Nepál

Hlavní město: Káthmándú

Rozloha: 140 800 km2

Počet obyvatel: 29 milionů

Jazyk: nepálština

Náboženství: 85 % hinduisté, 10 % buddhisté, 4 % muslimové

Státní zřízení: konstituční monarchie

Měna: 1 nepálská rupie (NPR) = 100 paise

Čas: v Nepálu je časový posun oproti ČR +4 hodiny a 45 minut v době zimního času a +3 hodiny a 45 minut v době letního času.

Důležitá telefonní čísla: Ambulance červeného kříže: (01) 228094, Policie: 100, Turistická policie: 4226359, Hasiči: (01) 221177

Mezinárodní předvolba: +997

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Velmi dlouho jediné hinduistické království na světě – dnes republika pod vedením maoistů. Horská země s největším množstvím osmitisícovek, která je rájem pro trekaře z celého světa. Nachází se zde osm z deseti nejvyšších hor. Dlouhá staletí byl Nepál rozdělen na 3 království Bhaktapurské, Patanské a Káthmándské. Až v druhé polovině 18. století byl Nepál sjednocený a Káthmándú se stalo hlavním městem nového státu. V roce 1951 nepálský král ukončil staletí vlády dědičných premiérů a zavedl klasický systém výkonné moci. Reformy v roce 1990 zase do země přinesly demokratický systém v rámci konstituční monarchie. Nepál dnes žije z turismu a vy se přesvědčíte o tom, že tato země nabízí více než jen holé svahy velehor.

Nepál leží v jižní Asii a sousedí na jihu s Indií a na severu s Čínou (Tibetem). Jeho severní hranici vytyčují Himaláje, v nichž se nachází nejvyšší hora světa Mt. Everest a dalších sedm nepálských osmitisícovek. Země je proto vyhledávaná především nadšenci vysokých hor a krásných himálajských scenerií. Pro každého milovníka přírody je Nepál zemí zaslíbenou. V Nepálu na cestovatele čekají jedny z nejkrásnějších horských treků se zasněženými velikány na obzoru. V zemi se nachází 15 národních parků a chráněných území. Z nich byly Royal Chitwan National Park a Sagarmatha National Park zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. K vidění je zde také mnoho historických hinduistických památek.  

 

 

zobrazit zájezdy do Nepálu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE