Turistický průvodce Peru

Věděli jste, že:

  • Peru drží světové rekordy pro maximální počet ptáků viděných na jednom místě a největší počet viděných ptáků za jediný den!
  • Jezero Titicaca je nejvyšší splavné jezero na světě s nadmořskou výškou přes 4300 m n. m.
  • Peru má po Indii druhé největší množství šamanů na světě.
  • Peru je po Číně druhým největším producentem ryb na světě
  • Peru je domovem Puya Raimondii, nejvyšší kvetoucí rostliny na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Při cestování v Peru se budete pohybovat v relativně vysokých nadmořských výškách, a proto bude na většině území příjemné, místy až chladné počasí. Večer může být velmi chladno i uprostřed léta. Peru jsou celoročními destinacemi, hlavní sezónou je léto, kdy je nejmenší riziko srážek, ale je největší zima. Jaro a podzim mají teplejší a vlhčí počasí. V Limě se denní teploty pohybují okolo 20-25 stupňů a průměrné roční srážky pouze 48 mm. V Cuzcu budou denní teploty pohybovat kolem 20 °C. V noci může teplota klesnout až na 6 °C. Pokud vás zde překvapí lijáky budou snesitelné vzhledem k jejich krátkému trvání. V Lime, Piscu a Nazce bude tepleji a srážky budou spíše výjimkou. Obecně se dá říci, že nejvhodnější doba pro cestování do pobřežních oblastí je od listopadu do dubna, do hor od dubna do listopadu a do pralesů od června do srpna. Vzhledem k tomu, že Peru má tak rozmanitou geografii, počasí se může lišit podle regionu. Na pobřeží zimní období trvá od června do září. Během tohoto období jsou hornaté oblasti často slunečné a teplé během dne, ale chladno v noci. Jedná se o turistickou sezónu a nejlepší čas pro návštěvu většiny regionů. Silné deště v horách a džungli trvají od prosince do dubna. V Limě a na většině pobřeží sotva prší.

Počasí v Limě, PeruPočasí v Arequipa, Peru

zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔