Turistický průvodce Mexikem

Věděli jste, že:

  • Mexiko je pojmenováno po aztéckém bohu, Mexitli. Španělský conquistador Hernán Cortés si podmanil aztéckou říši v květnu 1521 a pojmenoval ji Nueva España (Nové Španělsko). Aktuální oficiální název země je "Spojené mexické státy".
  • Mexiko je domovem "sopečného králíka" - jedná se o velmi vzácný druh, který žije v blízkosti mexických sopek. Je to druhý nejmenší králík na světě.
  • Národní univerzita Mexika je nejstarší univerzitou v Severní Americe.
  • Mexiko je největší španělsky mluvící zemí světa.
  • Mexico City pomalu klesá - Vzhledem k tomu, že mexické hlavní město bylo postaveno na jezeře, klesá 15-20 cm ročně. Během 20. století se město Mexiko “potopilo” mezi 9 - 11 m.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Počasí

Sever Mexika leží v subtropickém pásu, jih v tropickém pásu. Země se dělí na čtyři výšková podnební pásma. Přes den bývá velmi teplo a na noc se ochladí, hlavně ve městech s vyšší nadmořskou výškou (např. Oaxaca, Mexico City). Teploty dosahují kolem 25-30° C. Na jihu se dělí rok na období sucha a dešťů – ty dosahují maxima v letních měsících. Celoročně je zde velmi příznivé a příjemné počasí. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30 °C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučuje se do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány. Nejlepší měsíce pro návštěvu Mexika je konec listopadu anebo pak únor. Je dobré se vyvarovat období letních a vánočních prázdnin, kdy do Mexika cestuje nejvíce turistů.

Počasí v Mexiko City, MexikoPočasí v Cancunu, Mexiko

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE