Machu Picchu, novodobý div světa

Potřebné doklady do Peru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO PERU

Ke vstupu na území Peru je nutné předložit cestovní doklad - cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. V roce 2003 byla pro občany České republiky zrušená vízová povinnost, pokud do země cestují za účelem turistiky.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Limě. Po zhotovení nového dokladu si musí občan ČR obstarat na místním migračním úřadě Superintendencia Nacional de Migraciones (např. pobočka na letišti v Limě) duplikát vstupního razítka uděleného při příletu.
  • S sebou do Peru si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embajada de la República Checa

Baltazar la Torre 398

San Isidro, Lima

Telefon: +51 126 433 81, +51 126 433 74

Fax: +511/2641708

Nouzová linka +51 126 433 81, +51 126 433 74, +51 998 736 567

E-mail: lima@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek consulate_lima@mzv.cz

Ekonomický úsek: Commerce_Lima@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/lima

Machu Picchu, novodobý div světaNávštěva rákosových ostrovů na jezeru Titicaca Cuzco, bývalé hlavní město Inků Plavba lodí po jezeře TiticacaŽivot na rákosových ostrovech Los Uros  SEN na Machu Picchu Hlavní město LimaArcheologické naleziště MorayMajestátní stavby v okolí Cuzca Tajemné obrazce v Nazca Salinas de Maras v Peru Populace původních Indiánů Los UrosTypický pohled v Peru Peruánské tradice Peruánská specialita - pečené morče Čerstvé Ceviche
zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole