Turistický průvodce Srí Lankou

Věděli jste, že:

  • Srí Lanka má nejvyšší míru gramotnosti v jižní Asii – 97 %.
  • Ve městě Kandy najdete vzácnou relikvii z Buddhova života, jeho zub.
  • Většina obyvatel ostrova aspoň jednou do roka navštíví vrchol hory Šrí Pada (Svatá stopa), 2 224 m n. m., také nazývané Adamova hora.
  • Do roku 2005 měl každý větší náboženský směr své vlastní ministerstvo. Prezident Rádžapakse je však sjednotil do ministerstva pro náboženské záležitosti.
  • První ženská předsedkyně světa byla zvolena na Srí Lance.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do země je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza. Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35,- USD za turistické vízum. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40,- USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Honorární konzulát Colombo, 60/1, Park Street, Colombo 2

Telefon +94 115 559 083

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy na Srí Lanku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací