V uličkách starověkého Káthmandu

Potřebné doklady do Nepálu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO NEPÁLU

Ke vstupu do Nepálu je třeba platný cestovní pas ČR s platným vízem. Při podání žádosti o vízum musí být pas platný nejméně 6 měsíců. Vízum lze v současné době získat také po příjezdu do země, a to na letišti v Káthmándú či na vybraných pozemních hraničních přechodech.

Pokud cestovatel přijíždí z oblastí nákazy žluté zimnice, musí pak také doložit mezinárodním očkovacím průkazem, že je proti tomuto onemocnění řádně očkován.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Dillí (české velvyslanectví se v Nepálu nenachází).
  • S sebou do Nepálu si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR v Dillí

Velvyslanectví České republiky

50-M, Niti Marg

Chanakyapuri

110 021 New Delhi

INDIE

Telefon: +91-11-2415 5200

Fax: +91-11-2415 5270

Nouzová linka: +91-99-10999460

Email: newdelhi@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consular_delhi@mzv.cz

Dále lze přímo v Nepálu kontaktovat český honorání konzulát, nicméně jeho pravomoci jsou omezeny. Sídlí na adrese:

Building No. 494, Ganeshman Singh Path, Tripureshwor

Káthmándú

Telefon: +977-1-4259528

Fax: +977-1-4248001

Email: kathmandu@honorary.mzv.cz

UPOZORNĚNÍ: Do většiny horských oblastí se nedostanete bez karty TIMS (Trekkers' Information Management System) a poplatku za vstup do národního parku. Vše můžete vyřídit na centrále cestovního ruchu v Káthmándú Nepal Tourism Board v Kathmandu:
Pradarshani Marg, Kázhmándú 44617 nebo v Pokhaře Nepal Tourism Board v Pokhara: Lakeside Rd, Pokhara 33700. K vyřízení kromě poplatku budete potřebovat i dvě pasové fotografie. Pro vysokohorskou turistiku existují stanovená pravidla.

V uličkách starověkého KáthmanduBuddhistický Bodnath v Nepálu Vyhlídkový let k Mt. EverestuSetkání se svatými muži Jezero Pokhara, Nepál  Modlitební vlaječky na vrcholkách hor Procházka po historickém městě BhaktapurNepálské spalovací rituályBodnath - největší stúpa v Nepálu Satí muži v Nepálu SEN v národním parku Chitwan Safari v jižním Nepálu Výprava za nosorožci v NP v Chitwanu Koupání slona v NP Chitwan Rafting na řece Trisuli v NepáluNepálci na místním trhu
zobrazit zájezdy do Nepálu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole