Pohled na Halong Bay ve Vietnamu

Elektrické zásuvky a internet

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníBezpečnostCo s sebou

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ VE VIETNAMU

Ve Vietnamu se používá elektrické napětí 220 V při 50 Hz, pokud tedy cestujete z ČR (Evropy), neměli byste mít problém s napájením svých elektrických zařízení (na nabíječce si můžete zkontrolovat potřebné napětí, např. INPUT 100–240 V při 50–60 Hz). Lidé cestující z Ameriky mohou mít s tímto problém, neboť spotřebiče a jiná zařízení jsou v USA koncipována obvykle jen na 110 V (v takovém případě potřebují transformátor na převod napětí).

Co se týká elektrických zásuvek, ve Vietnamu můžete natrefit na typ A (ploché paralelní kolíky), C (kulaté kolíky/eurozástrčka), F (kulaté kolíky s uzemňovacími klipy na boku) i G (tři obdélníkové kolíky – nejčastěji v novějších hotelech). Turisté z Evropy obvykle nemusí mít starost ohledně adaptéru, neboť mohou využít vietnamské elektrické zásuvky bez problémů – Češi znají typy C/F.

A – zástrčka typu A má tvar dvojice plochých kolíků. Novější varianta této zástrčky má nulový kolík zvětšený, takže již ji není možné zastrčit opačně.

Americká zástrčka a zásuvka typu A

Americká zástrčka a zásuvka typu A

C – zástrčka typu C je tvořena 2 hroty (tzv. eurozástrčka), které mají průměr 4 mm (typ CEE 7/16) nebo 4,8 mm (typ CEE 7/17). Vidlice typu C se používají pro přístroje, které mají dvojitou izolaci a nevyužívají zemní vodič.

CEE 7/16 zástrčka (eurozástrčka) a starý typ zásuvky C

CEE 7/16 zástrčka (eurozástrčka) a starý typ zásuvky C

G – zástrčka typu G je tvořena trojicí kolíků. Kolíky mají obdélníkový průřez. Velikost fázového a nulového kolíku je 4x6,35 mm a zemnícího kolíku je 4x8 mm (zemnící kolík je o 5 mm delší a je kolmý ke zbývajícím).

Zástrčka a zásuvka typu G

Internetové připojení (Wifi) ve Vietnamu

Zůstat „online“ můžete ve Vietnamu hned díky několika způsobům. Jak se tedy konkrétně připojit v zemi k internetu?

  • Využijte bezplatné Wifi sítě. Ty nabízí mnoho kaváren, restaurací, nákupních center, hotelů, obchodů, letišť, nemocnic či třeba knihoven a studoven. Kvůli velkému zájmu veřejnosti však může být připojení poněkud nestabilní. Zvážit však musíte i bezpečnostní rizika této možnosti.
  • Kupte si vietnamskou SIM kartu podporující 3G, 4G nebo 5G. Je to jedna z nejlevnějších a nejbezpečnějších možností, jak se připojit ve Vietnamu k síti. SIM karty nejsou nijak drahé (vyjdou v přepočtu na pár desítek korun). Vaše mobilní zařízení ale musí mít alespoň dva sloty pro SIM. Využít v tomto případě můžete např. hotspot (k internetu na notebooku či
  • tabletu). Nejlepšími poskytovateli 4G SIM karet jsou operátoři MobiFone nebo Viettel – při koupi vyžadují identifikaci cestovním pasem. Jinou možností je pak i zakoupení eSIM online (přes Holafly, Airalo nebo Nomad), kdy do mobilu nic nepotřebujete vkládat a připravíte se na cestu/připojení již doma. Berte však v potaz, že váš telefon musí být vůči eSIM kompatibilní/musí ji podporovat.
  • Zaktivujte si roaming přes svého mobilního operátora. Tato možnost bývá obvykle drahá – informujte se tedy důkladně o cenách.
Pohled na Halong Bay ve Vietnamu Noční Hoi An, Vietnam Nejvýznamnější pagodu HanojeCísařské město HueZátoka Halong Bay je plná dračích zubůHo Či Minovo mauzoleum v Hanoji Projížďka na kole v Hoi AnuSEN na lodi v Halong Bay Císařské město Hue Japonský most je dominantou města HPamátky Saigonu s francouzským šarmemSetkání s místními VIetnamci Ulice Saigonu jsou neustále plné motorekNoční trh ve Vietnamu Typické nudlové polévkyVietnamská Pho bo
zobrazit zájezdy do Vietnamu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole