Největší duna na poušti Namib

Jaké očkování do Namibie?

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM DO NAMIBIE

Než vycestujete do Namibie, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice povinné žádné očkování do dané destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je velmi doporučované toto:

 • Proti žloutence typu A: podává se jedna vakcína těsně před odjezdem a ta druhá minimálně po půl roce. Ochrana před nemocí je dlouhodobého charakteru.
 • Proti žloutence typu B: podávají se tři vakcíny. Před odjezdem je nutné absolvovat minimálně dvě. Ochrana po třech dávkách vakcíny je dlouhodobá ba doživotní.
 • Proti břišnímu tyfu: očkuje se jednou dávkou vakcíny (buď perorální anebo injekční), ochrana před nemocí trvá až tři roky

Doplňující informace: Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.

Očkování proti žluté zimnici

Výskyt žluté zimnice nebyl v Namibii sice zaznamenán, avšak potvrzení o očkování proti nemoci je vyžadováno u lidí, kteří pobývali v rizikových/endemických oblastech před příletem do země (týká se Latinské Ameriky a subsaharské Afriky + transferů přes země). Pokud cestujete do Namibie z Evropy anebo uplynulo již šest a více dní od opuštění endemické oblasti, očkování proti žluté zimnici není nutné.

Poznámka: Informujte se však raději o aktuálních podmínkách očkování na Velvyslanectví Namibijské republiky v Berlíně anebo na Honorární konzulátu Namibijské republiky v Praze.

Další doporučení týkající se očkování před odletem do Namibie

Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:

 • COVID-19 (po příletu do Namibie však není nyní povinné prokázání očkování, ani předložení negativního testu)
 • chřipce (doporučeno zejména starším lidem nad 65 let, gravidním ženám, dětem a chronicky nemocným)
 • horečce dengue: (nemoc, kterou přenáší komáři rodu Anopheles, v Namibii se vyskytuje endemicky, proto se obvykle doporučuje vakcína ve dvou dávkách)
 • meningokokovým infekcím (doporučeno všem cestovatelům, kteří prožívají zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž)
 • planým neštovicím (doporučeno zejména u osob, které tuto nemoc prokazatelně neprodělaly)
 • pneumokokovým infekcím (doporučeno u lidí nad 40 let a s chronickým onemocněním)
 • spalničkám (doporučeno u osob, které očkování absolvovaly před více jak 30 lety)
 • vzteklině (je ke zvážení zejména u lidí, kteří cestují na venkov či plánují výlety do divočiny, kde se mohou střetnout s divokými zvířaty)

Krom jiného je důležité zkontrolovat platnost pravidelných očkování, tj. to proti tetanu, příušnicím, spalničkám, dětské obrně a záškrtu. Dle domluvy s lékařem je možné tato očkování v případě potřeby obnovit.

Nemoci přenášené hmyzem: V Namibii se mohou vyskytovat i jiné nemoci přenášené hmyzem (kromě horečky dengue například malárie), proto je záhodno poradit se s lékařem cestovní medicíny, jaká další očkování jsou do konkrétní destinace vhodná.

Největší duna na poušti Namib Písečné duny v národní parku Namib Naukluft Gepard zblízka Mrtvá akácie v DeadvleiFish River Canyon, Namibie Dívka z kmene Himbů Slon na africkém safari v NamibiiStádo zeber v NP Etosha SEN v Namibii Setkání s místními v jejich vesnici Návštěva vesnice Himbů Antilopa v Namibii SEN u domorodých lidí z kmene Damara Etosha - domov leopardů Žirafa v Etosha v NamibiiTwyfelfontein v Namibii, naleziště petroglyfů
zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole