Co s sebou do Mexika

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaBezpečnostCo s sebouOčkování

PRAKTICKÉ RADY PRO CESTOVATELE DO MEXIKA

Co si zabalit/bez čeho do Mexika neodjet:

  • pasy
  • vytištěná zpáteční letenka
  • zdravotní pojištění
  • platební karta + hotovost
  • potvrzení o ubytování (mějte při sobě při přistání)
  • opalovací krém
  • španělský slovník
  • mobil, nabíječka
  • knižní průvodce či alespoň vytištěné základní informace
  • rozhodně si nebalte žádné jídlo, které během letu nezkonzumujete, do Mexika je zakázáno dovážet potraviny (až na pár výjimek)!

Kromě těchto základních věcí však toho do Mexika povezete jistě daleko víc. CK SEN doporučuje s sebou jeden větší kufr (ten zanecháte stabilně v hotelu) a také jeden menší batoh, který budete nosit na zádech při prohlídkách měst a turistických atrakcí. Maximální povolená hmotnost jednoho zavazadla je 23 kg na osobu, což se však může lehce měnit podle letecké společnosti a přepravní třídy, tj. Economy vs. Business Class. K sobě na palubu letadla si můžete vzít tzv. příruční zavazadlo/cabin baggage (rozměr nesmí přesáhnout 55 x 40 x 20 cm) s maximální hmotností 8 kg. Do příručního zavazadla pak nebalte potenciálně nebezpečné předměty jako například nože, nůžky, zapalovače a kosmetické přípravky v obalu větším než 100 ml. Tekuté hygienické přípravky můžete mít do objemu 100 ml v průhledném pytlíčku, který budete ukazovat při rentgenové kontrole při odletu. Nezapomeňte, že power banky a například elektrické kartáčky nemohou být dole v zavazadlovém prostoru, ale je potřeba je umístit do kabinového zavazadla (aby v případě přehřátí byly pod kontrolou). Stejně tak moderní technologie v podobě notebooku, tabletů, fotoaparátů, mobilů a podobně umístěte raději k sobě do příručního zavazadla. Naopak přípravky na holení (holítka s žiletkou, nůžky, pinzety) by měly být uloženy v kufru v zavazadlovém prostoru v podpalubí.

Pokud si přesto nejste jisti, co vše můžete do svých zavazadel sbalit, kontaktujte vaši leteckou společnost, rádi vám vaše dotazy zodpoví. Většina z nich má pobočku v České republice, některé pak dokonce i kancelář v centru Prahy.

Dobře se také ujistěte, že na kufru máte výrazně a čitelně označeno vaše jméno a adresu (z jedné strany ideálně s adresou v destinaci, z druhé strany pak s tou domovskou).

Oblečení: Protože je počasí v Mexiku převážně teplé, měli byste si do zavazadla zabalit především letní či jarní oblečení (kraťasy, šaty, trička s krátkým rukávem). Pokud však plánujete treky ve vnitrozemí, rozhodně nezapomeňte ani na teplou bundu/větrovku, mikinu či svetr, pohodlné kalhoty a zejména pak vhodnou obuv. Zapomenout byste pak neměli samozřejmě ani na spodní prádlo, pyžamo a kvalitní ponožky. Při cestě do Mexika vám v kufru však taky určitě nesmí chybět plavky!

Pokud byste přeci jen měli problémy dostat se do povolené hmotnosti, můžete zakoupit ultralehké vybavení a oblečení pro cestovatele v obchodu (kamenný obchod i e – shop) s názvem Pod 7 kilo. Najdete zde veškeré vychytávky pro cestování nalehko.

Doporučení: Před cestou si ověřte předpověď počasí, které by mělo v destinaci panovat v době vašeho pobytu. To vám umožní zabalit si ještě lépe a vhodněji.

Lékárnička: Hodit se bude v cizí zemi rozhodně i osobní lékárnička se všemi potřebnými léky. Určitě by měla obsahovat analgetika (léky proti bolesti – Nurofen, Ibalgin, Paralen atd.), léky na střevní potíže (živočišné uhlí, Valetol, Enterol apod.), pastilky proti bolesti v krku, antihistaminika, digitální teploměr, náplasti. Může se hodit také lahvička s desinfekcí na ruce. Pokud užíváte nějaké léky trvale, rozhodně je nezapomeňte přibalit v dostatečném množství. Veškerou medikaci je vždy lepší přepravovat v původním obalu.

Slavná pyramida Chichen Itza při západu slunce Stále živá sopka Popocatepel Historický Tulum na pláži Prohlédnete si koloniální památky v Oaxaca Světoznámý Teotihuacán v Mexiku SEN v Mexiku Katedrálu v Mexico cityMayské pyramidy v Palenque Tyrkysové moře v Cancunu Koupání v mexickém cenote Výhled na metropoli Mexico City Pyramidy Palenque ukryté v džungli Vodopády Agua AzulDetail v mayské kultuře S CK SEN nesmíte zapomenout na návstěvu AcapulcaBělostné pláže v mexickém Karibiku
zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole