Pohled na Halong Bay ve Vietnamu

Potřebné doklady do Vietamu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníBezpečnostCo s sebou

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO VIETNAMU

Než vyrazíte za zážitky do Vietnamu, je nutné zajistit nezbytné administrativní kroky. Co vše musíte mít s sebou?

  • Cestovní pas: musí být platný při vycestování ještě alespoň 6 měsíců. Děti musí mít svůj vlastní cestovní pas, bez ohledu na jejich věk.
  • Vízum: každý turista (dospělý i dítě), který cestuje do Vietnamu, musí předem zažádat o tzv. E-vízum na webových stránkách Vietnam evisa (provozováno v anglickém jazyce). Toto vízum se vydává na dobu třiceti dní. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje tuto administrativní proceduru absolvovat s dostatečným předstihem. S E-vízem můžete přejít hranice pouze na některých letištích, tj. například na mezinárodním letišti v Hanoji, v Ho Či Minově Městě, v Nha Trangu, v Danangu, Hue a dalších. Vízum až po příletu do Vietnamu lze získat jen ve specifických případech – více informací najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pokud se chystáte ve Vietnamu k zapůjčení automobilu anebo motocyklu, musíte mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz i národní řidičský průkaz vydaný českými úřady. Je však velmi doporučováno, aby se na vietnamské silnice nepouštěli nezkušení řidiči.

Bezvízový styk

Pokud se chystáte vycestovat pouze na vietnamský ostrov Phu Quoc a nikam jinam (na dobu 30 dní), nepotřebujete v rámci bezvízového styku žádat o E-vízum. K přepravě vám postačí pouze platný cestovní pas (s expirací min. 6 měsíců). V momentu, kdybyste snad přeci jen chtěli navštívit jiné oblasti Vietnamu, potřebujete k tomu povolení od imigrační kontroly. U pobytu nad 30 dní je pak nutné žádat o vízum.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty do Vietnamu děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte ztrátu nebo krádež osobních či cestovních dokladů, ihned tuto skutečnost oznamte na policii ve Vietnamu, která vám vystaví potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy Velvyslanectví České republiky v Hanoji anebo Honorární konzuláty v Ho Či Minově Městě a Hai Phongu.
  • S sebou do Vietnamu si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzuláty.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY VE VIETNAMU

- Telefonní kontakt na Velvyslanectví České republiky v Hanoji: +84 243 845 41 31 nebo +84 243 845 41 32, nouzová linka je +84 917 011 914

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO VIETNAMU

Po příletu na některé z mezinárodních letišť ve Vietnamu budete nejprve podrobeni imigrační kontrole, která zkontroluje váš cestovní pas (platný ještě minimálně 6 měsíců) a také vaše E-vízum. Očkování není povinné, tudíž nemusíte očkovací průkaz předkládat. Nutné již není ani překládání potvrzení o očkování proti COVID-19 a také ani negativní test. Příjezdový formulář/zdravotní prohlášení též není nutné vyplňovat.

V celním prohlášení pak musíte deklarovat, pokud si vezete do země částku převyšující 15 milionů vietnamských dongů (nebo 5 000 USD) v hotovosti, drahokamy anebo cenné kovy. A jaké jsou podmínky dovozu zboží do Vietnamu? Bezcelně lze dovézt: 1,5 l lihoviny s obsahem alkoholu vyšším jak 20 % anebo 2 l lihoviny s obsahem alkoholu do 20 % či 3 litry piva anebo vína a 200 ks cigaret. O dalších celních předpisech se dočtete na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pohled na Halong Bay ve Vietnamu Noční Hoi An, Vietnam Nejvýznamnější pagodu HanojeCísařské město HueZátoka Halong Bay je plná dračích zubůHo Či Minovo mauzoleum v Hanoji Projížďka na kole v Hoi AnuSEN na lodi v Halong Bay Císařské město Hue Japonský most je dominantou města HPamátky Saigonu s francouzským šarmemSetkání s místními VIetnamci Ulice Saigonu jsou neustále plné motorekNoční trh ve Vietnamu Typické nudlové polévkyVietnamská Pho bo
zobrazit zájezdy do Vietnamu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole