Čajové plantáže, Srí Lanka

Potřebné doklady na Srí Lanku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníBezpečnostCo s sebou

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA SRÍ LANKU

Než vycestujete na Srí Lanku, musíte zařídit několik administrativních nezbytností. Bez jakých dokladů se tedy neobejdete?

  • Cestovní pas: ten musí být platný ještě minimálně půl roku po příletu na Srí Lanku.
  • Turistické vízum: před odletem do destinace je nutné zažádat o vízum na webové stránce ETA (Electronic Travel Authorization). Zde vyplníte osobní/kontaktní údaje, číslo i platnost cestovního pasu a datum odletu a příletu. Následně vízum zaplatíte a obdržíte zpravidla na e-mail potvrzení o platbě a souhlas k pobytu na Srí Lance (ten platí obecně tři měsíce).

Více informací ohledně vycestování na Srí Lanku též získáte na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty na Srí Lanku děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. buď Velvyslanectví České republiky v Dillí anebo Honorární generální konzulát ČR v Colombu.
  • S sebou na Srí Lanku si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ A HONORÁRNÍ KONZULÁT

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA SRÍ LANKU

Po příletu na Srí Lanku vás čeká standardní letištní kontrola, kterou provede imigrační úředník. Předkládat tedy budete platný cestovní pas, platné vízum i zpáteční letenku. Vyžadováno po vás může být i prokázání dostatečných finančních prostředků na dobu pobytu. Pokud budete mít s sebou v hotovosti částku přesahující 15 tisíc dolarů, musíte to nahlásit celníkům. Doporučeno je však deklarovat i hotovost vyšší jak 5 tisíc dolarů.

Počítat musíte na letišti i s případnou celní kontrolou – do země můžete přivézt jen určené množství alkoholu a tabákových výrobků (více informací naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR). Vyplňovat budete pravděpodobně i zavazadlové prohlášení a nutností je po příletu vyplnění tzv. Immigration Landing Card.

Čajové plantáže, Srí Lanka Sigiriya – opevněný palác krále KasayapuAnuradhapura na Srí Lance Sloní sirotčinec v PinnawalaAnuradhapura, bývalé druhé hlavní město Cejlonu Buddha v PolonnaruwaRybáři při západu slunceČajové plantáže na Srí Lance Sběr celjlonského čaje na Srí LanceMístní sklízí čajové lístky CK SEN na Srí lance Typická rybářská loďka na Srí Lance Detaily hinduistických chrámůBuddhističtí mniši na Srí Lance Skalní chrám Gal Vihara v PolonnaruwaVíce jak 500 let staré fresky na Srí Lance
zobrazit zájezdy na Srí Lanku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole