Tradiční čínské lampiony

Potřebné doklady do Číny

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO ČÍNY

Než vycestujete do Číny na dovolenou, zařiďte si s dostatečným předstihem důležité cestovní doklady. Mezi ty patří následující:

  • Originál cestovního pasu: ten musí být platný ještě aspoň 6 měsíců po příletu do Číny a musí mít volné vízové stránky. K pasu si vezměte i fotokopii stránky s osobními údaji.
  • Platné vízum: o to si musíte zažádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. Vyřízení žádosti o běžné turistické vízum do Číny trvá obvykle 4 dny a stojí 1 600 Kč. Více informací se dočtete na oficiálních webových stránkách příslušného orgánu.

Co se týče opatřeních souvisejících s COVID-19, platí od dubna 2023 následující: zrušena jsou všechna restriktivní opatření, nutné je však provedení antigenního testu 48 hodin před odletem, který musí mít negativní výsledek. Více informací k danému tématu se dočtete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a také na webových stránkách Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty do Číny děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČRtoto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii v Číně, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. buď Velvyslanectví České republiky v Pekingu anebo Generální konzuláty České republiky v Šanghaji a Hongkongu.
  • S sebou do Číny si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR v Číně

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO ČÍNY

Jakmile přiletíte na jedno z mezinárodních letišť v Číně, předložíte imigračnímu úředníkovi platný cestovní pas a také platné vízum. Nutné je předložit čínskému celnímu orgánu také vyplněný „zdravotní formulář“ v elektronické či papírové formě, ve kterém deklarujete, že jste zcela zdraví a měli jste negativní antigenní test na COVID-19. Povinné testování na nemoc po příletu se již v Číně zrušilo, může být však namátkové. Roušky se na mnoha místech Číny již nenosí, stále jsou ale doporučované. Více informací se dočtete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Tradiční čínské lampiony Zakázané město v Pekingu Pohled na Hongkong z Victoria Peak Tradiční čínská zahrada Impozantní symbol Číny - Velká čínská zeď Yangshuo a okolí je jedním z nejkrásnějších míst Číny Slavná Terakotová armáda v Xi-AnuSEN při prohlídce paláce Nebes v Pekingu Letní palác poslední císařské dynastie Noční panorama Šanghaje SEN v Číně Starodávné umění malování znaků - kaligrafie Netradiční Čína První národní park Číny Zhangjiajie Street food na promenádě WangfujingČínské knedlíčky z bambusových pařníků
zobrazit zájezdy do Číny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole