Bezpečnost a na co si dát pozor v Mexiku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaBezpečnostCo s sebouOčkování

BEZPEČNOST V MEXIKU

V Mexiku je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Nejen, že zde existují drobné kapesní krádeže, ale také prakticky již na celém území operují drogové kartely a jejich potyčky jsou velkým problémem. Nejsou samozřejmě primárně cíleny na turisty, ale bohužel není vyloučeno se k nim nějak nachomýtnout.

V noci nechoďte sami a rozhodně se také vyhněte pouličním potyčkám, stejně tak konfliktům v barech a klubech.

Pokud si budete půjčovat vlastní vůz, rozhodně se vyhněte jízdě v noci a také osamělým silničním tahům. Počítejte s tím, že vás mohou zastavit armádní hlídky ke kontrole a že na silnicích uvidíte armádní pick – upy s ozbrojenými vojáky. Ti bdí nad bezpečností a pořádkem v regionu.

U turisticky exponovaných míst (např. ruiny v Tulum, Chichén Itzá či Palenque) buďte ostražití, je zde „bitva“ o to, čí parkoviště turista využije a všichni vás budou chtít nalákat právě k sobě pod záminkou, že oni jsou jediní oficiální provozovatelé. Vyplatí se proto mít dopředu vyhlídnuté státní parkoviště, které budete chtít využít, potažmo znát i jeho cenu.

Čtvrti, kde je míra kriminality vyšší a kterým byste se měli v Ciudad de México proto raději vyhnout, jsou:

  • Iztapalapa
  • Tepito
  • Neza
  • Doctores
  • Lagunilla
  • Colonia de Valle
Slavná pyramida Chichen Itza při západu slunce Stále živá sopka Popocatepel Historický Tulum na pláži Prohlédnete si koloniální památky v Oaxaca Světoznámý Teotihuacán v Mexiku SEN v Mexiku Katedrálu v Mexico cityMayské pyramidy v Palenque Tyrkysové moře v Cancunu Koupání v mexickém cenote Výhled na metropoli Mexico City Pyramidy Palenque ukryté v džungli Vodopády Agua AzulDetail v mayské kultuře S CK SEN nesmíte zapomenout na návstěvu AcapulcaBělostné pláže v mexickém Karibiku
zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole