Největší duna na poušti Namib

Počasí v Namibii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

POČASÍ V NAMIBII

Namibie je jednou z nejslunečnějších zemí světa – užijete si zde až 300 dní slunečního svitu! Namibijské klima je pak obecně suché, horké a typické jsou značné teplotní výkyvy během ročních období či dokonce během jednoho jediného dne. Svůj vliv má ovšem i konkrétní poloha. Například oblast Caprivi Strip a ještě vzdálenější severovýchod Namibie je na srážky nejhojnější (zde spadne až 600 až 800 mm ročně), proto bývá severovýchodní region díky tropickému a vlhkému klima zdaleka nejzelenější. Krajině ale dominují především řeky a bažiny. V létě tu naměříte přes den až 35 °C, v noci pak teplota klesá k 20 °C. Zima bývá ve znamená příjemných 28 °C, ale v noci se může dostat jen k 7 °C.

Centrální vysočina nacházející se mezi pouští Kalahari na východě a pouští Namib na západě mívá mírnější teploty a průměrné srážky, vzhledem ke své nadmořské výšce 1 700 m. V této oblasti se nachází též hlavní město Windhoek. Průměrné denní teploty se zde v lednu pohybují kolem 30 °C (v noci 17 °C) a v červenci/červnu naměříte okolo 20 °C (v noci klidně jen 7 °C). Zima pak může přinést dokonce i nějaký ten mráz. Mezi červnem až říjnem se v oblasti centrální vysočiny nevyskytují obvykle žádné srážky.

V pouštních oblastech, jako je Namib a Kalahari, lze očekávat jen zřídkavé srážky. Když už však prší, více kapek spadne v poušti Kalahari. Letní teploty zde stoupají standardně k 40 °C, někdy dokonce i k 50 °C. V zimě pak dosahují příjemných 20 až 25 °C. Zajímavostí také je, že některé pouštní noci bývají skutečně chladné (teplota může klesnout i k 0 °C). Někteří turisté se tak mohou na značné teplotní výkyvy špatně adaptovat.

Drsné klima atlantického pobřeží

U pobřeží Atlantiku je klima o poznání odlišné, v porovnání s ostatními oblastmi Namibie. Počasí zde ovlivňuje především Benguelský proud, a tak teploty klesají výrazněji než ve zbytku země. Převládající je v místě jihozápadní vítr, který je ochlazován Benguelským proudem do takové míry a výšky, že se u pobřeží netvoří žádná oblačnost. Přesto se ale nad Atlantikem pravidelně objevuje mlha, jež přetrvává podél pobřežního pásu i 200 dní ročně a může proniknout i několik kilometrů do vnitrozemí.

Největší duna na poušti Namib Písečné duny v národní parku Namib Naukluft Gepard zblízka Mrtvá akácie v DeadvleiFish River Canyon, Namibie Dívka z kmene Himbů Slon na africkém safari v NamibiiStádo zeber v NP Etosha SEN v Namibii Setkání s místními v jejich vesnici Návštěva vesnice Himbů Antilopa v Namibii SEN u domorodých lidí z kmene Damara Etosha - domov leopardů Žirafa v Etosha v NamibiiTwyfelfontein v Namibii, naleziště petroglyfů
zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole