sleva first minute až 29%

USA - západ aktivně komfortněji

Prožijte aktivní dovolenou v USA v top národních parcích od Denveru po Los Angeles. Zaraftujte si na divoké řece, kochejte se výhledy v NP Arches, Monument Valley, Antelope Canyon nebo Bryce. Řeka Colorado jako na dlani v hloubce nejslavnějšího kaňonu na světě. Vyhrajete v Las Vegas na další dovolenou? 

  • prožijte aktivní dovolenou v TOP národních parcích od Denveru po Los Angeles
  • zaraftujte si na divoké řece, kochejte se Arches, Monument Valley, Antelope, Bryce...
  • pokochejte se výhledy na řeku Colorado z hloubky nejslavnějšího kaňonu světa
  • vyhrajte v kasinech Las Vegas na další dovolenou
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 2 x ubytování v 4* hotelech, 10 x ubytování v 3* hotelech, privátní dopravu, letištní transfery v rámci USA, silniční poplatky, SEN průvodce, vstupné do národních parků, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu, cestovní autorizace ESTA do USA (910,- Kč) , vstupné do památek a atrakcí, rafting na řece Arkansas

Ubytování:

Canon City – Best Western Canon City***, 1 noc
 
Leadville – Rodeway Inn Leadville**, 1 noc
 
Moab – La Quinta Inn & Suites by Wyndham Moab***, 2 noci
 
Page – Best Western Plus at Lake Powell***, 1 noc
 
Cortez – Baymont by Wyndham Cortez***, 1 noc
 
Flagstaff – Ramada by Wyndham Flagstaff East***, 2 noci
 
Las Vegas – Circus Circus***, 2 noci
 
Los Angeles – Sonesta Select - Los Angeles LAX***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1.den: Odlétáme a naše cesta začíná

EVROPA – DENVER – CANON CITY

Odlet a přílet do Denveru ve státě Colorado. Město se nachází na rozhraní High Plains (Náhorní Planiny) a předhůří Rocky Mountains. Pokud nám po přistání a vyzvednutí zavazadel zbude čas, projedeme se centrem města. Podíváme se na Capitol, sídlo Coloradské vlády a guvernéra. Nedaleko se nachází Mile High Stadium, domov denverského týmu Broncos, kteří hrají americký fotbal. Před hlavním vchodem je známé sousoší Bronků – divokých koní. Odtud už směřujeme na jih, do městečka Cañon City, založeného během zlaté horečky v roce 1858. Nyní je výchozím místem pro návštěvníky do hor na turistiku, lezení po skalách a splav řeky Arkansas, která oblastí protéká.

2. den: Dáte se na rafting? Pokoříte divokou řeku Arkansas?

LEADVILLE

Dostaneme neopreny, vesty, základní školení a začínáme pádlovat kolem bývalých hornických šachet na zlato. Proud vody nás unáší rychle a za chvíli se už pohupujeme na peřejích s obtížností 3 až 4 stupně. Zaručený zážitek pro celou rodinu! Řeka Arkansas je v této části jedním z nejpopulárnějších raftingů v USA. Podle aktuálního stavu náš raftingový partner vybere nejideálnější úsek řeky. Ti, co na rafting nepůjdou, se projdou po příjemném městečku a navštíví most přes Royal Gorge. Odpoledne směřujeme přes hory do bývalého hornického města Leadville. Jedno z nejvýše položených míst v USA v nadmořské výšce 3.094 metrů nad mořem. Zachovalo se zde mnoho staveb z doby, kdy se zde těžilo stříbro. Městečkem se přehnaly v té době známé osobnosti, ať už obchodníků nebo pistolníků jako byl dnes již málo známý Mart Duggan. Saloony, kovbojové a Colorado Rockies. To nás čeká v městečku uprostřed hor.

3. den. Ráj pro fotografy

TWIN LAKES – MOAB

Ráno nás u Twin Lakes uchvátí pohled na Mt. Elbert, který patří mezi nejvyšší hory země. Tato oblast je známá i díky 100 mílovému ultra maratónu Leadville Trail 100, který patří mezi nejnáročnější na světě, hlavně díky strmému terénu a nadmořské výšce. V roce 1992 zde měli svůj debut přirození běžci z mexického kmene Tarahumara. Věnovala se jim i McDougallovou kniha, Stvořeni pro běh. Přes Independence Pass se dostaneme k Maroon Bells. Příjemná a nenáročná procházka k jezerům, která bude jako ráj pro fotografy. Tyto záběry patří mezi nejznámější ze Skalistých hor ve Spojených státech. Stále se nacházíme v oblasti, kterou proslavilo lyžařské středisko Aspen, které je vyhledáváno světovými celebritami. Svým domovem ho nazývá i Kevin Costner. Nedaleko Aspenu poprvé dnes uvidíme řeku Colorado. Podvečer překročíme hranice Colorada a Utahu a přesuneme se do Moábu, nejatraktivnějšího turistického centra východního Utahu. V městečku se nachází množství typických amerických restaurací a my známe i kulturu místního stravování.

4. den: Skalní formace neuvěřitelných tvarů

NÁRODNÍ PARK ARCHES

Nádherný národní park Arches, který patří mezi nejnavštěvovanější v USA. Jedinečné skalní oblouky, po kterých je pojmenován. Na utahských poznávacích značkách je vyobrazen jeden z nich. Zastavíme se při balancujících kamenech a množství dalších fotogenických míst. Strávíme tu celý den a garantujeme, že z parku budete nadšeni. V parku se budeme přesouvat autem, ale často i pěšky od lehkých po těžší vycházky. Určitě nevynecháme nejdůležitější "oblouky". Začneme procházkou ke Delicate arch, který je nejfotografovanějším z celého parku. Při Wolfe ranči si udělejte zajížďku pár desítek metrů ke skalním kresbám – petroglyfům, které tu po sobě zanechali původní obyvatelé kmene Ute. Na konci cesty je parkoviště s názvem Ďáblova zahrada. Záleží jen od naší kondice a počasí, kolik tu toho zvládneme. Právě v této části parku se nachází nejvíce oblouků. Cestou zpět se ještě zastavíme u ohromných skalních oken a mohutném dvojitém oblouku – Double Arch. Po celodenním objevování divů tohoto parku nám dobře padne večeře v jedné z restaurací. Dáte si žebírka, tažené vepřové, nebo některý z bohatých salátů?

5. den: Který národní park vás nejvíce okouzlí?

BRYCE CANYON

Opouštíme Moab, ale ne Utah. V tomto státě je množství jedinečných parků a přírodních památek. Celou dovolenou byste mohli strávit jen v tomto státě a měli byste neustále co dělat. Překročíme řeku Colorado a první zastávku si uděláme na místě s názvem Moab Giants. Není to žádný hokejový stadion, ale místo, kde je vybudováno soukromé muzeum věnované bohaté prehistorii Utahu. V zahradě jsou rozestavené modely dinosaurů, které toto území v minulosti obývali. Pokračujeme v naší cestě fascinující krajinou, která působí nehostinně, ale přesto je obydlená. V centrální části státu se bezútěšná krajina trošku zazelená a objeví se lesy. Jižní část Utahu je zcela odlišná než východní. Národní park BRYCE CANYON. U nás méně známý park, který ale překvapí a nadchne. Výhledy shora, ale i procházky mezi nádhernými skalními útvary čnící jako šípy do výšky. Veverky se nám budou motat mezi nohama. Toto místo vypadá ve skutečnosti ještě lépe než na fotografiích. Ve spleti skalních špiců se projdeme jako před staletími původní obyvatelé, Navajové. Dokonale toto místo znali a dokázali se nepříteli rychle ukrýt, nebo ze zálohy napadnout. Množství z těchto skalních útvarů je propojeno s indiánskými příběhy a pohádkami.

6. den: Kaňony divokého západu

ANTELOPE CANYON

Arizona. Další stát na naší cestě. Městečko Page je stejně jako kaňon Bryce na území kmene Navajo. Spravují zde okolní přírodní zajímavosti. Jednou z nich je Antelope kaňon. Kaňon, ukrytý pod zemí, spojený s povrchem úzkou štěrbinou, přes kterou proniká světlo. Celá oblast patří místním indiánům, a tak nás budou v kaňonu doprovázet. Znají každý kout, každou štěrbinu a kámen a ukáží Vám jak všechno vyfotit co nejlépe. Poradí vám, jak si nastavit fotoaparát nebo mobil pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Od vstupní brány je to přibližně 10 minut nenáročné chůze. V samotném kaňonu je třeba zvládnout projít pár přírodních schodů z kamene. Nic náročné, zážitek dokonalý. Ve vysoké sezóně mohou být vstupy vyprodané měsíce předem. Pár desítek kilometrů za Page se nachází další kýč. Je jí Horseshoe Bend – podkovovitý ohyb na řece Colorado. Je to jedna z těch nejznámějších fotografií řeky Colorado, jakou vůbec můžete najít. Jen dvě hodiny jízdy z Page a jsme při dalším přírodním zázraku v rukách Navajů. Směřujeme do MONUMENT VALLEY, kde nenavštívíme jen nejznámější skalní útvary USA, ale vnikneme hlouběji do kultury místního indiánského kmene, kterému park patří. Těm starším se při pohledu na skalní útvary a krajinu vybaví reklama na cigarety Marlboro s kovbojem a kýčovité pozadím. Jsme tady a strávíme v Monument Valley dostatek času, abychom si ho vychutnali.

7. den: Historie amerických indiánů

NÁRODNÍ PARK MESA VERDE

Opouštíme Monument Valley a necháváme ho za sebou stejně jako Forrest Gump ve filmu, když ho přestalo bavit běhat od oceánu po oceán. Známe i toto místo. Kolem skály a stejnojmenné vesničky, Mexican Hat, se přesuneme do národního parku MESA VERDE (UNESCO), který je domovem největšího archeologického objevu v USA. Více než 636 obydlí vytesaných přímo do skal a dozděných na těch nejnepravděpodobnějších místech. Cliff Palace pochází pravděpodobně z konce 12. nebo ze začátku 13. století a sloužil během následujících 100 let. Předcházely tomu obydlí ze 6-7. století na vrchu "stolových hor – mesa". Kdo to byly Anasaziové? Odkud přišli a kam se poděli? Zde si o nich popovídáme více. Podíváme se na jejich fascinující obydlí a prohlédneme si artefakty v malém muzeu. V případě návštěvy některých z obydlí, počítejte s chozením po schodech a žebřících, neboť se tyto obydlí nacházejí z bezpečnostních důvodů na útesech a ve skalních převisech. Dnešní den zakončíme v provinčním městečku Cortez.

8. den: Tam, kde se čtyři setkávají a obrovský kráter

FOUR CORNERS A METEOR CRATER

Z našeho hotelu v Cortez je to jen 45 minut na jedinečné místo. Jen zde se setkávají čtyři státy Spojených států amerických. FOUR CORNERS. Zde si doplníme sbírku "odfajfknutých" států o Nové Mexiko. Reálně po jeho území přejdeme něco přes jeden kilometr ... Samotný monument má zajímavou historii. Je na místě, kde byly stanoveny hranice v roce 1850 až 1861 a je umístěn na průsečíku poledníku 32 stupňů západně od Washingtonu a 37 rovnoběžky. Pokud by se dnes stanovovaly hranice a určoval tento průsečík, nacházel by se přibližně 551 m na západ. Nic to ale nemění na tom, že toto místo je výjimečné a ročně ho navštěvuje obrovský počet turistů. Opustíme Nové Mexiko a vstoupíme opět do Arizony. Z okraje kaňonu De Chelly se pokocháme pohledem na Pavoučí skálu. Pospíšíme si na dálnici č.40, která kopíruje slavnou historickou Route66. Nedaleko městečka Winslow, kousek od dálnice, před 50.000 lety dopadl do pouště meteorit o průměru přibližně 50 metrů. Vytvořil kráter s průměrem 1,2km a hloubkou 170 metrů. My se na něj podíváme z vyhlídky. Možná si tento pohled pamatujete z filmu Starman. Kupte si v krámku magnetku a přijďte s ní na okraj. Zkuste s magnetem v prachu trošku "pobíhat" a možná se Vám na něj nalepí kousek meteoritu. Dále kopírujeme 66ku až do města Flagstaff, popřípadě Williams. Obě městečka se nacházejí na zbytcích této slavné cesty. Zde přespíme, abychom měli sílu na následující den.

9. den: Nejkrásnější pohled v životě: hluboký a dlouhatánský Grand Canyon!

GRAND CANYON

GRAND CANYON a jeho jižní část je třešničkou na dortu naší cesty. Strávíme tu celý den. Bude to jeden z nejkrásnějších pohledů, jaký jste v životě viděli. Výhledy při západu slunce jsou nezapomenutelné. Grand kaňon je něco, co v životě musíte vidět. Mění se v každém ročním období, můžete zde zažít vysoké teploty, nebo sněhový poprašek v závislosti na ročním období. Vždy je to ale dokonalý zážitek, zda se na něj díváte z jeho okraje nebo z vrtulníku. Každé má své. Po celodenním programu se vrátíme zpět do našeho hotelu a budeme zpracovávat tento zážitek.

10. den: Světoznámá show ve Vegas

GRAND CANYON – LAS VEGAS

Dnes je čas na fakultativní hodinový přelet vrtulníkem nad kaňonem, což je zážitek na celý život a doporučujeme ho skutečně každému. Letiště vrtulníků se nachází hodinu jízdy z hotelu. Po absolvování letu se přes Williams se vrátíme na cestu č.40. Přesun do Las Vegas – města zábavy a hazardních her. Naše cesta vede kolem jednoho stavebně technického zázraku – Hooverova přehrada. Zastavíme se na vyhlídce a projdeme se po přehradní zdi. Podívejte se do hloubky 220 metrů na řeku Colorado, kterou jsme na naší cestě už tolikrát viděli. Opět je jiná. Právě na tomto místě na jezeře Mead si uvědomíme dopad dnešního hospodaření s vodou. Projdeme se po mostě, který byl otevřen teprve nedávno, aby tak odlehčil dopravu, která do té doby procházela po přehradní zdi. Pokud byste použili beton ze stavby, postavili byste 120 cm široký chodník kolem rovníku.

Přicházíme do Las Vegas – Města hříchu. Budete odpočívat na hotelu nebo si večerní město parádně užijete? Podíváte se na jedno z mnoha vystoupení Cirque du Soleil, které se hraje jedině tady, show největšího mága všech dob – Davida Copperfielda, nebo jeho konkurenta Chrise Angela? Mnohé pěvecké hvězdy tu mají dlouholeté kontrakty a máte šanci zde zažít některý z nich. V minulosti tu zpívali slavné osobnosti jako Frank Sinatra, Rod Stewart, Celine Dion, Britney Spears ... Na koho se půjdete podívat Vy?

11. den: Atrakce města, které žije nonstop

LAS VEGAS

Město se radikálně změní s nástupem denního světla. Kasina jsou v provozu 24 hodin, ale ostatní život je úplně jiný. Strip se mění na nákupní centrum a lidé se tu jen tak procházejí a utrácejí peníze. Vstupte dovnitř hotelu / kasina a nevidíte rozdíl oproti předešlému večeru. Město nabízí i denní vyžití a množství atrakcí. Projděte si několik kasina a obdivujte, co architekti a stavitelé dokázali a s jakými nápady přišli, aby přilákali návštěvníky dovnitř. Najdete zatočené eskalátory? Kdo bude více křičet na horské dráze? Troufnete si na bleskový výtah na věži Stratosphere? Nebo si vyděláte v kasinu na další dovolenou? Skočte si na nákupy do outletů. Máte na výběr sever nebo jih ... Jakmile se setmí, město se rozsvítí a je tu to pravé Vegas. Procházka po večerním Stripu je povinná, stejně jako i shlédnutí fontán před kasinem Bellagio. Podívejte se na výbuch sopky před kasinem Mirage a dopravte se na osvětlenou Eifelovu věž. Světelný paprsek z kasina Luxor je vidět i ve vesmíru z výšky 400 km. Pokud se chcete podívat, kde to všechno začalo, vydejte se do starého Las Vegas, na Fremont street. Zde vytvořili konkurenci Stripu, Fremont street experience. 800metrový úsek ulice je zastřešen a na stropě je více než 12 milionů LED žárovek, které večer každou hodinu dělají světelně hudební show trvající 5 minut. Kromě toho jsou zde každý den 2-3 živé koncerty na pódiích a množství pouličních umělců. Celou ulici můžete vidět i z polohy "na Supermana" ze Zipline. Las Vegas je skutečně město, kde se nikdy nebudete nudit.

12. den: Přežijeme cestu přes Údolí smrti

LAS VEGAS – ÚDOLÍ SMRTI – LOS ANGELES

S množstvím ulovených zážitků pokračujeme v naší cestě. Na jedné křižovatce u Amargosa valley stojí obchůdek Area 51 Alien Center. Vstupte dovnitř a pobavte se. Přibližně 70 km severovýchodně odsud se nachází skutečné vojenské zařízení Area 51, které proslavily informace o UFO a mimozemšťanech. Co se na této základně odehrálo se nedozvíme. Základnu nelze ze země vidět, je dokonale ukrytá v horách. My však vstoupíme do Kalifornie a na místo s odstrašujícím jménem. Údolí smrti. Ve skutečnosti tu neumřel nikdo, kvůli komu by místo dostalo toto jméno. Je to ale nehostinné místo, nejníže položené v severní Americe. Zastavíme se na místech jako je Zabriskie Point, které dalo jméno i jednomu známému filmu z roku 1970. Zde si popovídáme o historii Dead valley. Vstoupíme do samotného údolí až na jeho nejnižší místo, Badwater. Podíváme se zblízka a projdeme se po solné krustě, která toto místo pokrývá, protože stojíme na dně vyschlého slaného jezera. Další zastávkou budou pískové duny Mesquite Flat. Projdeme se po písku a národní park opustíme západní bránou abychom se napojili na dálnici č.40 vedoucí do města s původním názvem El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo. Bylo založeno na konci 17. století. Jak vypadá dnes?

13. den: Filmové hvězdy na chodníku slávy

LOS ANGELES

Los Angeles: v centru staré čtvrti se najíme v mexickém stylu. Z Puebla se přejdeme ke staré radnici, která si zahrála v několika známých filmech a seriálech. Prohlédneme si stavbu koncertní haly Walta Disneyho a operu, kterou řídí Plácido Domingo. Na město se podíváme z nadhledu z Griffithovy observatoře, do které se vyplatí i nahlédnout. Kromě výhledu na široké okolí a centrum L.A. je odsud i krásný záběr na známý nápis Hollywood. Samozřejmě se zastavíme i na samotném Hollywood bulváru. Známá místa s hvězdami slavných na chodníku, který musí vidět každý, kdo do L.A. přijde. Otisky rukou i nohou před Graumanovým čínským divadlem a množství postav převlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa, nebo Mickey Mouse. Projedeme se přes Beverly Hills až na jednu z nejdražších ulic světa – Rodeo Drive. Vyfotíme se u známého nápisu, projdeme se po Rodeo Drive a nahlédneme i do obchůdků, zda neuvidíme některou filmovou hvězdu. Z Beverly Hills to už nemáme daleko na pláž Santa Monica. Zde končí i Route 66. Nedaleko je promenáda s množstvím restaurací a obchůdků. Vychutnáme si tu závěr dne a dáme si večeři dle vlastního výběru. Bude to pizza, sushi, nebo steak?

14. den: Plní zážitků opouštíme USA

LOS ANGELES – EVROPA

Dnes se rozloučíme s Amerikou a odlétáme domů. Tato cesta byla poněkud netradiční, ukázala nám však jedinečná místa západu USA a my jsme tak mohli společně ulovit množství zážitků.

15. den: Přílet domů

EVROPA

Přílet domů.

 

 

USA - západ aktivně
<
>
To nejlepší ze západu USA na jedné cestěNárodní park ArchesNejnavštěvovanější přírodní monument USARůznorodost USA západuIdeální místo pro rodinnou dovolenouProzkoumejte americké národní parky s CK SENV NP Arches se nachází více jak 2000 obloukůObdivujte oblouky v NP ArchesZápadem USA vás provede zkušený SEN průvodceArcheologické nálezy ztraceného kmene Anasazi v NP Mesa VerdeMonument Valley - místo chronicky známé z reklamy na cigaretyMonument Valley - celá krajina přešla do rukou kmene NavajoOd SEN průvodce se dozvíte více o životě NavajůNa Divokém západěProjížďka na koni v Monument ValleyToto místo si nesmíte nechat ujítStaneme se součástí Monument ValleyNádherná jízda do Monument ValleyDovolená na Divokém západěNárodními parky vás provede zkušený SEN průvodce Výhled na tuto panoramu je dechberoucíChodník Navajů v Bryce CanyonJedinečné skalní útvary v BryceCelkový pohled na NP BryceBryce Canyon - jedinečné skalní útvaryProjdeme se bludištěm z pískovceSkalní útvary Bryce CanyonuUSA nevyniká jen svými městy, člověk zde okouzlí především fascinující přírodaCesta plná zážitkůKaňon, ukrytý pod zemí, spojený s povrchem úzkou štěrbinou, přes kterou proniká světloAntelope Canyon Celá oblast patří místním indiánům a tak nás budou v kaňonu doprovázetZde uděláme perfektní fotografie a pohrajeme si se světlemKamkoliv se v USA posuneme, čekají nás nádherné přírodní klenotyHorseshoe bend - světoznámý ohyb řeky Coloradu u PageLas Vegas - město hříchuLas Vegas vás ohromíNa Las Vegas se podíváte i shoraUbytovat se můžete v některém z luxusních hotelůGrand Canyon - perla ArizonyGrand Canyon v celé své kráseVýhledy si budeme užívat plnými doušky Unikátní krajina západu USA, které kraluje Grand CanyonVelkolepý pohled na Horseshoe bendObjevte Grand Canyon s průvodcem CK SENZkusíte se proletět vrtulníkem? Prožijte aktivní dovolenou v TOP národních parcích USAVýhledy si budeme užívat každý den naší aktivní dovolenéGrand Canyon - postavíte se na okraj? Největší canyon na světěLos Angeles - Downton města andělůHollywood - asi nejslavnější nápis na světěChodník slávy v Los AngelesLos Angeles je domovem Universal StudiosLos Angeles - koncertní hala Walta DisneyhoSanta Monica, Los AngelesVe městě andělů

USA - západ aktivně, skvělé a citlivé poskládání zážitků

Včera v odpoledních hodinách jsme se vrátila z dovolené USA ZÁPAD - AKTIVNĚ. Chci poděkovat Richardovi Gromovi za uvedení tohoto produktu v život, skvělé a citlivé poskládání zážitků a jeho ochotu a trpělivost při vysvětlování detailů zájezdu a pomoc při přípravě, díky jeho osobnímu přístupu a i možnosti nabídky prodloužení zájezdu do San Diega, jsem se rozhodla zájezd s 10 ti letou dcerou absolvovat ! :O) Vzhledem k tomu, že jsem procestovala již kus světa a celý život řídím lidi, organizuji zájezdy a teambuildingy na míru, chci vyzdvihnout nadstandartní výkon průvodců Kamila a Roba, jejich profesionalitu, zkušenosti, historické znalosti a souvislosti, znalost místního prostředí , osobní přistup ke každému klientovi 10-70let , empatii , ochotu , improvizaci ( grilování, fotbal, výstavy dinosaurů, hasičské stanice :o)) Přeji vám do budoucna hodně spokojených klientů a šťastnou ruku při výběru průvodců :O)
S pozdravem Ing. Hana Galisová

Čti více
To nejlepší ze západu USA na jedné cestě

USA - západ aktivně - děkuji za zcela neobvyklý a nadstandardní přístup

Dobrý den vážení,
právě jsem se vrátila z vašeho nového zájezdu USA – divoký západ aktivně, který jsem absolvovala společně se svými 2 teenagery.
Ráda bych touto cestou vyjádřila své velké poděkování průvodcům Kamilovi a Robovi, kteří svým lidským přístupem, ochotou, vstřícnosti dokázali zabezpečit dokonalý cestovatelský zážitek pro celou naši skupinu 14 lidí (od dětí po seniory), tak aby si každý našel své.
Jeden z mých synů měl omezenou pohyblivost, takže se „belhal“ o berlích celé 2 týdny – díky ochotě a flexibilitě průvodců nebyl v podstatě o žádné zážitky ochuzen a absolvoval všechny hlavní body v programu, protože vždy našli řešení, jak zabezpečit program pro 2 skupiny.
Moc děkuji za zcela neobvyklý a nadstandardní přístup z jejich strany.
Pracovní nasazení KAMILA a ROBERTA – nekonečně dlouhé a únavné řízení aut, organizace programů pro 2 skupiny (méně aktivní a více aktivní), zabezpečení jakékoliv požadavků např. grilování v parku (pro mě a moje děti nejlepší gurmánský zážitek J), znalost prostředí a povídání o všech místech, které jsme viděli a o všem, co se děje v souvislostech a kontextu, udržování dobré nálady … TOTO VŠE DÍKY KAMILOVI A ROBOVI ZANECHÁVÁ V NÁS TY NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z CESTY. Jsou to správní lidé na správných místech, díky kterým naplňujte motto „zážitkové cestování“. Průvodci vždy tvořili silnou stránku cestování s CK SEN, zažila jsem jich hodně, až na ojedinělé výjimky máte štěstí při výběru – držím Vám palce ať je to tak stále.
Celkově kladně hodnotím i program a obsah tohoto nového zájezdu, tak jak je naskládán.
Držím Vám palce, ať máte i nadále takto zajímavé a poutavé cesty a spokojené klienty.
Srdečně zdravím
Ing. Marcela Šimková

Čti více
Národní park Arches

Skvělé zážitky ze zájezdu USA-západ aktivně

Chci se s vámi podělit o skvělý zážitek z cesty USA západ, který jsme absolvovali s dcerou v říjnu 2019. Zažili jsme toho opravdu hodně. Chválíme výběr destinací a celkovou organizaci zájezdu, zejména však šikovnost a ochotu našich skvělých průvodců - Matěje a Martina. Chlapci byli výborně připraveni a nejednou nám dopřáli i nečekané bonusy v podobě speciálních vyhlídek. Za zmínku stojí i jejich řidičské dovednosti, které jsme u těch 6000 ujetých kilometrech opravdu ocenili. Ale především nám tento na podněty extra bohatý výlet zpříjemnili jejich otevřené povahy, díky kterým byla atmosféra během celého zájezdu uvolněná a přátelská. Děkujeme CK SEN za možnost projít takovou širokou škálou zážitků - od lesku Las Vegas až po dechberoucí scenérie divoké přírody Grand či Antelope Canyonu. A děkujeme chlapcům za to, že nás přes tato místa převedli bezpečně a bez jakýchkoliv zádrhelů. S pozdravem, Karolína a Eva Pinterovi

Čti více
Nejnavštěvovanější přírodní monument USA

Přírodní krásy zájezdu USA-západ aktivně

Před pár dny jsem se vrátil ze zájezdu USA západ aktivně /16.-30.9. 2016 /. Chtěl bych Vám poděkovat za zavedení nového produktu do Vaší nabídky. Zájezd mi umožnil poznat přírodní krásy pěti států západu USA: nádherný národní park Arches, úchvatný NP Antelope, dechberoucí Grand Canyon, okouzlující Bryce Canyon, jakož i mnohé jiné přírodní krásy. Kromě přírodních krás byl v zájezdu zakomponován jak nikdy nespící Las Vegas, tak kosmopolitní Los Angeles. Celý zájezd byl připraven s vysokou profesionalitou, do nejmenších podrobností / tak jak to bývá u CK SEN zvykem /. Doslova nabitý program od rána do pozdních hodin, ale takový má být správný poznávací zájezd. K perfektnímu zážitku ze zájezdu velkou měrou přispěl náš excelentní průvodce a vynikající řidič v jedné osobě - Erik Kondrc. Člověk s doslova encyklopedickými znalostmi z ujeté oblasti i reálií USA. Vždy příjemně naladěn, se širokým úsměvem na rtech, ochotný poradit a pomoci .. Z Erika vyzařuje pozitivní energie, kterou přenáší i na druhé. Pro klienta se dokáže doslova rozdat a udělat pro něj první a poslední. I přes mladý věk má Erik neskutečné charisma. Je evidentní, že doprovod klientů má rád a dělá ho z celého srdce. Průvodcovství nebere jako zaměstnání, ale jako poslání, do kterého vnáší ohromný kus lidkosti. Erik je prostě Pan průvodce, těžký profesionál. Obrazně před ním smekám klobouk. Je evidentní, že pro SEN pracuje absolutní průvodcovská špička v Čechách. Eriku ještě jednou díky moc za to, co si pro naši skupinku dělal a doufám, že se na toulkách světem ještě setkáme. Těším se na další zájezdy. Přeji hodně úspěchů, Miroslav

Čti více
Grand Canyon v celé své kráse

USA západ - úchvatné Národní parky, města, histotické památky

Vážení,

účastnila jsem se zájezdu USA západ aktivně konaného od 15-29.9.2023.

Děkuji vám za itinerář, z kterého čerpám informace i po příjezdu domů.

Poznávám ráda nové země, jejich obyvatele, zvyky, jídlo, kulturu a vše co nového země turistům nabízí. ALE, nerada cestuji autem. Ještě před odcestováním jsem vaši cestovní kancelář prosila o možnost sedět vedle řidiče, protože tak jízdu v dopravním prostředku zvládnu. Trpím kinetózou, o které po celou doby jízdy nevím, pokud sedím tak, abych viděla přímo na silnici. Bylo mi vyhověno a já se tak stala tzv. navigátorem, ve skutečnosti jsem sledovala každý pohyb na silnici, v okolí silnice i reakci řidiče.

Chtěla bych poděkovat Andymu, průvodci, který poskytl o každém místě zajímavé povídání a důležité informace. Děkuji mu za pozornost, kdy mi vždy, opakuji vždy při nastupování do auta otevřel dveře a zapínal pás. Gentlemani ještě nevymřeli, myslela jsem si. Odnášel kufry, nakládal je do auta a zase je z auta vykládal, myl okna, abych nejen já měla výhled na focení za jízdy a uklízel interiér auta. Kontroloval, zda ubytování je v pořádku a zda nechceme měnit pokoj, vyřizoval vše potřebné v ubytovacích zařízeních, doporučoval restaurace s dobrým jídlem, překládal výrazy, kterým jsme nerozuměli, ukazoval zajímavosti, která bychom minuli bez povšimnutí, fotil nás kdykoliv jsme požádali, ale i bez požádání, točil videa, myslel i na reklamu pro cestovní kancelář a my jsme ochotně ve firemních tričkách pózovali jako běžci na silnici. Andrej je skvělý společník se smyslem pro humor a hlavně. Naprosto perfektní řidič. Všichni jsme se shodli na tom, že celý den být k dispozici, projít mnohdy náročné cesty národními parky a pak sednout za volant a jet stovky km, byl obdivuhodný výkon. Klobouk dolů. Pro mne i pro dceru, která také cestovala, byl Andrej jednička jako průvodce ze všech cestovních kanceláří. Jako poděkování od nás dvou dostal šerifskou hvězdu. Jsme přesvědčeni, že i cestovní kancelář má povědomost, že má výjimečného kolegu.

Viděli jsme tolik skvělých míst!!! Krásnou přírodu, úchvatné Národní parky, města, histotické památky, technické stavby, rafting na řece Atkansas i let helikoptérou. Tento poznávací zájezd vydal jak 10 zájezdů dohromady. Do smrti budu mít na co vzpomínat.

Příští zájezd chceme s dcerou jet do Afriky. Podmínkou bude, že si nechám odstranit žlučník a pojede jako průvodce s námi Andrej.

Hezké dny a hodně spokojených klientů vám přeje

Vladimíra Hloušková

Čti více

Monument Valley

Monument Valley nám připravilo jeden z nejúžasnějších zážitků. Možná je to množstvím amerických filmů, které člověk za život viděl, ale nemohli jsme jinak, než jen s úžasem koukat kolem sebe. Tohle je prostě ten pravý Západ, jak si ho každý představuje. Ať už z ikon plakátů nebo filmových záběrů. Možná si řeknete, že je to kýč ale dominanta a barevnost tohoto místa vás zaručeně dostane. Koukáme na ten obrovský prostor nekončících plání, ze kterých vyčnívají neskutečné skalní útvary a nemáme slov. Toto místo má v sobě něco nadpřirozeného, posvátného a jaksi vznešeného. Je tu ticho a cítíte, že by jste měli mít vůči tomuto místu pokoru. Všude kolem nás se připomínají filmy, které tu byly natočeny (Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers). Na mnoha místech jsme se setkali s navažskými indiány, kteří prodávali různé šperky a také tkané koberce, které byly neuvěřitelně drahé ale není se čemu divit, když jsou stále tkané ručně. Při naší prohlídce jsme mohli vidět spoustu známých skal jako například East and West Mitten Buttes nebo Elephant Butte. Přemýšleli jsme nad tím, jak je možné, že ta skála opravdu vypadá jako živý slon. Příroda si s námi opravdu občas zahrává. Další zajímavostí byla například skála z filmu Mission Impossible II, na kterou Tom Cruise šplhal. Nahlédli jsme také do životního stylu a kultury Navahů a dokonce jsme viděli ruční tkaní těch úžasných koberců. Na konci dne, při západu slunce, se s námi Monument valley rozloučila ve velkém stylu. Skály se zbarvily do ruda a s nimi celá okolní krajina. Naprosto úžasné. Matka přiroda mě nikdy nepřestane překvapovat. 
Čti více

Antelope kaňon, barevná kráska

Při vstupu do kaňonu se nás zmocňují smíšené pocity. Na jedné straně máme pocit, že nás kaňon pohlcuje a každou chvílí se můžeme stát naprostou jeho součástí, na straně druhé mají jeho barvy a tvary, uklidňující charakter. Je to samostatný, tajuplný svět, plný nepředstavitelných tvarů a barevných variant. Naprosto nevědomky tudy kráčím způsobem, jak kdybych měla být opatrná na každý svůj pohyb, bezděky zadržuji i dech. Průvodce mezitím popisuje části kaňonu a jeho historii, ve které se zmiňuje také o záplavě v roce 1997. Jedinou připomínkou je už jen naplavené dřevo v úrovni šesti metrů nad našimi hlavami a že tento neuvěřitelný kaňon byl tvořen po mnoho tisíc let, neustálými silami vody a větru, pomalu vyřezávaný a tvarovaný pískovec do neskutečných forem, textur a tvarů. Vzhledem k tomu, že je poledne a slunce se v několika místech dostává až na dno kaňonu, zkoušíme rady zkušených a házíme do vzduchu hrsti písku, což by nám mělo zajistit atraktivnější snímek – funguje to. Z jednoho kaňonu se přesouváme do druhého. Vchod je tu velmi překvapivý. Vidíme jen skalnaté dno a puklinu. Až když přicházíme blíž, zjišťujeme, že jsou do písku a skály zasazené železné schůdky. Vchod je tu ještě impozantnější než ten první. Kaňon je užší a místy nemá ani metr. Při pohybu v něm, si musíme pomáhat přes další železné schůdky, abychom se dostali přes kamenné valy, které tu vznikly. Tento zážitek je nezapomenutelný a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. 

Čti více

Krásy amerického západu

Přijeli jsme právě včas na jedno z vyhlášených míst k fotografování západu slunce v národním parku Grand Canyon. Říká se, že zde prakticky nemůžete udělat špatnou fotku, správné načasování však také hraje svoji roli. Slunce začíná rychle klesat a my mačkáme spouště a zaznamenáváme tu neuvěřitelnou hru barev. V tom ovšem přichází něco neočekávaného, opravdová lahůdka, kterou člověk nevidí každý den. Zhruba 10 metrů  před nás se snáší na římsu Grand Canyonu zdejší nejvzácnější nejváženější obyvatel, Kondor kalifornský. Dotváří tak jedinečnou atmosféru západu slunce. Kriticky ohrožený největší suchozemský pták Severní Ameriky je majestátní, impozantní a my bez hnutí a bez hlesu fotíme a sledujeme, co bude dál. Po několika málo minutách se král místní oblohy opět vznáší a mizí v nedohlednu. Nám už tento zážitek však nikdo nevezme.

USA není jen o moderních velkoměstech, ale i o nádherné přírodě. Probudili jsme se do krásného slunečného rána v arizonské pustině a míříme na letiště zapadnutého městečka Page. Dnes nás čeká vyhlídkový let nad Monument Valley, nekonečné údolí s červenými pískovcovými útvary. Po 15 minutách letu se už o nás stará průvodce z indiánského kmene, aby nám ukázal ta nejkrásnější místa pro naše fotografie. 

Čti více

Nejteplejší místo na světě

Mnozí z nás už zažili pořádná horka kdekoliv ve světě, při kterých si řekli, že už větší teplo nemůže existovat, ale existuje! Extrémní horka jsou totiž každodenním "stereotypem" v americkém národním parku Death Valley, tedy v "Údolí smrti". Údolí bylo pojmenováno skupinou bílých osadníků, kteří se v roce 1849 vydali na výpravu s cílem zkrátit si cestu do míst Zlaté horečky. Když křižovaly toto údolí, tak zjistili, že toto místo je tak suché a teplé, že jen ti, co jsou připraveni, můžou přežít. Výpravu, s výjimkou jednoho účastníka, přežili všichni, i přesto, že jim došlo jídlo i voda. My jsme se do tohoto parku vydali ráno po silnici # 95 z Las Vegas a asi po 2 hodinách jsme vystoupili z Nevady do Kalifornie. Tento výlet jsme absolvovali se dvěma rodinkami nadšených SEN cestovatelů, kteří sem přišli ulovit zážitek a mohli si říct- byli jsme na nejteplejším místě na světě. První zastávkou byla nepochybně tabule s názvem "Death Valley", která ve fotoalbu nesmí chybět. Ti zdatnější se na ni i vyšplhaly. Celá tato oblast je chráněnou rezervací a i když se na první pohled zdá, že v této pustině nic nežije, opak je pravdou. 91% tohoto národního parku je označeno jako "divočina" (wilderness), kde má člověk příležitost zažít skutečnou samotu, přírodní ticho, krásnou, jasnou noční oblohu plnou hvězd, jakož i divokou přírodu, ať už ze strany fauny nebo flóry. Se samotou zde přichází také izolace, takže dobrodruh, který se odhodlá jít do divočiny, musí být plně zodpovědný sám za sebe a za své bezpečí, protože do divočiny vedou stovky mil nezpevněných cest, ale slézat z nich se absolutně nedoporučuje. Celá tato oblast je domovem původních obyvatel nazývaných Shoshone (Šošonů). Organizace Timbisha Shoshone Natural & Cultural Presentation Area (Chráněné přírodní a kulturní území kmene Timbisha Shoshone) se stará o zachování tradiční kultury tohoto kmene, jakož i udržování náboženských aktivit. Na silnici 190 jsme odbočili kousek za informačním kioskem na první odbočce doleva a přibližně po 23 km jsme se ocitli na vyhlídce Dantes point. Nejlepší výhled je brzy ráno, kdy růžovo zlaté pohoří Panamint Mountains osvětluje vycházející slunce. Přesně kvůli tomuto jsme sem přišli a příroda se ukázala v plné parádě. To, že je fakt teplo, jsme pozorovali i na našem autě Chevrolet, které při akceleraci pořádně odfukovalo a rozbíhalo se jen tak tak. Pokračovali jsme dál zhruba 26 km na jihovýchod až k nejníže položenému místu v Severní Americe, k místu Badwater basin, které je 85,5m pod mořskou hladinou. Název tohoto místa je velmi výstižný. Nejenže je tu vody málo, ale i ta, která zde je, je jedovatá. Obsahuje velké množství chloridů a síranů a je jediným domovem místního hlemýždě (Death Valley Snail). Na procházce přes solnou pustinu jsme pochopili, proč zde každoročně zahynou na důsledek dehydratace 4-6 turistů. Teplo tu je tak vražedné, že na hodinu je třeba mít minimálně 2 litry vody a pokrývku hlavy, bez které má zkušený i nezkušený dobrodruh do půl hodiny vidiny a závratě způsobené úpalem. Je úžasné, jak se zde setkává "staré" s "novým". Staré jsou hory, které mají více než milion let a nová je sůl, která vykrystalizovala jen před pár hodinami dnes ráno. Možná je údolí smrti pustina a tzv. "Nicota", je to ale také dech beroucí místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Lovíme zážitky tam, odkud jiní už utíkají. Nikdy jsme to však nepodcenili a mysleli jsme na to, že pitný režim zde je více než důležitý. Po asi 2 hodinách jízdy jsme se vrátili zpět do Las Vegas a plní zážitků jsme si užili volné odpoledne u bazénu a drinku.

Čti více

Posvátné místo Arizony

Uprostřed velkolepých červených pískovcových útvarů už generace přitahuje umělce, léčitele, turisty a návštěvníky hledající duchovní rozvoj. Sedona, malé městečko s populací něco málo přes 10 tisíc obyvatel, leží uprostřed Arizony a je považováno za posvátné místo Arizony. Zastavíme se zde během našeho přesunu z historické Route 66 ve Flagstaffu do horkého hlavního města Arizony, Phoenixu. Jelikož je čas oběda, nejprve se zastavíme v centru města, známém jako Uptown Sedona. Mezi populární restaurace patří restaurace Canyon Breeze s terasou a krásným výhledem na okolní pískovce, Outlaw Grille, nebo provoz populární mexické sítě, Chipotle. Po obědě se už můžeme přesunout k jednomu ze sedmi divů Arizony, Chapel of the Holy Cross (Kaple svatého Kříže). Budova inspirovaná lokální umělkyní, Marguerite Brunswig Staude, která v roce 1932 hledala inspiraci v samotném Empire State Building v New Yorku. Původně se pokusila stavbu umístit v Budapešti, její plány však překazilo vypuknutí druhé světové války a rozhodla se pro svou rodnou zem. Vize se stala realitou za pomoci architektů z firmy Anshen & Allen a stavba v hodnotě tehdejších 300 000 dolarů byla dokončena za 18 měsíců v roce 1956, na půdě národního lesa Coconino. Při kapli se nachází parkoviště s kapacitou 45 míst (doporučujeme také foto zastávky na parkovacích místech pod kaplí, kde je krásný výhled na samotný kříž a pískovec pod kaplí). Samotná kaple je postavena na výběžku pískovcové skály, 60 metrů nad zemí. Úchvatný kříž s výškou 27 metrů protíná střed kaple a vypadá, jako by byl zaklíněn do skály. Neuvěřitelná struktura, která se jeví jako přirozené rozšíření výrazných červených pískovců kolem. Interiér kaple je velmi jednoduchý, působivý kříž je středem nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je obklopen okny od podlahy po strop a nabízí nádherný výhled na červené skály Sedona. V levé straně kaple se nacházejí schody do suvenýrové obchodu v podzemním podlaží, který bývá otevřený od 10 ráno do 5 odpoledne.

Čti více
Grand canyon v USA

Grand Canyon

Velkolepý kaňon, jež byl vymodelován kolem řeky Colorado, představuje symbol Arizony a turistickou atrakci číslo jedna. Grand Canyon je dlouhý přibližně 446 kilometrů, široký více než 20 kilometrů a hluboký 1500 metrů. Díky své jedinečnosti byl tento přírodní div zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V kombinaci s vyhlídkovým přeletem nabízí návštěva tohoto místa zážitek na celý život. Točily se tu filmy jako Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers. A hlavní atrakcí rezervace je Scenic Drive – 17 mil / 17 km dlouhá trasa, kterou můžete projet terénním autem a prohlédnout si při ní jedny z nejkrásnějších skal Ameriky.

Čti více
San Francisco, USA

San Francisco

San Francisco známé jako město kopečků se od ostatních amerických velkoměst odlišuje svou osobitou atmosférou. Dominantou města je proslulý visutý most Golden Gate Bridge, který patří mezi nejfotografovanější atraktivity USA. Spatříte zde nejklikatější uličku Lombard Street, viktoriánské domy u Alamo Square, obávanou věznici Alcatraz či přístavní molo č. 39 s lachtany.

Čti více
Los Angeles, USA

Los Angles

Los Angeles je městem kontrastů, kde je stále co objevovat. Nabízí dobře známá místa z filmových pláten jako nejdražší ulici světa Rodeo Drive, věhlasnou pláži Santa Monica či nablýskané čtvrti Beverly Hills. Nevynecháte Griffitovu observatoř s dech beroucím výhledem na celé město. Při návštěvě rozhodně nelze opomenout symbol města – nápis Hollywood či chodník slávy. Najdete zde svou oblíbenou celebritu?

Čti více
Bryce canyon, USA

Bryce Canyon

Skalnaté útvary malebného národního parku Bryce Canyon uchvacují širokou paletou barev a rozmanitostí tvarů. Území národního parku je protkáno labyrintem věžovitých formací zvaných „hoodoos“. Jedná se o největší sbírku tohoto druhu na světě. Zdejší pískovcové věžičky utvářela voda již před více než 140 miliony let.

Čti více
národní parky USA

Monument Valley

Region v oblasti severoamerické Koloradské plošiny, který je charakteristický množstvím červených pískovcových skalních útvarů, které se tyčí z plochého údolí. Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Nachází se na jižní hranici státu Utah se severní Arizonou. Jde o turisticky velmi atraktivní místo, které je hojně navštěvováno lidmi z celého světa. Zdejší romantická krajina mnohokrát posloužila jakožto exteriér při natáčení řady amerických filmů.

Čti více
Yosemite národní park

Yosemite

Yosemitský národní park byl založen v roce 1890 a v roce 1984 byl uznán za světové dědictví. Park se rozkládá na západním svahu pohoří Sierra Nevada. Jeho celková rozloha je 3 081 km². Park je oblíbeným turistickým místem, ročně ho navštíví více než 3,5 milionu lidí, z nichž většina tráví svůj čas v Yosemitském údolí (Yosemite Valley) o rozloze přibližně 18 km². Yosemitské údolí tvoří centrum parku, jeho středem protéká řeka Merced. Cathedral Lakes jsou dvě vysokohorská jezera ve výšce 2 831 m n. m. a 2 922 m n. m. Mezi populární turistická místa patří skalnatý útvar El Capitan. Tato granitová skála má výšku 1 095 m a je nejvyšším monolitem svého druhu na světě a je oblíbeným místem pro horolezce a BASE jumping. Nejvyšším vrcholem v parku je Mount Lyell s výškou 3 997 m n. m. Yosemitským údolím protéká řeka Merced a vytváří vodopád Vernal. Yosemitské vodopády jsou druhé nejvyšší vodopády kontinentálních Spojených států (kromě Havajských ostrovů) a 20. nejvyšší na světě, spolu mají výšku 739 metrů. Mezi obrovské žulové útvary patří i Half Dome, který je směrem z údolí vysoký 1 450 m.

Čti více
Las Vegas USA

Las Vegas

Město Las Vegas bylo založeno v roce 1905 a bylo hlavním městem mafie. Mafie ho opustila někdy v 80. letech. Nejbohatší lidé světa se sem jezdí bavit a utrácejí zde nemalé peníze navzdory skutečnosti, že každému je jasné, že Vegas je jen pozlátko. Vegas vás okouzlí a vtáhne vás do nočního života. Iluze zábavy je dokonalá, abyste zapomněli, že tady jde jen o peníze. Hodně peněz. Hazard je zde seriózní business. Vegas, to jsou miliony dolarů na herních stolech.

Čti více

Antelope kaňon

Antilopí kaňon se nachází v oblasti jezera Powell v suché poušti jihozápadního státu Arizona, USA. Cca 2 hodiny autem od Grand Canyonu a 5 hodin autem z Las Vegas. Kaňon Antelope se dělí na dva kaňony – Horní (Upper) a Dolní (Lower). Horní kaňon je známější díky mnoha publikovaným fotografiím v časopisech a novinách ještě z dob, kdy o lokalitě vědělo jen málo fotografů a dobrodruhů. Horní kaňon má délku cca 400 m, dolní kaňon měří cca 800 m. Hornímu kaňonu se také říká Tsé bighánílíní, což znamená ,,místo, kde teče voda skrz skály“. Dolnímu kaňonu se říká Hazdistazí nebo také ,,spirálovité skalní oblouky“. Jsou to asi ty nejkrásnější a nejbarevnější kaňony planety.

Čti více

NP Zion

Národní park Zion leží poblíž města Sprongdale ve státu Utah na rozhraní tří geografických oblastí – Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert. Území parku dříve patřilo indiánům z kmene Anasazi. V 19. století Mormoni, kteří se zde usadili, říkali tomuto území Nebeské božské místo. Území bylo v roce 1909 vyhlášeno prezidentem Taftem za národní památník Mukuntuweap National Monument, který byl po různých změnách definitivně v roce 1919 prohlášen za národní park Zion National Park. V roce 1937 byl ještě rozšířen o Kolob Canyon, který je na severozápadě parku. Z původních 61,5 km2 se park postupně rozrostl až na dnešních 593 km2. Nejvyšších nadmořských výšek dosahují Coalpits Wash – 1117m a Horse Ranch Mountain – 2660 m. Národní park Zion patří k nejvyhledávanějším místům jednak kvůli krásným geologickým útvarům, ale také pro svou faunu a flóru. Návštěvníci uvidí překrásné partie kaňonu Zion s řekou Virgin River. Vše je zde zbarveno do tmavočervená, dokonce i asfaltové silnice.

Čti více
Různorodost USA západu

Death Valley

Národní park Death Valley se nachází ve východní Kalifornii na hranicích s Nevadou, na severním okraji Mohavské pouště. Velkou část národního parku tvoří údolí "Death Valley" - Údolí smrti. Je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo v USA. Uprostřed údolí je 86 metrů pod hladinou moře solné jezero Badwater basin. V této oblasti je zvláštní mikroklima. Vysoké hory izolují toto území od okolní pouště a vzduch cirkuluje pouze uvnitř údolí. Vzduch se velmi rychle přehřívá a vysušuje okolní krajinu. Teploty v létě zde běžně přesahují 50 ° C!!! Navzdory těmto podmínkám zde roste více než 1 000 druhů rostlin.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací