Turistický průvodce Namibií

Věděli jste, že:

  • Pobřeží koster je největším hrobem pro lodě na světě.
  • Celebrity Brad Pitt a Angelina Jolie se v roce 2006 rozhodly porodit svou dceru Shiloh v Namibii. Pár také daroval 2 milionům dolarů Namibijské přírodní rezervaci.
  • Namibie je druhá nejméně hustě osídlená země světa.
  • Namibie je domovem nejstarší pouště na světě.
  • Namibie má každý rok 300 dní slunečního svitu.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Namibie se nachází na jižní polokouli a v lednu vrcholí léto, v červenci naopak zima. Namibie má nejsušší klima v celé Africe. S průměrným 300 dny slunečního svitu v průměru za rok je Namibie skutečným slunečným místem. Léto je od října do dubna a teploty mohou dosáhnout 40 stupňů Celsia, které spadají v noci na chladné úrovně. Průměrné měsíční teploty jsou v letním období od 20 ° C do 34 ° C. Průměrné zimní teploty jsou v rozmezí od 6 ° C do 10 ° C a průměrné zimní teploty mezi 18 ° C a 22 ° C. Průměrné roční srážky se pohybují od méně než 50 mm podél pobřeží až po 350 mm ve středu a 700 mm v Caprivi. Deštivá sezóna je od října do dubna. Vlhkost vzduchu je v zimním období pouze 10 %, v letním období potom od 50 % do 80 %. Nejvyšší teploty zde bývají od prosince do ledna. Období dešťů zde počíná v lednu a končí v dubnu. Období největšího sucha je mezi květnem a říjnem.

zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔