Tradiční čínské lampiony

Počasí v Číně

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Počasí v Číně

Ještě předtím, než vycestujete na dovolenou do Číny, zjistěte si předpověď počasí na zvolené období v konkrétní destinaci. Napříč zemí totiž panují velké klimatické rozdíly. Například zimy v severní Číně jsou suché, větrné a chladné (teploty nezřídka kdy sahají pod bod mrazu), zato léta zde bývají vlhká a horká. S jižní Čínou se pak pojí monzunová období v létě a také riziko vzniku tajfunů (především od července do září). Vítr při tomto klimatickém jevu může dosahovat až 194 km/h!

Pokud je vaší vysněnou destinací Peking, počítejte s tím, že největším klimatickým problémem tohoto velkoměsta je primárně znečištěné ovzduší. Zvýšená koncentrace smogu je ovšem i v jiných městech, jako např. v Datongu, Xi'anu, Tianjinu nebo Luoyangu. Citlivější osoby by tedy měly preferovat spíše menší města anebo venkovské oblasti.

Mějte také na paměti, že letní dovolená v Číně (mezi červencem a srpnem) nemusí vyhovovat všem. Na většině území totiž panují extrémní horka. V Šanghaji můžete například naměřit až 37 °C a v Pekingu 40 °C! Proto pobyt směřujte ideálně na říjen – což je z hlediska počasí nejvhodnější a nejpohodlnější měsíc k poznávání čínských památek a atrakcí. V hlavním městě Číny naměříte v říjnových maximech kolem 19 °C a v Šanghaji kolem 22 °C. Ani deště nejsou v tomto období tak obvyklé. Dalšími měsíci s obdobně přijatelnými teplotami jsou pak i květen a září.

Počasí v Šanghaji, ČínaPočasí v Pekingu, ČínaPočasí v Lhase, Čína

Tradiční čínské lampiony Zakázané město v Pekingu Pohled na Hongkong z Victoria Peak Tradiční čínská zahrada Impozantní symbol Číny - Velká čínská zeď Yangshuo a okolí je jedním z nejkrásnějších míst Číny Slavná Terakotová armáda v Xi-AnuSEN při prohlídce paláce Nebes v Pekingu Letní palác poslední císařské dynastie Noční panorama Šanghaje SEN v Číně Starodávné umění malování znaků - kaligrafie Netradiční Čína První národní park Číny Zhangjiajie Street food na promenádě WangfujingČínské knedlíčky z bambusových pařníků
zobrazit zájezdy do Číny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole