Turistický průvodce Peru

Věděli jste, že:

  • Peru má po Indii druhé největší množství šamanů na světě.
  • Peru je domovem Puya Raimondii, nejvyšší kvetoucí rostliny na světě.
  • Jezero Titicaca je nejvyšší splavné jezero na světě s nadmořskou výškou přes 4300 m n. m.
  • Asi 3 000 tisíc let před Kristem, takřka každý dnes známý způsob tkaní byl vynalezen Peruánci.
  • Říše Inků byla na vrcholu větší než Řím a chlubila se 40 000 km silnic.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Peru je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR nemají s Peru vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu. Při vstupu je nutné vyplnit vstupní lístek, který má dvě části. Druhá část se odevzdává při opuštění země, za ztrátu hrozí vysoké pokuty a problémy na hranicích. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embajada de la República Checa, Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima

Telefon +511/2643381, 2643374

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací