Turistický průvodce Mexikem

Věděli jste, že:

  • Mexická vlajka se skládá ze tří svislých pruhů. Levý zelený proužek znamená naději, střední bílý pruh představuje čistotu a pravý červený pruh představuje krev těch, kteří zemřeli v boji za nezávislost Mexika. Obraz orla pojídá hada je založen na aztécké legendě.
  • Mexiko je největší španělsky mluvící zemí světa.
  • Mexico City pomalu klesá - Vzhledem k tomu, že mexické hlavní město bylo postaveno na jezeře, klesá 15-20 cm ročně. Během 20. století se město Mexiko “potopilo” mezi 9 - 11 m.
  • Během aztéckých rituálů, pět kněží drželi oběti ruce a nohy. Srdce, označované jako "drahocenné orlí kaktusové ovoce", bylo odříznuto od živé oběti a spáleno na ohni v chrámu.
  • Největší pyramida na světě je Velká pyramida Choluly v Mexiku. To je také největší památka někdy postavená na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Počasí

Sever Mexika leží v subtropickém pásu, jih v tropickém pásu. Země se dělí na čtyři výšková podnební pásma. Přes den bývá velmi teplo a na noc se ochladí, hlavně ve městech s vyšší nadmořskou výškou (např. Oaxaca, Mexico City). Teploty dosahují kolem 25-30° C. Na jihu se dělí rok na období sucha a dešťů – ty dosahují maxima v letních měsících. Celoročně je zde velmi příznivé a příjemné počasí. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30 °C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučuje se do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány. Nejlepší měsíce pro návštěvu Mexika je konec listopadu anebo pak únor. Je dobré se vyvarovat období letních a vánočních prázdnin, kdy do Mexika cestuje nejvíce turistů.

Počasí v Mexiko City, MexikoPočasí v Cancunu, Mexiko

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔