Turistický průvodce Nepálem

Věděli jste, že:

  • Nepálské Lumbiny je rodným místem lorda Siddhartha Gautam Buddha.
  • Nejpopulárnější fast food v Nepálu je MOMO. Tento lahodný knedlík s různými náplněmi, jako je maso nebo zelenina je buď smažený nebo pařený a podává se s omáčkou v každém koutě země.
  • Nepál je jedna z mála zemí na světě, které nemají žádný den nezávislosti, protože Nepál nikdy nebyl kolonizován žádnou jinou zemí světa.
  • Nepál má jedinou žijící bohyni na světě, Kumari. Kumari znamená pannu v Nepále a je tradicí uctívání mladých dřívějších dívek jako projevů božské ženské energie v hinduistických náboženských tradicích.
  • Nepál má nejhustší koncentraci míst světového dědictví na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Nepálu je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza, která si vyřizují při vstupu do země za cenu 25 USD. K vyřízení budete potřebovat 1 aktuální fotografii, vyplnit formulář a doložit pas. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Honorární generální konzulát Káthmandú, Building No. 494, Ganeshman Singh Path, Tripureshwor, Kathmandu

Telefon +977-1-4259528

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Nepálu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔