Machu Picchu, novodobý div světa

Počasí v Peru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V PERU

Podnebí v Peru se lokálně velice liší, poněvadž na peruánském území najdeme mnoho rozličných mikroklimat. Hlavní klimatické zóny jsou vysokohorské Andy (Cuzco, Puno, Machu Picchu…), suché pobřežní oblasti (Lima, Nazac...) a amazonský prales (Iquitos, Manu…).

V peruánských Andách rozlišujeme dvě hlavní období, a to období dešťů (od prosince do dubna) a následné období sucha. V období dešťů se průměrná teplota přes den pohybuje kolem 18 °C. V noci teploty klesnou ale až k 7 °C. Typicky bude několik hodin přes den silně pršet, pak se mraky rozestoupí a bude částečně slunečno. Období sucha zde pak trvá od května do listopadu. V tomto období je počasí proměnlivější a teploty se mezi dnem a nocí velmi liší. Přes den se průměrná teplota pohybuje kolem 20 °C. Během noci však může teplota klesnout dokonce jen na 2 °C. Tuto skutečnost si při balení batohu do Cuzca málokdo uvědomuje. Přestože v Cuzcu koupíte nepřeberné množství tradičních a teplých šál, svetrů, čepic a rukavic, je vhodné si vzít teplé oblečení již z domova.

V pobřežních oblastech najdeme subtropické klima s vysokou vlhkostí a velmi malým množstvím srážek. Nejteplejšími měsíci na peruánském pobřeží jsou leden a únor. Peruánské léto na pobřeží se vyznačuje horkými, vlhkými a slunečnými podmínkami, s občasnými odpoledními a nočními přeháňkami. Čím dále na sever na pobřeží, tím více dešťových srážek se vyskytuje. Nejnižší průměrná teplota v létě je mezi 20 a 22 °C a nejvyšší mezi 24 a 29 °C. Nejvyšší teploty v zimě se pohybují mezi 15 a 21 °C a nejnižší pak mezi 8 a 15 °C.

Pro zajímavost uvádíme, že teplota oceánu poblíž Limy se pohybuje v závislosti na konkrétním měsíci od 18 do 23 °C (nejteplejší voda je v období leden – březen).

Klima amazonského regionu v Peru je horké a vlhké po většinu roku. Teploty se pohybují mezi 26 – 32 ° C po celý rok a dešťové přeháňky se pohybují mezi 1 000 a 4 000 mm ročně. V oblasti kolem národního parku Manu a rezervace Tambopata v Peru existují dvě roční období: období sucha během měsíců květen – září a období dešťů říjen – duben. Uvědomte si, že ve vlhčích měsících je více komárů – túry a průzkumy deštného pralesa je proto lepší podnikat v období sucha. Nejen, že komáři dokáží být velice otravní, ale jsou často i přenašeči závažných tropických chorob.

Obecně se dá říci, že z klimatického hlediska je nejvhodnější dobou k návštěvě Peru období mezi květnem a říjnem. Je to však oficiální nejvyšší turistická sezóna, proto je nutné vše zarezervovat v dostatečném předstihu a připravit se na lehce vyšší ceny v hotelech atd.

Počasí v Limě, PeruPočasí v Arequipa, Peru

Machu Picchu, novodobý div světaNávštěva rákosových ostrovů na jezeru Titicaca Cuzco, bývalé hlavní město Inků Plavba lodí po jezeře TiticacaŽivot na rákosových ostrovech Los Uros  SEN na Machu Picchu Hlavní město LimaArcheologické naleziště MorayMajestátní stavby v okolí Cuzca Tajemné obrazce v Nazca Salinas de Maras v Peru Populace původních Indiánů Los UrosTypický pohled v Peru Peruánské tradice Peruánská specialita - pečené morče Čerstvé Ceviche
zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole