Turistický průvodce Vietnamem

Hlavní město: Hanoj, Rozloha: 330 000 km2

Počet obyvatel: 85 milionů obyvatel

Jazyk: vietnamština

Náboženství: ateisté (81%), buddhisté, katolíci

Státní zřízení: socialistická republika

Měna: vietnamský dong (VND), 1 EUR=cca 22 VND. Doporučujeme vyměnit si EUR či USD na místě nebo vybrat z bankomatů. Používání platebních karet je velmi omezené.

Čas: ve Vietnamu je oproti ČR o6 hodin více v době zimního času a +5 hodin v době letního času

Důležitá telefonní čísla: policie 113, první pomoc 115, hasiči 114

Mezinárodní předvolba: +84

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Země u Jihočínského moře, která se táhne od severu po jih v celkové délce 1700 kilometrů. Vietnam byl až donedávna rozdělen na severní a jižní Vietnam. Ve středověku to bylo způsobeno okupací severního Vietnamu Čínou. Dodnes je cítit silný čínský vliv nejen v architektuře a chování severních Vietnamců, ale i silné pozici konfucianismu. Francouzi začali dobíjet Vietnam v roce 1858 a celý ho obsadili v roce 1884. Vietnam se i proto stal druhou nejpočetnější křesťanskou komunitou v Asii. Vietnam vyhlásil nezávislost po druhé světové válce, ale Francouzi vládli v zemi až do roku 1954, kdy je z Vietnamu vyhnali komunistická vojska pod vedením Ho čimina. V 60tých letech začala růst pomoc USA jižní části Vietnamu, což vyvrcholilo v tzv. Vietnamskou válkou, ukončenou mírem v roce 1973. O dva roky později sever jih obsadil, Vietnam byl sjednocen pod Hanojské vedení a následovaly dvě desetiletí ekonomické stagnace.

Dnes je Vietnam komunistickou zemí s jednou z nejrychleji se rozvíjejících ekonomik na světě. Vietnam těží hlavně z těžkého průmyslu a levné pracovní síly, kterou využívají zahraniční firmy. Vietnam je zemí tradičního kouzla a nevšední krásy rychle se otevírající okolnímu světu. Navzdory pokračující ekonomické liberalizaci a tlaku rychlého rozvoje si tato důstojná země dokázala uchovat svou bohatou společenskou a kulturní identitu. Většinu návštěvníků uchvátí přírodní scenérie se zelenými rýžovými políčky. Na pobřeží se nacházejí nádherné pláže, zatímco směrem do vnitrozemí se zvedají hory, některé porostlé hustými lesy zahalenými v mlžném oparu.

zobrazit zájezdy do Vietnamu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE