Letecký pohled na Mauricius

Elektrické zásuvky a internet na Mauriciu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ NA MAURICIU

Na Mauriciu se používají dva typy zásuvek, tj. C a G. Zástrčka typu C má dva kulaté kolíky (stejná, jako v ČR) a zástrčka typu G má tři obdélníkové kolíky v trojúhelníkovém vzoru. Elektrické napětí je pak v zemi 230 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do zásuvky typu G, avšak měnič napětí nikoliv. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) NA MAURICIU

Během dovolené na Mauriciu budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: Mauricius je, dá se říct, Wifi rájem – primárně se o to zasloužilo tamější Ministerstvo technologií, komunikací a inovací (Ministry of Technology, Communication and Innovation), které po celé zemi zajistilo stovky Wifi hotspotů – jen v Port Louis je jich přes 300. Připojit se k internetu můžete s platným telefonním číslem prostřednictvím chytrého telefonu anebo i tabletu a notebooku. Wifi naleznete nejen letištích a v restauracích, ale třeba i v hotelech, barech, klubech, nákupních centrech, na poštách a dalších veřejných místech.
  • Koupíte si mauricijskou SIM kartu: pokud chcete ušetřit za volání a data v rámci Mauricia, pořiďte si mauricijskou SIM kartu nebo eSIM (v případě, že ji podporuje váš telefon – lze ji koupit na webech Airalo a Holafly). Předplacenou SIM kartu lze sehnat v letištním kiosku hned po příletu do země anebo v oficiálních prodejnách tamějších operátorů a ve vybraných menších obchodech/večerkách. Na výběr máte karty s různými objemy dat či volnými minutami k volání např. od mauricijských operátorů Emtel (má nejlepší pokrytí signálem), My.t a Chili.

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi na Mauriciu anebo mauricijskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Letecký pohled na MauriciusZápad slunce na Mauriciu Výprava lodí na ostrově Mauricius Východ slunce, MauriciusMauricius - vanilkový ostrov Coco-de-mer největší plod světa Vodní lyžování, MauriciusPláže na MauriciuBufetové stoly v hotelu na MauriciuResort na MauríciuHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusInterier luxusního bungalovu
zobrazit zájezdy na Mauricius
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole