Turistický průvodce Vietnamem

Věděli jste, že:

  • Tělo prvního vietnamského prezidenta Ho Či Mina bylo balzamováno a je vystaveno v mauzoleu.
  • Učitelé jsou ve Vietnamu vysoce respektovaní.
  • Hadí víno, které je vyráběno z máchání celých hadů v rýžovém víně pro svoji esenci, se pije pro zdraví a vitalitu.
  • Vietnamská kuchyně je považována za jednu z nejzdravějších na světě.
  • Tet Nguyen Dan je nejdůležitějším festivalem ve Vietnamu. Oslavuje znovuzrození a je ekvivalentem lunárnímu novému roku.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Vietnamu je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza, která mají platnost 1 měsíc. Při příjezdu do země úřady vyžadují vyplnění dotazníku, které jsou k dispozici na místě. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda vaše domovská země nemá vízovou povinnost s Vietnamem. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 13 Chu Van An, Hanoi

Telefon +84 24 3845 4131-2

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Vietnamu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací