Turistický průvodce Peru

Věděli jste, že:

  • Některá místa v pobřežní poušti Peru jsou tak suchá, že za posledních 30 let zde napršelo jen 3 cm dešťě.
  • Peru bylo oficiálně vyhlášeno Organizací spojených národů v roce 2013 největším světovým producentem kokainu a zaměstnává asi 200 000 Peruánců.
  • V Peru se přátelé a rodina tradičně navzájem obdarují na Silvestra žlutými spodními kalhotami.
  • Největší létající pták na Zemi se nachází v Peru, obří Andský kondor.
  • Peru je po Číně druhým největším producentem ryb na světě
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Peru je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR nemají s Peru vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu. Při vstupu je nutné vyplnit vstupní lístek, který má dvě části. Druhá část se odevzdává při opuštění země, za ztrátu hrozí vysoké pokuty a problémy na hranicích. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embajada de la República Checa, Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima

Telefon +511/2643381, 2643374

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔