Turistický průvodce Mexikem

Věděli jste, že:

  • Salát Caesar byl vynalezen v Tijuanu, v kuchyni šéfkuchaře Caesara Cardiniho.
  • V Mexico City je největší aréna na býčí zápasy světě s více než 41 000 místy.
  • Mexiko je pojmenováno po aztéckém bohu, Mexitli. Španělský conquistador Hernán Cortés si podmanil aztéckou říši v květnu 1521 a pojmenoval ji Nueva España (Nové Španělsko). Aktuální oficiální název země je "Spojené mexické státy".
  • Hranice mezi Mexikem a Spojenými státy je druhá největší hranice světa (pouze hranice mezi USA a Kanadou je delší).
  • Největší pyramida na světě je Velká pyramida Choluly v Mexiku. To je také největší památka někdy postavená na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Mexika je vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a měl by mít alespoň dvě volné strany. Občané ČR nemají s Mexikem vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda vaše domovská země nemá vízovou povinnost s Mexikem. Imigrační kartu, kterou budete vyplňovat při vstupu do Mexika si pečlivě uschovejte až do vašeho odletu z Mexika, kdy vám ji budou opět kontrolovat. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embajada de la República Checa, Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 Cuidad de México.

Telefon +52 55 55312544, 55312777

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací