Potřebné doklady do Peru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO PERU

Ke vstupu na území Peru je nutné předložit cestovní doklad - cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. V roce 2003 byla pro občany České republiky zrušená vízová povinnost, pokud do země cestují za účelem turistiky.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Limě. Po zhotovení nového dokladu si musí občan ČR obstarat na místním migračním úřadě Superintendencia Nacional de Migraciones (např. pobočka na letišti v Limě) duplikát vstupního razítka uděleného při příletu.
  • S sebou do Peru si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embajada de la República Checa

Baltazar la Torre 398

San Isidro, Lima

Telefon: +51 126 433 81, +51 126 433 74

Fax: +511/2641708

Nouzová linka +51 126 433 81, +51 126 433 74, +51 998 736 567

E-mail: lima@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek consulate_lima@mzv.cz

Ekonomický úsek: Commerce_Lima@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/lima

zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 33%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole