Burundi, Rwanda, Uganda (Komfort)

Vydejte se na cestu, jakou absolvovalo jen minimum Čechů a nechte se překvapit. Exkluzivní cesta s výborným ubytováním. Zbavte se předsudků a navštivte Rwandu, zemi vyspělejší a čistší než ČR. Vnořte se do džungle, trekujte na úpatí sopek a podívejte se do očí horské gorile. Zaplavte si v jezeře Kivu a dejte si doušek Shirazu v bazénu s výhledem na džungli.

  • Bujumbura, Butare, Kampala – exkluzivních 10 dní
  • legendární africká jezera Tanganyika, Kivu
  • skvělé safari, horské gorily a místní rangeři
  • východní Afrika s důrazem na bezpečnost a zážitky
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 8 x ubytování v 4* hotelech v pokoji pro dvě osoby, 8 x snídaně, 5 x oběd, 5 x večeře, vstupné do národních parků, safari v Ugandě, stopování gueréz, dopravu terénním autem během celého pobytu

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, SEN průvodce, permit na trekking ke gorilám na 1 hodinu (cca 1 500 USD)

Poznámka:

Komorní zájezd s menší skupinkou s výborným ubytováním a stravou. Důraz klademe na bezpečnost a co nejlepší servis v Africe, kde pouze s CK SEN dostanete to, co chcete. Do Afriky jezdíme už 26 let, vše jsme zažili na vlastní kůži a věřte, v Africe zkušenosti potřebujete. Zájezd organizujeme s velmi spolehlivým místním partnerem bez českého SEN průvodce! V případě zájmu o doprovod SEN průvodce, kontaktuje CK SEN.

.

1. den:

Odletíme do vytoužené exotiky.

2. den:

BURUNDI. Maličká země v srdci kontinentu, rozdělena mezi kmeny Hutuů a Tutsiů. Transfer do našeho hotelu a nocleh v hlavním městě Bujumbura. Podle možností se už dnes podíváme na některé zajímavosti v Bujumbuře. Je tu místo, kde po šťastném shledání Livingston a Stanley strávili pár dní.

3. den:

Prohlídka BUJUMBURY a náš dotek s jezerem Tanganika, na břehu jehož Bujumbura leží. Zaplaveme si v jezeře? Začneme vyprávěním o kmenech Hutu a Tutsi, které dominují v Burundi, jakož i ve Rwandě. Odpoledne se přesuneme jemně zvlněnou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitní město a historicky hlavní město Rwandy. Národní muzeum země leží právě zde. Hustě zalidněné oblasti s bolestivou minulostí. RWANDA: země se špatným renomé, které si vůbec nezaslouží. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde najdete 4 000 metrů vysoké hory, hustou džungli, opice a tajemná rovníková jezera. Rwanda je srdce Afriky, které bije silně. Velmi čistá a perfektně zorganizovaná země. Věděli jste, že prezident Kagame ve Rwandě zakázal používat igelitové tašky? Že je to země s největším zastoupením žen v parlamentu na světě? Na místě se dozvíte více!

4. den:

Brzy ráno odjíždíme do pralesa. Národní park NYUNGWE FOREST. Lidské obydlí necháváme za sebou. Cesta vede hustým lesem, který je posledním svého druhu ve východní Africe. Právě zde se láme povodí dvou mohutných afrických veletoků - Nil a Kongo. Už dnes absolvujeme procházku v hlubokém lese, kde budeme stopovat opice guerézy, které se ve stovkách prohánějí v korunách stromů. Příroda mimo park je nádherná. Jako přirozená zahrada, tisíce kopců s čajovými, banánovými, kávovými plantážemi v syté zelené barvě. Volné odpoledne na čajové plantáži a individuální relax.

5. den:

Opouštíme Nyungwe. Čeká nás přesun podél jezera Kivu (jedno z nejhlubších na světě) přes pohádkovou oblast kopců, plantáží a zamlžených vrcholků hor na jeho konžském břehu. KIBUYE: malebná vesnička, která připomíná spíše italské Gargano než Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, resort přímo na břehu jezera, 500 metrů od hranic s Kongem. Úžasná lokalita s nebezpečně se blýskající aktivní sopkou v pozadí a teploučkou vodou jezera před Vámi.

6. den:

Dnes nás čeká výlet do země, která je snad nejdivočejší na světě. Východní Kongo a město GOMA. Jedno z největších měst Konga přímo pod aktivním vulkánem Nyaragongo. Absolutně žádný turisté a nefiltrované zážitky s domácími. Tento výlet závisí vždy na aktuální politické situaci ve východním Kongu. Pokud je situace nestabilní a hranice zavřené, strávíme náhradní den v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy. Vzhledem k bezpečnostní situaci, která nastala v průběhu posledních týdnů v květnu 2018, není vhodné toto místo navštívit. Vláda DRC vyhlásila pro turisty v oblasti výjimečný stav a až do roku 2019 je pozastavena jakákoli turistická aktivita. Pokud nebude možné Gomu navštívit, bude alternativní fakultativní program v Gysenyi. Plavba po jezeře Kivu, návštěva kávové plantáže a zpracování surové kávy (podle sezóny) a návštěva horkých pramenů (cena bez oběda cca 2 300 Kč/osoba, platí se na místě).

7. den:

Časný ranní budíček a vyrážíme do Ruhengeri za fantastickým zážitkem. Společně s mlhou, která se ráno drží kmenů stromů, vstaneme i my a vydáme se na trek našeho života do srdce Afriky v národním parku Virunga, kde zažijeme fantastické setkání tváří v tvář horským gorilám. Horské gorily jsou větší a tmavší než jejich příbuzní z nížin. Na světě jsou už jen dvě místa, kde je můžete vidět, a my vás k nim přivedeme. Jedna gorila připadá na patnáct milionů lidí, patří k nejohroženějším živočichům naší planety. Máme čas, abychom gorily pozorovali v jejich přirozeném prostředí. Za magickou hodinku budete mít dojem, že uplynulo deset let.

8. den:

Cesta nádhernou krajinou, připomínající Švýcarsko, nás dovede až do národního parku QUEEN ELIZABETH. Cestou se zastavíme v malé pygmejské vesničce a popovídáme o si původních obyvatelích rovníkové džungle. Večer se zaposloucháme do zvuků divočiny a připravíme se na vynikající safari.

9. den:

Skvělé safari a odpolední plavba přírodním kanálem Kazinga, který spojuje jezera Edward a George. Zaostřuje náš zrak na hrochy, krokodýly, antilopy, lvy. Uganda spolu s Keňou, Tanzanií a Botswanou patří k zemím s nejlepším safari na světě a přesvědčíte se o tom na vlastní oči. Safari v dramatickém prostředí.

10. den:

Odjezd z národního parku Queen Elizabeth a příjezd do Kampaly, nádherně rušného města nedaleko břehu Viktoriina jezera. Prohlídka Kampaly podle aktuální situace na cestě a ve městě.

11. den:

Ráno sbalení opouštíme rušnou Kampalu a odjíždíme do města Jinja, které leží na břehu Viktoriina jezera, kde pramení Bílý Nil. Na tomto místě si rozšíříme sbírku velkých afrických jezer. Stáli jsme na břehu jezera Tanganyika, někteří jsme se koupali v Kivu a nyní se budeme plavit po Viktoriině jezeře. Příjemné završení celé cesty. Z Jinjy se už jen přesuneme do Entebbe a odletíme domů.

12. den:

Přílet domů.

Burundi, Rwanda, Uganda
<
>

Burundi, Rwanda, Uganda - jsem jedním slovem nadšená!

V sobotu jsem se vrátila z třítýdenní cesty po Východní Africe (Burundi, Rwanda, Uganda, Keňa a Tanzánie) a jsem jedním slovem nadšená! Proč? Jsou to nádherné země, které si nezaslouží časté předsudky a převažující negativní mediální obraz prezentovaný Západem. Mně se celá Východní Afrika líbila, ale musím přiznat, že jsem se nečekaně a hluboce zamilovala do Rwandy. Tam se určitě vrátím. Co je na Rwandě tak výjimečné? Pro mne vše. Krása země, deštného pralesa, vulkány, čajové plantáže, všude obdělávaná půda, čistota…věděli jste, že jsou zde zakázané igelitky a každou sobotu celá země uklízí? Je to vidět :) Vysmátí a přívětiví lidé, kteří stále na něčem pracují, a kteří mi dali naději, že se z té nedávné hrůzy dokázali vzpamatovat a pohnout se dopředu, což nesmírně obdivuji; no a v neposlední řadě úžasné setkání s horskými gorilami- jeden z nejúžasnějších zážitků v mém životě. Velmi se mi líbily i ugandské zelené savany, samozřejmě i Masai Mara rezervace v Keni (netušila jsem, že ty savany jsou až tak obrovské) a velmi se mi líbil i Lake Nakuru National Park (kompaktnější a zelenější savana, plus lesy, vodopády, jezero Nakuru a navíc zvěř, kterou jsme neviděli v Masai Mare-nosorožci, pelikáni, plameňáci). Dále jsme měli štěstí vidět v přímém přenosu slony, pštrosy, buvoly, mrchožrouty, zebry, pakoně, všelijaké antilopy, hrochy. No a sladký Zanzibar-skvělý odpočinek na závěr. Organizačně a zážitkově opět výborně zvládnutý zajezd. A k tomu všemu výborní průvodci Robert a Martin.
Michaela Baláková

Čti více

Burundi, Rwanda, Uganda a Kongo - výlet převýšil moje očekávání

Návštěva tohoto města Goma v Kongu ve mně nechala hluboký zážitek o tom, jak může vypadat město v tomto století = prach, špína, hustá atmosféra z předvolebního meetingu kandidujícího prezidenta, respekt před lidmi, kteří se na vás nechápavě dívají, co tady děláte, co v jejich krajině chcete, proč jste právě tady… vždyť sem nepatříte… Tady zažijete adrenalin, jiný pohled na život, na svět. Tento výlet převýšil moje očekávání z Gomy. Milan

Čti více

Burundi, Rwanda, Uganda

Po ranní očistě vyrážíme do džungle. Za posledními domečky vstupujeme do nádherné a bujné vegetace. Nevíme, jak dlouho budeme šlapat, ale nikomu to nevadí a užíváme si absolutní divočiny. Po jeden a půl hodině chůze přicházíme na místo, kde odkládáme všechny věci. Posledních 200 metrů pak kráčíme na lehko. Zastavíme se na malé mýtince, kam se pomalu blíží rodinka, na kterou jsme se přišli do Rwandy podívat. Horské gorily neuvidíte nikde jinde, jen v pohoří Virunga, ve trojuhelníku mezi Ugandou, Demokratickým Kongem a Rwandou. Žije jich posledních 600 kusů. Trávíme přesně jednu hodinu s těmito něžnými obry. My se nemůžeme přiblížit na méně než 7 metrů, ale když se přiblíží gorila k nám, musíme si ten moment vychutnat. Mláďata si hrají s našimi tkaničkami od bot a stříbrohřbetý samec nás sleduje ze stínu lobélie. Celá skupina se chová, jako bychom tady ani nebyli. Hodina ubíhá neuvěřitelně rychle. Necháváme rodinu Amahoro (v místním jazyku Amahoro znamená pokoj, vyrovnanost) na jejich oblíbenémýtině a scházíme kopcem dolů. Nikdo nemluví a v tichosti se všichni snažíme zpracovat tohle jedinečné setkání a dokonalý zážitek.

Čti více

Gorila gorila gorila

Tak jsme tady. V srdci černé AFRIKY, tam, kam se opravdu nejezdí... Po třech dnech celodenního přejezdu naším džípem jsme přejeli z Doualy až na hranici země, před kterou všichni varují… a vstoupili jsme dovnitř. S celníky v pasujících uniformách jsme si dali Castel a pokračovali jsme dále na jih. Pramicí, kterou naleznete už pouze tady, jsme přejeli dvě obrovské řeky, v Nole koupili diamanty, v HakhaHamblo opici, 4x zapadli, 3x měnili kolo, nebo toho bylo víc? Asfalt jsem už neviděl 4 dny, ani stopa. Dnes byl jeden z těch dnů!!!! Viděli jsme gorily. Makumba s hnědými vlasy a šedou srstí je hlavou 11 členné rodiny. Tady v Dzanga Sangha mají navíc 3000 goril nížinných. No pouze tyto jsou habituované na přítomnost lidí. Žádní ale žádní turisté. Vždyť přechodem, kterým jsme přišli, přešlo za cely rok 12 turistů a to většina byli Lékaři bez hranic a pracovníci WWF. Toto konkuruje Khordofanu. Všichni jsme v pořádku, bez jakýchkoliv problémů a srdečně zdravíme domů. Mobilní signál nefunguje a tak nás omluvte. Jako první chceme přejít džunglí do Konga. Prý se to nedá. Naše Slovensko / Česko / Francouzská expedice se však chce dostat do džungle ještě hlouběji, tam kde už ani WWF nechodí, ...a to je na straně Konga. Gorily jsme si vychutnali a byly úžasné, byli jsme od nich na 2 metry. Na večer se jdeme podívat na Američana, který zde s Pygmeji žije 20 let. Je to bílý pigmej a zřejmě ještě bláznivější než my. Všechny cestovatele zdravím ještě jednou. Je to bomba pro cestovatelské fajnšmekry.

Čti více

Uganda – Kampala

Kampala – hlavní město Ugandy s 1,2 mil obyvatel. V minulosti se tu chovaly antilopy a impaly. Za zmínku a návštěvu určitě stojí hrobky bugandských králů, které byly v roce 2001 zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Dále také budova bugandského parlamentu, Budandský soudní dvůr a také korunovační palác Buddo. Město Kampala má bohatý noční život s kasíny a hernami.

Čti více

Burundi – jezero Tanganika

Jezero Tanganika – leží na hranicích Demokratické republiky Kongo, Tanzanie, Zambie a Burundi. Rozkládá se mezi masivy hor na západní straně Velké příkopové propadliny. Je to nejhlubší jezero v Africe a druhé nejhlubší na Zemi – hned po Bajkalu v Rusku. Svou rozlohou druhé největší v Africe a obsahuje nejvíce vody ze všech afrických jezer. Délka pobřeží činí 1828 km a leží v nadmořské výšce 773 m. Teplota vody na povrchu kolísá v průměru roku mezi 24°C – 26°C. Dodnes se po jezeře plaví 1200 tunová MV Liemba, původně německá válečná loď Graf von Götzen, jejíž osudy byly inspirací pro knihu a později i film ,,Africká královna“.

Čti více

Rwanda - Nyungwe Forest National Park

Nyungwe Forest National Park – nachází se v jihozápadní části Rwandy, na hranicích s Burundi. Na západní straně parku leží jezero Kivu a Demokratická republika Kongo. Rozléhá se na ploše 1.020 km2 a je větší než známý Kibira National park. Leží v nadmořské výšce 1600 - 2950 m. Ročně v tomto deštném pralese napřší až 2000 mm deště a tvoří tak 2/3 vody ve Rwandě. Je to nejdůležitější místo pro udržení biodiverzity ve Rwandě. Národní park je domovem pro více než 1000 druhů živočichů na světě.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací