Mexiko

Hlavní město: Ciudad de Mexico

Rozloha: 1 964 375 km²

Počet obyvatel: 110 milionů, Jazyk: španělština

Náboženství: 89 % katolické, 6 % protestanské

Státní zřízení: federativní republika

Měna: mexické peso (MXN), dělí se na 100 centavos. Pro výměnu peněz na místě doporučujeme vzít si USD. K dispozici jsou směnárny i bankomaty.

Čas: časový posun oproti ČR je - 7 hodin v době zimního času, v době letního času je rozdíl- 8 hodin.

Důležitá telefonní čísla: policie 060, první pomoc 065, hasiči 068

Mezinárodní předvolba: +52

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Mexiko je krásnou zemí se světoznámými památkami mayské a aztécké kultury, krásným pobřežím a tyrkysovým Karibikem. Ekonomicky vyspělá země plná obrovských kontrastů, země s bohatou historií, fascinujícími pyramidami, pestrou a chutnou kuchyní a milými a pohostinnými lidmi. Mexiko nabízí vše, o čem sníte. Velkolepé historické stavby, překrásnou přírodu, tropické pralesy, kaktusy, sopky, moře, indiánské trhy a tequillu. Mayské i aztécké stavby vás dostanou svou magickou atmosférou. Mexiko je jedním z nejvýznamnějších států Latinské Ameriky, kde se mísí tradiční mýty a indiánské rituály spolu s moderním světem.

Při návštěvě Mexika si jistě oblíbíte uličky velkoměsta Mexico City, zatančíte si při živé kapele, ochutnáte čerstvě mletou čokoládu, a to nejlepší z vyhlášené mexické kuchyně. Proniknete do tajemna a bohaté historie předkolumbovských kultur Aztéků, Olméků, Zapotéků, Mixtéků, Toltéků i Mayů. Pokud zavítáte i do přímořského Acapulca, uvidíte na vlastní oči i slavné skokany z útesu. Pravou indiánskou atmosféru zažijete v koloniálním městě Oaxaca, kde navíc můžete ochutnat proslulý noční život, království uprostřed pralesa prozkoumáte v Palenque.

Dokonalý odpočinek si můžete užít, jak na plážích Pacifiku, tak i Karibiku na poloostrově Yucatán. Zde doporučujeme navštívit mayské ruiny Tulum s přilehlými panenskými plážemi. Jedinečným zážitkem je koupání a šnorchlování v jeskyních Cenote, potápění, plavání s delfíny, návštěva přírodní rezervace Sianka'an, ostrovů Isla Mujeres nebo Cozumel, plavba katamaránem, restaurace a kluby v Cancúnu nebo v Playa del Carmen.

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE