Vítejte na jihu Indie
sleva first minute až 30%

Jižní Indie a relax v Goa (Expedice)

Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharashtra. Exotické názvy jihoindických států. Pojeďte s námi do jižní Indie, je zcela jiná než severní. Najdete zde nejstarší hinduistické chrámy, zelenou přírodu a kuchyni s množstvím kokosového mléka. Poznávací zájezd pro ty, které neuvěřitelná Indie nepřestává fascinovat. Indická perla Hampi i relax v Goa. 

  • Magické starodávné chrámy Ajanta a Éllora i romantika na hausbótech

  • Madurai, Trichy, Kochi, Chennai i posvátné Hampi – úplně jiné než severní Indie

  • Nejposvátnější chrámy a místa jižní Indie, návštěva ašrámu

  • Bangalore – Silicon valley Indie, luxus i chudoba a relax v Goa

  • Památky UNESCO, Incredible India, perfektní gurmánské zážitky

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v hotelech střední třídy v pokojích pro dvě osoby, 4 noci v hotelu ITC Grand Goa resort v deluxe pokoji pro dvě osoby, snídaně, plnou penzi na houseboatu, SEN průvodce během dní 2-13, místní průvodce podle potřeby, transfery během celého pobytu pronajatým mikrobusem nebo vlakem, přesun nočním lehátkovým vlakem, letištní transfery v Indii, všechny prohlídky, výlety, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu mimo uvedené, víza (2500 Kč), vstupné, pojištění

Ubytování:

Mahabalipuram – Hotel Mamallaa Heritage***, 2 noci

Pondicherry – Hotel Atithi****, 1 noc

Trichy – SRM Hotel****, 1 noc

Madurai – Madurai Residency***, 1 noc

Periyar – Hotel Ambadi Thekkady**, 1 noc

Alleppey – House Boat Alleppey, 1 noc

Kochi – Hotel Abad***, 1 noc

Hassan – Hotel Southern Star ***, 2 noci

Hospet – Hotel Hampi International ***, 2 noci

Goa – ITC Grand Goa Resort and Spa *****, 4 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2500 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do nejneuvěřitelnější země na světě

EVROPA – CHENNAI

Odlet z Evropy špičkovou leteckou společností.

2. den: Chrámy na břehu moře (UNESCO) a mořské speciality

CHENNAI – MAHABALIPURAM

Přílet do pátého největšího města Indie CHENNAI, transfer do Mahabalipuramu. Mahabalipuram – přímořské městečko a významný přístav již v období narození Krista, známé svatyněmi vytesanými z jednoho kusu kamene, které patří k nejkrásnějším na světě. Jsou nejkrásnější ty volně položené, nebo ta u mořského břehu, která vydržela tsunami v 2004 a byla zařazena do světového dědictví UNESCO? Přiblížíme si historii tohoto významného přístavní a obchodního města. Osvěžíme se čerstvým kokosem nebo prolisovanou cukrovou třtinou. Program je perfektně nastavený a my můžeme pokračovat v objevování. Stojíme u největšího granitovém bas-reliéfu na světě, který zobrazuje starodávný příběh o sestupu posvátné řeky Ganga na Zem. Jsme ubytováni kousek od pláže v bengálském zálivu, chcete si na úvod cesty zaplavat, ochutnat čerstvě ulovené, mořské speciality v místních restauracích? Rádi Vám doporučíme ověřenou restauraci. Na západ slunce se podíváme v parku, kde se nachází i maják z 19. století, nedaleko si vychutnáme pohled na palmami poseté okolí. Prohlídka by nebyla kompletní bez ikony města, kterou je gigantický 250 tunový balvan, zdá se, že v důsledku optické iluze sotva vydrží na svahu kopce. Indie si nás už od začátku podmanila.

3. den: Město Šivy a Višny, tkalcovské dílny a obrovská exotika

MAHABALIPURAM – KANCHIPURAM

Pokračujeme do města Kanchipuram. Jedno ze sedmi svatých míst Indie, jediné zasvěcené Šivovi i Višnovi. Magické místo nazýváno i městem tisíce chrámů. Chrámy Ekambarešvar, Kailašnat, Kamakši ze sedmého století, ohromí detailní architekturou a přejdeme přes jednu z nejvyšších gopurám (60 m) – vstupních chrámových bran. Projdeme se chrámem tisíců sloupů, kde se každodenně konají pooja rituály, na kterých se novomanželé nechávají požehnat. Neopakovatelná atmosféra a silný projev víry. Pestrobarevné hedvábné sárí, které patří k nejkrásnějším v celé Indii. Nahlédneme do tkalcovských dílen, kde se toto tradiční indické oblečení vyrábí, na více než stoletých stavech. Ochutnáme naše první, originální a rozmanité thali. Nefalšovaná exotika.

 

4. den: St. Tropez, francouzské víno a duchovní ášram

PONDICHERRY – AUROVILLE

TIRUVANNAMALAI přitahující statisíce indických poutníků. Proč? Vysvětlíme si. Zažijeme sílu tohoto místa i my? Projdeme se gigantickým chrámovým komplexem a své myšlenky uklidníme v jednom z ášramu. Pondicherry: bývalá francouzská kolonie s neobvyklou atmosférou kombinace evropské kultury a indických tradic. Trikolóra na hôtel de ville a architektura francouzského 18. století. Stále jsme v Indii s jejími plnými ulicemi, rikšami a pouličními trhy. Návštěva ášramu v Auroville – malé komunitě vytvořené kdysi kolem duchovního vůdce Šrí Aurobindo Ghóša, kde se stále vyučuje jóga. Stihneme lekci? Není rituálů, ani meditace, stačí se jen oddat Božímu principu a síle. Zjistíme, jak žije komunita v indickém nezávislém území, s vlastní měnou a přejdeme pod mohutným Banyánem. Ukážeme Vám epicentrum komunity. Dech beroucí překvapení nás jen čeká, zlatá kulovitá stavba - Matrimandir, jakoby z vesmíru. Svatyně určená k meditaci, na jednu z 12 atribut, které zde místní dodržují. Pochopíme, které to jsou, a ne jednu si „vezmeme“ s sebou. Principy meditace už stačí jen praktikovat.

 

5. den: Indové v kraťasech a nádherný chrám z jednoho kusu kamene (UNESCO)

TANJORE

Zaběháme si ráno s Indy? Asi jediné město v Indii, kde je uvidíte v kraťasech. Z pobřežního Pondicherry se přesouváme do vnitrozemí. Z oken autobusu pozorujeme rušný vesnický život a vysvětlujeme si, jak hluboko, se víra dotýká indických lidí. Zastavujeme se ve známé restauraci a vychutnáme si Tandoori chicken s naanem. Tandžávúr (Tanjore): město, kde v roce 1010 vybudovali z jednoho kusu kamene úžasný chrám Brahadišvár (UNESCO) jako věčnou památku slávy říše, která odsud sahala až po břehy Gangy. My na vrcholu "velkého chrámu" pozorujeme 81 tunovou kupoli ve světle zapadajícího slunce. Jak to jen v těch časech mohli postavit? Upoutá nás i monolitní 25 tunový býk Nandi, jeden z těch největších, co můžete v Indii najít. Tandžavúr je známý svými malbami a bronzovými odlitky soch. Vezmeme Vás do domácí fabriky, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet odlít sošky tančícího boha Šivy. Tyto suvenýry jsou originálem a toto umění pochází právě odsud.

6. den: Do města božího nektaru, které je z jiného světa

TRICHY – MADURAI

TRICHY, které zmiňuje již Ptolemaios ve druhém století p.n.l. Uprostřed něhož se ve výšce 84 metrů vypíná skála s chrámem boha Ganeša. Za výhledem z jejího vrcholu musíme zdolat 437 kamenných schodů! Dohlédneme i na nedaleký chrám Sri Ranganathaswami v Srirangame, který si vzápětí půjdeme i prohlédnout. Stavělo ho mnoho dynastií od 10. do 20. století a dnes má celý komplex rozlohu až 60 hektarů, což ho činí největším hinduistickým, funkčním chrámem na světě. Náš průvodce Vás provede tímto labyrintem a vezme Vás i na vyhlídku, kde si tento rozsáhlý komplex lépe představíme. Vyznáme se a ukážeme Vám i sanctum sanctorum, nejposvátnější místo chrámu, kam mohou vstoupit pouze hinduisté. Pokračujeme ke ghátu, schodištím posvátné řeky Kaveri, kde pozorujeme očistné rituály místních lidí. Přesun do Madurai, do města božího nektaru, města poutníků, žebráků, byznysmenů, volských spřežení a rikš. Večeři si vychutnejte v jedné z mnoha restaurací na střeše s výhledem na gópury – nádherně zdobené věže chrámů. Náš průvodce je neustále s vámi.

7. den: Přes plantáže kardamonu do indické přírody

MADURAI – PERIYAR

Jsme v Madurai, druhém největším městě státu Tamil Nadu, jehož půdorys připomíná nákres lotosu. Nejstarší osídlené místo na indickém subkontinentu, město chrámů a festivalů. Obrovský zážitek. Hned ráno navštívíme chrám Meenakshi, okolo kterého se 2500 let točila historie města. Množství úchvatných zobrazení bohů, bohyň a mýtických stvoření. Bude se tudy toulat i chrámový slon? Chrám byl nominován za jeden z divů světa. Toto musíme vidět! Za pohled určitě stojí i monumentální palác Tirumala Nájaka. Jeho vnitřní nádvoří o rozměrech 75x52 m nádherně doplňuje hustá spleť sloupů po obvodu. Monumentální! Opouštíme stát Tamil Nadu a scénickou cestou přes plantáže kaučukovníků, kardamomu, kakaovníků, zeleného pepře a palem se dostáváme do přírodní rezervace Periyar ve státě Kerala. Organické ubytování a odpočinek od ruchu měst v zelené přírodě. Samota a stav blaženosti, dýchejte a relaxujte uprostřed nejzelenějších míst jižní Indie.

8. den: Úchvatná divočina jižní Indie

PERIYAR

Rezervace Periyar, nejnavštěvovanější v Jižní Indii. Potěšíte se návštěvou zahrad koření (zopakujeme si, co nás naučila Srí Lanka?) A porovnáte si indický čaj s cejlonským. Rezervace Periyar pod vrcholem Anamudi (2695 m), nejnavštěvovanější v Jižní Indii, zabírá plochu 777 čtverečních kilometrů a poskytuje domov divokým buvolům, divočákům, makaků, tisícovce slonů, pár desítkám tygrů a více než dvě stě druhům ptáků. Plavba po jezeře Periyar je unikátní příležitostí k pozorování divoké zvěře, pro neúnavných nabízíme trek v džungli s místním průvodcem. Potěšíte se i návštěvou zahrad koření (věděli jste, jak roste například vanilka, či pepř?) a poznáte tajemství výroby místního čaje. Přes sytě zelené čajové plantáže transfer do přístavu a nalodění se na pronajatý hausbót. Další vrchol naší cesty. Poplujeme v tichém prostředí nádherných kanálů. Kormidlujeme a z paluby našeho hausbótu sledujeme život obyčejných místních lidí v nádherné indické přírodě. I toto je Indie! Zakotvíme pod palmami. Otevřeme si čerstvé kokosové ořechy, opečeme jen před malou chvílí chycené rybky a při západu slunce si řekneme více o neuvěřitelné Indii. Vzrušující noc na houseboatu.

9. den: Nejstarší kostel v Indii a židovská čtvrť v Kochi

KOCHI

KOCHI ve státě Kerala. Znovu na pobřeží, Indii jsme prošli naskrz, z východu jsme se přesunuli na západ. Kochi je jedním z mála míst v Indii, kde většinu obyvatel netvoří hinduisté. Zase jiný svět. Jako přístav koření ho znali Řekové, Římané, Arabové, Židé i Číňané, proto má přívlastek "královna arabského moře". Další důkaz neskutečné indické historie. Kochi je městečkem s nejstarším kostelem v Indii (Kostel svatého Františka) či Bazilikou Santa Cruz (založenou papežem Pavel IV.), Mešitami a židovskou synagogou (nejstarší v celém Commonwealthu). Je směsí portugalské, holandské a anglické venkovské osady na tropickém Malabarském pobřeží. Chutnou kávičku si vychutnáme v jedné z urbanistických kaváren. Jsme opravdu v Indii?

10. den: Sítě čínských rybářů a Vasco da Gama

KOCHI – BANGALORE

Jsme jen v 2/3 zájezdu a už jsme toho tolik zažili. Věděli jste, že Vasco de Gama byl pohřben právě zde? Vykoupeme se, pomůžeme rybářům vytahovat staré čínské sítě a večer navštívíme úchvatné představení Kathákali, kde Vám herci a zpěváci s dokonalým make-upem a propracovanými kostýmy za doprovodu bubnů představí nejkrásnější hinduistické eposy. Záporné postavy si pod víčka dávají trošku pepře, aby měli bělmo obarvené na krvavě rudé! Kochi je známé svými půvabnými uličkami, kde filmový štáb natáčí záběry do bollywoodských romantických trháků. Podaří se nám během oběda vidět vyskakující delfíny? Čeká nás další indický stát. Transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Bangalore, hlavního města státu Karnataka. Další zážitek před námi, ve vlaku potkáváme Indy cestující z různých koutů Indie. Podělí se s námi o životní příběhy a uděláme si i pamětní foto. Indii se dostáváme pod kůži.

11. den: Silicon Valley Indie a novodobý div světa

BANGALORE – HASSAN

BANGALORE. Příchod do třetího největšího města Indie. Obrovský skok a zase zcela nové dojmy. Město, zařazené mezi takzvaná globální města na úrovni Berlínu či Bostonu. Silicon Valley Indie. Mohli jste Indii procestovat celou, toto jste ještě neviděli. Pokračujeme na poutní místo džinistů Shravanabelagola. Jeho sedmnácti metrový monolit (možná nejvyšší na světě) byl v roce 2007 samotnými Indy vyhodnocen za největší ze sedmi novodobých divů Indie! Absolvujeme lehký výstup po schodech vytesaných do skály. Ten výhled bude stát za to. Příjezd do městečka Hassan, pojmenovaném po vnukovi Mohameda. 927 metrů nad mořem, příjemné podnebí a (na Indii) komorní atmosféra. Zajděte do kina na bollywoodskou klasiku, nebo si raději užijete proceduru ve wellnes?

12. den: Fascinující středověký hinduismus

BELUR – HALEBID

Naše cesta pokračuje. Zde potkáváme Indy, kteří v životě neviděli bílou tvář. BELUR a HALEBID – nádherná ukázka architektury říše Hoysala, jejíž moc vrcholila v 13. století. Fascinující středověký hinduismus. Takovou propracovanost jsme na chrámech ještě během naší cesty neviděli. Z tolika dekorativnosti jsme v úžasu. Výstavba chrámu v Belur trvala přes 100 let. Impresivní chrám Hoysaleswara v Halebidu je zas unikátní tím, že z jeho vyřezávaných sousoší na stěnách, se dají číst starodávné hinduistické příběhy, legendy ze života a kultury Indie. Přes nefalšovaný indický venkov směřujeme do proslulého a na svou dobu, největšího a nejbohatšího města světa, Hampi.

13. den: Další cestovatelská bomba

HAMPI

HAMPI. Obrovský zážitek z celodenního procházení ruinami sídla posledního velkého hinduistického království jižní Indie Vidžajanagara (UNESCO). Ruiny paláců, rozvrácených po krvavé bitvě se sultánem ze severu, v roce 1565, jsou tichými svědky někdejší slávy a neuvěřitelného bohatství jejich panovníků. Hampi, chrám Virupakša jakož i okolní komplex jsou opravdu výjimečným místem. Procházíme se mezi obrovskými balvany, položenými, tak jako by je tam nechal jakýsi obr. Fantazie a představy, dob minulých funguje naplno. Na břehu řeky Tungabhadra, nástup do pletené loďky, lehneme si a necháme se, silou pádla unášet k ikonické památce, kterou je kamenný vůz, ve Vitthala chrámu. Zavítáme i do královské části s lotosový chrámem, lázněmi, sloními stájemi a nezvykle stavěnou studnou. A vše zakončíme na královské vyhlídce, při západu slunce si ukážeme rozlohu poslední říše.

14. den: Opouštíme středověk a jedeme na pláž

HAMPI – GOA

Virupakša, Vithala, kamenný povoz, jehož kola se skutečně točí. Možná si nebudete pamatovat jména všech chrámů, ale Hampi si zařadíte mezi Vaše indické perly. Z Hampi jsme vytěžili všechno. "Zabloudíme" na místních trzích a na cestu si nakoupíme čerstvé ovoce a nějakou tu dobrotu. Naše cesta vrcholí, čeká nás odpočinek na plážích Goa.

15. - 17. den: Relax na plážích Indie

GOA

Zasloužený odpočinek na nejkrásnějších plážích Indie.

18. den: Rozlučka s exotickou pláží

GOA – EVROPA

Rozloučení s exotickou pláží, transfer na letiště a odlet domů. Po návštěvě Indie budete vědět a vidět, jak nádherně barevná je naše planeta a ve škále barev jednoznačně Indie vyhrává.

19. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů. Vítání se s rodinou a sdílení neuvěřitelných zážitků z jihu Indie.

 

Jižní Indie a relax v Goa
<
>
Virupakšský chrám - místo, které by měl v Indii navštívit každý turistaV Hampi si projdeme ruiny hinduistického královstvíRybářské sítě ve městě Kochi známé jako přístav kořeníNavštívíme nejposvátnější chrámy IndieIndie je opravdu neuvěřitelnáTradiční hinduistický chrámUžijeme si romantiku na hausbotechIndie je zemí kořeníHinduistické příběhy vám poví SEN průvodce přímo na místěNádherná železniční stanice Victoria. Jedna z pompézních památek, kterou se Bombaj může pochlubitViděli jste už někdy barevnější chrám?Jižní Indie se SEN průvodcemUžijeme si i odpočinek u mořeProhlédneme si kamenné sochy v Mahabalipuram s oblíbenou sloní tématikouChrámy v hedvábném městě V celé Indii nenajdete krásnější železniční stanici, než tu v BombajiKoloniální hotel Taj v BombajiDalší z jihoindických skvostů, na který jen tak nezapomeneteMěstečko na jihozápadním pobřeží indické peninsuly, kde můžete pozorovat takovéto západy slunceTěšit se můžete na architekturu plnou propracovaných detailůNa jihu Indie nás čeká exotikaOcitneme se v oblasti krásně zelené přírodyVchod do města Tanjore vytesaný z jednoho kusu kameneNavštívíme i detailně propracovaný chrám Sri Ranganathaswami ve městě TrichySpolečně se staneme součástí indické kulturyPlovoucí hotel. I takové ubytování si vyzkoušímeMumbajský slum Dharavi patří mezi největší na světěV Bombaji navštívíme i známý ghát, kde se denně perou tuny prádlaV Indii je důžežitý každý detailNavštívíme jihoindická městaNeuvěřitelné dílo lidských rukouOchutnáme exotiku na indický způsob. Indické pláže jsou nám prakticky neznámé, ale mohou se vyrovnat i těm nejlepším plážím světaSymbioza historie a přírodyZažijeme noc na indickém hausbotuTypický obrázek indické plážeSetkání s místnímiI indický policista je exotickýExotika na jihu IndieZávěr cesty na plážích GoaITC Grand Goa resortITC Grand Goa resort - užijte si tropickou zahradu a infinity pool s výhledem na Indický oceán ITC Grand Goa resort - pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a dýchá z nich čistota a příjemná atmosféra
Vítejte na jihu Indie

Jižní Indie - možná to vypadá lacině, ale zájezd prostě neměl chybu

Před necelým měsícem jsme se vrátili z fascinujícího zájezdu na Andamanské ostrovy, do Jižní Indie završeného návštěvou velkolepých jeskyň Éllorta a Ajanta. Ještě nyní nelze z hlavy vyhnat nezapomenutelné zážitky oživované prohlídkou vlastních záběrů. Možná to vypadá lacině, ale zájezd prostě neměl chybu. Citlivě sestavený program začal návštěvou Andamanských ostrovů, kde jsme mohli nahlédnout do ráje; nekonečná bílá pláž v kombinaci s tyrkysovou vodou a svěží zelení vzrostlých palem na ostrově Havelock; zde bychom byli schopni strávit zbytek života …
Následovalo cestování několika státy jižní Indie Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharaštra, kde jsme se jak na kouzelném koberci přemisťovali v čase mezi architektonickými styly velkolepých chrámů s obtížně vyslovitelnými a nezapamatovatelnými jmény. Přes postupnou „chrámovou“ aklimatizaci nám návštěva Hampi osvětleného zapadajícím sluncem vzala dech.
Zájezd byl zakončen návštěvou famózních hinduistických, budhistických a džinistických jeskyň Éllorta a Ajanta starých půldruhého tisíciletí. K čemu by však byl skvostný program bez špičkového průvodce. Ve společnosti úžasné a krásné, vtipné a nekonečně trpělivé „Máci Indické“ nabité vědomostmi a ještě schopností jejich svěží prezentace si jižní Indii musí zamilovat prostě každý. Její nadpřirozená schopnost „spontánního managementu“ jako prevencí před náznakem i sebemenšího problému, snad nekonečná zásoba fyzických sil a hlavně dobré nálady nás provedla celým více než třítýdenním okruhem.
I vlastní cestování bylo zážitkové; kdo nezakončil trávicí proces v indickém spacím vagoně … Rovněž celá skupina cestovatelů byla neobvykle kompaktní a cesta byla okořeněna mnohými legráckami.
Tento výlet lze jen doporučit
Helena a Pavel Brychtovi

Čti více

Jižní Indie, Hampi, Bombaj, Ellora, Ajanta

Zdravím Vás přátelé
a zároveň mi dovolte složit poklonu a dík Vaší průvodkyni Martině Fitkové, která byla průvodkyní zájezdu Andamany + Jižní Indie v listopadu letošního roku a byla skvělá! Perfektní znalosti, organizační talent a " spontáný management" v Indii potřebný....prostě zasluhuje obdiv....
Ještě jednou velký dík.

Kára Jarda

Čti více
Virupakšský chrám - místo, které by měl v Indii navštívit každý turista

Jižní Indie, Hampi, Bombaj - ještě jednou moc díky

Tak jsme se v sobotu vrátili z úžasné dovolené prožité v Indii. Moc vám děkujeme, že díky výhře jsme mohli prožít skvělých 17 dní v této zemi. CK SEN se o nás perfektně starala, vše bylo zajištěné a velice jsme oceňovali kombinaci poznávacího zájezdu s pobytovým. Z Indie jsme toho i za těch pár dní dost viděli a pak jsme týden odpočívali u moře. A tam jsme měli i super partu.
Ještě jednou moc díky. Mohli jsme se podívat do země, kam bychom se asi jen tak sami od sebe nepodívali :-)

Pavla Jáchymová

Čti více
V Hampi si projdeme ruiny hinduistického království

Jižní Indie, Hampi, Bombaj - byl jsem nadšený

Milý Richarde,

v listopadu jsem absolvoval zájezd Indie, Hampi, Bombaj a individuální prodloužení do Amritsaru se stopoverem v Dubaji. Byl jsem nadšený. Juraj-náš průvodce, byl nesmírně profesionální. Má neuvěřitelné vědomosti nejen z historie, biologie, zeměpisu...je to i vynikající profesionální průvodce. Umí si poradit i s těmi nejošemetnějšími případy a vyšel vstříc prakticky všem, aniž by to bylo na úkor ostatních účastníků.
Celá kompozice zájezdu je perfektně vymyšlená.Viděli jsme nejen úžasné chrámy a paláce jižní Indie, ale i krásnou indickou přírodu, jezdili na slonech, viděli, jak roste třeba hřebíček, pepř, skořice....viděli jsme, jak se pěstuje a sází rýže.V Bombaji jsme zahlédli i ukrýté věže mlčení zoroastriánů-náš bombajský průvodce byl tohoto vyznání. Dále největší prádelnu pod sluncem, kde chlapi perou ložní prádlo...a roznašeče jídla dhabavali-unikát z Bombaje. Jinde-ani v Indii, podobná služba neexistuje...Navíc jsme viděli i krásné mauzoleum Bidzajpur, kosmický bar Startrek v Ponticheri a mnoho mnoho dalšího....CK SEN má vždy něco navíc, a proto si rád připlatím za vynikající servis.Děkuji Richarde, i Vám za perfektní zorganizování prodloužení zájezdu, za pomoc se SAE vízem. Vše bylo naprosto dokonalé.V Amritsaru mě čekal indický zástupce CK již na letišti, jeli jsme do hotelu, pak prohlídka města se zlatým chrámem, navíc i stříbrný chrám bohyně Kali. Jeli jsme na ceremoniál zavírání hranice na indicko-pakistánské hranice. Další den mě odvezl na letiště, pomohl s odbavením.....ještě jednou DÍKY MOC.
Rád pojedu zájezd Armenie, Gruzie, Azerbajdžán a event. i Togo, Benin,Ghanu, Siera Leone, Burkina Faso, Gvinea, pokud se zájezd naplní.

Richard Jandejsek

Čti více
Hampi - jižní Indie

Hampi

Malá indická vesnička ve státě Karnataka, která byla kdysi hlavním městem mocné Vidžajanagárské říše. Vesnice je známá především díky zdejším památkám, z nichž patří k nejznámějším chrám Virupakša. Pro svou historickou hodnotu byla zdejší oblast s památkami v roce 1986 přijata na Seznam světového dědictví UNESCO.

Čti více
Madurai - Indie

Madurai

Jedno z nejstarších míst v celé jižní Asii. Už staří Řekové o něm věděli a nazývali jej Athény východu. Právě jeho perly, hedvábí a koření kdysi vyčerpali římskou pokladnu. Dnes město žije jednoznačně chrámovým životem. Jeho obrovský téměř stověžatý chrám Mínakší-Sundaréšwara je snad nejživějším náboženským místem jižní Indie. Každý den jeho bránami projde 15 000 věřících.

Čti více
Indie, Bombaj

Bombaj

Mumbai nebo pokud chceme, koloniální Bombaj, patří mezi nejznámější města celé Indie. Mumbai má všechno. Chrámy i bary, koloniální stavby i památníky moderní Indie, dvoupatrové autobusy, stařičké taxíky, i náměstí, kde se hrává každý den kriket a nechybí zde ani luxus v podobě slavného hotelu Taj. Umíte si představit obrovskou veřejnou prádelnu pod širým nebem? Tak se na ní tedy podíváme. Podíváme se na město z pahorku, abychom viděli jeho mrakodrapy i slavnou Chowpatty Beach a nakonec se necháme unášet koloniální architekturou, kterou korunuje slavná India Gate.

Čti více

Mahabalipuram

Malé pobřežní městečko, roztroušené kolem skupin, či jednotlivě stojících obrovských balvanů. Právě ty mu dávají jeho jedinečné kouzlo. Od rána do večera se jím rozléhá zvuk tesařských dlát – toto je, co tu lidé dělají od nepaměti. Sochařské muzeum a galerie. Jedněmi z prvních návštěvníků-zákazníků byly i staří Číňané, kteří si sem už v 5. století chodili vybírat zručné pallavské umělce. Ano, všechny ty do balvanů tesané chrámy a scény zřejmě nikdy nesloužily k uctívání, ale jako výkladní skříně!

Čti více

Trichy

Městečko, kterému dominuje chrám vystavěný na obrovské skále, která jako by padla z kosmu rovnou doprostřed toho všeho barevného chaosu. Kdo si ho chce vychutnat shora, musí si vyšlapat pár desítek schodů, projít vnitřními chodbami a nádvořími a může se stát, že na jednom z nich Vás požehná chrámový slon! Hned vedle města samotného se nachází další chrám, obrovský, vlastně se dá říci, že je to celé chrámové město. Zabírá plochu 60 hektarů a než se dostanete do jeho středu, projdete sedm bran! Jedno z nejposvátnějších míst všech Vajšnavistů.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací