sleva first minute až 15%

Cesta kolem světa napříč Pacifikem komfortněji

Říká se, že jednou za život je třeba zažít cestu kolem světa. Zažijte dokonalý mix kultur celého světa v rámci jedné exotické dovolené. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora, tajuplný Velikonoční ostrov, dvě nejlidnatější země světa – Čína a Indie. Ostrovy v Tichém oceánu, jihoamerické Chile, nejlepší země na život Nový Zéland a ultramoderní Japonsko. 

  • Indie, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Polynésie a Chile
  • ostrovy Bora Bora a Velikonoční ostrov
  • dokonalý mix kultur celého světa
  • kvalitní hotely, atraktivní program a SEN průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, letištní poplatky, všechny přelety, letištní transfery, noclehy v 4* a 5 x v 5* hotelech s polopenzí, všechny transfery VIP pronajatými mikrobusy, auty, autobusy, služby SEN průvodce, služby místních průvodců podle potřeby, vstupy dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní aktivity mimo program

Ubytování:

Dillí – The Lalit New Delhi*****, 2 noci
 
Peking – Sunworld Dynasty*****, 3noci
 
Tokyo - Asia Center of Japan***, 2 noci
 
Auckland – JW Marriott / voco City Centre*****, 3 noci
 
Papeete – Tahiti Airport hotel***, 1 noc
 
Bora Bora – Royal Bora Bora****, 3 noci
 
Velikonoční ostrov – Victoria***, 2 noci
 
Santiago de Chile – InterContinental Santiago*****, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Dobrodružství začíná

LET DO DILÍ

Odlet do Indie.

2. den: Neskutečná Indie

DILLÍ

Přílet do hlavního města země. Kvalitní prohlídka starého Dillí - brána Ajmeri, první doteky s hinduismem. V sikhském chrámu vám povíme o historii tohoto náboženství, které mnozí pokládají za agresivní, ale dnes z jeho řad pochází i indický premiér. Uvidíme i největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. Nákupy na Chandni Chowk jako z orientálních pohádek. Koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. India Gate - symbol nového Dillí. Qutab Minar ( UNESCO ) - nejstarší muslimská památka Dillí se železným sloupem, který proslavil Däniken. Nejvyšší cihlový minaret na světě a první vrchol naší cesty.

3. den: Nejkrásnější stavba planety postavená z lásky

DILLÍ – AGRA– DILLÍ

Agra, bývalé hlavní město říše. Podrobná prohlídka Taj Mahalu (UNESCO), prý nejkrásnější stavba světa. Nádherný z kilometru i z 5 cm (polodrahokamy vsazované do mramoru). Červená pevnost mughalských panovníků (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. den: Stará část Dillí, kde se zastavil čas

DILLÍ – PEKING

Odlet a přílet do Číny. PEKING – hlavní město, které musíte vidět. Návštěva chrámu Nebes, místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Budova celá ze dřeva, se stala symbolem celého města (UNESCO). Večer ochutnáme pekingskou kachnu. Kdo bude mít chuť, může tak učinit v nejlepší restauraci ve městě, kde tuto specialitu ochutnal i Fidel, Arafat, Bush a Pelé.

5. den: Chrám nebes a pekingská kachna

PEKING

Směřujeme na sever k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je, jak rádi tvrdí Číňané jedinou stavbou viditelnou z Měsíce. Vysvětlíme si. I Zeď je, samozřejmě, pod ochranou UNESCO. Procházka po Zdi. LETNÍ PALÁC bude ukázkou nádherné čínské zahradní architektury a Mramorová loď císařovny Cixi vás určitě zaujme (UNESCO). Převezeme se lodí po jezeře Kunming. Návrat do hotelu. Kdo bude mít chuť, projde se s průvodcem večerním, krásně osvětleným centrem Pekingu.

6. den: Výstup na Velkou čínskou zeď

PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ - PEKING

Na tento den se těší většina cestovatelů do Číny. V časných ranních hodinách vyrážíme kvalitním klimatizovaným autobusem na sever - k Velké čínské zdi. Největší čínské atrakci, která je jedinou památkou viditelnou z Měsíce. Tato stavba, dnes stále ještě více než 6 000 km dlouhá, je pod ochranou UNESCO. Navštívíme místo, které bylo pro Peking strategicky důležité k obraně, proto je zeď v této části dvakrát opevněná. Odměnou za fyzickou námahu nám bude úžasný výhled na okolní Západní hory. Letní palác je pekingskou výkladní skříní velkolepé čínské zahradní architektury. Letní sídlo poslední císařské dynastie pocházející z mrazivého Mandžuska má vše, co dynastie potřebovala - jezero, chrám, úřední i obytné prostory. Dokonce i slavnou a finančně i fyzicky náročnou na stavbu mramorovou loď císařovy vdovy Cixi, která vás jistě ohromí (UNESCO). Peking byl v roce 2022 místem konání letních olympijských her. Symbolem olympijského komplexu je slavné Ptačí hnízdo s kapacitou 91 000 diváků. Toto místo se jmény vítězů dokumentuje největší letní olympijské hry v historii a při návštěvě Pekingu ho rozhodně nesmíte vynechat. Návrat do hotelu. Pokud budete mít chuť, vydejte se na večerní procházku krásně osvětleným centrem Pekingu - Wangfujing. Jedná se o pěší zónu lemovanou drahými butiky a obrovskými nákupními centry. Téměř na konci této malé nákupní zóny se nachází rušný trh s potravinami, který potěší ty z vás, kteří rádi zkoušejí a experimentují. Ochutnáte škorpióna na špejli přímo v centru hlavního města Číny?

7. den: Obrovský obraz Mao Tse Tunga na největším náměstí světa, zakázané město s 9999 místnostmi

PEKING

Poslední den věnujeme nejslavnější památce bohaté císařské historie Číny. Zakázané město bude bonbónkem na závěr. Před prohlídkou sídla velkých dynastií Ming a Čching se projdeme po největším náměstí na světě. Na náměstí Nebeského klidu nenajdeme lavičky a nesmíme tam jezdit na kolech (tanky tam ale vjet mohou). Je to místo, kde se ráno před východem slunce za zvuků čínské hymny vztyčuje čínská vlajka a kde mladí pionýři střeží pomník věnovaný obětem občanské války. Procházíme kolem moderního Národního divadla, jehož opera patří k nejkrásnějším stavbám na světě. Zakázané město mělo podle legendy 9999 místností. Dodnes je to největší palácový komplex na světě. Většina budov je ze dřeva a mramoru. Nejkrásnější příklad čínské císařské architektury inspirované moderním feng-šuej je chráněn organizací UNESCO.

8. den: Říše samurajských legend

PEKING – TOKIO

Přelet do země samurajů. Přilétáme do 37milionové aglomerace Velkého Tokia. Podaří se nám z letadla spatřit nejvyšší horu Japonska, bájnou horu Fudži (3776 m)? Japonsko je země, která si mimořádně potrpí na čistotu a pravidla se zde dodržují na 100 %, takže první seznámení s největším městem světa může být pro někoho šokem. Z letiště se soukromým minibusem vydáme na uměle vytvořený ostrov Odaiba. Odtud se budeme kochat výhledem na krásné tokijské panorama a hledat Sochu svobody. Ginza, nazývaná také tokijská Champs-Élysées, je nejdražší a nejluxusnější ulicí v Japonsku. Říká se, že kdo nebyl v Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy ochutnáme japonské selfieccino - čokoládu s vaší fotografií.

9. den: Město šógunů, věštění a černé vejce ve vulkanickém údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO

Snídaně, prohlídka Tokia, zahrady Císařského paláce. Ginza, nazývaná také jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston, sem se chodila promenádovat japonská fašistická mládež. Přechod přes Duhový most, Ódaiba – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Individuální nákupy v elektrickém městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet. A večer do čtvrtě plné barů a restaurací – na chvíli se budeme bavit tak, jak to dělají Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. den: Císařská zahrada a nejstarší budhistický chrám v Tokiu

TOKIO – AUCKLAND

Procházka tradiční japonskou zahradou v areálu, kde dodnes žije císařská rodina. V městské části Asakusa navštívíme nejstarší buddhistický chrám Sensō-ji, v jehož blízkosti na břehu řeky Sumida stojí nejvyšší budova Tokia, Strom nebes (634 m). Tokio bude na našem zájezdu především moderní vložkou, ale procházky budeme prokládat i návštěvou historických zákoutí.

Odlet na Nový Zéland.

11. den: Domovina All Blacks

AUCKLAND

V bývalém hlavním městě nás přivítá nejvyšší stavba na jižní polokouli, televizní věž Sky Tower, vysoká 328 metrů. Panorama města si prohlédneme z toho nejlepšího místa – ze sopečného kopce Eden Hill. Víte, proč se Aucklandu říká město jachet?

12. den: Pohoda v Aucklandu

AUCKLAND

Volný program v Aucklandu, který si můžete zpestřit výletem a plavbou kolem zálivu Bay of Plenty a pozorováním delfínů nebo velryb. Nebo si jen odpočinout u šálku lahodné kávy v přístavu Auckland Harbour a sledovat ragby.

13. den: Tanec Haka v přímém přenosu

AUCKLAND – ROTORUA – AUCKLAND

Celodenní výlet do města Rotorua, které je proslulé množstvím geotermálních pramenů a leží přímo na Ohnivém kruhu. Bublající bahno, gejzíry a vůně síry. Rotorua je také městem s největší koncentrací původních obyvatel Nového Zélandu Maorů. Maorská vesnice Te Puia a ukázka bojového tance haka.

14. den: Let do ráje

AUCKLAND – PAPEETE

Plavba lodí na poloostrov Devonport, kde si užijeme výhled na Auckland z vrcholu Mount Victoria. Večerní individuální pěší prohlídka přístavu a centra Aucklandu. Odpoledne odlet do Francouzské Polynésie.

15. – 17. den:

PAPEETE – BORA BORA

Přistaneme na Tahiti, odkud přeletíme na jeden z nejkrásnějších atolů na světě, legendární Bora Bora. Opět dokonale poznáme ostrov, ověříme si, zda je písek bělejší než jinde, a užijeme si odpočinek pod tropickým sluncem. Relaxujte na snad nejromantičtějším místě planety.

Čeká nás relaxace uprostřed Tichého oceánu.

18. den: Návrat na Tahiti

BORA BORA – TAHITI – VELIKONOČNÍ OSTROV

Odlet zpět na Tahiti, které si prohlédneme soukromým minibusem. Ubytování v jednoduchém hotelu přímo na letišti. Počkáme na náš let nad otevřeným Pacifikem na malý mystický ostrov.

19. den: Nejizolovanější místo na Zemi

VELIKONOČNÍ OSTROV

Ráno přistaneme na Velikonočním ostrově, nejodlehlejším koutě světa uprostřed Tichého oceánu, který je proslulý svými jedinečnými sochami a také neodbytným pocitem samoty. Začneme návštěvou kráteru sopky Rano Kau ve vesnici Orongo, která je centrem kultu Ptáčníka. Domky z měkkého kamene byly citlivě zrestaurovány, útesy se stovkami petroglyfů zůstaly nedotčeny. Nezapomenutelné výhledy si náležitě vychutnáte.

20. den: Rapa Nui

HANGA ROA – RANO RARAKU – ANAKENA

Celodenní výlet po ostrově k nejznámějším archeologickým nalezištím. Z Hanga Roa se vydáme na východní pobřeží, které důkladně prozkoumáme. Chrámy Akahanga a Tongariki - největší plošina ostrova s patnácti sochami. Po zemětřesení v roce 1960 ji zničila přílivová vlna, ale v roce 1992 byla kompletně zrekonstruována. Výlet pokračuje podél jihovýchodního pobřeží ostrova se zastávkou u sopky Rano Raraku, kde se nachází 394 moai v různém stupni dokončení. Pokračujeme na sever kolem zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, největší moai vztyčené na ostrově. Je vysoká 9,8 metru a váží přibližně 82 tun. Další zastávkou je pláž Anakena, kde podle legendy přistála první moai na ostrově Hotu Matua. Piknikový oběd. Místní Ahu Nau Nau byla v roce 1978 částečně zrekonstruována. Nachází se zde také Ahu Ature Huki, první moai znovu vztyčená na ostrově. Postarali se o ni místní obyvatelé ve spolupráci s norskou expedicí Thora Heyerdahla v roce 1956.

21. den: Čeká nás Santiago, město výborného vína a historických pokladů

VELIKONOČNÍ OSTROV – SANTIAGO

Z letiště Mataveri přeletíme do Santiago de Chile.

22. den: Nejmodernější metropole Jižní Ameriky

SANTIAGO DE CHILE

Probouzíme se v hlavním městě. Santiago je páté největší město Jižní Ameriky, ve kterém uvidíme mrakodrapy, moderní auta a řadu obchodů západních značek. Dnes nás čeká poslední prohlídka města. Moderní "evropské" město, které vám bude připomínat Madrid nebo Barcelonu. Zároveň je živou vzpomínkou na kulturní, politické a společenské změny, které v zemi proběhly. Začneme u prezidentského paláce, který je známý jako La Moneda. Právě zde se odehrál vojenský převrat vedený generálem Augustem Pinochetem. Poté dojdeme na hlavní náměstí Plaza de Armas. Velmi pěkné náměstí se vzácnými chilskými palmami. Metropolitní katedrála, historická budova pošty, také jezdecká socha zakladatele Pedra de Valdivia. Nedaleko odtud je Mercado Central, trh, kam se každý den dovážejí čerstvé ryby. Tichý oceán je od Santiaga vzdálen pouhých 80 km a ryby připravované v místních restauracích jsou opravdu vynikající. Ochutnáme chilské víno a naše cesta se pomalu chýlí ke konci.

23. den: Dorazili jsme na konec naší nezapomenutelné cesty

SANTIAGO DE CHILE – DOMOV

Plni nádherných zážitků z různých koutů světa opouštíme Santiago a vydáváme se na cestu domů.

Cesta kolem světa napříč Pacifikem
<
>
Přivítá Vás dechberoucí Taj MahalTaj Mahal si prohlédnete ze všech stranTěšit se můžete na jeden z divů světaVelká Čínská zeď patří na seznam UNESCOProjdete se po Velké Čínské zdiCelou délku Velké Čínské zdi však neprojdeteDalší zastávkou bude Zakázané městoZavedeme Vás do centra čínských císařůNáš SEN průvodce Vám poví víc o komunistické ČíněProhlédnete si také chrám NebesK dispozici máte upgrade hotelů v PekinguPotkáte i japonské gejšyUžijete si výhledy na horu Fuji v kombinaci s rozkvetlými sakuramiV Tokiu Vám ukážeme druhou nejvyšší stavbu světaS CK SEN navštívíte první šintoistickou svatyni HačimanguTěšit se můžete na tradiční japonské sushiOchutnáte místní sushi specialityMilovníci sushi si přijdou na svéUžijete si nejkrásnější scenérie Nového ZélanduNový Zéland Vám nabídne krásné přírodní úkazyUkážeme Vám Národní park TongarioČeká na Vás Auckland s nejvyšší stavbou jižní polokokuleTěšit se můžete na známé místo RotoruaVyskytují se zde gejzíry a bublající sírové bahnoUvidíte horká jezírka hrající všemi barvamiRotorua je místo známé výskytem termálních pramenůNáš SEN průvodce Vám představí region, kde je největší komunita Maorů na ZélanděTěšit se můžete na známý tanec hakaVezmeme Vás do vesničky Te PuiaS CK SEN objevíte symbol Nového Zélandu - ptáka kiwiOchutnáte místní specialityObjevíte krásy TahitiTěšit se můžete na úžasný podmořský světUžijete si setkání s rejnokyV Polynésii si užijete zasloužený relaxHotelové resorty nabízí plno sportovního vyžitíCo takhle jízda na kajaku?Těšit se můžete také na Bora BoraPobyt na Bora Bora je prostě dokonalýDalší zastávkou budou Velikonoční ostrovyS CK SEN navštívíte Národní park Rapa NuiSochy Moai jsou největšími záhadami ostrovaVypravíte se také do 5. největšího města Jižní Ameriky - Santiaga

Cesta kolem světa - velké poděkování a pochvala

Vážení,
Tímto bych chtěla vyjádřit velké poděkování a pochvalu všem vašim zaměstnancům za krásný a pohodový zájezd, který jsme absolvovali v době od 2.5 do 13.5.2016, ve kterém jsme obletěli Zeměkouli.
Malá skupinka lidí, ve které jsme se všichni výborně doplňovali a vycházeli si vstříc, byl velký bonus, neboť nikde se dlouho na nikoho nemuselo čekat, nikdy nebyly problémy s přelety a protože jsme v podstatě vyplňovali anketní lístek spokojenosti pouze hned na začátku naši dovolené, kde jsme byli na začátek prvních zážitků vedeni empatickým a hodným Robertem Haštou. Nikde dále jsme nemohli vyjádřit svůj názor.
Stejně tak na konci v Tokiu nás měl na starosti Jirka Jobánek, který se ochotně staral o veškeré pohodlí a snažil se nám co nejlépe usnadnit život v takové metropoli, jakou bezesporu Tokio je. Takže i jemu velká pochvala.
Akorát v Sydney jsme měli průvodce Iva, který bezezbytku sice splnil veškeré své průvodcovské povinnosti, které na něho byli kladeni, ale bylo na něm vidět, že nepatři do trvalého průvodcovského tymu Bubáků, protože ten zápal, nálada, snaha a ochota, jaká byla u Roberta a Jirky, tam chyběla.
Chtěla bych poděkovat i do kanceláře za bezproblémové vyřizování všech dokladů a dokumentů, jakož i automatické vyřízení leteckého spojení z Prahy a zpět zase do Prahy.
Závěrem bych chtěla říci, že jistě přispělo k našemu příjemnému pobytu i hezké a teplé počasí, které jsme měli po téměř celý pobyt, což dělá příjemný dojem a zázraky.
Přeji vám všem mnoho úspěchu v další práci a hodně spokojených klientů.
Jsme vašimi dlouholetými klienty a doufám, že i nadále budeme spokojeni s vašimi službami a zase někdy s Bubem vyrazíme do světa. Již máme své favoritní země, ale to zase až příští rok. Ať se vám daří.

S pozdravem

Ilona a Vítězslav Taschnerovi

Čti více

Peking - zapomenutá Čína

Často se hovoří o tom, jaká je Čína moderní. Nikdo si to ale nedokáže představit, dokud zde není. Peking nás uchvátil již od příletu. Zapomeňte na vousaté dědečky v hedvábném pyžamu srkající čaj na zahrádce. Čína je dravá, akční, průbojná i civilizovaná. Již od začátku na nás působí exoticky a vzdálená našemu světu.Brzy ráno se vydáváme směrem k největší čínské památce – Velké čínské zdi. Jsme zde brzy a tak máme část zdi sami pro sebe. Vyplatilo se přivstat si. Jsme tu sami, procházíme se po zdi zahalené do ranní mlhy. Člověk ani nepočítá s tím, že by někde v Číně mohl být sám. Je to však velmi příjemné. Odpoledne trávíme touláním po Zakázaném městě, procházíme náměstí a chrámy, kde se procházelo 24 císařů a kde se odehrávaly rituálu staré Číny. Večer patří čínské gastronomii. Na pekingské ulici Wangfujing ochutnáváme vše možné i nemožné, hady, štíry, tarantule i beraní penis, ovoce, rýži a různé druhy masa i nemasa na všelijaké způsoby, voňavé, smradlavé, chutné i nechutné. Je to neskutečný zážitek. Někdy sice člověk musí zatnout zuby, aby se mohl zakousnout do pavouka na špejli, o to větší radost z toho má, že ochutnal něco, co je na čínském jídelníčku naprosto běžné. 

Čti více

Čína - říše středu

Terakotová armáda nás již očekává v Xianu. Konečně ji vidíme na vlastní oči, je monumentální. Pak už se projíždíme na kolech po městských hradbách z konce 14. století a pozorujeme ruch města pod námi (čínské tržiště, lidé cvičící taj-ci v parcích, pinpongoví hráči v parku). Večer se touláme muslimskou čtvrtí a ochutnáváme vynikající pouliční jídlo (špízy z křepelčích vajíček, grilované jehněčí masíčko, na ohni opékané sépie na špejlích a další místní speciality). Xi-an a jeho muslimská čtvrť je nejlepším místem pro gurmánské zážitky. Naší další zastávkou je Sechuan a jeho nejznámější atrakce, skoro vyhynulé vzácné pandy velké, které se nám podařilo vidět na vlastní oči v chráněném národním parku. Den končíme výšlapem k největšímu sedícímu buddhovi na světě, vytesanému do skály na soutoku 3 řek. Čína je plná kontrastů a my jsme si namíchali koktejl historie, poznání, nových chutí a vůní, ruchu milionových míst, krásné přírody i pikantní sečuánské stravy.
V rámci polopenze jsme ochutnali cca 70 druhů čínských jídel, 5 druhů čínského pivka, 2 druhy čínské pálenky a jako bonus skvělé pečené štíry! Na této cestě je množství zajímavého jídla, co nám doma bude chybět.

Čti více

Indický zlatý trojúhelník

Není všechno zlato, co se třpytí, ale tady, v Indii, je zlaté i to, co se neblyští. A to nemluvím o zlatých žebravých dětičkách :) Závěr naší cesty jsme věnujeme výjimečným městům Agra, Jaipur a Dillí. Z nich každé má jinou atmosféru a ukrývá i rušné ulice, ale i klidně oázy, které by v Indii málokdo čekal. Vyfotili jsme se před Taj Mahal, palácem větrů a červenou pevností. Od života na Ganze, po život na pracích ghátech Yamuna pod železničním mostem v Agře, prošli jsme poutní cestu k hinduistickému chrámu v Galt a zažili zácpu cyklorikš ve starém Dillí. Právě tento závěr je nejtěžší, co se týče dojmů a směsi zážitků. Pokud se o Indii říká, že to je země kontrastů, tak v hlavním městě to platí dvojnásob. Staré vs. nové, chaos vs. řád, špinavé vs. čisté ... I takové je Dillí. Poslední část programu byla naplněna, stejně jako naše žaludky v restauraci Piccadelhi, která připomíná stanici londýnského metra. Mělo to styl a musím říct, že opět se nám podařilo dokázat, že i tak cestovatelský náročný kout světa, jako je indický subkontinent, se dá projít s nadšením a jedním velkým zážitkem.

Čti více

Nový Zéland jako lekce pozitivního myšlení

Naše putování po krásách a zajímavostech divokého a různorodého ostrovního státu pravidelně začíná v největším městě jižního ostrova, v Christchurch. Toto půvabné a na NZ poměry historické město, centrum kulturního dění, kde anglická šlechta zanechala hlubokou stopu v podobě mnoha novogotických honosných staveb si prošlo 22.2.2011, těžkou zkouškou v podobě velmi silného devastujícího zemětřesení. 350-ti tisícové město přišlo během pár okamžiků o 70 % centra. Tato spoušť za sebou nechala necelé dvě stovky obětí a škodu v řádu 30mld. NZD. To je cca 20% HDP NZ! Život ve městě to změnilo pochopitelně ve všech jeho ohledech. Dnes vnímáme jeho následný vývoj. Naše pocity jsou neuvěřitelně pozitivní. Vidíme a cítíme tu neobyčejnou pozitivní energii a aktivitu, vyzařující z obyvatel města, nikoliv turistů. Jsou bezprostřední, otevření, ochotní…vše s úsměvem. Někdy je jejich uvolněnost a „no problémovost“ v provizorním centru města, z velké části postaveného z přepravních kontejnerů (velmi vkusně a designově upravených), které jsou teď sídlem bank, obchodů a kaváren, až bizarní. Toto centrum se oficiálně nazývá „The Restart“, jak výmluvné. Vědomi si velikosti katastrofy, seznámeni s mnoha nezáviděníhodnými příběhy místních lidí, nám nezbývá nic než velké uznání. Je to jeden z důvodů proč se na Nový Zéland tak rádi vracíme. Paradoxně nás to v Christchurch určitým způsobem pozitivně nabíjí. Návštěvu Nového Zélandu doporučujeme každému jako „Lekci pozitivního myšlení“. 

Čti více

Výzva od Maorského náčelníka Nového Zélandu

Probouzí nás zvláštní síro-vodíkový zápach, ale nemůžeme se divit, když jsme ve městě síry. V Rotorua se s termálními jevy setkáte dokonce i na golfovém hřišti. Obyvatelé využívají část této přirozené energie pro vytápění nebo vaření. Rotorua je jedním z hlavních center maorské kultury, jedna třetina obyvatelstva města má původ Maorů. Jedeme do vesničky Whakarewarewa, kde si místní Maorové dosud drží tradice a život předků, což je v 21. století velká vzácnost. Míříme do amfiteátru, kde čekají místní Maorové a show může začít. Haka tanec nám nahání husí kůži. Dostáváme výzvu k boji od náčelníka maorské vesnice, což nám celkem nahání strach při pohledu na zdatného Maora, a tak se nakonec jedná jen o výzvu o společné fotografování. Ufff, oddychlo se nám, že nemusíme bojovat s náčelníkem, výsledek bitvy by byl jednoznačný. Wauuu…to byl zážitek! Blíží se čas oběda, a tak na řadu přichází tradiční jídlo HANGI, které Maorové připravují již několik století. Připravuje se v místní

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Nový Zéland, Rotorua

Rotorua

Město na severu Nového Zélandu poblíž stejnojmenného jezera. Toto jméno pochází z maorského jazyka a znamená Druhé jezero. První evropští osadníci sem přišli v roce 1831. Oblast Rotoruy je známa díky své geotermální aktivitě. Nachází se zde mnoho gejzírů, jezírek bublajícího horkého bahna, termálních pramenů a jezer. Rotorua je také ráj milovníků vodních sportů. Voda v těchto pramenech je kyselá a teče z vulkanické skály hluboko pod povrchem země. Má teplotu 33°C až 43°C. Je zde velké množství lázní a jezer s odlišnou teplotou vody.

Čti více
Nový Zéland - Tongarido národní park

Národní park Tongariro

Park byl založen v roce 1887 jako první národní park na Novém Zélandu. Leží uprostřed Severního ostrova a má rozlohu 796 km². Zahrnuje řadu sopek, jedinečných častými erupcemi i jejich silou. V parku nalezneme dvě z nejaktivnějších sopek na světě (Ngauruhoe a Ruapehu) a řadu maorských posvátných míst. Národní park Tongariro je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO od roku 1993.

Čti více
Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Jedno oblíbené čínské přísloví zní takto „Nikdo nemůže být skutečným hrdinou, dokud nebyl na Velké čínské zdi.“ Tato slova jasně deklarují to, co pro Číňany zmíněná starověká památka znamená. Její výjimečnost ostatně pochopíte, až ji uvidíte na vlastní oči. Název Velká čínská zeď zní v čínštině „Changcheng“, což je v překladu „Dlouhá zeď“ – její délka přesahuje více než 6 000 kilometrů! Táhne se od pevnosti Shanhaiguan na východu až po Jiayuguan na západu a spatřit ji můžete i v těchto místech: Peking, Hebei nebo Tientsin. Průměrná výška zdi je pak zhruba šest až osm metrů a na šířku po ní přejde bez problémů až pět koní anebo deset mužů. Nejvíce návštěvníků zavítá tradičně do průsmyku Badaling, kam se snadno dostanete z Pekingu veřejnou dopravou. Za návštěvu však stojí i úsek Mutianyu vzdálený od hlavního města Číny asi 70 kilometrů. Zajímavostí je, že některé nejstarší úseky Velké čínské zdi byly postavené již v 7. století před naším letopočtem – a tak zde na vás dýchne opravdová čínská historie!

Čti více
Peking, Čína

Zakázané město, Peking

V samém srdci Pekingu se nachází nejvýznamnější čínský komplex budov známý jako Zakázané město (Císařský palác nebo také Zǐjìnchéng). Jeho vznik se datuje do doby dynastie Jüan, která se na území vyskytovala v letech 1271 až 1368. Mnohé budovy, které zde uvidíte, však byly dostavěny až v letech 1406 až 1420 – právě od těchto let sloužil komplex zejména císařům z dynastií Čching a Ming. Vstup do oblasti byl tehdy prakticky zapovězen všem „obyčejným“ lidem. Výjimku měli jen členové císařské rodiny anebo třeba kurtizány. Až sem zavítáte, budete naprosto ohromeni rozlohou Zakázaného města, která činí až 720 tisíc metrů čtverečních! Komplex je pak obehnán desetimetrovou zdí se strážními věžemi a příkopem – tento způsob ochrany míval v dřívějších dobách svůj účel. Na prohlídku si vyhraďte určitě několik hodin a neopomeňte navštívit například pět mramorových mostů zvaných Jinshui Qiao (Golden River Bridges), císařský hodovní sál nebo Palácové muzeum s artefakty dávných čínských dynastií. 

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací