Sete Cidades – Azorská Atlantída

Bezpečnost a na co si dát pozor na Azorských ostrovech

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníStručný slovníkZajímavá místa

BEZPEČNOST NA AZORSKÝCH OSTROVECH

Azory jsou považovány za jedno z nejbezpečnějších míst na světě a kriminalita je celkově omezena na drobné krádeže. I k těm však dochází zcela minimálně. Přesto je vhodné například nenechávat bez dozoru svoje věci na pláži apod. Nicméně žádných jiných větších problémů byste se zde neměli obávat. Od mnoha jiných destinací zde rozhodně není problém procházet se venku po setmění. Zdejší obyvatelé jsou velice přátelští a mírumilovní lidé. Pro svou vysokou míru bezpečnosti jsou Azorské ostrovy také skvělou destinací pro ženy cestující samy. Na tomto atlantském souostroví nežijí ani žádní jedovatí živočichové, tj. i v tomto směru je zde zcela bezpečno.

Několik dalších bezpečnostních tipů

I přesto, že jsou Azorské ostrovy velmi bezpečné pro turisty, je vhodné dodržovat další základní bezpečnostní opatření:

  • Vyhýbejte se opuštěným a nedostatečně osvětleným místům při chůzi po venku.
  • Sledujte místní předpověď počasí a nevydávejte se koupat na pláž, pokud jsou vydané výstrahy.
  • Při pohybu v moři buďte obezřetní, nepřeceňujte své síly a dejte si pozor na žahavce (korály, medúzy a podobně). Též se nepotápějte v neznámých a rizikových oblastech, kde může být mělčina nebo skrytá skála.
  • Než se vydáte na pěší túru do volné přírody, pečlivě zvažte aktuální klimatické podmínky a respektujte výstražné cedule na stezkách (např. ty varující před padající horninou). Také se důsledně vybavte mapou, telefonem s GPS, tekutinami, svačinou, vhodným oblečením, kvalitní obuví a choďte jen po značených cestách.
  • Pokud jste řidičem, respektujte místní dopravní předpisy. Buďte rovněž obezřetní zejména na úzkých venkovských silnicích a dejte pozor na hospodářská zvířata (mohou se zaběhnout na vozovku).
  • Dbejte zvýšené opatrnosti i při konzumaci jídla a pití. Pokrmy, které prošly varem jsou obvykle bezpečné, stejně tak ovoce, jenž můžete oloupat. Voda je pak nejbezpečnější balená.
  • V letních měsících se můžete na Azorech potýkat s obtížným hmyzem (některý může být i nebezpečný) – v tomto případě používejte repelenty, moskytiéry a oblékejte se spíš do světlého oblečení.
Sete Cidades – Azorská AtlantídaAzorské ostrovy Kaldera sopky na ostrově Pico Nejznámější vyhlídka Boca do Inferno Ráj velryb, Azorské ostrovy Nejznámější vodopád Azorských ostrovů Koupání v termálních zahradách Terra Nostra Pozorování velryb v Pico Hejno delfínů u Azorských ostrovůPorta de Cidade je vstupem do města  Ulice Rau dos Mercadores po setmění Čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Chobotnice k obědu Portugalský koláček Pastéis de NataOdpočinek u hotelového bazénu
zobrazit zájezdy na Azorské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole