Otevře se Vám pohled na velkolepé přírodní divadlo
sleva first minute až 30%

Argentina, Brazílie + Buzios komfortněji

Nejznámější gurmánské zážitky v Argentině a Brazílii - lahodné červené víno a fantastické argentinské steaky. Krásné elegantní ženy, tango v kavárnách, proletářská čtvrť La Boca, obelisk na nejširší ulici na světě. Přes největší soustavu vodopádů na světě Iguazú k jednomu z nových sedmi divů světa. Rio de Janeiro si vás získá velkou dávkou temperamentu. A na závěr si odpočineme v legendárním Buzios.

  • slavné pláže Ria – Copacabana i Ipanema
  • Cukrová homole, Ježíš, přelety a SEN průvodce v ceně
  • steaky, červené víno a města, na která se nezapomíná
  • prohlídka největších vodopádů planety v ceně
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky v Economy class včetně letištních poplatků, vnitrostátní přelet v Brazílii, ubytování v pokojích pro 2 osoby v 3 * hotelech se snídaní, SEN průvodce (po odchod z Ria v 11. den), transfery na letiště a z letišť, prohlídku Buenos Aires autobusem, půldenní výlet k deltě řeky Parana, celodenní výlet k vodopádům Iguazú z argentinské strany, prohlídku Rio de Janeiro pronajatým autobusem, lanovku na slavnou Cukrovou horu nad pláží Copacabana, vláček na Corcovado, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby SEN

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní aktivity, fakultativní výlety, prohlídka brazilských vodopádů Iguazuodbavené zavazadlo na letu Foz Iguazu – Rio de Janeiro (20 – 50 EUR), která se platí na místě.

Ubytování:

Buenos Aires – NH Florida Buenos Aires****, 2 noci
 
Foz de Iguazu – Foz Presidente Hotel***, 2 noci
 
Rio de Janeiro – Best Western Plus Copacabana Design Hotel***, 4 noci
 
Buzios – Serena Buzios****, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. 

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 3000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Pro vstup do zemí není povinné žádné očkování. Pouze doporučujeme vakcínu proti hepatitidě typu A, břisnímu tyfu a tetanu. 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do Jižní Ameriky

BUENOS AIRES

Odlet z Evropy kvalitní ověřenou leteckou společností a přibližně 13 ti hodinový let přes 4 časová pásma přímo do srdce Argentiny. Co si tak i ze samotné cesty udělat zážitek, vyzkoušet Business class a dorazit příjemně odpočinutí? Klienti, kteří to vyzkoušeli, už jinak ani cestovat nechtějí. Těšte se na město, kde na Vás bude dýchat atmosféra staré Evropy, elegantní Buenos Aires, ale i město bohů Rio de Janeiro. Do toho výborné hovězí, špičkové víno a Caipirinha. Když začít v Jižní Americe, ideálně začít právě zde.

2. den: Tango v kavárnách a šarm staré Evropy

BUENOS AIRES

Ocitneme se v hlavním městě Argentiny – v Buenos Aires, kde žije 3,5 milionu obyvatel (toto místo také platí za největší v zemi). Cestovatelům z celého světa nabídne nejen procházky širokými bulváry, ale i unikátní eleganci. To vše ale bude teprve před námi. Nejprve se totiž musíme přesunout soukromým transferem z mezinárodního letiště Ezeiza přímo do centra města, v němž máme zajištěné ubytování. Čeká na nás pohodlí moderního a komfortního hotelu, od kterého jsou důležité památky skutečně jen v pěší vzdálenosti. Zajímavost: CK SEN cestuje do Buenos Aires několikrát do roka, a proto získají turisté z dané destinace vždy jen aktuální informace. 

Jakmile se ubytujeme, zajdeme si ještě rozměnit peníze na místní měnu (argentinské pesos) a následně vyrazíme na krátkou prohlídku okolí. Prvně navštívíme nejširší ulici naší planety, která je známá jako Avenida 9 de Julio. Kdo stihne spočítat všechny silniční pruhy, přes které projdeme? Následně se ale vydáme k obelisku, jenž se stal symbolem města. Jeho předlohou byl (jen pro zajímavost) Washington Monument v hlavním městě Ameriky! Kdo si zde zhotoví fotografii na památku? Pokocháme se však i nedalekou operní scénou, která je v Jižní Americe zdaleka nejznámější. Zde vystupují největší světové operní hvězdy! National Geographic dokonce zařadil tuto budovu mezi TOP 10 nejlepších operních scén na světě. 

Návrat do hotelu, čas na oběd a odpolední prohlídku rozlehlého města soukromým klimatizovaným autobusem. Připravte si fotoaparáty a mobilní telefony, jedeme! Uvidíme všechny skvosty, které Buenos Aires, město příznivých větrů, jak ho pojmenovali námořníci, nabízí. Pestrobarevnou proletářskou čtvrť La Boca se slavným stadionem Bombonera, kde hrával Diego Maradona. Čtvrť, kde se zrodilo tango argentino, muži v dokonalých oblecích a krásné elegantní ženy. Dámy, hlídejte si své partnery! Jinak jim tanečnice tanga padnou do náruče.

K svačině si dáme empanadas, pravděpodobně nejznámější rychlé občerstvení v Jižní Americe (kapsy plněné masem, šunkou, sýrem atd.), kávu nebo deci vína a pokračujeme v cestě. Čeká nás nejslavnější hřbitov, kde odpočívá i Evita Perón, Recoleta. Něco takového jste ještě neviděli. Ulice, ve kterých se dá ztratit, doslova město ve městě, kde se bohatí předháněli, kdo postaví nejkrásnější hrobku z nejlepších evropských materiálů. Nemůžete minout náměstí Plaza Mayo se světoznámým prezidentským palácem, příznačně pojmenovaným Casa Rosada, což v překladu znamená Růžový dům. Uvidíme balkon, z něhož mávala Evita. 

Zastavíme se také v metropolitní katedrále, kde do roku 2013 sloužil mši tehdejší kardinál Bergoglio, dnes známý jako papež František. Večer si možná dáte svůj první argentinský steak. Povečeříme v TOP restauraci, kde nás již znají a kde obědvají slavní politici a sportovci. Rozhodně si nenechte ujít špičkové červené víno, kde vám rádi poradí podle vašich preferencí.

3. den: Buenos Aires

BUENOS AIRES

V Buenos Aires strávíme další intenzivní den. Sportovně založení lidé si mohou v ranních hodinách zaběhat v zelenajících se ulicích města. Parků je ostatně v argentinské metropoli více než 250! Po snídani se ale všichni vydáme za dalším poznáváním místních zákoutí. Při přesunu dokonce vyzkoušíme jízdu nejstarším metrem na jižní polokouli, a to i ve španělsky mluvícím světě! Madrid v tomto ohledu zaostal o šest let, což je další důkaz toho, jak bývala Argentina kdysi bohatá. Metrem se tedy přepravíme až do rezidenční čtvrti Palermo, kterou si postavili v 19. století italští přistěhovalci. Tato čtvrť nás určitě překvapí svou honosností – každý dům má totiž svého vlastního vrátného. A pokud místní „boháči“ potřebují vyvenčit domácí mazlíčky, najímají si na to chudší spoluobčany. Je to zkrátka jiný svět. Kolem okolo budeme vnímat velmi intenzivně italskou atmosféru – umocní to četné zmrzlinárny, pizzerie či kavárny.

Po návštěvě „čtvrti bohatých“ se ovšem propleteme dalšími parky, až se dostaneme k rybníku v parku posetém růžemi. Nádhera! Zájemci však mohou navštívit i Japonskou zahradu, jež je tou největší na světě mimo území Japonska! Pak už nás ale čeká návrat do centra, kde je také co objevovat. Projdeme tedy přes široké bulváry, kochat se budeme okouzlujícími stavbami, a na chvíli pocítíme dotek Evropy. Nákupů chtiví cestovatelé si ale také přijdou na své. Pěší nákupní zóna Calle Florida nacházející se jen pár metrů od hotelu, nabídne produkty světoznámých značek. Za návštěvu ovšem stojí krom jiného i nejznámější (a nejluxusnější) obchodní dům Galerie Pacific umístěný v nádherné budově stylu Beaux Art. Tuto stavbu navrhli architekti Emilio Agrelo a Roland Le Vacherie podle vzoru pařížského obchodního domu Le bon Marché. Ne nadarmo se městu říká „Paříž Jižní Ameriky“. 

S večerem si pak užijeme zasloužený relax, třeba na věhlasné Tango show. Ta nabídne skutečné emoce profesionálních tanečníků i živou hudbu. Strhující pohyby a vášeň nám nedovolí odtrhnout se od tohoto představení a nebudeme vědět, co fotit dříve. K tomu si ovšem dopřejeme také výborný steak k večeři (možnost výběru i jiného jídla) a zapijeme jej třeba sklenkou lahodného místního vína. Za námi je další z řady okouzlujících dní. 

--

Nebo se dnes můžete vydat na fakultativní výlet do sousední země. Do Uruguaye je to opravdu co by kamenem dohodil. Colonia del Sacramento bylo jediné město, které Portugalci našli na břehu řeky Rio de la Plata. Má krásné staré uličky, malebné domky, kamenné cesty... staré domy s kouzelnou směsicí architektonických stylů. Pokud rádi fotografujete a rádi se procházíte historickým městem, Colonia del Sacramento vás neomrzí. Je to úchvatná směs španělské a portugalské architektury konce 17. století. Navíc je návštěva Uruguaye velmi snadná a dostupná z Buenos Aires.

Navštivte ji během jednodenního výletu z Buenos Aires do Uruguaye pohodlným motorovým člunem. Vyplouváme brzy ráno a připlouváme v podvečer. Colonia del Sacramento byla jako první z celé země zapsána na seznam UNESCO již v roce 1995. Nádherné cenné město, které stojí za to vidět. Nezapomeňte na dobrý oběd v sofistikované A la carte restauraci, nebo dáváte přednost tradičním pochoutkám v prostých domech, kde pro vás od srdce vaří ti nejlepší kuchaři? Colonia vás jen stěží dokáže zklamat a vy zde strávíte překrásný den. My v CK SEN tento výlet vřele doporučujeme! 

SEN průvodce se tohoto fakultativního výletu účastní pouze pokud na něj jede více než polovina klientů, v opačném případě den strávíte ve společnosti anglicky hovořícího místního průvodce.


4. den: Delta řeky Paraná a odjezd na sever

BUENOS AIRES – TIGRE – IGUAZÚ

Po ranním probuzení se můžeme těšit na další zajímavý výlet, tentokrát směrem k „snobským“ čtvrtím Buenos Aires a do delty obrovské řeky Paraná. Zajímavost: První usedlíci, kterými byli přistěhovalci z Itálie a Španělska, si v okolí delty řeky vytvořili svá obydlí. Avšak později tuto lokalitu objevili majetní Portenos (tak se říká obyvatelům Buenos Aires dodnes) a postavili v ní stovky domů – některé z nich stály na dřevěných kůlech a byly ukryté v lužních lesích delty. Jejich účelem bylo zajištění soukromí pro oddych, daleko od luxusních večírků a reflektorů bohémského Buenos Aires. 

Naším dalším cílem tedy bude městečko Tigre. Během cesty (kolem dálnice) však uvidíme i odvrácenou tvář města, tj. chudé čtvrti. Míjet ovšem budeme i stadion klubu River Plate, který je věčným rivalem Boca Juniors (klub z La Boca). A nakonec konečně dojedeme do přístavu, kde už na nás bude čekat loď. Plavba do delty řeky Paraná může začít! Hodit se budou opět promazané fotoaparáty, neboť se dostaneme do výjimečně fotogenických oblastí. Také si ale nezapomeneme říct pár informací k dané lokalitě, tj. jak lidé v deltě žijí a co vše mají k dispozici nebo to, že v první kasino v Argentině bylo otevřeno právě v těchto místech. Jen pro zajímavost: škola či kaple zde není vůbec žádnou výjimkou. Potraviny si pak místní chodí nakupovat buď do přístavu, nebo je pořizují z obchodní lodi. 

Ohromující plavbu následně zakončíme třeba šálkem lahodné kávy nebo dobře vychlazeným pivem a zanedlouho se opět ocitneme u autobusu. Zde si ještě vysvětlíme, kdo to byl Domingo Faustino Sarmiento, a plni zážitků se vydáme na zpáteční cestu. Nemůžeme ovšem vynechat jednu zastávku, kterou bude ovocnářský trh Puerto de Frutos – na tomto místě se kdysi hojně prodávalo ovoce a různé jiné plody. Dnes je tu k dostání poněkud odlišné zboží v podobě módních doplňků, nábytku, ale i výborných ovocných šťáv připravených z čerstvého ovoce – stojí za ochutnání! Při usrkávání osvěžujícího nápoje nás také nejspíš napadne, co vlastně Argentinci celý den popíjejí. Oblíbené je v lokalitě zejména maté. K tomuto argentinskému drinku si rovněž povíme pár doplňujících informací – například i to, které je nejvhodnější jako dárek pro známé. 

Po zajímavé procházce trhem však nastoupíme do autobusu a vrátíme se do města. Na hotelu pak zabalíme zavazadla a přesuneme se na nedalekou autobusovou stanici. Odtud zahájíme noční přesun na severovýchod Argentiny k vodopádům Iguazú, který potrvá zhruba 18 hodin. Vycestujeme ale kvalitním a pohodlným linkovým autobusem, takže o náš komfort bude postaráno. Během cesty se někteří pokochají argentinským venkovem, stovkami krav a při troše štěstí i pravými argentinskými kovboji. TIP: Co tak zakončit dnešní den s argentinským steakem s výborným červeným vínem? Doporučíme kvalitní restauraci.

Doporučení: Pokud jste náročnější cestovatelé, doporučujeme přelet touto lokalitou. Získáte tak navíc jednu noc v Buenos Aires. Váš večer můžete využít k příjemné procházce, abyste si co nejvíce užili atmosféru tohoto města. 

5. den: Brazilské vodopády nabízejí celkový pohled. Zkusíte i vrtulník?

FOZ DO IGUACÚ

Jakmile budeme mít za sebou většinu naší cesty z Buenos Aires, ocitneme se v oblasti vodopádů Iguazú, odkud je to už jen coby kamenem dohodil do našeho dalšího cíle – brazilského města Foz do Iguaçu, kde si užijeme teplé počasí ale i vyšší vlhkost vzduchu. Místo totiž leží v pralesní oblasti. Následně si nezapomeneme vyměnit peníze na brazilské reais (místní měna) a zamíříme do hotelu s bazénem. Od obsluhy pak dostaneme na uvítanou malou, silnou a velmi sladkou kávu. Bem Vindos ao Brasil! Brazílie nás uvítá s otevřenou náručí – všude kolem příjemné teplo, vysmátí lidé a výborné jídlo. Již od prvopočátku budeme vědět, že si tohle místo zamilujeme! 

Po zabydlení v hotelu nás čeká chutný oběd, který nám dodá tolik potřebnou energii na další putování. Před námi totiž bude návštěva brazilské strany vodopádů Iguazú – pro zájemce. Přepravíme se tedy do Národního parku Iguaçu, jenž se nachází necelou půl hodinu od našeho ubytování. Právě zde se nám nabídne komplexní pohled na největší vodopády na světě. Zájemci si také mohou rezervovat let helikoptérou nad touto oblastí – více informací u průvodce(objednává se na místě, záleží na aktuálním počasí a podobně). Ti, kteří skutečně vzlétnout do oblak, se dočkají náramného výhledu a získají bezkonkurenčně nejlepší fotografie či videa. V národním parku nás však čeká další dobrodružství. Projdeme se totiž nad řekou Iguazú, odkud získáme také jeden z nejlepších výhledů na fascinující přírodní scenérie. Z tohoto místa odejdeme naprosto okouzleni a zásobeni velkým množstvím fotografií!

Naše putování národním parkem nám ovšem protnou i brazilští nosálové (quati), kteří jsou zde na lidskou přítomnost zvyklí, a dokonce mají tu odvahu, zajít si do jejich blízkosti pro jídlo. Tato zvířata totiž vědí, že turisté u sebe mají vždy něco dobrého – ačkoliv ne primárně pro ně. Při troše štěstí ovšem natrefíme také na vzácné tukany! A pak se pomalu a jistě přiblížíme přímo k ohromující vodní mase. Člověk si v tomto místě náhle připadne takový maličký. Následně přejdeme chodníček a dostaneme se téměř pod samotný vodopád. Právě tady ale musí většina z nás počítat s velmi zodpovědnou „sprškou“. Doporučení: Velký pozor dávejte na své mobily – hodit se bude kvalitní vodotěsné pouzdro. 

Doplňující informace: Prohlídka brazilské strany vodopádů je v ceně fakultativního výletu, a to včetně transferu, dopravy po areálu národního parku a vstupu do něj – určitě tento zážitek doporučujeme! Avšak ti, co na výlet nevyrazí, mohou samozřejmě využít čas k opalování a regeneraci u hotelového bazénu s drinkem v ruce!

6. den: Argentinské vodopády vám umožní pocítit jejich sílu

PUERTO IGUAZÚ

Další překrásné ráno v okouzlujícím prostředí tropického pralesa, které zahájíme opět prohlídkou vodopádů – tentokrát ale z argentinské strany (již v ceně zájezdu). Vyrazíme tedy časně z hotelu na cestu, přičemž nejprve přejdeme již známou hranici a změníme čas na hodinkách. Tak jako Brazílie, i Argentina má kolem vodopádů národní park. Tento rozsáhlý areál však nabídne více možností, jak strávit čas. Argentině patří větší část vodopádů, a proto mezi nimi vybudovala chodníčky pro jejich pozorování z různých úhlů. 

Před námi je den v Argentině. Znovu tedy kolem sebe uslyšíme španělštinu (ačkoliv takovou tu specifickou argentinskou) a utratíme své poslední argentinské pesos (co nám zůstane, vyměníme později na brazilské reais). Doporučení: Pokud si chcete „ulovit“ skutečně TOP zážitek, absolvujte výlet lodí, kterou doplujete přímo pod vodopád (potvrzení účasti a zaplacení je vždy až na místě, po zjištění volných kapacit, času a podobně). Většina z nás se ale vydá na dva hlavní treky, díky kterým uvidíme vodopády na argentinské straně opravdu důkladně. Po cestě pak možná potkáme i roztomilé opičky Mono Capuccino (malpa kapucínská), které nám jistě s radostí zapózují. Doplňující informace: V ceně ovšem budeme mít i výlet úzkokolejným vláčkem přímo k nejvyššímu z vodopádů, jenž se nazývá Ďáblův hrtan. 

Zhruba po čtvrthodinovém výšlapu po chodníčku nad vodou ale dojdeme k samotnému vodopádu – ten pocit, který zde zažijeme, bude k nezaplacení! Ocitneme se totiž nad nejvyšším vodopádem – jeho délka je až 80 metrů. Suší odsud zřejmě neodejdeme, zejména za větrného počasí – pojmeme to ale jako příjemné osvěžení. Pod sebou ve vodě pak, při troše štěstí, spatříme také zlověstně vyhlížející kajmany! Dechberoucí ovšem budou i desítky barevných motýlů – někteří nám sednou na ruku či batoh a poputují kousek s námi. Po důkladné prohlídce se ale nakonec vrátíme k vláčku do centrální části areálu a odjedeme zpět do hotelu. S Argentinou se tedy pomalu rozloučíme a odneseme si z ní ty nejkouzelnější zážitky. TIP: Pokud budete mít ve večerních hodinách chuť na opravdu dobré hovězí, určitě si jej dopřejete! V Brazílii totiž vyzkoušíme také známé Churrasco – různé druhy hovězího masa, které se peče na úzkých a dlouhých nožích. Garantujeme gurmánský zážitek!

7. den: Nahlédnutí do Paraguaye a odlet do Ria

CIUDAD DEL ESTE – RIO DE JANEIRO

S ranním probuzením si budeme opět přemítat vzpomínky na překrásné vodopády Iguazú, už večer si však užijeme proslulé Rio de Janeiro! Jakmile se tedy nasnídáme, odjedeme nejprve do jedné z těch málo známých zemí – do Paraguaye. Za nějaký čas se ocitneme na místě tří států (tzv. Triple Frontera), které zahrnuje argentinský stát Misiones, brazilskou řeku Paraná a Paraguay – ten mimochodem nemá přímý přístup k moři. Naším konkrétním cílem ovšem bude druhé největší město Paraguaye s názvem Ciudad de Este (tento výlet máte v ceně zájezdu). Zde si užijeme opravdu nezapomenutelné okamžiky – CK SEN garantuje TOP zážitky! 

Dále tedy přejdeme hranici, kterou tvoří druhá největší řeka kontinentu Paraná (hned po Amazonii), pak vyrazíme přes Most přátelství a konečně se ocitneme ve městě, které bylo dlouho pojmenované po bývalém paraguayském prezidentovi Stroessnerovi. Jako první nás v nedávno vybudovaném městě uvítají obchodní domy s poměrně kýčovitými fasádami. Milovníci nakupování tu ostatně budou v sedmém nebi. Ti, kteří dají přednost poznávání okolí, se ale projdou po jedné z hlavních ulic a pokochají se výrobou místního typického nápoje terere. Ten se pro změnu (oproti argentinskému maté) pije na studeno. Mnozí z nás budou všude kolem vnímat i velké množství lidí – Ciudad de Este je doslova lidské mraveniště (a není divu, neboť je také rušným městem obchodu na hlavním tahu mezi Peru, Bolívií a Brazílií/pobřežím Atlantiku)! Dle všeho zde budeme mezi Paraguayci a Brazilci jedinými turisty. 

Až nás město Ciudad de Este naprosto okouzlí, nastane čas jej opustit. Budeme totiž muset stihnout let do Ria de Janeira. Zamíříme na malé letiště u města Foz do Iguacu a rozloučíme se s vodopády. A pak už jen poletíme do „Města bohů“. Rio ostatně dostane do kolen mnohé z nás už při pohledu z letadla. Jakmile přistaneme v cíli, přesuneme se následně z letiště zabezpečeným soukromým transferem přímo do hotelu v centru. Doporučení:Nabízíme možnost zvýšit si hotelový standard a vybrat si z našich premium hotelů. Měli byste zájem o ubytování na nejznámější pláži světa, Copacabaně? Probudit se v hotelu JW Marriott Copacabana a za pár vteřin být přímo na pláži? Určitě do toho jděte! Stojí to za to.

8. den: Corcovado a Cukrová homole v ceně prohlídky města

COPACABANA – CUKROVÁ HOMOLE – CORCOVADO – MARACANA

První noc v Riu je za námi, před sebou však máme další kouzelné zážitky! Uvidíme ta nejznámější místa. Tohle město nabídne například nespočet fascinujících výhledů, ze kterých si nebudeme umět vybrat ten nejoblíbenější. A výborná poloha u břehu Atlantiku v zátoce Guadabara pak zaručí, že se zde budeme cítit velmi příjemně. Vyrazíme tedy za poznáváním. Na programu bude prohlídka města pronajatým autobusem se SEN průvodcem (celá prohlídka v ceně zájezdu). A aby toho nebylo málo, necháme se také odvézt vláčkem až na Corcovadu k jednomu z novodobých divů světa – monumentální soše Krista. 

Tím ale naše dobrodružné okamžiky neskončí. Uvidíme totiž i všechny nejznámější pláže města, jako je například Copacabana a Ipanema. Na památku si též zakoupíme v místě naše první suvenýry a vydáme se dál, až k magické skále známé jako Cukrová homole či Homole cukru. Právě zde někdo kdysi napsal: „Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít.“ A my při pohledu na skálu pochopíme, proč se tak jakýsi neznámý rozhodl. Lanovkami se dostaneme až na vrchol tohoto monumentu a budeme zapáleně fotografovat. Doporučení: Pokud byste měli zájem o let helikoptérou nad Riem, můžete si jej s klidem dopřát. Právě z Cukrové homole se vzlétá. Na výběr máte několik okruhů – můžete si tak vybrat, zda chcete vidět pouze pláže, nebo si zaletíte až k soše Krista. Ti, kteří pak zůstanou na zemi a dají vale létání nad městem, si dopřejí na Cukrové homoli kávu či drink a odejdou se kochat doslova magickým výhledem do okolí. Při troše štěstí budou moct někteří spatřit dokonce i opičky Mono Capuccino! 

Po chutném obědě v osvědčené restauraci pokračujeme a jdeme se podívat na slavný stadion Maracana, prohlídka zvenčí (Rei Pele). Dějiště mistrovství světa ve fotbale v letech 1950 a 2014. Uskuteční se během naší návštěvy Ria nějaký zápas? Oslovte svého průvodce a on vám pomůže zajistit vstupenku. 

Co je však Riu ohromně vlastní? Přeci karneval! Bez toho by snad město nebylo úplné. Zastavíme se tak na místě, kde tato mohutná akce vrcholí – na známém Sambodromu. Toto dílo je počinem fenomenálního brazilského architekta Oscara Niemeyera, o němž se říká, že vytvářel poezii z betonu. Kdo si v tomto místě vyzkouší originální kostým na sambu? A pak bude naše prohlídka u konce. Vyrazíme proto na hotel, kde zájemci ochutnají třeba svou první caipirinhu. Tento alkoholický koktejl si kdekdo oblíbí! Skládá se z brazilského destilátu cachaça, ledu a limetky. Zkrátka je to výborný a osvěžující nápoj! I díky němu pak pochopíme, proč si ostatní lidé toto město zamilovali.

9. den: Město bohů a odpočinek na Copacabaně

COPACABANA, RIO DE JANEIRO

Další den budeme pokračovat v pěší prohlídce Ria. Nejprve popojdeme jen kousek od našeho hotelu a prozkoumáme čtvrť Lapa, ve které se nachází barevná Escadaria Selarón (v překladu Selarónové schody). Místo je poseto kachličkami snad z každého koutu naší planety! Odvážní si pak mohou během dopoledních hodin dopřát přísun čerstvé limetky v podobě caipirinhy. Na cestě nás ovšem čeká daleko více zážitků. Zájemci se budou moct například vyfotit s brazilskou vlajkou! 

Městské putování však není u konce, proto si to dále zamíříme rovnou k hlavní katedrále, která je naprosto výjimečná svým vzhledem. Někteří z nás se možná budou sami sebe ptát, kde má vlastně kříž? Poté popojdeme do centra, kde navštívíme zdaleka nejstarší kavárnu v Riu a dopřejeme si za odměnu kávu a dezert. U mlsání budeme krom jiného vnímat četné množství okolních obchůdků, na které samozřejmě také zbude čas. Zdárně občerstveni ale pokročíme po hlavní ulici a náhle se ocitneme v nové zóně přístavu, kde nás už z dálky upoutá jedna stavba – tedy Muzeum Zítřka. Jedná se o velmi zajímavou bílou budovu, která kdekomu připomene obrovskou turbínu. Kdo uhádne jméno jejího architekta? 

Pak se ale přesuneme do části starých přístavních doků, které dnes nabídnou moderní i příjemnou zónu s různými trendy gastro bistry. I toto je Rio de Janeiro. Zajímavost: V roce 2016 se v Riu konala olympiáda, kvůli níž byly některé části města nedostupné. V současnosti ale slouží všem Cariocas (jak se nazývají obyvatelé města), jakož i turistům a ostatním návštěvníkům. Náš poznávací den ale zdaleka neskončí! Jen pár minut od gastro zóny se totiž nachází jedna z největších street artových maleb na světě, jejíž autorem je brazilský umělec Eduardo Kobra. Jen pro zajímavost – vznikla u příležitosti olympijských her, a dokonce si vysloužila zápis v Guinnessově knize rekordů! A nakonec, zcela uchváceni uměleckou tvorbou a poznatky o Riu, se vrátíme do hotelu. Odtud mohou se mohou zájemci ještě vydat (po malém oddechu) na nedalekou pláž Flamengo anebo se osvěžit další caipirinhou!

10. den: Caipirinha a samba, Flamengo a Ipanema

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro je úchvatné město, které dokáže cestovatelům nabídnou plnou náruč zážitků, my však další den pojmeme odpočinkově. Za sebou totiž máme intenzivní poznávací dny a potřebujeme nabrat potřebnou energii. Ostatně, ocitnout se v Riu a nevyužít místní pláže na opalování, by byl doslova hřích! V nabídce ale budou pro zájemce i vodní aktivity, jako třeba surfování. Surfovat se dá i na Copacabaně i na Ipanemě, záleží pouze na zkušenostech. 

Většina z nás ale mile ráda využije prosté nicnedělání na pláži se skleničkou koktejlu v ruce – je libo další chutnou caipirinhu? Tělem nám projede neuvěřitelná energie, která je cítit skutečně na každém kroku a ve vzduchu se pak bude vznášet jakýsi zvláštní klid. Jak hlásal slogan na letišti v odletové hale, "Každý odchází trochu víc carioca". A závěrem si mohou fandové fotbalu (při troše štěstí) užít i návštěvu fotbalového zápasu na slavné Maracaně! Takovou atmosféru lze zažít jedině na fotbalovém zápase v Brazílii (záleží na dostupnosti lístků, pro bližší informace se zeptejte vašeho průvodce).

11. den: Další drink a vlny

RIO DE JANEIRO – BUZIOS

Transfer (cca 2 hodiny) do letoviska, které milovala Brigitte Bardot. Její sochu dodnes najdete na hlavní ulici města Rua das Pedras. BUZIOS - 23 pláží tohoto kouzelného devět kilometrů dlouhého poloostrova ... a Vy pochopíte proč.

12. den: Kde realita je lepší než reklamní prospekty

BUZIOS

Individuální odpočinek. O Buziosu kdosi napsal: Je to jedna z mála trendy destinací, kde realita je přesně taková, jakou slibují reklamní prospekty. Ba ne, je lepší. Možná nejlepší restaurace Brazílie, stovky barů a pláže, kde si skutečně najdete tu svou.

13. den: Pokud si Brazílie užívá život, Buzios si užívá Brazílii

BUZIOS

Pokud si Brazílie užívá život, Buzios si užívá Brazílii. Celým názvem Armacao dos Buzios je jedním z nejznámějších resortních míst Brazílie. Kdysi útočiště pirátů a obchodníků s otroky je tento poloostrov, nacházející se asi 170 km od Rio de Janeiro, oblíbeným letoviskem brazilské smetánky. Potkáte zde dovolenkující brazilské fotbalové hvězdy? Výborný noční život, pestrý výběr pláži a výborné jídlo – jednoduše kvalitní dovolená.

14. den: Poslední caipirinha a odlétáme domů

BUZIOS – RIO DE JANEIRO – EVROPA

Transfer na letiště a odlet domů.

15. den: Opět doma!

EVROPA

Přílet do Evropy.

Argentina, Brazílie + Buzios
<
>
Naši Sen průvodci Vám ukáží neskutečné výhledyProjdete si proletářskou čtvrť La BocaUděláte si krásné fotky s vodopády IquazúNejslavnější pláž Copacabana v RiuS CK SEN zažijete i pravou atmosféru tangaSlavné schody při procházce RiaProhlédnete si typické uličky Buenos AiresPoslechnete si hřmění vodopádů IquazúLanovkou na Cukrovou homoliCo takhle výhled na Corcovade při západu slunceVláčkem se dostanete k jednomu z novodobých divů světaVýhledy na Rio si užijete z každé stranyVodopády Iquazú v celé své kráseVodopády Iquazú patří mezi 7 divů světaZtratíte se v uličkách Buenos AiresUkážeme Vám typické kolonie chatrčí v RiuNa fotbal do Brazílie s CK SENZavedeme Vás k nejznámnějším památkácmProhlédnete si budovu argentinského kongresuPodíváte se na nejznámnější hřbitov RecoletaDojdete k paláci argentinského národního kongresuUžijete si západy slunce na plážích RiaOdpočinek na slavných brazilských plážíchProjdete se podél pláže CopacabanaKaždý výhled na Rio má své kouzloUžijete si Copacabanu při západu slunceTěšit se můžete na západy slunce na plážích RiaTyto chodníky mají připomínat vlny CopacabanyDovedeme Vás k moderní čtvrti Buenos AiresS CK SEN na stadion MaracanaI dopravní prostředky zde záží všemi barvamiVýhled na Rio je božskýVodopády Iguazu vás nadchnouSEN průvodce vám ukáže to nejkrásnější z Jižní Amerikyslavná Ipanema beachBrazilský temperament váš čeká na každém rohuV jarním termínu zažijte atmosféru karnevalu v RiuRio de Janiero, BrazílieProjdete si místní trhy s naším SEN průvodcemOchutnáte některé z regionálních vínTěšit se můžete na pravou caipirinhuČekají vás brazilské gurmánské zážitkyVychutnáte si pravý argentinský steakTady budete odpočívat a nasávat pohodovou atmosféru města a pláží, kam jezdí relaxovat i brazilské hvězdyV ceně zájezdu je 3* hotel blízko pláže. Nedávno byl tento hotel zrekonstruovaný, v prostorných pokojích si oddechnete a načerpáte novou síluV centru města, které je vzdálené jen 600 m (Rua de Pedras) se nachází mnoho barev a malých restauracíPo 3 nocích na pláži brazilských celebrit odjíždíte pronajatým SEN transferem zpět na letiště do Rio de Janeiro, odkud odletíte zpět do Evropy. Cítíte se už tak trochu jako Cariocas? Rio je úžasné!

Argentina - Brazílie + Patagonie - děkujeme!

Chci poděkovat Petrovi Hliničanovi za vynikající organizaci zájezdu Argentina-Brazílie + Patagonie. Peťo byl velmi ochotný, vstřícný a stále usměvavý. S lehkostí řešil všechny situace, jeho výklady o navštívených zemích byly fundované a velmi zajímavé. Byli jsme fajn skupina a k tomu průvodce jako je Peťo to je 100% úspěch. Peťo děkujeme!
JD

Čti více
Otevře se Vám pohled na velkolepé přírodní divadlo

Argentina - Brazílie potvrdila naše očekávání

Zúčastnili jsme se naší vysněné dovolené v Jižní Americe. Velmi jsme se na ni s manželem těšili. Skutečnost potvrdila naše očekávání a byli jsme maximálně spokojeni. Získali jsme řadu nových poznatků o Argentině a Brazílii. Náš program byl mimořádně bohatý na zážitky. Navštívili jsme Buenos Aires, nádherné vodopády Iguazu, ale i úžasně členité Rio de Janeiro, jeho Copacabanu, Corcovado se sochou Ježíše a výhled z cukrových homolí budou pro nás těmi nejkrásnějšími vzpomínkami dokonce života. Velmi chceme touto cestou poděkovat naší milé a příjemné průvodkyni Kamile, která dělá své povolání s nadšením a vždy nám byla ochotna poskytnout informace a zajímavosti během celého zájezdu. Kamilko, zdravíme tě, přejeme mnoho milých klientů, množství zážitků z cestování a věřím, že se opět setkáme na některém zájezdu ze široké nabídky CK SEN.
Bubeníčkovi

Čti více

Argentina, Brazílie, Patagonie

S naším výběrem jsme byli velmi spokojeni, po všech stránkách to naplnilo naše očekávání od začátku, až do konce naší cesty vše fungovalo tip-top. Výběr cestovky byl ovlivněn našimi dobrými dlouhodobými zkušenostmi v této CK. Po příletu do Buenos Aires nás na letišti čekala sympatická paní Soňa, která zařídila náš přesun na vnitrostátní letiště, odkud jsme odletěli do Patagonie - Calafate. Patagonie je určitě jedna z nejčistších oblastí na světě. Krásná příroda, dobrá klimatizace, nádherný ledovec Peritto Moreno. I místní průvodci byli milí, přesní a vzdělaní. Nezapomenutelný výlet jsme absolvovali do národního parku v Chile - Torres del Paine. Panenská příroda, na loukách se pásly lamy. Z Patagonie jsme se vrátili do Buenos Aires, kde se o nás postarala již naše známá paní Soňa (která vše věděla), na druhý den se k nám přidal náš očekávaný průvodce Petr Hliničan - vzdělaný, usměvavý, velmi ochotný a milý mladý muž. Buenos Aires - kouzelné město i s nově zrenovovanou přístavní částí. Argentinské steaky a červené víno a TANGO nemají ve světě konkurenci. Z Buenos Aires doporučujeme přelet letadlem k vodopádům Iguazu v paraguayské - argentinsko - brazilském pomezí, které byly prohlášeny za jedny z novodobých divů světa - opravdu nepopsatelná nádhera. Zde jsme se při procházce setkávali s nosály, kteří hlídali, kdo si vyloží jídlo a v nestřežené chvíli bylo jejich, stalo se to i nám. Pak jsme absolvovali výlet do Paraguaye, kde jsme si prohlédli jeden z největších architektonických skvostů ve světě - vodní elektrárnu Itaipu (druhá největší po čínské na světě). Její areál působil na nás spíše park, ne jako obrovské dílo. O její okolí se stará 5 zahradníků. Opravdu skvost. Z Iguazu - odlet do Ria de Janeira s naším Petrem, který vše super zajišťoval a hlavně se nám ustavičně věnoval a všechno věděl. Přílet do města bohů - Ria. Peťo nám ukázal město - pláž Ipan a proslulou Copacabanu s nespoutanou veselou a sportovní atmosférou. V sobotu ráno jsme stihli první lanovku na cukrovou homoli, zažili jsme překrásný slunný výhled na město. Z cukrových homolí jsme se přesunuli autobusem na zastávku zubačky, která nás svezla až k výtahu na Corcovado - 710 m nad mořem se sochou Ježíše Krista - symbolem Ria. Mýtická atmosféra - už vím, proč se Rio jmenuje město Bohů. Pobyt po Jižní Americe - Argentina - Chile - Uruguay - Paraguay - Brazílie jsme přežili radostně v dobré skupině se super průvodcem, nikdo nás neokradl, všude jsme potkávali milé lidi, i ubytování bylo dobré, v Riu už panovala fotbalová atmosféra. Zůstaly nám krásné a nezapomenutelné vzpomínky.

Marie Kállayová s manželem

Čti více

Argentina, Brazílie - perfektně odvedená práce

Dobrý den paní Papežová,
rádi bychom poděkovali CK SEN za opět (již pátou) krásnou dovolenou. Především patří velký dík Peterovi Hliničanovi za perfektně odvedenou práci průvodce a čas s námi strávený. Těšíme se na další zážitky s Vaší kanceláří.
Jana a Ivan Ingeduldovi

Čti více
Naši Sen průvodci Vám ukáží neskutečné výhledy

Argentina, Brazílie - skvělý zájezd

Dobrý den,
rád bych Vám aspoň touto cestou poděkoval za skvělý zájezd zorganizovaný Vaší cestovní kanceláří. Nádherné počasí, téměř rodinná atmosféra, spousta nových kamarádů, erudovaný výklad ke všem zajímavostem, ale především sličná, stále usměvavá a věčně dobře naladěná průvodkyně Veronika, která se o nás starala jako o vlastní, udělaly z Vašeho zájezdu nezapomenutelný zážitek ve finále navíc korunovaný dárkem v podobě Vašeho firemního trička. Stručně řečeno byla to snová dovolená s CK SEN a já už se nemohu dočkat na další pokračování:-)
Takže ještě jednou díky a hodně stejně spokojených klientů!!!
S pozdravem
Petr Holub

Čti více
Projdete si proletářskou čtvrť La Boca

Chile, Argentina, Brazílie - porpvé s CK SEN a mile překvapeni

Dobrý den,
v úterý jsem se vrátil spolu s manželkou ze zájezdu Chile,Argentina,Brazílie S vaší CK jsme jeli poprvé a byli jsme mile překvapeni jeho pohodovou organizaci,výběrem památek a perfektním vedením ze strany vedoucího. Tento mladý muž Lubor má velký talent a předpoklady pro práci v tomto oboru. Má osobní šarm, přívětivé jednání a umí v klidu sladit individuální zájmy a požadavky s programem zájezdu.Rovněž jeho komentáře a vystoupení jsou zajímavá,dobře se poslouchají a svědčí o tom,že má dobrý přehled o zemích a mentalitě lidí kde se pohybujeme. Takže jen tak dál v poskytování cestovních služeb.
S ohledem na výše uvedené uvažujeme, že bychom příští rok s vámi v listopadu jeli opět na zájezd Saigon,Angkor a Pattayu. Pokud se tak rozhodneme a vaše cena v porovnání s konkurencí bude podobná, objednali bychom zájezd u vás.
S přátelským pozdravem Váš spokojený klient
Jiří Trojan

Čti více
Uděláte si krásné fotky s vodopády Iquazú

Jedním slovem - úžasná

Dobrý den,
chtěli bychom poděkovat CK SEN za zprostředkování zájezdu Argentina +Brazílie, kterého jsme se zúčastnili cca 14 dní zpět. Zájezd je dobře koncipovaný, tak aby cestovatelé zažili krásu a pulsující atmosféru jihoamerických metropolí (Buenos Aires, Rio de Janeiro), seznámili se s chaosem v paraguajském Ciudad del Este a zároveň zůstali ohromeni takovými přírodními úkazy jako jsou vodopády Iguazú nebo delta řeky Paraná.
Zájezd předčil naše očekávání a vedle zmíněných dobře zvolených turistických cílů a dobré organizace byla obrovským plusem celého zájezdu Vaše průvodkyně Daniela Snováková. Velmi nás překvapila její profesionalita a její neustálá ochota a připravenost řešit pro své klienty cokoliv a kdykoliv, a to vždy k jejich spokojenosti. Po celou dobu zájezdu jsme nepřestávali obdivovat její rozsáhlé znalosti reálií navštívených (i jiných) zemí, včetně velmi dobrých jazykových a komunikačních schopností. Svou práci dělá opravdu dobře a jedním slovem je - úžasná! Díky, Danko, díky, CK Sen!

Petra a Ota

Čti více

Iguazu – argentinská strana

Celý den dnes trávíme na argentinské straně vodopádů Iguazu. Na straně, která nám poskytuje mnohem bližší kontakt s tímto přírodním divem světa. Vodopády Iguazu leží na stejnojmenné řece a tvoří největší systém vodopádů na světě. No uznejte, je jich neuvěřitelných 270! Tato krása nám všem vyráží dech, fotoaparáty cvakají v jednom kuse, aby zachytily ten valící se dým. Vláčkem se přesouváme k vyhlídce na nejúžasnější vodopád, kterým je Ďáblův hrtan. Ti nebojácnější z nás se na loďce plaví přímo do hrdla ďáblu. Sice potřebují náhradní oblečení, ale za ten neskutečný zážitek to rozhodně stálo! Nejen vodopády jsou zde jedinečné, ale i okolní prales, kde potkáváme Nosály, kteří by od nás rádi nějaký ten pamlsek. Číháme i na tukany, kteří se rádi skrývají v hustých větvích, máme štěstí a lovíme neskutečné záběry. 

Čti více

Argentina, Buenos Aires - Rio de la Plata

Probouzíme se do pomalého rána v Buenos Aires. Netřeba nikam spěchat, vždyť jsme přece v Latinské Americe. S klidem typickým pro tuto část světa, vyrážíme autobusem do úplně odlišného světa. To, že Buenos Aires leží na břehu řeky, a ne oceánu nebo moře, už dávno víme. Avšak tušili jste, jaké poklady skrývá Rio de la Plata ve své deltě? Ve městečku Tigre nasedáme na loď a vydáváme se na hodinovou plavbu do zalesněných koryt více řek, které ústí do la Platy. Během klidné plavby míjíme nádherné budovy veslovacích klubů, soukromé vilky argentinské smetánky, a dokonce i dům bývalého prezidenta Sarmiento, který je kvůli počasí uschován ve skleněné kostce. Nejsou zde však pouze víkendové domky, někteří lidé zde žijí celý život. A tak během plavby potkáváme popeláře, pošťáka i zmrzlináře, a všichni mají své vlastní lodě! Čas jsme už dávno přestali vnímat, a tak, než se nadějeme, jsme zpátky v přístavu. 

Čti více

Tango v Buenos Aires

Velmi se těším vidět čtvrť La Boca, vždyť právě odsud pochází i jeden z nejlepších fotbalových hráčů světa - Maradona. Procházíme kolem stadionu, kde hrával a vstupujeme do staré části. Kolem nás nádherné barevné domky. V některých z nich jsou bary a restaurace. Sedneme si na kávu a najednou se na ulici zapne gramofon, ozvou se tóny tanga, místní v baru se postaví a začnou tancovat. Ne pro nás, turisty, ale pro sebe, pro radost. Procházíme se ulicemi Buenos Aires a je to pro nás nepochopitelné, lidé si sem-tam jen tak volně tančí. Bez studu, jestli se na ně někdo dívá. Jsme řádně nasátí atmosférou a vstupujeme do klubu, kde tango vzniklo. Profesionální tanečníci ze sebe dávají maximum. Viděl jsem různé taneční a hudební představení po světě, toto je ale jednoznačně to nejlepší. Přistihneme se, že se pohybujeme v rytmu. Samozřejmě sklenka Malbecu umocňuje tento nádherný večer.

Čti více

Rio de Janeiro – město bohů

Samotné Rio de Janeiro je božské, ale jednoznačně nejkrásnější je shora. Let nad městem v helikoptéře s odletem z Cukrové homole je neuvěřitelným zážitkem. A mého adrenalinového manžela jsem pustila na let rogalem nad městem s instruktorem. Shora byl prý krásný výhled na celý oblouk slavné pláže Copacabana. Nejkrásnější výhled na město pro méně adrenalinové turisty je od nohou Krista z Corcovada, kam jsme se za pár minut dostali vláčkem. Na pláž Copacabana jsme šli bez kabelky a jen s pár drobnými v kapse. "Všechny věci by měly zůstat na hotelovém pokoji. A doporučuji sledovat čilý život ve vodě i na pláži, prohlížet si krásná těla Brazilců i skromné bikiny sexy Brazilek," říká nám průvodce a dává si skleničku koktejlu Caipirinha (složené z cachaça, třtinového cukru a limety). Druhá nejznámější pláž Ipanema inspirovala Franka Sinatru ke složení písně Girl from Ipanema. Ta vznikla v nedalekém baru Garota de Ipanema, no nezamilujte se. Pro mne byly obrovským zážitkem i Dlaždičkové schody. Jsou celoživotním dílem umělce Selaróna, který je vlastnoručně obložil dlaždičkami dovezenými z celého světa. Dvě stejné byste marně hledali, můžete si ale zkusit najít nějakou z Čech. U schodů, které vedou do bohémské čtvrti Santa Teresa, se scházejí turisté z celého světa a baví se zde brazilská mládež. Starobylé centrum Ria je od olympiády bezpečné. Místní zde volně chodí, kabelky, tašky přes rameno, mobil v ruce, kolem nás staré budovy, kostely. "Sem před pár lety turista jít nemohl, bylo téměř jisté, že by vás okradli", říká náš průvodce a my se opravdu cítíme velmi bezpečně a vychutnáváme si caipirinhu na rohu v baru.

Čti více

Lodí pod vodopády Iguazu

Jen v plavkách stoupáme po schodech, ukazujeme lístky a do rukou dostáváme nepromokavý vak, stejný, jaký využívají vodáci na svých splavech. Do něj vkládáme všechny vodě náchylné věci a přes krk si provlékáme záchrannou vestu. Bez ní nás nepustí. V tom nás ze zamyšlení vytrhly výkřiky. Nedokážeme identifikovat, zda jsou nadšené nebo zděšené. Přehlušily i mohutné dunění milionů litrů vody, které se ozývají všude kolem nás. Vycházejí zpod zpěněného závoje vodopádu, do kterého se za pár minut chystáme i my. Nejistě vstupujeme na loď a nepromokavý vak si ukládáme k nohám. Chlapík v nepromokavém pogumovaném obleku nám oznamuje, že můžeme fotit i pokud nám nedá signál. Nyní všechny věci, co nejsou vodotěsné schováváme. Projíždí kolem nás člun, z něhož zněly výkřiky. Všichni jsou však vysmátí a mávají nám. To nás uklidňuje. Náš člun se rozbíhá a v rychlosti rozráží vodní tříšť a my vbíháme do obrovského vodního oparu, nedaleko majestátních vodopádů Iguazu. Hlas našeho nepromokavého průvodce křičí, že se máme připravit, že to byl jen předkrm. Loď se otáčí, nabírá na rychlosti a řítí se do hlavního koryta řeky Iguazu. Obrovskou rychlostí se blížíme ke kamenné zdi, ze které padají statisíce litrů vody. Doufáme, že zrovna to není to místo, kam se chystáme i my. Naneštěstí je, nebo naštěstí. Voda je studená, ale nesmírně osvěžující. Je všude kolem nás a my se i přes obrovský tlak nemůžeme přestat smát. Je to něco unikátního, vždyť jak často má člověk možnost vykoupat se přímo ve vodách největších vodopádů světa? Přestože to vypadalo děsivě, tak odcházíme nadšení. I když jsme promočení do poslední nitky. Většina z nás si ještě po vystoupení kupuje video točené přímo na lodi, ať máme i památku. I když na tento zážitek asi jen těžko zapomeneme.

Čti více

Maracana

Vystupujeme z metra a v zástupu lidí se pomaličku v lidském hadu blížíme ke stadionu. Už z dálky slyšíme zpěv a vidíme velký nápis

Čti více
Jižní Amerika, Brazílie

Cukrová Homole

Je nejslavnějším symbolem Rio de Janeira a je skutečným darem Boha pro průmysl pohlednic. Na vrchol, který má 396 metrů a je z něho krásný výhled na město a záliv Guanabara, pojedeme ve dvou etapách lanovku. První zastávkou je kopce Morro da Urca, ve výšce 220 metrů, a odtud pokračujeme na samotnou Cukrovou Homoli, Pao de Acucar. Sedačková lanovka vede na vrchol od roku 1912 a dnes zde jezdí lanovka ze 70 let, která je průhledná a může pojmout až 75 osob najednou. Někde nahoře je napsáno: "Přišel jsem do Ria zemřít, ale tento výhled mě přesvědčil o tom, že stojí za to žít."

Čti více
Ježíš Kristus v Rio de Janeiro

Corcovado

Tento 710 m vysoký vrchol nad městem Rio de Janeiro je součástí Národního parku Tijuca. Jeho název pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč. Na vrcholu se nachází socha Krista Vykupitele s rozepjatýma rukama, která se stala symbolem Rio de Janeira. V roce 2007 se stala jedním z nových sedmi divů světa. Tuto sochu si roku 1921 objednala arcidiecéze Rio de Janeiro. Je dílem francouzského sochaře Maximiliena Paula Landowského. Socha je v noci osvětlena, s podstavcem je vysoká 39.6 metrů, váží 1145 tun. Socha, která byla odhalena 12. října 1931 jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku (1822), v roce 1931 byla též vysvěcena, ke znovuvysvěcení došlo na začátku 90. let minulého století při návštěvě Jana Pavla II. Přístup na vrchol zajišťuje ozubnicová dráha. K samotnému vrcholu od konečné zubačky vede 200 schodů nebo pohyblivé schody. Pohled z Corcovada je prostě neopakovatelný!

Čti více
Brazílie - vodopády iguazu

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií jsou největším vodopádem na světě a jsou dvakrát vyšší a větší než slavnější Niagara. Iguazú leží na řece Iguazú, jen pár kilometrů od místa, kde řeka Iguazú, jinak hranice mezi Argentinou a Brazílií, proudí do řeky Paraná. Vodopády Iguazú jsou přirozený zázrak, který si můžete vychutnat z obou stran. Většina vodopádů leží na argentinské straně, brazilská strana má lepší panoramatický výhled. Vodopády tvoří asi 275 kaskád a jejich celková šířka je více než dva kilometry. Nejvyšší a nejkrásnější z vodopádů se nazývá Garganta del Diablo (Ďáblův hrtan) a je asi 70 metrů vysoký.

Čti více
Odpočinek na slavných brazilských plážích

Rio de Janeiro

Město Bohů, Rio de Janeiro, je neuvěřitelný střet krásné přírody a pláží s moderním pulzujícím městem. Brazílie je snad největší katolická země na světě a socha Krista na Corcovadu je jejím symbolem, který všichni znáte. Rio. Každý o něm sní. Počet jeho obyvatel, v metropolitní oblasti dosahuje téměř 12 milionů. Pravděpodobně nejkrásnější město na světě v pozadí, kterého se do zelených kopců staví obávané favely. Cukrová homole a socha Ježíše na Corcovadu jsou nejznámějšími z množství lákadel Ria. Copacabana, kde se určitě fantasticky zrelaxujete a ochutnáte typický brazilský míchaný nápoj caipirinhu, jehož součástí je cachaca (pálenka z cukrové třtiny), limetky, třtinový cukr a drcený led. Strávit den na pláži a večer na uměleckých trzích na Copacabaně bude možná Vaše představa o následující dovolené. Do 60. let minulého století hlavní město Brazílie zůstalo dodnes kulturním městem země a určitě Vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou. Rio se vyplatí i po několika letech. Stále je atraktivní a temperamentní a neztratilo absolutně nic ze svého kouzla.

Čti více
Buenos Aires - Argentina

Buenos Aires

Hlavní město Argentiny a neuvěřitelně příjemná metropole, která vás okouzlí svým elegantním kouzlem, temperamentem, architekturou a přátelskými lidmi. Možná právě v Buenos Aires žijí nejkrásnější muži na světě a ženy v sobě mají neuvěřitelnou jiskru. Buenos Aires je město, jehož ulice jsou stejně živé jak ve dne, tak i v noci. Čekají vás krásné bulváry, kavárničky, monumentální paláce a také vynikající nákupy na pěší zóně na Floridě, kde se můžete na každém rohu zaposlouchat do tangových rytmů. Nachází se zde nejširší ulice světa Avenide 9. července, na které je také symbol města Obelisk.

Čti více
Těšit se můžete na západy slunce na plážích Ria

Pláže Brazílie

Cestovat podél pobřeží Brazílie je něco neuvěřitelného a oslňujícího. Tisíce krásných pláži, ze kterých si je těžko vybrat. Světoznámé pláže Copacabana a Ipanema v Rio de Janeiro jsou pro ty, kteří hledají zábavu, lidi, život a vibrující ruch města. Chcete přesně totéž, ale na jiném neobjeveném místě v Brazílii? Doporučujeme Vám pláže Mole a Joaquina jako 2 ze 40 pláží, které se nacházejí jižně od Sao Paolo, ve státě Santa Catarina, při vzrušujícím městě Florianópolis, o kterém se hovoří jako o nejlepším brazilském městě skvělého byznysu. Nebo jste více se relax a ničím nerušený odpočinek? V tom případě se poohlédněte po pláži Sao Miguel dos Milagres ve státě Alagoas, Jericoacora ve státě Ceará nebo pláže souostroví Fernando de Noronha ve státě Pernambuco, které je navíc i na seznamu UNESCO. Jste v okolí Ria a chcete vidět více pláži? Doporučujeme Vám také zajímavý Buzios, známé letovisko brazilských hvězd. Najdete zde svůj ráj na zemi?

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací