Pohled na Halong Bay ve Vietnamu

Bezpečnost a na co si dát pozor ve Vietnamu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníBezpečnostCo s sebou

BEZPEČNOST VE VIETNAMU

Vietnam je relativně bezpečnou zemí pro turisty. Může však představovat jistá rizika, proto je vhodné být nanejvýš obezřený v konkrétních situacích. Na co se dát pozor a jak se chovat?

 • V zemi se pohybujte pouze mimo vojenské oblasti. Do horských oblastí obydlených menšinami se dostanete jen s povolením či s průvodcem.
 • Při pohybu venku si dávejte pozor na své cennosti. Zejména ve velkých vietnamských městech, jako je Hanoj, Ho Či Minovo Město a v oblíbených turistických oblastech bují kapesní krádeže. Nejlepší je, veškeré šperky a jiné cennosti uzavřít v hotelovém trezoru a vycházet pouze s nezbytnostmi. Batohy a kabely pak noste bezpečně, tedy tak, aby nebylo snadné je sejmout z vašeho těla.
 • Hlídejte si nápoje v barech či klubech – aby do nich někdo nenasypal drogy. Ojediněle se vyskytovaly případy, kdy turisty někdo zdrogoval a poté je okradl.
 • Při pohybu po vietnamských ulicích buďte nanejvýš opatrní. Především městský provoz je velmi chaotický a v podstatě nemá žádná pravidla. Nespoléhejte na to, že vám někdo dá přednost na přechodu pro chodce. Vyhýbejte se raději nebezpečným zónám s hustým provozem.
 • Vyhýbejte se jakémukoliv překupnictví a pouličním podvodníkům. Mějte na paměti, že zejména držení a šíření drog je ve Vietnamu trestné a můžete být klidně odsouzeni k trestu smrti.
 • Vyhněte se jídlům, která nejsou dostatečně tepelně zpracovaná, a nepijte vodu z kohoutku (pouze balenou). Pozor také na ledové kostky v nápojích! Můžete tak předejít trávicím obtížím.
 • Vietnamské klima může být dost zrádné (potkat vás mohou monzunové deště, tropické bouře či tajfuny) – proto sledujte místní počasí a nechte si poradit od tamějších obyvatel. Zbytečně neriskujte.
 • Pozor také na podvody taxikářů – vsaďte spíše na důvěryhodné taxi služby, které poskytují zejména společnosti Mai Linh a Vinasun. Jejich vozy mají zaplombované taxametry.
 • Do ulic se oblékejte spíše konzervativně, neodhalujte příliš, i když k tomu horké klima svádí. Ani šperky s sebou nenoste a raději je uložte do trezoru. Také mějte na paměti, že cokoliv cenného, co je vidět, může zloděje lákat (např. fotoaparáty, kamery a podobně). Nenoste je tedy na rameni ani na krku.
 • Na ulicích nejsou tolerována projevy náklonnosti, jako objímání a polibky. Držení za ruce však nevadí.
 • A také berte v potaz, že zachování chladné hlavy v jakékoliv situaci se ve Vietnamu cení – když hlavu ztratíte a neudržíte nervy na uzdě, ztratíte před Vietnamci „tvář“.

Více informací o aktuální bezpečnostní situaci ve Vietnamu získáte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pohled na Halong Bay ve Vietnamu Noční Hoi An, Vietnam Nejvýznamnější pagodu HanojeCísařské město HueZátoka Halong Bay je plná dračích zubůHo Či Minovo mauzoleum v Hanoji Projížďka na kole v Hoi AnuSEN na lodi v Halong Bay Císařské město Hue Japonský most je dominantou města HPamátky Saigonu s francouzským šarmemSetkání s místními VIetnamci Ulice Saigonu jsou neustále plné motorekNoční trh ve Vietnamu Typické nudlové polévkyVietnamská Pho bo
zobrazit zájezdy do Vietnamu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole