Jižní Korea je dokonalé spojení s cestou do Japonska
sleva first minute až 32%

Jižní Korea, Japonsko komfortněji

Dva technologicky nejvyspělejší národy světa. Dva národy, které spojuje zároveň dlouhá a dost nevraživá historie. Lákavá cesta, která umožní poznat a porovnat hodnoty Korejců a Japonců. Přes místní kuchyně zas zjistíme, která je bližší našemu naturelu a zároveň ochutnáme speciality Dálného východu. Země vycházejícího slunce a její historický sok na jedné poznávací cestě.

  • již více než 10 let a vždy se SEN průvodcem
  • komfort a dokonalá příprava na japonský styl
  • nejlepší korejské pivnice a japonské sushi bary
  • bonus v podobě výletu do Nary
  • first minute slevy na zájezdy do Japonska a Kórei jsou dynamické a průběžně se snižují
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Osaka – Busan, 10 x ubytování v 3* hotelech v pokoji pro dvě osoby, 4 x ubytování v 4* - 5* hotelech v pokoji pro dvě osoby (Korea), snídaně, dopravu po Koreji pronajatým klimatizovaným mikrobusem (velká výhoda!), všechny vstupy podle programu, výlet do Nara, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, vyřízení k-ETA (650 Kč), cestovní pojištění

Ubytování:

Tokio – Asia Center of Japan***, 4 noci
 
Hiroshima – Sotetsu Grand Fresa****, 2 noci
 
Kyoto – Ibis Kyoto nebo New Hankyu Kyoto***, 2 noci
 
Osaka – New Hankyu Osaka***+, 2 noci
 
Busan – Westin Josun Busan*****, 1 noc
 
Gyeonguju – Commodore Chosun****, 1 noc
 
Soul – Westin Josun Seoul nebo Lotte*****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do země samurajů

PRAHA/VÍDEŇ – TOKIO 

Čeká nás odlet z Evropy do hlavního města Japonska. „Tokio calling“! Maximální pohodlí a komfort během letu zajistí ověřená a renomovaná letecká společnost. Doporučení: Chcete více? Vyzkoušejte Business class. 

2. den: Největší město na světě a osobité Japonsko

TOKIO 

Další den přiletíme konečně do cíle. Ocitneme se nad Velkým Tokiem, který je největší metropolitní oblastí a čítá až 40 milionů obyvatel! Podaří se nám vidět z letadla nejvyšší horu Japonska, bájnou sopku Fudži (3 776 m)? Jakmile letadlem dosedneme na zem a projdeme letištními kontrolami, ubytujeme se v tradičním japonském hotelu. Doporučení: Pokud jste náročnějším cestovatelem, můžete si vybrat stylový japonský hotel z naší SEN nabídky, kterou najdete v doplňkových službách. 

Nyní ale zpět k Japonsku. Tato země každého z nás ohromí v první řadě precizností, co se týká extrémní čistoty. Tokio tedy bude pro nás velkým a příjemným překvapením a možná také šokem. Stane se skvělou moderní vsuvkou tohoto zájezdu. Před námi však nebudou jen procházky po moderních ulicích, ale i prozkoumávání historických zákoutí. TIP: Chcete pochopit japonské myšlení o něco více? Pak doporučujeme k přečtení knihu „Hon na ovci“ (autorem je Haruki Murakami). Pojednává ve zkratce o chlapci, kterému fotografie změnila život. 

První, co však poznáme v Tokiu, bude autentická japonská kuchyně. Kdekdo z nás si ji skutečně zamiluje! Fanouškové filmu Kill Bill mohou ku příkladu navštívit restauraci, v níž se natáčela známá bojová scéna z dílny uznávaného režiséra Quentina Tarantina. Interiér je totožný s tím, co se objevil ve filmu. Pro opravdové gurmány a milovníky luxusu se pak v Japonsku nabídne ochutnávka steaku ze speciálního skotu Wagyu (Kobe steak). TIP:Zdaleka nejlepší Kobe steak v Japonsku vám připraví v ověřené tokijské restauraci Steakhouse Misono, odkud budete mít mimo jiné i krásný výhled na luxusní nákupní čtvrť Ginza. Průměrná cena za zdejší Kobe steak o 150 gramech je 250 euro.

3. den: Město samurajů, věštění budoucnosti a černé vajíčko ve vulkanickém údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO 

Zcela oslněni tokijskými gurmánskými zážitky se probudíme do dalšího skvělého dne. Před námi bude cesta soukromým mikrobusem, kterým se na pár hodin přesuneme mimo Tokio. Nejprve zamíříme do Kamakury – bývalého hlavního města Japonska. Právě zde se začala psát historie šógunů a samurajů. Jakmile dojedeme na místo, navštívíme první šintoistickou svatyni Hačimangu. Také si ukážeme věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Poté opět nasedneme do mikrobusu a přesuneme se dál přes Kawasaki a Jokohamu. Během našeho putování se krom jiného pokocháme širým Tichým oceánem, rozlehlými písečnými plážemi, a přitom budeme pozorovat třeba i surfaře. 

Naší další zastávkou na výletu bude Národní park Hakone, který je proslulý svou krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budeme lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se nám vidět i majestátní dominantu Japonska – svatou horu Fudži, od které budeme vzdáleni vzdušnou čarou necelých 40 km. Následně navštívíme také vulkanické údolí Owakudani, známé svými horkými prameny a velkým množstvím síry. Kdo zde ochutná černé vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy by mělo prodloužit život o 7 let! 

Pak ale nastane čas, vrátit se zpět do Tokia. Zahálet v japonské metropoli ovšem nebudeme. Absolvujeme totiž večerní cestu metrem do stanice Šibuja, odkud se dostaneme do jedné z nejrušnějších městských čtvrtí na světě. Zde se projdeme uličkami a poznáme noční život v centru. Míjet dokonce budeme i největší křižovatku na světě, která je známá především dojemným příběhem naprosto oddaného psa Hačikó. A až nastane čas večeře, někteří z nás okusí i tradiční japonskou polévku ramen – ta je pravým odrazem chuti Japonska. 

4. den: Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!

TOKIO – NIKKÓ – TOKIO 

Další den absolvujeme celodenní výlet do města Nikkó, o kterém Japonci říkají: „Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!“ A my tuto větu záhy pochopíme. Jakmile dorazíme na toto okouzlující místo, naše kroky budou nejprve směřovat ke komplexu původních chrámových budov, které jsou zasazené v nádherném prostředí národního parku. Zajímavost: Tento národní park je naprosto původní, neboť byl jako jeden z mála ušetřen pohlcujícím plamenům.

Až se pokocháme zcela fascinující okolní přírodou, přemístíme se do samotného města Nikkó. Zde budeme obdivovat zejména svatyni Tóšógú, která je zároveň mauzoleem zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století. Její krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Hned vedle svatyně nás však ohromí další architektonické skvosty, jako například pětipatrová pagoda nebo Brána slunečního jasu zvaná Yomeimon, která je považovaná za národní poklad. A není divu. Doslova hýří všemi barvami a vyniká stovkami jemných dřevořezeb. Jedna z těch nejzajímavějších vyobrazuje světoznámý reliéf tří opic Sanzaru, které učí japonskou mládež, jak nakládat se zlem. Fascinující je ovšem i řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu se speciální akustikou. 

Japonské umění pak skvěle doplňují mohutné cedrové aleje, které zde rostou přes 400 let. Na tohle jedinečné místo kdekdo z nás nezapomene. A tak se obohaceni skvělými zážitky posuneme dál. Vydáme se na klikatou cestu, která nás zavede až do hor. Zde se pokocháme nejvyšším vodopádem Kegon (97 m), jenž oplývá krásou ve všech ročních obdobích. V ten moment bude ale naše putování u konce, tudíž se navrátíme do Tokia. Za sebou budeme mít náročný, avšak nádherný den.

5. den: Všechny čtvrti Tokia a nejčerstvější sushi

TSUKIDŽI – ASAKUSA – ODAIBA – GINZA – AKIHABARA

Následující den zůstaneme v Tokiu, neboť nás čeká prozkoumávání jeho dalších zákoutí. K přepravě po městě využijeme opět geniální síť tamějšího metra. Zažijeme tak mnohem více, a lépe se přiblížíme k životu Japonců. Jako první navštívíme největší rybí trh na světě zvaný Tsukidži, na kterém se denně prodá přes 2 000 tun mořských živočichů. Zájemci tu budou moct dokonce ochutnat to zdaleka nejčerstvější sushi, maso z velryby anebo i bílé sladké jahody! Naše kroky ale povedou dál, až do tradiční japonské zahrady. Ta je výjimečná už jen tím, že se nachází v areálu, kde žije císařská rodina. Poté se však přesuneme do městské části Asakusa. Zde se pokocháme například nejstarším buddhistickým chrámem Sensō-dži nebo nedaleko stojícím „Nebeským stromem“, což je budova stojící na břehu řeky Sumida a platí za nejvyšší v Tokiu – měří celých 634 metrů!

Dále se přesuneme na uměle vytvořený ostrov Odaiba, kam se dostaneme přes Duhový most nadzemkou (ta je bez řidiče). Odtud si vychutnáme výhled na krásné panorama Tokia a hledat zde budeme i repliku americké Sochy Svobody. Poté zavítáme i do Ginzy, které místní také přezdívají „Champs-Élysées Tokia“. Tato ulice je v Japonsku nejdražší a nejluxusnější. Říká se o ní, že kdo nebyl na Ginze, nebyl v Tokiu. Našim zážitkům však nebude konec. V elegantní budově uprostřed Ginzy totiž ochutnají zájemci japonské selfieccino – tedy horkou čokoládu/cappuccino ozdobené vlastní fotkou! Poznávací den pak zakončíme ve čtvrti Akihabara, kde si ukážeme odvrácenou tvář Japonců v hernách Pačinko a Sega. A krom jiného si vysvětlíme rozdíl mezi Anime a Manga.

6. den: Přesným rychlovlakem na teplý jih, kde si připomeneme největší tragédii 20. století

TOKIO – HIROŠIMA 

V tento den dáme sbohem Tokiu a přesuneme se za dalšími zážitky a dobrodružstvím na teplejší jih Japonska. Před námi bude velmi zajímavá cesta japonským rychlovlakem zvaným šinkansen (vzdálenost 800 km přejedeme za 3 a půl hodiny). Konkrétně zamíříme do Hirošimy, kde si připomeneme největší tragédii 20. století. Jakmile dojedeme na místo, přesedneme na historickou tramvaj, která nás doveze z hlavního nádraží na hotel. 

Až se zdárně ubytujeme, vyrazíme do ulic Hirošimy. Začneme návštěvou Parku míru s množstvím papírových jeřábů, které sem zasílají lidé z celého světa na uctění památky Sadako Sasaki. Zde se také na chvíli zastavíme a povyprávíme si její dojemný příběh. V nedalekém muzeu se pak podíváme na to, jak vypadala Hirošima před a po výbuchu atomové bomby. Projdeme se dokonce kolem Atomového dómu, jenž je zapsán na seznamu UNESCO. Nakonec ale naše kroky povedou do nákupní ulice Hondóri, kde zájemci ochutnají nejlepší okonomiyaki v Japonsku (zelné placky). Ty místní kulinářští mistři připravují před zraky zákazníků. Při jídle se také kdekdo z nás zamyslí nad tímto zvláštním místem. Mnohým lidem totiž připomene Hirošima pouze smutné skutečnosti, my ale na vlastní oči uvidíme i to dobré. Budeme mile překvapeni.

7. den: Plovoucí torii a specialita ostrova – mořský úhoř

HIROŠIMA – MIJADŽIMA – HIROŠIMA 

Další zážitky ve městě Hirošima a okolí budou před námi! Nejprve tedy navštívíme hirošimský hrad, ve kterém se možná někteří převléknou za samuraje či gejšu a posléze absolvujeme výlet vlakem na nádherný ostrov Mijadžima. Zde spatříme na vlastní oči okouzlující svatyni Icukušima a její slavnou červenou bránu torii, která při přílivu zdánlivě „pluje“ po hladině. Zajímavost: Svatyni dala v roce 593 postavit císařovna Suiko a je také pod ochranou UNESCO. Jde o nejfotografovanější objekt Japonska, se kterým si uděláme společný snímek i my. 

A až přijde doba oběda, mnozí z nás neodolají specialitám ostrova, mezi které patří čerstvé ústřice, mořský úhoř anebo pohankovo-rýžová pochoutka zvaná momiji manjū. Jakmile se ale najíme, budeme v ostrovních toulkách pokračovat. Pokocháme se zejména všudypřítomnými buddhistickými chrámy či okouzlující přírodou, což potěší nejednu romantickou duši. A možná si i řekneme: „Přesně takhle jsem si představoval/a Japonsko!“. Při nasávání japonské atmosféry však musíme dát pozor také na osobní věci – prý tu všudypřítomní divocí jeleni sika snědí vše, na co přijdou (zachutná jim klidně i papír včetně pasu v pootevřeném ruksaku). Ke konci našeho dne pak opět zamíříme do Hirošimy.

8. den: Centrum japonské kultury Kjóto, Zlatý pavilon, bambusový prales a bojová umění 

HIROŠIMA – KJÓTO 

Hirošimu necháme tentokrát za zády a přesuneme se z ní šinkansenem do nejkrásnějšího města Japonska. Řeč je o Kjótu, které kdysi bývalo sídlem císaře (od roku 794 do 1868). Současně platí i za kulturní a náboženské centrum země. V tomto městě s více než 1 700 chrámy a svatyněmi by se dal strávit klidně i měsíc. Je vskutku dechberoucí, což poznáme na vlastní oči. Začneme návštěvou Zlatého pavilonu Kinkakudži, jenž je nejznámější památkou celého Japonska. 

Posléze budeme společné rozjímat v zenové zahradě rozprostírající se kolem chrámu Rjóandži z 15. století. Zde však nenajdeme ani jednu rostlinu a ani jeden květ. I přesto ale budeme nadšení a pochopíme symboliku japonské zahradní architektury. A jakmile nastane čas oběda, mnozí z nás vyzkouší i tzv. japonské běžící sushi v restauraci (kolem boxů k sezení se točí pás plný sushi). Průvodce pomůže neznalým v orientaci. Náš překrásný den pak zakončíme procházkou v bambusovém pralese v luxusní části Arašijama – což bude dokonalý závěr a v podvečer se půjdeme ubytovat do místního hotelu.

9. den: Podmanivá svatyně Fušimi Inari, tajemné gejši a chrám Kijomizudera

KJÓTO

Po ranním probuzení se vydáme na pěší prohlídku Kjóta. Nejprve zamíříme k Fušimi Inari, což je nejvýznamnější svatyně boha rýže Inari. Známá je také množstvím torii bran, pod kterými se budeme procházet. A nenecháme si ujít ani symbol Kjóta – úžasný chrám Kijomizudera stojící na úpatí hory. Nakonec však zabrousíme do úzkých uliček starého Kjóta, jež jsou lemované tradičními dřevěnými domky – místní jim říkají mačija. Zde pocítíme na vlastní kůži a velmi intenzivně atmosféru Japonska, kterou jsme dosud znali třeba z filmu Gejša. 

Tím ale naše putování neskončí. Pokocháme se totiž i velmi podmanivým budhistickým chrámem Kōdai-ji, který byl postavený pro Tojotomiho Hideyošiho, jednoho z největších japonských hrdinů. Svou krásou nás ale oslní i svatyně Jasaka a park, kam chodí Japonci jeden den v roce pozorovat kvetoucí sakury – japonské třešně. Svůj zrak pak upřeme také na bránu buddhistického chrámu Čionęin, jež je považovaná za největší v Japonsku. A s přicházejícím večerem se nakonec ponoříme do čtvrtí tajemných gejš. Podaří se nám nějakou potkat?

10. den: Největší dřevěná stavba na světě s klanějícími se srnkami

KJÓTO – NARA – OSAKA 

Další den opustíme kouzelné město Kjóto a vydáme se do Nary, kam nás bude doprovázet slovenský průvodce. Nara je bývalým hlavním městem Japonska a nabídne svým návštěvníkům celé spektrum zajímavých chrámů a svatyň roztroušených po okolí. Jeden z nejzajímavějších je chrám Tódaidži z 8. století. Tuto největší dřevěnou stavbu na světě tedy uvidíme jako první. Fascinováni zde ovšem budeme i z šestnáctimetrové sochy sedícího bronzového Buddhy. Přímo před chrámem se pak nachází další socha představující boha Binzuru Sonja. Zajímavost: Podle japonské mytologie dokáže socha tohoto boha vyléčit nemocné lidi – stačí se jí prý dotknout na daném místě. 

Zcela okouzleni tamější architekturou se pak pokocháme také působivou svatyní Kašuga, která je známá svými 3 000 kamennými a bronzovými lucernami. Společnost nám bude dělat přes 1 200 krotkých a klanících se srnek. A nakonec odjedeme z města Nara do Ósaky, kde také přenocujeme.

11. den: Obchodní centrum Ósaka, nejrušnější ulice Dōtonbori, jedovatá ryba fugu a Ósacký hrad

ÓSAKA

Poslední noc na japonském území bude za námi. Čeká nás však ještě prohlídka města Ósaka, které je důležitým obchodním centrem Japonska. Zde se lidé na ulici zdraví zcela běžně větou: „Kolik si dnes vydělal?“. Abychom ovšem nasáli tu pravou městskou atmosféru, zamíříme nejen do Ósackého hradu, ale popojedeme metrem také do čtvrti Šinsekai (v překladu „Nový svět“). Tuto zábavní čtvrt proslavila zejména vyhlídková věž Tsutenkaku. 

Jakmile se dostatečně pokocháme tamějšími krásami, s Ósakou se rozloučíme. Nebude to ale ledajaké rozloučení! V nejrušnější části Dōtonbori si totiž ukážeme, jak vypadá japonská delikatesa – jedovatá ryba fugu. Kdo si troufne na její ochutnávku? A pak už jen absolvujeme transfer na ósacké hypermoderní letiště Kansai, které je postavené na umělém ostrově. K němu také vede čtyřkilometrový most.

12. den: Přelet do Jižní Koreje, velkoměsto Pusan a kulturní vesnice Gamčeon

OSAKA – PUSAN 

Transfer na hypermoderní letiště Kansai, postavené na umělém ostrově, na který vede 4 km dlouhý most. Přelet do Jižní Koreje. Pusan je druhým největším městem země, položené na jihu Korejského poloostrova na březích Japonského moře. Program odstartujeme v kulturní vesnici Gamčeon, kterou kdysi vybudovali trestanci. Dnes je to místo plné barev, pouličního umění a zajímavých kaváren. Vyhlídka na Diamantový most s moderními mrakodrapy v pozadí.

13. den: Zlaté město, bílý Buddha a královské hrobky v parku Timuli

PUSAN – KJONGDŽU 

Kjongdžu (Zlaté město) řadí UNESCO mezi 10 nejvýznamnějších památek na světě. Bývalé hlavní město říše Silla s tisíciletou kontinuitou, nazývané také muzeum bez zdí. V parku Timuli budete obdivovat královské travnaté hrobky. Návštěva chrámového komplexu klášter Pulguksa. Jde o nejvýznamnější památku celé země. Chrámy s modlícími se mnichy, schodiště – mosty, které jsou národní památkou. Procházka pěknou přírodou k malé jeskyni Sokkuram, ve které uvidíte nádhernou bílou sochu Buddhy. Toto místo patří mezi 3 nejcennější poutní místa všech buddhistů. Obě tyto památky spadají pod ochranu UNESCO a dají Vám přehled o korejské historii.

14. den: Moderní a zároveň historický Soul, ženšen a kimči

KJONGDŽU – SOUL 

Našim privátním transferem se přesouváme napříč celou Jižní Koreu až na sever do hlavního města Soul. Město, kde se mísí historické královské paláce s moderními výškovými budovami. Velkolepé nákupní centra a labyrint asijských trhů. Nejdříve navštívíme rezidenci dynastie Čoson (1392–1910) v paláci Gyeongbokgung s barevnou výměnou stráží. Nahlédneme zde do muzea folklóru. Namdaemun je největším tržištěm země, kde ochutnáme ženšen, který do Koreje jezdili odjakživa kupovat i Číňané. Starobylá brána města Sungnyemun je označována jako národní památka číslo jedna. Výhled na město, noční rozsvícený Soul, gurmánské hody a večerní Soul.

15. den: Nejstřeženější hranice světa

SOUL – DMZ – SOUL 

Dnes navštívíme nejstřeženější hranici na světě se zkratkou DMZ. Demilitarizovaná zóna leží na 38. rovnoběžce a je jednou z posledních světových památek studené války. Společně nahlédneme do jednoho z vykopaných tunelů, kterým se chtěli Severokorejci prokopat do Jižní Koreji a nečekaně na ně zaútočit. Nejsevernější vlakovou stanici Jižní Koreji a místo odkud dalekohledy dohlédneme do Severní Koreji. Hledat tam budeme největší vlajku na světě. Cestu absolvujeme speciálním vozidlem. Uvidíme vojáky severokorejské armády? Pokud ne, musíte se s námi vydat na zájezd Severní Korea.

16. den: Přes Asii letíme domů

SOUL – EVROPA

Konec velké cesty a přílet domů.

Jižní Korea, Japonsko
<
>
Poznejte japonskou kulturu s CK SENCestou vás provede zkušený průvodcePodíváte se na Hirošimský hradSEN průvodce vám ukáže ty nejkrásnější památkyDostanete se ke zlatému chrámu Kinkaku-jiTori brána na ostrově MijadžimaS CK SEN navštívíte překrásné KjótoSEN průvodci Vás zahrnou poznáním a informacemi, dozvíte se mnoho novéhoV Japonsku jsme jako domaJaponsko je brána do jiného světaProjdete si svatyni Fushimi InariVe svatyni se s Vámi ochotně i místní vyfotíBránu Tori si vyfotíte i při západu slunceVýhled na Mt. Fuji z jezera HakoneSakury mají své kouzlo i ve tměObdivovat budete i rozkvetlé sakuryS CK SEN zažijete šumění bambusového lesaNaši průvodci Vám poví zajímavosti o japonských gejšáchPoznáte japonskou kulturuVítejte v zemi vycházejícího slunceJaponské gejšy se s Vámi ochotně vyfotíZajdeme i k Hirošimskému hraduPoznáte, že jsou japonci velice přátelštíV horském městě Nikkó si prohlédnete sochy v rokli KanmangafuchiSvatyně Kasuga Taisha je plná krásných srnekNesmíme opomenout prohlídku TokiaTokio má v noci svou atmosféruUlice nočního TokiaS CK SEN se podíváte k druhé nejvyšší stavbě světaPodíváte se do Osaky - byznys centra celé zeměZažijete typický ruch v ulicích JaponskaModerní tokijská architektura za soumrakuNeztratíte se- nápisy jsou i v angličtiněProhlédnete si japonské ŠinkanzenyJaponský fenomén - ŠinkanzenS CK SEN se dostanete na největší rybí trh světaDoslova se projíte japonskou kuchyníVaše chuťové pohárky si přijdou na svéOchutnáte celou řadu japonského sushiV Japonsku si na sushi opravdu pochutnáteTakové sushi jste ještě neochutnaliPochoutky z místního trhuPoznáte přátelskou náturu japoncůTyto lampiony budete potkávat po celém JaponskuOkusíte japonskou literaturuVezmeme Vás i na tradiční bojová uměníS CK SEN poznáte rozdílnosti v bojovém uměníS námi se dostanete i na pravý trénink sumo bojovníkůTroufnete si s nimi do souboje?Chrámový komplex PulguksaPulguksa je plný malých budhistických chrámůJihokorejská architerkturaFolklórní muzeum v královském paláciPoutní cesta k bílé soše Buddhy v jeskyni SokkuramBrána Sungnyemun byla kdysi nejdůležitější vstupní bránou do SouluAstronomické observatorium CheomseongdaeBarevné domečky kulturní vesničky Gamcheon.Duhový most s Tokyo Tower, která je inspirovaná Eiffelovou věží v PařížiDiamantový most s moderními pusanskými mrakodrapy. Jižní Korea je dodnes zemí, kterou navštěvuje minimum turistů, proto pokud nemáte rádi davy turistů, určitě spojte návštěvu Japonska právě s Jižní Koreou.Jihokorejské gastronomické hodyLéčivý ženšenový kořen, koupíte si čaj z něj?Čestná stráž pochoduje k bráně, kde proběhne ceremoniál výměnyPřistoupíme blíže a dostaneme se až k plotu Demilitarizované zónyMost sjednoceníSoul je město, kde se střetávají historické paláce s moderními výškovými budovamiVýhled z Jižní Korey do Severní KoreyMost sjednocení

Japonsko - velké poděkování

Tento zájezd je úžasný a téměř 2 týdny po návratu si uvědomuji, jak je Japonsko a
jeho fungování návykové. A toto je asi jediná negativní věc na tomto tripu - zjistíte, že
věci, které by měly u nás fungovat úplně přirozeně, Vám chybí a vracíte se do
evropské reality (tedy spíše do té české). Vyjadřuji velké poděkování a obdiv
Martinovi za parádní 2 týdny, úžasné zážitky a možnost poznat tuto fantastickou zemi.

Jarda

Čti více

Japonsko – zlatá cesta , zájezd vřele doporučuji!

S ohodnocením srpnového zájezdu napříč Japonskem jsem mínila pár dní počkat. Počkat dokud se myšlenky neutřídí, dojmy vstřebají a následně u šálku zeleného čaje sepsat konstruktivní a sofistikované hodnocení absolvovaného zájezdu. Z Tokia jsme přiletěli už před týdnem a této naděje se definitivně zříkám, cesta Japonskem bude asi vždy příjemně chaotickou směsí skvělých zážitků a pozitivních obrazů, z nichž je obtížné vybrat jeden jediný. Bylo úžasně osvěžující přesvědčit se, že se i v době, kdy už téměř nic není tajemné a nepoznané se možná cítit jako dítě, pro které je všechno zcela nové a fascinující. Obdiv patří perfektnímu průvodci Martinovi Navrátilovi, díky kterému jsme nebyli až tak ztraceni v překladu :) Objevování na vlastní pěst má své neoddiskutovatelné kouzlo, ale pokud průvodce dokáže přiblížit danou zemi a zároveň navodit příjemný pocit domova, tak je to dokonalé. Martin to zvládl bez chybičky. Zájezd vřele doporučuji! Méně příjemná je následná opětovná adaptace na českou mentalitu a zejména pražskou MHD :)

Romana J.

Čti více
Jižní Korea je dokonalé spojení s cestou do Japonska

Jižní Korea, Japonsko - zážitek z dovolené

Po návratu z dovolené a aklimatizaci začínám rekapitulovat zážitky předešlých dní. Jednoznačně jsme se setkali s jinou kulturou, milými a uctivý lidmi, neustále se uklaňajucími Japonci, je to nakažlivé, takže uklánění jsme podlehli i my. První dotek s Asií začal přistáním v moderním a obrovském Soulu. Naše první kroky vedly do demilitarizované zóny, kde jsme viděli tunely vyhloubené Severokorejci vedoucí k Jižní Koreji, travnaté hrobky s vstupem do jedné z nich, velký rybí trh, kde jsme ochutnali rozčtvrcené, ještě se hýbající chobotnice (po snědení jsem měl pocit, že se chce vrátit ven ze žaludku). Obrovské Tokyo nás přivítalo vedry, které jsme při prohlídce moderního města ani navnímali. Človek až žasne, že tak velké město je tak čisté, měli bychom si brát příklad od Japonců. Zde jsem poprvé jedl sushi, talířky se sushi byly na jedoucím pase. Překrásný chrámový komplex v každém zanechává nezapomenutelný dojem. Hirošima - obhlídka torza jediné budovy, která zůstala po výbuchu atomové bomby do dnešních dnů s návštěvou muzea je smutné. Zde jsme byli i na baseballu, kde atmosféra byla neuvěřitelná. Kjóto dýchá historií, překrásné uličky plné turistů, můžete zde potkat gejšy a vyfotit se s nimi, množství suvenýrů, ze kterých si určitě něco koupíte. Nara s fascinujícím bronzovým budhou.V chrámu se nachází také dřevěný sloup s otvorem, přes který když prolezete, splní se vám vaše přání a budete osvícení. Já jsem se pokoušel, ale nepodařilo se mi to.
Takže osvícenosti už nedosáhnu a má přání nebudou vyslyšena. Nebo se ještě jednou vrátit do Japonska a opět se pokusit prolést otvorem? Osaka, další moderní velkoměsto Japonska. Opět čisté se svědomitými lidmi a návštěva hradu, ze kterého je nádherný výhled na Osaku. Závěrem musím zmínit našeho průvodce Martina Navrátila. Jeho odbornost, profesionalita, humor a ochota ve všem pomoci nám zážitek z dovolené ještě více umocnila. Jak se říká lépe je jednou vidět než stokrát slyšet. A je co vidět.

Josef

Čti více
Poznejte japonskou kulturu s CK SEN

Japonsko předčilo naše očekávání

Už dávno jsme toužili vidět a poznat Japonsko alespoň na krátký čas a jsem rád, že jsme byli ve skupině, která vyjela do Japonska jako první po nešťastném tsunami a událostech ve Fukušimě. Obavy z této cesty jsme však neměli. Nepodléháme bombasticky působícím zprávám, které - posuzovány očima geograficky malinkého státu - často vyvolávají představu, že celý svět je pouze řetězec katastrof se střelbou, uragány, záplavami a zemětřeseními. Tudíž ani tomu, že pokud je v Japonsku tsunami, tak celá země je určitě zničena, nebo pokud je lokální problém s elektrárnou Fukušima, tak všech 127 milionů Japonců je ozářených a nemohou konzumovat žádné potraviny. Ty zprávy falešně hladí duši nejednoho našince, že pokud takto "světově" hodnotí katastrofy, tak i on má světový rozhled.
Japonsko jsme tedy navštívili a skutečnost předčila naše očekávání. Tokio, Hirošima, Kjóto, Nikkó, Ósaka a všechna ta okolní místa se šintoistickými a buddhistickými památkami a krásnou zahradní architekturou působí klidně a důstojně. Vše funguje, vše je čisté, upravené, šinkanzen odjede na minutu přesně, aby se pak s vámi rozběhl 300 km rychlostí. Budete obdivovat moderní výstavbu výškových domů s rozhlednou a rychlovýtahy. Zalíbí se vám krásné šaty gejš, které vám předvedou sympatické modelky. Prohlédnete si zápasníky sumo, kteří trénují a zápasí jako obvykle, milé a zdvořilé děti ve školních stejnokrojích vás pozdraví, zamávají a vyfotí se s vámi, prodavačky se několikrát ukloní, když se přiblížíte k jejich zóně, koupené tričko či košili vám odnesou k východu a tam se s vámi rozloučí, v restauracích vám předem dají vlhký teplý ubrousek, abyste si před jídlem očistili ruce, v arkádových ulicích najdete obchody se stovkami, možná tisíci pestrých pochutin, zákusky, dorty, ovocnými poháry, posedíte si při dobrém japonském pivu a vyberete si některé talířky suši, které krouží kolem pultu. A toalety jsou tam čisté, často tak jako laboratoře. A vždy zdarma. A pokud si tam odskočíte, batůžek si můžete klidně nechat na lavičce, když se vrátíte, bude tam.
Určitě byste dostali výčitky svědomí, pokud byste odhodili nějaký papírek či nedopalek cigarety, protože tamní ulice jsou absolutně čisté. A protože psa tam obvykle uvidíte pouze v maličké velikosti, i to pouze v košíku na kole nějaké Japonky, naše domácí poměry vám zde nehrozí. A výčitky svědomí téměř dostanete i tehdy, jestliže chcete nechat nějaké spropitné číšnici v restauraci. Uvedete ji totiž do rozpaků, protože ona chuděra nedokáže pochopit, co to děláte.
Těch zážitků je množství, a všechny jsou jen příjemné, případně příjemně šokující. Třeba je opravdu vše zažít přímo tam, v Japonsku, mezi těmi milými, zdvořilými, svědomitými, čistotnými a přesnými obyvateli tisíců ostrovů, co jsou zvyklí na přírodní katastrofy a co se s nimi umí vypořádat. Vypořádat tak důsledně, že nepocítíte, že tam vůbec nějaký problém byl.

Josef a Alenka

Čti více
Cestou vás provede zkušený průvodce

Jižní Korea, Japonsko - úžasné dva týdny

Byla to moje první cesta se SNEM, a přesto nevydařenému opožděnému návratu domů, za což můžeme vděčit "prý nejlepší" letecké společnosti, určitě ne poslední. Byly to úžasné dva týdny ve dvou úžasných zemích. Mě jako milovnici historie tam přitahovaly hlavně historické artefakty, které vidět živě bylo něco neskutečné a nezapomenutelné. V Koreji bylo opravdu velkým plusem mít vlastní dopravní prostředek (a k tomu jako grátis vynikajícího řidiče: D), protože jsme si mohli beze spěchu vychutnat vše, co nás zaujalo. Zajímavé bylo vidět, jak se mohou tři města v téže zemi, tak lišit od sebe. Jsem ráda, že jsem na vlastní oči mohla vidět a zažít Jižní Koreu a život v ní, co jsem dosud znala jedině přes jejich TV seriály. Od Japonska jsem nečekala žádné překvapení, protože to byla odjakživa země mých snů a měla jsem o ní nastudované až-až, přesto jsem během cesty získala takové informace, o kterých jsem neměla ani ponětí, a viděla místa, v které jsem už ani nedoufala (údolí Owakudani), takže i Japonsko mě dokázalo něčím překvapit, za což jsem opravdu vděčná. Mými nejočekávanějšími zastávkami byly nesporně Kjóto a Nara, které nejenže nezklamaly, ale mě přímo uchvátily. Samozřejmě i všechna ostatní místa, která jsme navštívili, zanechali ve mně samé pozitivní dojmy. Cesta přejezd šinkansenem byla úplně super (i díky našim úžasným spolucestujícím, kteří se vždy postarali o zábavu) a cestování metrem v mých vzpomínkách se už vždy bude rovnat zábavnému chaosu (hlavně hledání správného východu - kde kromě správné cesty člověk dokáže "ztratit" ještě i průvodce :D). Pohodová atmosféra a zaběhnuté bezchybné fungování všeho v Japonsku mi už teď chybí (není snadné vrátit se do české reality). Co se týče ubytování, pronajaté dopravy a japonských průvodců - nemohu si na nic stěžovat, všechno bylo takové, jaké to mělo být. Přestože hotelové pokoje byly mnohem menší oproti těm korejským, vybavení bylo dořešeno tak, že člověk nepociťoval, že by byl v nějakém stísněném prostoru (Japonci to mají pořádně promyšlené). Stravování bylo také na úrovni (už teď přemýšlím nad tím, jak si doma připravit okonomiyaki, které by bylo alespoň zpola tak dobré, jako v Japonsku). A na závěr, co se týče našeho průvodce, jsem ráda, že jsme měli právě Jirku Jobánka. Svou práci vykonává opravdu profesionální - byl vždy usměvavý, maximálně trpělivý (s milým úsměvem dokázal odpovědět i na tu nejhloupější otázku), nabitý informacemi a ochotný, za což mu patří obrovská díky.
Erika Vandová

Čti více

Snědli jsme živou chobotnici! Jižní Korea

Když to chcete jíst, tak prosím, je to na Vaši vlastní zodpovědnost. Může Vás to udusit. Před pár lety vzal přítel svou milou na tuto pochoutku a ta se při ochutnávce udusila. Chobotnice jí zůstala v krku a nebylo jí pomoci. Ani silný korejský alkohol nepomohl, který jinak pomáhá. Přesto to chceme zkusit. O co jde? Sníst živou chobotničku. Větší než je průměr vašeho hrdla. Třeba se posílit. Potom nám přinesou bílou chobotnici. Bereme ji, překousneme a polykáme. Mně se to chytá na krku, ale nakonec padá do žaludku. Kromě mně tuto delikatesu zkouší ještě jeden člen naší výpravy. Jeho matka nevěří vlastním očím, ale co může dělat. Hodně návštěvníků zkusí tuto jihokorejskou delikatesu. Někdo z nás prohlásí, že cítí, jak se mu svíjí chobotnička v žaludku. Ano, prý je to normální. Skvělý adrenalin. Neskutečný pocit, jak vám něco leze v útrobách těla. Už jsem zkusil živé srdce hada, koláčky z much, ale toto je něco, na co řeknete jen WAU a je třeba to zapít.

Čti více

Poslední večeře? Ochutnávka jedovaté ryby Fugu v Japonsku

Na naši poslední večeři na výletě po Japonsku si vybíráme ochutnávku jedovaté ryby Fugu. Patří totiž mezi ty nejslavnější japonské delikatesy. Její orgány a kůže obsahují jed tetrodoxín, který je 1200 krát jedovatější než kyanid a protilátka zatím neexistuje. Jedna ryba obsahuje tolik jedu, že by byla schopna zabít až 30 lidí. Proto její příprava vyžaduje mimořádné znalosti a zručnost. Jedovaté části se musí odstranit tak, aby maso nezůstalo kontaminované. Od roku 1958, kdy si tato pochoutka v Japonsku vyžádala až 176 obětí, je její prodej a servírování v restauracích striktně regulováno. Šéfkuchaři musí absolvovat dvouletý až tříletý kurz, jehož závěrečná zkouška sestává z písemného testu, rozpoznávání jednotlivých druhů fugu a praktického testu – přípravy, servírování a samozřejmě konzumace připravené ryby. Jen jedna třetina absolventů kurzu projde závěrečnými zkouškami, neúspěch může znamenat i smrt. Nejvíce fugu se zkonzumuje v Ósace a toto je město, kde ji ochutnáme i my. V naší oblíbené restauraci Zuboraya za přijatelnou cenu dostanete degustační menu, které obsahuje kousky syrové ryby (sashimi), sushi, fugu polévku, smaženou fugu a jako volitelnou si můžete udělat si kousky ryby na minigrile, nebo hotpot se zeleninou a houbami shitake. Shodneme se na tom, že fugu je opravdu velká delikatesa a vůbec se nedivíme, že se v Japonsku těší takové oblibě. Trošku adrenalinu k tomu přidává i šéfkuchař restaurace Kiyoharu Hayashi, který se sem-tam projde mezi hosty, aby se zeptal, jak jim chutná, případně: „nebrní vám rty?“. Právě brnění rtů a jazyka je totiž prvním příznakem otravy. Později začnou ochabovat svaly, přichází nevolnost a smrt způsobená selháním plic. Při plném vědomí. My jsme však přežili a fugu jsme si naplno vychutnali spolu s rodinou pana Takahashiho z ostrova Hokkaido, která seděla u vedlejšího stolu. Naše přítomnost je tak zaujala, že nám nabídli ochutnat některé ze specialit, o kterých jsme ani netušili, že existují. Jednou z nich bylo i horké saké s vyluhovanými ploutvemi z fugu. Opět mimořádný gurmánský zážitek. Na zdraví!

Čti více

Ostrov Miyajima a jeho tajemství

Vystupujeme v přístavu na ostrově Miyajima – Ostrově svatyň a vydáváme se směrem ke svatyni Itsukushima. Po ulicích se potulují posvátní jelenci a přesto, že se nesmí krmit, dobře vědí, že ne každý turista toto pravidlo dodrží, a tak se tváří docela přítulně. Dáváme si raději pozor na věci. Mimořádně jim chutná papír, a tak je cestovní pas celkem ohrožená komodita. Jelenec se totiž dokáže přikrást zezadu a nepozornému turistovi z otevřené tašky pas vytáhnout a spolknout na počkání. Procházíme po hlavní promenádě plné obchůdků, restaurací a kavárniček, v nichž kromě suvenýrů nabízejí různé sladkosti, ústřice a úhoře na všechny možné způsoby, ale také med s příchutí citrónu yuzu nebo manga. Procházíme pod kamennou bránu torii a před námi se majestátně tyčí jedna z největších a nejkrásnějších bran před svatyní v malém zálivu. Během odlivu se k ní dá dokonce přijít, a když je příliv, vypadá jako by se vznášela na vodě. Navštěvujeme svatyni, malé muzeum historie ostrova, ale ten nej zážitek nás ještě čeká. Rozhodli jsme se, že vyjdeme na nejvyšší horu ostrova Mount Misen s výškou 535 metrů nad hladinou moře. Během turistické sezóny k ní jezdí i lanovka, ale my se vydáváme po vlastních. Cesta stoupá prudce vzhůru přes nádherný les. Některé schody jsou však vyšší než jiné, a více než pět set výškových metrů v 35 stupňové horku nám dává celkem zabrat. Po necelé hodině a půl však na samotný vrchol vystoupíme a naše námaha je odměněna překrásnými panoramatickými výhledy  na mnoho ostrovů a ostrůvků, na lodě a ústřičné farmy, ale i na samotnou Hirošimu a celý záliv. Nadšení se vydáváme zpět druhou cestou, kolem chrámu Daiganji. Dole jsme se posilnili japonským pivem a nastoupili jsme na loď zpět do Hirošimy.

Čti více

Ramen s Michelinskou hvězdou v Tokiu

Ramen už asi jedl každý z nás, tato dobrota přišla do Evropy už dříve. Ale dát si ramen v Michelinské restauraci Tsuta v japonském Tokiu je zážitkem na celý život. Tsuta je první specializovaná ramen restaurace, která byla oceněna Michelinskou hvězdou. Já jsem si objednal klasický Ramen TsukeSoba, což jsou pohankové nudle podávané zvlášť a k nim vývar na namáčení (objednává se v automatu, kde jsem zaplatil a lístek podal číšníkovi), zbylá část skupiny si dala ZaruSoba, tradiční japonské studené nudle a k tomu lahodný vývar shoyu s delikátním japonským hovězím Wagyu. Restaurace se díky prestižnímu ocenění proslavila a na svou misku polévky s nudlemi jsme si v době oběda počkali 50 minut. Věřte, že to stálo za to. Usadili nás a kuchaři začali připravovat ramen přímo před námi. Sbíhaly se nám sliny, které jsme raději zapíjeli saké. Najednou byly misky před námi. Nastalo naprosté ticho. Ani jsme si nestihli popřát dobrou chuť a každý byl celým tělem a všemi smysly ve své misce Ramenu.

Čti více

Na den Tokijčanem

Tokijské metro. Dokonale přesné vlaky svištící po barevných linkách spojují největší metropolitní oblast světa tak, aby se mohli její obyvatelé i návštěvníci dostat do každé z 23 městských čtvrtí a předměstí. Sedíme mezi nimi, občas i stojíme, přes rameno sem-tam nahlédneme spolucestujícímu do mangy – komiksu, jejíž stránky obrací opačným směrem, než jsme zvyklí. Slečny s rouškami na tvářích scrollují telefony a studenti pospávají s hlavou téměř na hrudi. Už víme, kde sedí slavný a oddaný symbol japonské loajality pes Hačikó, kde v Harajuku nakupují extravagantní teenageři i design elegáni, jak vypadá město z Tokijské postmoderní radnice z dílny Tange Kenza, nebo kam zajít v Asakusa na perfektní sushi. Program si všichni rádi a ochotně rozšiřujeme i o večerní vycházku. Míříme na Tokyo tower, 333 metrovou věž, nápadně připomínající Eiffelovku, pod kterou se však namísto romantické Paříže rozprostírá Tokio. Ještě chvíli denní a o pár minut už nejkrásnější, jaká dokáže být. Zahalená do tmy a rozzářená miliony světel, které v dálce nemají konce. Po zážitku z výšky máme v plánu noční Shibuya. Nejrušnější křižovatkou světa přejde během špičky na jednu zelenou až 3000 lidí. Mraveništěm se v nejvytíženějším čase proplétáme pod zářivými neony a zpívajícími obchodními domy. V boční uličce si natěšení sedáme do restaurace, která se specializuje na jediné. Slavné hovězí steaky Kobe. V osm nás vítají s rezervací, rozpalují grily a čepují domácí pivo. Atmosféra je živá, maso šťavnaté, lahodné a dojem z našeho prvního dne kompletní. Téměř. Ještě nás totiž čeká stanice Shinjuku, která má – věřte nevěřte – přes 200 různých východů z metra, a známá, nikdy nespící čtvrť  Kabuki-cho, na kterou se z našeho výškového japonského hotelu APA díváme jako na bláznivou videohru. Město je rychlé, živé, hlasité a horké, a my si ho užíváme naplno až do pozdní noci. Konnichiwa Tokio!

Čti více

Sumo

Tuto neděli odstartoval druhý letošní turnaj ve městě Tokyo. Nám se s naší skupinou podařilo dostat na trénink klubu s názvem Azumazeki Beya, a vzhledem k tomu, že to bylo pár dní před začátkem turnaje, tréninkové tempo bylo opravdu velmi vysoké. Měli jsme možnost sledovat na dva metry od nás vzdálené velevážené sumo zápasníky. Doslovný překlad slova sumo do češtiny je bránit se. Je to bojový, kontaktní sport, který je starý více než 1000 let. Japonským národním sportem se stal ještě v období Eda na počátku 17. století. Sumo zápas se odehrává na vyvýšeném ringu s názvem dohjó, na kterém se nachází kruhové zápasiště s průměrem 4,57 metru. Cílem souboje je vytlačit soupeře za okraj vyznačeného zápasiště, nebo jej donutit, aby se dotkl země jakoukoliv částí těla kromě chodidla. Před začátkem každého souboje předvedou zápasníci jednotlivé rituály. Předvádějí obranné dřepy Šiko a souboj očí se soupeřem. Pak oba zápasníci vystoupí z kruhu, napijí se "vody síly", otřou si ústa "papírem síly" a pak naberou do hrsti sůl, kterou rozhodí po zápasišti na znak vyhnání zlých duchů. Do ringu spolu se zápasníky nastupuje i rozhodčí, který se nazývá gjódži. Na sobě má kostým šlechtice ze 14. století. Za pasem nosí nůž tanto, jako vzpomínku na dobu, kdy rozhodčí po chybném rozhodnutí spáchal sebevraždu nazývanou seppuku (neslušně harakiri). Japonská uctivost káže dodnes, v případě nesprávného rozhodnutí rozhodčímu odejít do rozhodčího důchodu. Od roku 1958 se v Japonsku pořádá každý rok šest velkých turnajů. Ty se konají každý druhý měsíc ve čtyřech japonských městech. Délka turnaje je 15 dní. S geniálním zážitkem z tréninku pokračujeme v lovení zážitků na naší zlaté cestě Japonskem. Podařilo se nám udělat i několik perfektních záběrů.

Čti více

Busan – město, které nespí, Jižní Korea

Přijíždíme do 3,5 milionového města Busan, které je druhým největším městem Jižní Koreji, hned po hlavním městě Soul. Žije zde obrovská komunita mladých lidí, kteří dávají městu obrovské množství energie. Hned po příjezdu se touláme po úzkých uličkách dnes kulturní vesnice Gamcheon, která je přezdívaná jako korejské Machu Picchu. Je to část města, kde kdysi žili trestanci a uprchlíci. V posledních letech se sem nastěhovaly běžné rodiny, které zde začaly otevírat malé kavárny. A dnes? Dnes je to centrum umělců a umění, kde na vás na každém rohu číhá buď krásná vyhlídka do centra Gamcheon nebo nějaká zajímavá hipsterská kavárna plná uměleckých děl. Z kulturní vesnice Gamcheon se přesouváme do parku Igidae, ze kterého máme krásný výhled na panorama nejmodernější části města Haeundae, kde stojí futuristické mrakodrapy. Z parku Igidae se k nim táhne nejkrásnější most města – Gwangandaegyo. V překladu to znamená diamantový most, který dostal tuto přezdívku díky nádhernému třpytivému nočnímu osvícení. V parku Igidae nás čeká krásná 30minutová túra po skalách na pobřeží Japonského moře. Den ukončujeme na největším rybím trhu v Busanu, kde ochutnáváme delikatesu Jižní Koreji – Sannakji. Jde o malou čerstvou chobotnici, která je zabita těsně před tím, než ji dostanete na talíři. Díky nervovým zakončením se její chapadla kroutí ještě na talíři a později i v žaludku. Je to obrovský zážitek. Pozor, aby se vám nezachytila ​​v krku!

Čti více

Degustace japonského čaje

Na našich toulkách Japonskem se zastavujeme ve městě Kyoto, v hlavním městě japonského čaje. Rozhodli jsme se zúčastnit se degustace toho nejlepšího, co je v nabídce – zeleného čaje Gyokuro, což v překladu znamená "nefritová rosa". Neochutnat ho právně v tomto městě by bylo hříchem. Na rozdíl od klasického čaje Sencha, tento pochází výlučně z první sklizně lístků, které se před sklizní na 20 dní zastiňují, čímž získají své jedinečné chuťové vlastnosti. Vysoký obsah theaninu a nízký obsah tříslovin způsobují lahodnou, hlubokou a slaďoučkou chuť, která se nedá srovnat s žádným jiným čajem. I samotná příprava se od jiných druhů liší a my se jdeme naučit, jak si čaj nejlépe vychutnat. Navštěvujeme proto jednu z nejlepších čajoven ve městě – Fukujuen, kde se u šálku neskutečně lahodného nápoje na chviličku zastavuje čas. Na stůl nám v čajovně položí miniaturní konvičku – kyusu, tři gramy čaje na osobu a lístky zaléváme až pět krát. Na každý nálev použijeme trošku teplejší vodu a zkracujeme dobu luhování. Jednotlivé nálevy si vychutnáváme v maličkých šálcích o velikosti náprstku a věřte, že je to akorát. Po pátém nálevu paličkami vybíráme čajové lístky, namáčíme je v sójové omáčce a jíme je jako salát. K tomu na zajedení dostáváme lepkavé "noky" z rýžové mouky, které s GYOKURO mimořádně ladí. Neskutečně lahodná chuť nám ještě dlouho zůstává na jazyku a my se radujeme z dalšího intenzivního zážitku, kterých na naší "zlaté" cestě Japonskem zažíváme nespočet.

Čti více
Jižní Korea - Soul

Soul

hlavní město Jižní Koreje a nejlidnatější město v zemi. Žije zde přes 10 milionů obyvatel (v aglomeraci přes 24 milionů). První zmínky o osídlení jsou z roku 18 př. n. l. a za celou svou historii město změnilo mnohokrát název. Město hostilo v roce 1988 letní olympijské hry a roku 2002 mistrovství světa ve fotbale. Rozmach dopravy začal již za Korejského Impéria a dnes je zde k vidění např. rychlovlak KTX nebo 12 linek metra. Spatříte zde Hypermoderní techniku promíchanou se starými královskými paláci. Velkolepá nákupní centra a labyrint asijských trhů.

Čti více

Busan

Druhé největší město Jižní Korey, metropole, která žije neutichajícím karaoke, prastarou i novodobou kulturou a neodolatelným jídlem. Hlavní ikonou města ležícího na jihu Korejského poloostrova je ale největší rybí trh v zemi. Dá to rozum, Busan je už po staletí zároveň největším námořním přístavem, který sehrál roli i při válce s Japonskem, které je odsud už jen co by rybí hlavou dohodil.

Čti více

Kjongdžu

Kjongdžu bylo hlavním městem království Sjednocená Silla (668-936), tehdy však neslo název Kumsong – Zlaté město. Toto období korejských dějin bylo poznamenáno velkým rozkvětem buddhismu a je považováno za zlatou kulturní éru, o čemž svědčí velké množství zachovaných památek ve městě (královské hrobky, observatoř, jezero Anapči s pavilony, anebo bohatá expozice v místním Národním museu) a v jeho okolí (jako klášter Pulguksa, jeskyně Sokkuram či tesané skalní reliéfy v oblasti Namsan nebo historická vesnice Jangdong). Historická oblast Kjongdžu byla v r. 2000 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Čti více
Přistoupíme blíže a dostaneme se až k plotu Demilitarizované zóny

DMZ

Demilitarizovaná zóna je nejstřeženější hranicí na světě. Leží na 38. rovnoběžce, je to pás země dlouhý 248 km o šířce 4 km, který je zároveň hranicí mezi Severní a Jižní Koreou. Jděte se sem podívat do jednoho z vykopaných tunelů, které vykopali vojáci Severní Koreji, když se chtěli tímto způsobem prokopat ke hlavnímu městu Soul a nečekaně zaútočit na Jižní Koreu a z vyhlídky se přes dalekohledy podívejte do Severní Koreje.

Čti více
Kjóto, Japonsko

Kjóto

bývalé hlavní město celého Japonska, původně dostalo toto město jméno Heiankjó. Považované za nejkrásnější město země, sídlo císaře od roku 794 do 1868. Je kulturním a náboženským centrem země. Nachází se zde více než 1700 chrámů a svatyní, včetně Zlatého pavilonu, Kinkakudži, který je nejznámější památkou celého Japonska.

Čti více
Nara, Japonsko, Asie

Nara

Nara - bývalé hlavní město Japonska s množstvím zajímavých chrámů a svatyň roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století – největší dřevěná stavba na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Působivá svatyně Kasuga, známá svými 3000 kamennými a bronzovými lucernami. V roce 1998 byly některé památky v Naře zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO pod společným označením Památky na starobylou Naru. Symbolem města se stali jelínci, kteří se volně pohybují mezi chrámy a svatyněmi a loudí na turistech jídlo. Jelínci jsou totiž v šintoismu považováni za symbolické poslíčky bohů.

Čti více

Fushimi Inari-taisha

Fushimi Inari Taisha je hlavní svatyní boha Inari, který se nachází ve Fushimi Ward v Kjótu v Japonsku. Svatyně se nachází na úpatí hory nazývané Inari, která je 233 metrů nad hladinou moře a zahrnuje stezky do hory na mnoho menších svatyní. Svatyně jsou pospojované řadami torii, oranžovými dřevěnými branami. Vedou hustě za sebou tak, že tvoří tunely. Od úpatí až po svatyni na vrcholu jsou to asi 4 kilometry torii. Jednotlivé brány mají necelé dva metry šíře a na výšku tři metry. V první řadě je Inari bůh rýže, ale obchodníci a výrobci tradičně uctívali Inariho jako patrona obchodu. Každá torii ve Fushimi Inari Taisha byla věnována japonským obchodem.

Čti více

Fudži

Fudži je nejvyšší hora Japonska. Rozkládá se v regionu Čúbu na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši na západ od Tokia, z kterého je za jasného počasí viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při tichomořském pobřeží ostrova Honšú. Sopka vznikala opakovaným vyvrhováním lávy a popela a jedná se tedy o stratovulkán. V současnosti je Fudži považována za aktivní sopku s malou pravděpodobností erupce. Prvním dochovaným záznamem o erupci je z roku 800 př. n. l. Od té doby jich proběhlo několik. Posledním zaznamenaným výbuchem byla tzv. erupce Hóei v roce 1707. Po většinu roku je její elegantní kuželovitý vrchol pokrytý sněhem. Obvod hory na úpatí je 125 km. Kolem hory Fudži leží pět jezer: Kawaguči, Jamanaka, Sai, Motosu a Šódži. Jezera se nalézají uprostřed lesů a jsou propojená potůčky a vodopády.

Čti více

Tokio

Tokio je hlavní a největší město Japonska. Nachází se v regionu Kantó na východě ostrova Honšú. Je to jedno z největších měst na světě, žije v něm více než 13 milionů lidí. Primárním dopravním prostředkem je vlak. Železniční síť v Tokiu je nejrozsáhlejší městská železniční síť na světě a její délka se přibližně rovná délce povrchových linek. Čeká Vás prohlídka centra Tokia, zahrady Císařského paláce. Neopomeneme ani Ginzu, nazývanou taky jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston. Užijete si i přechod přes Duhový most Prohlédnete si Ódaibu – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Těšit se můžete i na individuální nákupy ve Městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet.

Čti více

Kamakura

Bývalé neoficiální hlavní město Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Šintoistická svatyně Hačimangú postavená pro šóguna Minamoto Yoritomo v roce 1180. Japonci si tu dodnes věští budoucnost, tak jako kdysi. Hačimangú je velmi populárním místem pro tradiční šintoistické svatby. Zajímavostí je známá socha sedícího buddhy.

Čti více

Národní park Hakone

Národní park Hakone je proslulý svou krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budete lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se vám vidět symbol Japonska, kterým je svatá hora Fudži. Je to zároveň i nejvyšší hora Japonska s výškou 3776 metrů. Navštivte vulkanické údolí Owakudani, které je známé svými horkými prameny. Ochutnejte černé vajíčko uvařené v sopečné vodě. Podle legendy vám prodlouží život o 7 let.

Čti více

Hirošima

Hirošima je město kam si půjdete připomenout jednu z největších tragédií 20. století. Shození atomové bomby s názvem little boy (malý chlapec). Park míru s atomovým domem a muzeem patří k nejkrásnějším místům tohoto klidného města. K zážitkům určitě patří i Hirošimský hrad, ve kterém se můžete obléci do tradičního kimona a za bojového samuraje.

Čti více

Ósaka

Ósaka - třetí největší město Japonska po Tokiu a Jokohamě s počtem obyvatel kolem 2,6 milionu. Nejkrásnější památkou města je dominantní Osacký hrad. Nejrušnější ulicí je Dōtonbori, kde to žije zejména v noci. Ulice plná klubů a restaurací, kde se dá vidět jedovatá ryba fugu. Na umělém ostrově 5 km od města se nachází Mezinárodní letiště Kansai.

Čti více

Nikko

Město, o kterém Japonci říkají, že nemluv o lásce, dokud si neviděl Nikko. Nachází se zde chrámový komplex, který je zasazen v krásné přírodě mezi mohutnými cedrovými alejemi, starými až 400 let. Svatyně Tóšógú je mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa – Ieyasu Tokugawa ze 17. století. Brána slunečního jasu Jómeimon je národním pokladem a Japonci tvrdí, že je to nejkrásnější brána celého Japonska. Světoznámý reliéf tří malých opic Sanzaru, zase učí mládež, jak nakládat se zlem. Celý komplex je jedním z mála, který historicky nevyhořel ani jednou.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací