Turistický průvodce Čínou

Věděli jste, že:

  • Hong Kong má více mrakodrapů než jakékoliv jiné město na světě.
  • Oslava čínského nového roku trvá 15 dní.
  • Číňané byli první na světě, kteří používali chemické a plynové zbraně, dva tisíce let před Evropou.
  • Čínské nevěsty často nosí červenou barvu, která je považována za štěstí.
  • Polévka se v Číně podává až na závěr jídla.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Číny je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza, které je potřebné vyřídit před odletem na čínské ambasádě v Praze. Pro udělení víza je nutné doložit originál a fotokopii pasu ,1x vyplněný formulář, 1x barevnou fotografie, letenku, itinerář cesty a rezervaci ubytování. Lhůta pro vyřízení víza je 1 týden. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda vaše domovská země nemá vízovou povinnost s Thajskem. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing

Telefon +86/10/85329500

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Číny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔