Turistický průvodce Nepálem

Věděli jste, že:

  • Nejpopulárnější fast food v Nepálu je MOMO. Tento lahodný knedlík s různými náplněmi, jako je maso nebo zelenina je buď smažený nebo pařený a podává se s omáčkou v každém koutě země.
  • Nepál má nejhustší koncentraci míst světového dědictví na světě.
  • Nepálská vlajka je jediná národní vlajka, která nemá čtyřhranný tvar. Její 2 trojúhelníky jsou symbolem hinduismu a buddhismu. Také představují himálajské hory.
  • Nepál je jedna z mála zemí na světě, které nemají žádný den nezávislosti, protože Nepál nikdy nebyl kolonizován žádnou jinou zemí světa.
  • Nepálské Lumbiny je rodným místem lorda Siddhartha Gautam Buddha.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

V Nepálu očekávejte teploty okolo 25-30 stupňů během celého roku. Vyšší teploty, ale i vyšší riziko srážek je během našich letních měsíců. Nepálské klima výrazně ovlivňují monzuny. Od března do června zde panuje teplé jaro s přeháňkami.Podzim je chladný, ale s velmi dobrou viditelností okolních velehor. Říjen a listopad jsou považovány za nejlepší období roku pro cestu do Nepálu. Monzun bude právě skončen a jasná obloha s optimální teplotou převládá. Od poloviny června do začátku října se může objevit monzun, během něhož prší téměř každý den a většina Himálaje se skrývá za mraky.

Počasí v Káthmándú, Nepál

zobrazit zájezdy do Nepálu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔