konkrétních podmínkách při cestování s dětmi na Mauricius se informujte u zastupitelských úřadů Mauricijské republiky.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČRtoto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší mauricijské policii, jejíž zaměstnanci vám následně předají potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy a předložení zprávy o hlášení nejbližší zastupitelský úřad ČR v Mauricijské republice, tj. buď Honorární konzulát Port Louis anebo Velvyslanectví Pretoria.
  • S sebou na Mauricius si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR s působností v Mauricijské republice

· Telefonní kontakt na Honorární konzulát Port Louis: +230 206 39 88

· Telefonní kontakt na Velvyslanectví Pretoria: +27 124 312 380, nouzová linka +27 824 160 016

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA MAURICIUS

Po příletu na Mauricius (na letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport) musíte předložit imigračnímu úředníkovi při odbavování platný cestovní pas. Vízum není nutné, pokud cestujete v rámci bezvízového styku – což pro obyvatele ČR aktuálně platí/pobyt bez víza je však omezen třemi měsíci (v průběhu půl roku, od data prvního vstupu na území ostrova). Předkládat očkovací certifikát či negativní test proti COVID-19 již není nutné. Imigrační úředník však po vás může vyžadovat vyplněný zdravotní formulář, předložení zpáteční letenky, prokázání se dostatečnou hotovostí na pobyt a potvrzení o ubytování.

Počítat musíte na Mauriciu i s případnými celními kontrolami. Bezplatný dovoz se týká cestujících starších 18 let. Dovézt do země pak můžete zboží pouze k osobní spotřebě, nejvýše však 250 gramů tabáku, jeden litr lihoviny a dva litry vína. Dovoz živých zvířat musí povolit mauricijské Ministerstvo zemědělství, rybolovu a přírodních zdrojů – pokud cestujete se psem, může se na něj vztahovat i několikadenní až několikaměsíční karanténa. Více informací o podmínkách dovozu/vývozu zboží naleznete také na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Aktuální celní předpisy se dozvíte také dotázáním na příslušném zastupitelském úřadě Mauricijské republiky, tj. na Velvyslanectví Mauricijské republiky v Berlíně nebo na Honorárním konzulátu Mauricijské republiky v Praze.

Letecký pohled na MauriciusZápad slunce na Mauriciu Výprava lodí na ostrově Mauricius Východ slunce, MauriciusMauricius - vanilkový ostrov Coco-de-mer největší plod světa Vodní lyžování, MauriciusPláže na MauriciuBufetové stoly v hotelu na MauriciuResort na MauríciuHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusInterier luxusního bungalovu
zobrazit zájezdy na Mauricius
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole