Bangladéš (Expedice)

Absolutní a zároveň bezpečná exotika, jakých je na světě už velmi málo. Pojeďte s námi do bývalého Východního Pákistánu za obřadem obětování býků ve staré Dhace! Fascinující expedice do ústí obrovské řeky Brahmaputra, za bengálskými tygry v Sundarbanu. Uvidíme horské kmeny východního Bangladéše na hranicích s Barmou.

  • fascinující expedice v bezpečné exotice
  • již 6. rok po sobě na svátek Eid Al-Adha
  • plná penze v Bangladéši v ceně
  • noční plavba parníkem
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, dopravu Kalkata - Dhaka, ubytování v hotelech (s výjimkou Dhaka a Kalkaty nejlepší možné ubytování), plnou penzi v Bangladéši, prohlídky měst, povolení na vstupy do národních parků, jízdenka 1. třídy na parník, celodenní výlet v Sundarbanu, vstupné, SEN průvodce, místní průvodce, dopravu klimatizovaným mikrobusem, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety

1. den:

Odlet do země Matky Terezy.

2. den:

Přílet do Kalkaty. Okamžitě víte, že jste vstoupili do jiného světa. A toto je jen začátek. Město, které bylo až do roku 1911 oficiálně hlavním městem britské Indie a jehož krásu budeme obdivovat v koloniální čtvrti, či u památníku Victoria Memorial. Uvidíme však více. Nejrušnější most naší planety Howrah Bridge. Po stopách Matky Terezy, jejíž památce se pokloníme přímo při jejím hrobě. Atmosféra staré Kalkaty Vás šokuje. Jízda na rikšách, které tahají pěší běžci (jediné město v Indii), ale i moderním metrem (první v Indii). Kalighat, chrám krvelačné bohyně, které tady stále každé ráno obětují kozu. I tak je to poslední dotek s civilizací. Naše expedice začíná.

3. den:

Přesun k exotickým indicko-bangladéšským hranicím. Vstupujeme do někdejšího Východního Pákistánu. Jsme tady! Odpoledne poprvé překročíme mohutnou Brahmaputru a vcházíme do hlavního města.

4. den:

DHAKA - nefalšovaná exotika a davy lidí, jaké jste ještě neviděli. Eid al-Adha v uličkách staré Dháky. Nepopsatelné, toto musíte zažít ... Garantujeme Vám neopakovatelné. A pak prohlídka města, majestátní Růžový palác (Ahsan Manju), pevnost Lalbag, kterou již mughalský princ nedokončil, když ho Aurangzéb zavolal do Indie. Připomene Vám Taj Mahal? Uvidíte zde nejkrásnější ženy Bangladéše? Hinduistický chrám Dhakeshweri Mandir. Arménský kostel jako evropský odkaz v muslimském světě. Hvězdná mešita jako památka mughalské vlády. Večer spamätávanie se z dne na střeše nejluxusnějšího hotelu a zároveň nejvyšší budovy v Bangladéši.

5. den:

Dokončení prohlídky Dháky. Moderní Národní mešita. Neskutečná budova bangladéšských parlamentu, dílo estonského židovského architekta Louise Kahna. Čekali byste takovou budovu v Bangladéši? Transfer do přístavu, ubytování v kajutách parníku, jaký jste dosud znali jen ze starých filmů o Indii, a vyrážíme. Pivko na palubě lodi a noc v kabinách.

6. den:

Nezapomenutelný zážitek, jakých ve světě každým rokem ubývá. Celodenní pomalá plavba devatenáctým stoletím. Odpoledne příjezd do Mongly. Ubytování na břehu řeky. Příprava na zítřejší den.

7. den:

Výlet pronajatou lodí do největších mangrových lesů světa v Sundarbanu. Krokodýli a nejvíce bengálských tygrů na světě. Vesnice prostitutek, která Vám vyrazí dech. Místní rybáři čekají na úlovek, my se vracíme do Mongly.

8. den:

Odjezd do Bagerhat (UNESCO) - město mešit z 15. století. Zazpívá mezuín jen pro nás? Mešita sto pilířů patří k nejkrásnějším muslimským stavbám na indickém subkontinentu. Obětujeme zde krokodýlovi slepici pro úspěšné pokračování naší cesty? Návrat do Dháky.

9. den:

Směřujeme na jihovýchod. Kolem dvanáct set let starých buddhistických vykopávek do Chittagongu, kde dodnes polovinu obyvatelstva tvoří buddhisté. Dotyk s barmskou atmosférou. Setkávání kultur. Horské kmeny. Absolutní exotika.

10. den:

Celodenní plavba po jezeře Kaptai, které Vám svou krásou vyrazí dech. Zažili jste Kašmír? Toto je lepší. Setkání s lidmi, které ještě turisté nezkazili. Kvůli tomuto člověk cestuje. Setkáme i členy královské rodiny? Jezdí sem strávit dovolenou.

11. den:

Návrat do Dháky podél hranic mezi Bangladéšem a Tripurou. Kde to je? Možnost přeletět zpět do hlavního města. Jsme tu už jako staří známí. Poslední bangladéšská večeře a třídění dojmů. Stálo to zato! Transfer na letiště a odlet.

12. den:

Přílet domů.

Bangladéš
<
>

Plavba 19. stoletím - Bangladéš

Atmosféra na Saghargatu je úplně jiná než byla ráno. Málo se hemží prodavači a pasažéry nastupující na lodě. Tlačíme se davem a odmítáme obchodníky. Nyní je pro nás důležité jen jedno – nalodit se. Náš parník je majestátně ukotvený na samém konci a neradi bychom ho zmeškali. Bangladéš je jediná země na světě, kde tyto téměř stoleté stroje stále fungují. Poctivé britské strojírenství je očividně zárukou kvality.  Směřujeme do kajut, ve kterých strávíme noc. Personál nás vítá jmény, objednáváme si večeři a vycházíme na privátní  otevřenou palubu, odkud z výšky pozorujeme ruch Saghargatu. Zazní lodní trubka a vyrážíme na plavbu devatenáctým stoletím. Unikáme ruchu rozpálené Dhaky a ráno už nás vítají palmy národního parku Sundarban. 

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,

děkujeme za projevenou důvěru při výběru Vaší dovolené s CK SEN. V souvislosti se šířením onemocnění COVID – 19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 pro odlety do 31.5.2020 nabízíme bezplatnou změnu termínu objednávky. Klienty, kteří s námi mají absolvovat zájezd v pozdějším termínu, prosíme o strpení. Jakmile budeme vědět bližší informace k Vašemu zájezdu, kontaktujeme Vás. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na emailovou adresu cksen@cksen.cz

Děkujeme za pochopení a strpení.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.2020