Turistický průvodce Peru

Hlavní město: Lima

Rozloha: 1 285 220 km²

Počet obyvatel: 32 milionů, Jazyk: španělština

Náboženství: 90 % římsko-katolické, 10 % protestanské

Státní zřízení: prezidentská republika

Měna: peruánský sol (PEN), která se skládá ze 100 céntimos.

Čas: časový posun oproti ČR je - 6 hodin v době zimního času, v době letního času je rozdíl- 7 hodin.

Důležitá telefonní čísla: Policie: 105, Hasiči: 116, První pomoc 115

Mezinárodní předvolba: +51

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Starověké Peru bylo sídlem mnoha slavných andských civilizací, z nichž vynikla zejména Říše Inků, kterou španělští dobyvatelé rozvrátily v roce 1533. Hlavní město Lima pak dlouhá léta sloužilo jako centrum španělské vlády v Jižní Americe a místo, přes které Španělé komunikovali se svými državy na celém kontinentu. Peru vyhlásilo nezávislost v roce 1821. Po dlouhých desetiletích vojenské vlády po druhé světové válce se demokracie do Peru vrátila v roce 1980. Následovalo desetiletí hospodářských problémů a ozbrojeného partyzánského boje, který do značné míry zastavil prezident Alberto Fujimori, zvolený v roce 1990 a sesazen v roku 2000.

Peru je pro návštěvníka extrémně zajímavou a kontrastní zemí. Nabízí zasněžené štíty hor pro milovníky vysokohorské turistiky, mohutné písečné duny i archeologické poklady předkolumbovských kultur, a nádherné koloniální kostely. Země plná barev a indiánských kultur, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Při vaší návštěvě nesmíte minout klenot ukrytý v džungli, Machu Picchu, jedno z nejkrásnějších peruánských měst Cuzco, bájné jezero Titicaca se svými plovoucími ostrovy z rákosu, záhadné obrazce Nazca, koloniální bílé město Arequipa a blízký druhý nejhlubší kaňon světa, Colca canyon. Na své si zde přijdou jak milovníci přírody, tak i obdivovatele prastarých kultur.

 

 

 

zobrazit zájezdy do Peru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE