Rajský odpočinek na Tahiti si zasloužíte
sleva first minute až 28%

Havajské ostrovy a Francouzská Polynésie (Tahiti) komfortněji

Havajské ostrovy – zelená džungle, 4000 m vysoké sopky, pláže snů a surfaři. Tropický ráj ve Francouzské Polynésii, nejkrásnější pláže světa, šnorchlování se žraloky a rejnoky. Individualizujte si Pacifik a vyberte si svůj luxusní resort.

  • 3 největší a nejkrásnější ostrovy Havaje
  • 6 ostrovů Francouzské Polynésie
  • Zdolání nejvyšší hory světa Mauna Kea
  • Legendární Road to Hana
  • Bělostné pláže Bora Bora
  • Každý ostrov je jiný, příroda, pláže, nákupy
  • Vysoká kvalita služeb, bezpečnost
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, přelety Big Island-Oahu, trajekt Tahiti – Moorea, přelet Moorea – Huahine, přelet Huahine – Raiatea, přelet Raiatea – Bora Bora, 15 x ubytování v pokojích pro dvě osoby ve vybraných 3* hotelích střední třídy, letištní transfery na Havaji a v Polnyezii, privátní dopravu, vstupné do národních parků, prohlídku Tahiti a Moorea, prohlídku Huahine a Raiatea, SEN průvodce během poznávací části. V případě účasti minimálně 3 klientů na fakultativních výletech se fakultativních výletů účastní i SEN průvodce, asistenční služby, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, fakultativní výlety, osobní výdaje, ESTU do USA, poplatky za zavazadla na letech v rámci USA, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu atd. cca 25-55 usd/1 pokoj/noc), vratný depozit za pokoje, ostatní vstupné na atrakce uvnitř Pearl Harbour včetně místa na odkládání zavazadel, lokální turistickou ubytovací daň ve Francouzské Polynésii (platí se přímo v hotelech od 1-3 euro na den)

Ubytování:

Big Island – Hilo Hawaiian / Royal Kona / Holua Resort / Pacific 19 ***+, 3 noci

Oahu – Aqua Aloha Surf Waikiki ***, 3 noci

Papeete – Sarah Nui ***, 3 noci

Huahine – Maitai Lapita village *** nebo podobný, 1 noc

Raiatea, Fare Oviri *** nebo podobný, 1 noc

Bora Bora – Maitai Bora Bora *** nebo podobný, 5 nocí

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet na druhý konec zeměkoule

LETADLO – BIG ISLAND

Odlétáme, čeká nás přelet kolem zeměkoule přesně na opačnou stranu až na ostrovy uprostřed Tichého oceánu. Přilétáme na největší a zároveň nejjižnější ostrov havajského souostroví. Na stále geotermálně aktivním ostrově se ocitnete uprostřed skutečného Havaje. Aloha, vítejte! Vítá nás příjemné letní počasí. Přilétáme ve večerních hodinách, ubytování se na hotelu. Oddech/adaptace pro změnu časového pásma. Vybrali jste si skvělou cestu a díky této kombinaci ušetříte jeden dlouhý zpáteční let a podíváte se na to nejlepší z Tichomoří.

2. den: Nejkrásnější scenérie Havajských ostrovů

BIG ISLAND

Vyrážíme za poznáním. Zastavíme se v obchodě, koupíme si místní šťavnaté ovoce na piknik a na cestu a míříme na jih ostrova. Před námi se začínají objevovat lávová pole a krajina se mění: přijíždíme do vulkanického národního parku. Volcano National Park je jediné místo na Havaji, které je pod patronátem UNESCO. Krátce se projdeme sulfurovými poli, tady všude cítíme pod nohama přítomnost aktivní sopky. Procházíme se krajinou plnou orchidejí, až dorazíme k výhledu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepřetržitě aktivní už od roku 1983 a v roce 2018 vystrašila celý svět.
Pokračujeme dál, stavení ubývá a my se zastavujeme na pláži s černým pískem, kde se u piknikových stolů naobědváme. Tady už jsme na místě, kde můžeme nejčastěji pozorovat jak na břehu, tak ve vodě ohrožené karety obrovské.
Navštívíme jedno z nejposvátnějších míst na ostrově – Pu’uhonua o honaunau. Přiblížíme si historii Havaje na místě, kde byli pochováni náčelníci, a vysvětlíme si zákon Kapu.
Jedna z nejlepších káv na světě se pěstuje právě ve vulkanické půdě tohoto ostrova. Projdeme se mezi avokádovými stromy, prohlédneme si nejstarší fungující kávovou plantáž v oblasti a zjistíme, jak probíhá celý proces zpracování kávových zrn. Návštěvu můžete završit ochutnávkou místní kávy. 100 % Kona káva je také výborným dárkem pro známé a pro rodinu.
Na severovýchodě ostrova se budeme kochat krásným scénickým výhledem na mohutný oceán s kulisou typických havajských útesů. Přesně tu pocítíte kouzlo Havaje. Naší poslední zastávkou před příjezdem do hotelu pak bude vodopád Akaka: 135 metrů vysoký vodopád se nachází uprostřed bujné, šťavnatě zelené džungle, kterou si projdeme příjemnou procházkou.

3. den: Havajské poké a nejvyšší vrch naší Země na Big Island

BIG ISLAND

Dnes můžete v lokální restauraci ochutnat tradiční havajské POKÉ nebo vyzkoušet čerstvý úlovek dne. Na dnešní den je naplánován fakultativní výlet na vrch svaté hory Mauna Kea, je třeba, abyste si tento fakultativní výlet doobjednali v našich doplňkových službách. Od úpatí, které je 5 km pod mořskou hladinou až po její vrchol je Mauna Kea (4205 m) vyšší než Mt. Everest. Příroda se mění, zeleně ubývá a my se z úrovně moře pokusíme dostat až na její samotný vrch. Zde uvidíte jeden z nejkrásnějších západů slunce ve svém životě. Na vrcholu stojí světová observatoř, jelikož je ideálním místem pro pozorování noční oblohy. Podaří se nám zažít koulovačku? Nezapomeňte si přibalit zimní čepici a rukavice. Tento fakultativní výlet je třeba objednat co nejdříve. Minimální věk je 13 let. Ověřte si jeho dostupnost u nás v kanceláři.

4. den: Pearl Harbour a japonské kamikadze

BIG ISLAND – HONOLULU

Dnes odlétáme na nejznámější ostrov Oahu s hlavním městem Honolulu. Po příletu nás čeká prohlídka Pearl Harbour a japonské torpédo pilotované sebevražedným kamikadze. Také ponorka a areál, kde se to všechno v roce 1941 událo, a Battleship Missouri, na které byl podepsaný konec druhé světové války.
Večer si vychutnáme havajský západ slunce, který si můžete užít z hotelového baru, nebo ze světoznámé pláže Waikiki beach, odkud je podle nás v CK SEN nejhezčí. Přijíždíme do hotelů podle preferencí a měníme Big Island za Oahu.

5. den: Kráter Diamond Head a vyhlídka na celé Honolulu

HONOLULU

Ráno začínáme prohlídkou celého ostrova Oahu. Říká vám něco slovní spojení Diamond Head? Pokud ne, tak po dnešním dni si ho budete pamatovat už navždy. Nenáročná túra nás dovede až na vrch vyhaslého kráteru Diamond Head, odkud si vychutnáme krásný výhled na celé hlavní město Havaje. Kromě nádherných azurových pláží vás Havaj okouzlí tropickou přírodou a lávovým původem. Samotný Diamond Head dotváří typickou kulisu města, kterou znáte z každé fotografie Honolulu. Pokračujeme okružní jízdou na nejjižnější bod ostrova a zastavujeme se na těch nejkrásnějších místech po silnici. Obědváme lokálně, tam, kde i domácí. Havajskou pohodu pocítíte odevšad. Po obědě nás čeká návštěva chrámu Byodo-in Temple, spjatého s japonskou migrací na havajské ostrovy. Projedeme se krásnou botanickou zahradou Ho'omaluhia obklopenou majestátnými horami. Individuální program na večer v srdci Waikiki. Vyzkoušíte noční koupání, zajdete si na příjemnou večeři, nebo se projdete rušným bulvárem a dáte si havajskou zmrzlinu Shaved Ice?

6. den: Road to Hana – Cesta deštným pralesem nebo pokračování odpočinku na ostrově Oahu

HONOLULU – MAUI – HONOLULU

Odpočinek na pláži nebo fakultativní výlet na Maui: celodenní výlet na ostrov Maui. Jakmile se sluneční paprsky zablesknou na vlnách oceánu, my už budeme na letišti a odletíme na další ostrov MAUI. Z letiště vyrážíme na cestu zvanou Road to Hana. Cesta deštným pralesem s více než 600 zatáčkami a 42 mosty je celodenní dobrodružství, při kterém platí, že cesta je cíl. Zastavujete u těch nejkrásnějších míst, která cesta nabízí. Nezapomeňte si plavky, protože můžete vyzkoušet koupání v jezírkách pod vodopády. Z jedné strany prales, z druhé oceán. Cestou si pochutnáte na čerstvé kokosové vodě nebo na právě dopečeném havajském banánovém chlebíčku.
Duhové eukalypty lemující cestu zažijete jen na málo místech. Trasu zakončíme procházkou k Seven sacred pools, kde ucítíte sílu havajské přírody. Nad našimi hlavami se tyčí zelená sopka Haleakala, která je největší spící sopkou světa. Čeká nás cesta zpátky na letiště a přelet zpátky na Oahu.

7. den: Ostrovy Společnosti (Francouzská Polynésie)

HAVAJ – FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Rozloučení s Havají, ale ne s Tichým oceánem. Čeká nás přelet na legendární Tahiti. Večerní přílet do Papeete a transfer do hotelu. Jsme tady! Ráno začínáme s bohatým programem na Ostrovech Společnosti.

8. den: Francouzská Polynésie, černé perly a Tahiti drink

PAPEETE

Tropický ráj v Papeete. Aklimatizace na časový posun a prohlídka duchovního i politického centra celé Polynésie. Papeete je známé svými vzácnými černými perlami (žádná souvislost s Jackem!). Ubytujeme se v našem hotelu, vyzkoušíme náš první Tahiti drink. Spolehlivý místní průvodce a SEN průvodce se postarají o skvělou prohlídku Papeete a spoustu zážitků. Začneme místním trhem, kde dominuje vůně čerstvého tropického ovoce, pokračujeme do Parc Bouganville, sedneme si pod banyán a při pohledu na radnici Papeete si povíme něco o francouzské koloniální architektuře. Pokud hodně cestujete tak budova Vám připomíná budovy v malijském Ségou. Budova národního shromáždění, prezidentský palác a katedrála Notre Dame Papeete. Nebo nakouknete do protestantského kostela Pafio a zaposloucháte se do zpěvu? Odpočineme si na promenádě a uděláme selfíčka na náměstí To´Ata a Vaiete. Papeete je živým srdcem Tahiti se spoustou restaurací, pláží a barů.

9. den: Vzpoura na lodi Bounty

MOOREA

Ráno se přeplavíme na další ostrov. Moorea. Menší ale krásný soused velkého Tahiti. Náš výlet je skvělým mixem přírody a kultury ostrova. Mooreu si projedeme kolem nádherných zátok Cook a Opunohu. Vychutnejte si moment a zadívejte se na kokosové palmy, které se dotýkají tyrkysového oceánu a maličké domky (fare), které lemují cestu. Vyhlídka Belvedere a kráter vulkánu. Jste na místě, kde se točil slavný film vzpoura na lodi Bounty. Povíme si více o archeologických nálezech, bujné vegetaci a nakoukneme i na tabu místa. V místních zahradách ochutnáme tropický džem a výlet zakončíme ve známé továrně Rotui, kde ochutnáte čerstvý džus a alkohol produkovaný na ostrově. Kdysi zde SEN běžel maratón a dnes si to v lehčí formě můžete vyzkoušet vy.

10. den: Tradiční Huahine

HUAHINE NUI A HUHIANE ITI

Dnes nás čeká tradiční ostrov Huahine, známý také jako kolébka polynéské civilizace. Huahine se skládá ze dvou ostrovů, severní a jižní, které jsou propojeny mostem. Ostrov skrývá množství archeologických nalezišť a najdete zde množství starodávných polynéských posvátných míst známých jako marae. Na břehu jezera Fauna Nui se prohlédneme snad nejúžasnější z nich, Maeva marea. Cítíte tu energii? Místní život je plný tradicí, rituálů a zvyků. Ve vesničce Faie se podíváte na modrooké úhoře, kteří jsou prý reinkarnací bývalých Huahiňanů. Na autentickém ostrově Huahine je vše legendou a má za sebou silný příběh. Všímejte si tradičních obydlí a zjistíte, že zde se stále pohřbívají předkové přímo v zahradách domů, kde žili. Na jižním ostrově objevíme tajemství vanilkové plantáže a naučíme se, jak si upravit pareo. Na severním najdete perlovou farmu a muzeum mušlí. Nádherný den, během kterého se dostaneme Polynésii pod kůži přímo na jejím nejautentičtějším ostrově.

11. den: Havai’i Nui

RAIATEA

Pokračujeme v našem krásném zájezdu a před námi je další ostrov. Raiatea, která byla kdysi známá jako Havai'i Nui. Kdysi dávno to byla právě Raiatea, kde polynéská kultura vzkvétala. Ostrov byl domovem navigátorů, kteří objevovali jižní Pacifik. Od Havaje po Novou Kaledonii, přes Pitcairny až po Velikonoční ostrov, Tichý oceán byl jejich pomyslným pískovištěm. Divoký, tajemný ostrov, jiný než všechny ostatní, které jste viděli. Vše se pojí v královském marae Taputapuatea, které je součástí světového dědictví UNESCO. Tento velký ostrov, kterému dominuje hora Tefatoaiti, si dokonale prohlédneme a zítra nás čeká poslední zastavení. Bora Bora.

12. den: Perla Pacifiku

BORA BORA

Náš poslední ostrov má přezdívku "Perla Pacifiku" a jmenuje se Bora Bora. Samotný ostrov je dávno vyhaslou sopkou, která je již částečně ponořena pod vodu a obklopují ho pískové bariéry známé jako motu. Ostrovní laguna je téměř zcela uzavřena a je něčím jako gigantickým přírodním akváriem. Barvy laguny se neustále mění podle počasí a nad lagunou bdí emeraldově zelená hora s exotickým názvem Otemanu. Po příletu se přesuneme do hotelu dle Vašeho výběru a poté si už jen budete užívat teplou vodu laguny na Bora Bora. Země legend se zde změnila na romantickou destinaci a všechna klišé, která jste slyšeli jsou pravdivé. Takže vítejte v ráji ráje!

13. – 16. den: Pláže Bora Bora

BORA BORA

Relax na Bora Bora v nádherném prostředí, pláže s jemným pískem. Takhle jste si představovali ráj?

17. den: Rozlučka s Polynésií

BORA BORA – PAPEETE – LETADLO

Poslední koupání, check out a odlet do Papeete, odkud pokračujeme domů.

18. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.
 

Havajské ostrovy a Francouzská Polynésie (Tahiti)
<
>
Vítejte na Havaji!Havaj je rájem surfařůPláž Waikiki je už po desetiletí jednou z nejpopulárnějších pláží světaOd teď se budeme s místními zdravit AlohaPříroda, sopky, pláže - to je HavajZajdete si na příjemnou večeři anebo se projdete rušným bulvárem? Světové observatoře na Mauna Kea, ideální místo na pozorování noční oblohyNejvyšší hora a sopka světa Mauna Kea, od úpatí pod mořem po vrchol přes 9 kmLávový původ HavajeBudeme pozorovat sopečnou činnost HavajeNavštívíme slavný Pearl HarbourNa okraji Honolulu se nachází známé letiště Pearl Harbour, které bylo cílem útoků japonské letkyza 2. světové válkyPonorky a areál, kde se to všechno v roce 1944 odehráloZde si povíme více o 2. světové válcePearl Harbour - památník 2. světové válkyMísta, která znáte z dokumentárních pořadůHonolulu je hlavní a největší město souostrovíNejdéle fungující kávová plantáž oblastiHavajská příroda je kouzelnáBudeme pozorovat karety obrovskéMísto, kde nejčastěji vidíme na pláži ohrožené karety obrovskéKromě krásných pláží vás Havaj ohromí tropickou přírodou Naučíte se zde surfovat? Zažijeme i polynézský večer s tanci a tradičním jídlem To nejčerstvější exotické ovoce každý denSopečné vnitrozemí MauiPozorování velryb na HavajiVáš pobyt v Honolulu můžete strávit v hotelu dle vašeho výběru Zahrady hotelu Marriott WaileaHawai, Oahu - výhled z hotelu Marriott WaikikiBazén v Ritz Carlton  KapaluaS výběrem hotelu vám rádi poradíme Polynésie je ráj na zemiFrancouzská Polynésie je pravý ráj na zemiMořské želvy se stanou vašimi novými společníky Výlet za mantami a žralokyTěšit se můžete na luxusní gastronomické zážitky Na ostrově Moorea můžete odpočívat i aktivně Zabořte nohy do bílého písku, hýčkejte se sluncem a odpočívejteNádherná tropická příroda na ostrově Moorea Maličké ostrovy uprostřed Tichého oceánu jsou jako stvořené pro relax Relax na nejživějším ostrově Francouzské Polynésie
Rajský odpočinek na Tahiti si zasloužíte

Havaj - na tuto cestu budu vzpomínat celý svůj život

Cesta na Havaj byla jedním z mých cestovatelských snů a díky cestovní kanceláři SEN se tento sen stal realitou, která předčila veškerá má očekávání. Program zájezdu byl pestrý, bohatý a velmi zajímavý. Po celou dobu bylo o naši skupinku pečováno přímo královsky a perfektní znalosti naší milé průvodkyně Moniky celkovou spokojenost jen umocnily. Jeďte na Havaj, budete nadšeni! Na tuto cestu budu vzpomínat celý svůj život přičemž doufám, že se na Havaj třeba ještě jednou vrátím. Děkuji cestovní kanceláři, Monice a také Klaudii, Tomovi a Jirkovi, protože hlavně díky vám byla Havaj úžasná. Lenka Haidingerová

Čti více
Vítejte na Havaji!

Aloha Havaj – ulovili jsme si ty nejlepší zážitky

Jsme na cestě domů z "lovení" zážitků s Vámi, a tak si uvědomujeme, že Havaj absolutně nezklamal. Prožili jsme nádherné chvíle na třech Havajských ostrovech plných krásných barev a srdeční atmosféry domácích. Zažili jedinečné výlety vrtulníkem, cesty autem kolem ostrova po lávových polích, západy slunce pozorované ze štítů sopek. Vše za doprovodu výborné, pohodové SEN průvodkyně Moniky, která nám vždy vycházela vstříc při "lovení" nádherných míst Havaje.
Děkujeme a snad brzo na viděnou, Tomáš a Klaudie

Čti více

Ananasový expres

Víte, který stát byl považován za hlavní město ananasu na celém světě? Ve kterém státě najdete všude čerstvé kousky ananasu, ananasové mýdlo a dokonce i ananasové víno? Už víte, proč se pizza s ananasem u nás jmenuje havajská? Havaj byl v první polovině 20. století většinovým producentem a vývozcem ananasu na celém světě. A my se v rámci našeho zájezdu jdeme podívat na plantáž, kde to všechno začalo. Z Honolulu vyrazíme na severní pobřeží ostrova a za městem Wahaiwa odbočíme doprava. James Drumhold tam zasadil své první pole ananasů a začal tak miliardovou společnost, která existuje dosud. Už při příjezdu na parkoviště cítíme ve vzduchu typickou sladkou vůni. Možností, co vidět na plantáži, je několik, my si vybereme vláček Pinneapple Express, který obsáhne největší část. S chvilkou času navíc se projdeme po přední zahradě, různé druhy ananasů na ukázku rostou i zde. Dozvěděli jsme se, že ananas roste ze země jako keř. Patří mezi bromélie - u nás pokojové rostliny, a na Havaji se má kvůli počasí výborně. Náš Pineapple Express pomalu přichází, ještě rychlou fotku, a můžeme nasednout. Všichni oceňujeme jemný vítr, který nám zpříjemňuje cestu. Přecházíme vedle nekonečných polích ananasů na naší levé straně. Různé odrůdy, odlišná zralost, už se těšíme na čerstvý ananas na konci jízdy. Plantáž však není jen o jednom ovoci. Napravo, ukázka cukrové třtiny, která je pro Havaj stejně důležitá. Také stromy s dozrávajícím pomelem, pomerančem, limetkou a avokádem. Procházíme vedle strojů, které kdysi pomáhaly dělníkům při ruční sklizni. V pozadí hraje havajská hudba a my přicházíme zpět do stanice. V klimatizované prodejně akorát stíháme ukázku správného porcování ananasu, i návod jak si ho sami doma vypěstovat. Nejlepším zakončením je samozřejmě ochutnávka čerstvého lahodného ananasu přímo z plantáže. To se nedá ani popsat, to je potřeba zažít.

Čti více

Skutečný ráj na Zemi

Určitě jste mnohokrát slyšeli o jedné s nejznámějších a nejkrásnějších pláží na světě, Waikiki beach ale jak se říká, je lepší jednou zažít než stokrát slyšet, přes den si udělat výlet do nejznámějšího přístavu Pearl Harbour, přes oběd si vzít surf a dát si lekce surfování od nejlepších surfařů světa, večeřet nejčerstvější plody moře při ladných tancích hula tanečníka, kterému sotva zakrývají části těla barevné květy a večer si dát procházku po nejromantičtější pláži při úplňku měsíce, přesně jako z filmu a mnohem intenzivněji prožít atmosféru skutečného ráje na zemi se dá zažít na nádherném ostrově Oahu, Aloha z ráje.

Čti více

Malebné a moderní Honolulu

Počasí nám přeje a celá parta si užívá množství sluníčka, které na nás svítí už od příletu. Cítíme se zde jako doma, protože jsme si nemuseli přetáčet hodinky, jen jsme si odmysleli noc a udělali jsme si den. Zítra nás čeká okruh celým ostrovem Oahu, nevynecháme světoznámou Sunset Beach, plantáže Dole, ani polynéské kulturní centrum, kde nás čeká bohatý program, který zakončíme večeří. Ti z nás sportovněji založeni si už dnes dělají strečink na pozítří, kdy se vydáme na krásnou vyhlídku z kopce Diamond head, která nabídne výjimečný výhled na pláž Waikiki, která při západu slunce působí opravdu romanticky. Romantické jsou i nespoutané vlny Tichého oceánu, které omývá toto souostroví opravdu podstivě a surfaři zde nacházejí ráj na zemi. Ti statečnější z nás také pomýšlejí na divoký surfing, který je v historii ostrova zapsán od nepaměti. . Aloha z Honolulu;)

Čti více

Nejkrásnější výhled je ze sopky

Nový den na ostrově Oahu začínáme krátkou turistikou. Chceme ji stihnout ještě před tím, než začne být příliš teplo. Vyrážíme tedy v 8 ráno z hotelu kousek od pláže Waikiki a za 15 minut už parkujeme při vstupu do parku Diamond Head. Pozůstatek malé sopky, která vybuchla před 400 000 lety neoddělitelně patří k Honolulu. Kráter po sopce má průměr 1,2 km a nejvyšší bod je 232 m.n.m. Vcházíme tunelem přímo do středu a vydáváme se turistickým chodníkem na vrchol. Vytvořený chodník a zábradlí tam není jen pro naše pohodlí, ale hlavně aby se chránily měkké stěny sopky před poškozením od zvědavých turistů. Těsně před koncem našeho stoupání nás čeká to nejtěžší - přechod přes úzký tunel a 100 schodů. Ty nás přivedou ke starému bunkru, který v roce 1908 postavila americká armáda. Diamond Head byl přece jen strategickým místem nejen pro Honolulu, ale i pro celý stát Havaj. A s tím výhledem se ani není čemu divit. Z nejvyššího bodu vyhaslé sopky vidíme celé Honolulu s výškovými budovami, nekonečný oceán i bungalovy na okolních kopcích. Nevíme, na kterou stranu se spíše podívat. Přicházejí stále další a další lidé a slunce začíná připékat. Čas sejít dolů a osvěžit se čerstvým ananasovým Smoothie. Celý výstup jsme zvládli bez problémů, ale vlhké teplo na Havaji nám zase jednou propotilo trička. Nevadí, tento zážitek stojí za každou kapku.

Čti více

Nejvyšší hora na světě s nejkrásnějším hvězdným nebem

Z Mikronésie přelétáme do poslední destinace leteckého spojení "the Island Hopper" od United Airlines na lince Guam-Chuuk-Pohnpei-Kwajalein-Majuro-Honolulu. Na ostrově Oahu čekáme pouze dvě hodiny na další let na jeden z osmi hlavních ostrovů Havaje, na ostrov island of Hawai'i. Přistáváme ve městě Kona, kde si okamžitě bereme auto, se kterým si budeme moci projet ty nejzajímavější místa tohoto vulkanického ostrova. Začneme ranní kafíčkem na farmě v oblasti Kona, která je slavná svou kávou. Havaj je jeden z mála amerických států, kde se pěstuje káva. Ta zde má ideální podmínky pro růst, v půdě jsou vzácné sopečné minerály, slunce zde není až tak silné a téměř každý den jsou zde jemné srážky. Po ranní kávičce pokračujeme do parku s typickém havajským jménem - Pu'uhonua O Honaunau. Je to historické místo, kde mohli ti, kteří porušili Kapu (byla to "havajská ústava" o tom co se mohlo a co ne) a byli odsouzeni k smrti, najít svou ochranu. Bylo to neutrální místo. Jsou tam ukázky různých předmětů, které používali původní obyvatelé např. kanoe, sítě na ryby, sochy tiki, které častokrát symbolizovaly náčelníky a různé ochránce . Odpoledne si bereme všechny teplé věci, které s sebou máme a vyrážíme na nejvyšší horu na světě. Mauna Kea má nadmořskou výšku 4207 metrů nad mořem, když k ní přičteme ale zbývajících 5000 metrů, které se nacházejí pod hladinou oceánu, tak jde opravdu o jednu z nejvyšších hor na světě. Po cestě nemůžeme zapomenout dotankovat, neboť až na vrch není žádná pumpa a trasa od našeho hotelu na vrch neaktivní sopky a zpět je cca 250 km strmé cesty. V nadmořské výšce 3000 mnm se nachází visitor center, ve kterém si musíme dát povinnou 30 minutovou pauzu na aklimatizaci. Zde na sebe oblékneme všechny vrstvy oblečení, které máme v zavazadle. Na pláži bude teplota kolem 27 stupňů, ale na vrchu Mauna Kea se teplota rapidně sníží a bude se pohybovat kolem teploty 4 stupňů. Po příjezdu na samotný vrch si nejdříve vychutnáváme jeden z nejkrásnějších západů slunce, po kterém přišla krásná inverze, a my jsme se ocitli nad oblaky. S příchodem tmy je zakázáno svítit jakýmkoli bílým a žlutým světlem. Důvod pochopíte, když se podíváte nad sebe. My se díváme na krásné hvězdné nebe a máme pocit, jakoby mléčná dráha byla od nás vzdálena jen pár kilometrů.

Čti více

Waikiki beach

Pláž Waikiki patří mezi nejznámější pláže světa, je známá svým azurovým mořem a které dominují výškové mrakodrapy je také plná surfařů. Bílý písek je na pláž dovážen až ze vzdálené Kalifornie, ale bývá často mořem odplavován. Původně se na pláží nacházely velmi ostré kameny sopečného původu, a proto se správa města snaží dovážet měkký bílý písek z jiných oblastí.

Čti více

Pearl Harbor

Přístav, který je využíván jako základna Námořnictva Spojených Států Amerických. Je známý především událostí, která se stala roku 1941 a díky které vstoupili Američané do 2. světové války. Japonský útok na Perlový přístav měl za následek spoustu ztrát na životech a nechvalně se zapsal do Americké historie.

Čti více

Mauna Kea

Nejvyšší neaktivní štítová sopka ležící na ostrově Big Island v Tichém oceánu a zároveň je nejvyšší horou celých Havajských ostrovů. Nad hladinou oceánu ční do výšky 4205 m, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 m, což z ní činí na Zemi nejvyšší horu, nicméně podmořská část se do měření velehor nepočítá, takže prvenství Mount Everestu neohrozí.

Čti více

Oahu

Na havajském ostrově Oahu najdete jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Svědčí o tom i fakt, že filmaři z Hollywoodu si zdejší úchvatné scenérie půjčili už nespočet mnohokrát na takové slavné příběhy jako Čelisti, Godzilla, Jurský park, Karate Kid, natáčelo se zde několik částí Baywatch samozřejmě i samotný film Pearl Harbour, protože známá vojenská základna se nachází právě na Oahu.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací