Turistický průvodce Srí Lankou

Věděli jste, že:

  • Původ slova Cejlon se odvozuje ze slova sinha a znamená v „lev“, celý název lze interpretovat jako „lví krev“.
  • Do roku 2005 měl každý větší náboženský směr své vlastní ministerstvo. Prezident Rádžapakse je však sjednotil do ministerstva pro náboženské záležitosti.
  • První ženská předsedkyně světa byla zvolena na Srí Lance.
  • Srí Lanka je čtvrtým největším výrobcem čaje na světě (po Číně, Indii a Keni).
  • Na Srí Lance rybáři chytají ryby netradiční metodou, na místech, kde je voda příliš mělká, sedí rybáři na kůlech a čekají, až připlují ryby.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Počasí na Srí Lance je slunečné během celého roku. Neexistuje zde něco jako mimo sezónu. Slunečné počasí s teplotami kolem 26-30 stupňů dominují celému roku. Země má dvě deštivé sezóny, a to v květnu a červenci na jihozápadě a prosinec/leden na severu země. Teplota moře je okolo 27 stupňů celý rok. Srí Lanka má typicky tropické klima a neexistují žádné skutečně označené roční období. Počasí v pláních a pobřežních oblastech je velmi horké a často vlhké s průměrnou měsíční teplotou 27 stupňů Celsia. Relativní vlhkost se pohybuje od přibližně 70% během dne až po 90% v noci. Kopce jsou mnohem chladnější s průměrnou teplotou přibližně 20 stupňů Celsia. Monzun přináší déšť od května do července do západních, jižních a centrálních oblastí ostrova. Severozápadní monzun způsobuje déšť v severních a východních oblastech v prosinci a v lednu.

Počasí v Colombo, Sri Lanka

zobrazit zájezdy na Srí Lanku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE