Největší duna na poušti Namib

Bezpečnost a na co si dát pozor v Namibii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

BEZPEČNOST V NAMIBII

Namibie je z velké části bezpečnou zemí k návštěvě. Má však poměrně vysokou kriminalitu. Ta je vážným problémem zejména v hlavním městě Windhoek, se zvýšenou kriminalitou se ale můžete setkat i v jiných místech země. Nejčastěji dochází k drobným krádežím, přepadávání či vykrádání tašek a vozů v oblastech hojně navštěvovaných turisty. Abyste předešli jakýmkoliv bezpečnostním problémům, je vhodné se řídit několika radami – stejně jako v každé jiné neznámé destinaci.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Vyhýbejte se chůzi o samotě ve velkých městech (především pak v noci).
  • Pokud máte zapůjčený automobil, mějte okénka zavřená a dveře zamčené – to i přesto, že se pohybujete v jeho blízkosti. Ve voze též nenechávejte žádné cennosti.
  • Při cestách po Namibii nenakládejte a nevozte cizí lidi.
  • Buďte ve střehu při výběru hotovosti u bankomatů.
  • Svou debetní či kreditní kartu nepouštějte z očí.
  • Nepřivolávejte si neoznačené taxíky.
  • Sledujte pravidelně místní zprávy, abyste se informovali o případných občanských nepokojích, demonstracích a veřejných protestech. Takovým místům se pak snažte vyhnout.
  • Informujte se o případných hrozících přírodních katastrofách a respektujte nařízení místních úřadů. Nejčastěji dochází v Namibii k povodním mezi listopadem až dubnem.
  • Než vyrazíte na výlet v Namibii, uložte si cennosti, doklady a vyšší finanční obnosy do trezoru v hotelu. Na cestu si pak vezměte pouze kopie osobních a cestovních dokladů.
  • A také mějte na paměti, že v Namibii žije vysoké procento obyvatel nakažených virem HIV. Proto buďte obezřetní zejména při styku s krvácejícími poraněními.

Další bezpečnostní tipy můžete vysledovat i na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Kde se vyplatí větší obezřetnost a kam raději nechodit/nejezdit?

Obezřetní byste měli být především ve Windhoeku, Swakopmundu, Walvis Bay a Henties Bay – zde jsou loupeže nejpravděpodobnější. Ministerstvo zahraničních věcí ČR také doporučuje větší bdělost při cestách do hraničních oblastí s Angolou – od hraničního přechodu Katwitwi na řece Okavango (západní region Kavango) po osadu Kongola v regionu Zambezi se mohou stále vyskytovat nášlapné miny. Také byste se sami neměli vydávat do namibijských vesnic a městeček, pokud nejste dostatečně obeznámeni s oblastí.

Největší duna na poušti Namib Písečné duny v národní parku Namib Naukluft Gepard zblízka Mrtvá akácie v DeadvleiFish River Canyon, Namibie Dívka z kmene Himbů Slon na africkém safari v NamibiiStádo zeber v NP Etosha SEN v Namibii Setkání s místními v jejich vesnici Návštěva vesnice Himbů Antilopa v Namibii SEN u domorodých lidí z kmene Damara Etosha - domov leopardů Žirafa v Etosha v NamibiiTwyfelfontein v Namibii, naleziště petroglyfů
zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole