Machu Picchu, novodobý div světa

Kam jet v Peru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování
Jižní Amerika - Peru

Machu Picchu

Ruiny Machu Picchu patří díky své jedinečné atmosféře k vrcholným cestovatelským zážitkům v Peru. Zapomenuté ruiny ukryté hluboko v nepřístupných Andách byly objeveny teprve v roce 1911. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Jižní Ameriky. Tento architektonický skvost říše Inků je obklopen tmavě zelenými kopci porostlými bujnou vegetací a v dálce lze pozorovat zasněžené vrcholky ledovců. Unikátní zážitek z návštěvy podtrhuje jízda vláčkem skrz divoké údolí řeky Urubamby až k samotným ruinám. Machu Picchu je zahalené mnohými tajemstvími a dodnes se vedou nekonečné dohady ohledně jeho původním účelu.

Čti více
Peru - Lima

Lima

Hlavní a současně největší město Peru bylo založeno v roce 1535 Franciscem Pizzarem, španělským dobyvatelem a známým pokořitelem říše Inků. V dobách španělské nadvlády byla Lima významným sídlem peruánských místokrálů. Z tohoto období pochází i její původní název Ciudad de los Reyes neboli Město králů. Za pozornost návštěvníků stojí především historické centrum města, jež bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO, náměstí Plaza Mayor včetně jeho okolí, kostel a klášter San Francisco s unikátními katakombami, prezidentský palác, hlavní katedrála a další zachovalé budovy z dob kolonialismu.

Čti více
jezero Titicaca, jižní Amerika

Jezero Titicaca

Nejvýše položené splavné jezero světa leží v nadmořské výšce 3 810 metrů na hranici mezi státy Peru a Bolívie. Oblast kolem jezera je považována za nejvýznamnější kolébku indiánských kultur v andské oblasti Jižní Ameriky a byla vyhlášena za Národní přírodní rezervaci. Hlavní atrakcí jezera jsou unikátní rákosové plovoucí ostrovy Los Uros, kde žijí příslušníci stejnojmenného vymírajícího etnika. Na cca 40 ostrovech se navíc nacházejí podivné věžovité hrobky Chullpas pocházející z období incké říše. Jednotlivé ostrovy byly vytvořeny z několika na sebe položených vrstev rákosu „tortora“.

Čti více
Cuzco, Peru

Cuzco

Na základech indiánských paláců a budov bylo po podmanění města vybudované španělské koloniální Cuzco. Bývalé hlavní město říše Inků si do dnešní doby zachovalo mnoho ze své slavné minulosti a lze jej jednoznačně zařadit mezi nejkrásnější místa Jižní Ameriky. Od roku 1983 figuruje jeho historické centrum na Seznamu světového dědictví UNESCO. Okolí Cuzca je bohaté na incké ruiny, přičemž mezi nejpozoruhodnější patří majestátní pevnost Sacsayhuaman incké koupele Tambo Machay a posvátné naleziště Kenko.

Čti více
V Nazca se nachází největší tajemství Jižní Ameriky

Nazca

Nedaleko města Nazca se nachází jedna z největších záhad Jižní Ameriky – tajemné obrazce a linie Nazca. Jejich význam a původ se dosud nepodařilo rozluštit. Mezi nejznámější obrazce patří: kolibřík, opice, pavouk a postava připomínající člověka – astronaut. Linie Nazca použil Erik von Däniken jako jeden z hlavních argumentů na obhajobu své vesmírné teorie. Podle něj linie sloužily údajně jako navigační zařízení pro kosmické rakety. Pro zájemce organizujeme vyhlídkový let nad obrazce.

Čti více

Arequipa

Milionové město jižního Peru leží v příjemném klimatu ve výšce 2325 m pod majestátní sopkou El Misti (5822 m). Mnohé významné stavby i koloniální domy jsou postaveny z bílého sopečného tufu, proto se Arequipa také nazývá i Ciudad Blanca (Bílé město). Chloubou města je velkolepé náměstí Plaza de Armas a barokní kostely postavené v mestickém stylu.

Čti více

Isla Ballestas

230 km na jih od Limy leží nevelké město Pisco. Necelou půlhodinu plavby člunem od Pisca v Tichém oceánu se nacházejí maličké ostrovy Islas Ballestas, které patří k velkým atrakcím Peru. Ostrovy za svou přitažlivost vděčí jedné z největších koncentrací mořského ptactva na pobřeží Jižní Ameriky. Můžete zde pozorovat nesčetné kolonie kormoránů, pelikánů, mořských racků, tučňáků a jiných ptáků. Ze savců jsou zde velmi četné lachtani.

Čti více

Amazonské pralesy

Amazonské pralesy na území Peru zabírají takřka polovinu této obrovské jihoamerické země. Velká část je nedostupná nebo dostupná jen po řekách (či letecky). Poplavíte se po proudu řeky Tambopata a během plavby budete mít příležitost spatřit některé druhy místní fauny jako jsou kajmani či kapybary. Při pěší výpravě do vnitrozemí pralesa k pralesní laguně zažijete její faunu přímo v panenské přírodě. Místní průvodci Vám ukáží mnohé zajímavosti v pralese a popovídají o neuvěřitelných vlastnostech některých stromů.

Čti více
Machu Picchu, novodobý div světaNávštěva rákosových ostrovů na jezeru Titicaca Cuzco, bývalé hlavní město Inků Plavba lodí po jezeře TiticacaŽivot na rákosových ostrovech Los Uros  SEN na Machu Picchu Hlavní město LimaArcheologické naleziště MorayMajestátní stavby v okolí Cuzca Tajemné obrazce v Nazca Salinas de Maras v Peru Populace původních Indiánů Los UrosTypický pohled v Peru Peruánské tradice Peruánská specialita - pečené morče Čerstvé Ceviche
zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole