Největší duna na poušti Namib

Elektrické zásuvky a internet v Namibii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V NAMIBII

V Namibii se používají dva typy zásuvek, tj. D a M. Zástrčka typu D má tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém vzoru a zástrčka typu M má též tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém vzoru – avšak těsněji u sebe. Elektrické napětí je pak v zemi 220 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do zásuvky, avšak měnič napětí nikoliv. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V NAMIBII

Během dovolené v Namibii chce leckterý turista zůstat online, aby mohl např. provádět hovory s blízkými, anebo využívat internet k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností, jak si data zajistit:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě v Namibii: připojit se bezplatně k internetu přes Wifi můžete primárně ve větších namibijských městech/turisticky vyhledávaných místech – přístup k Wifi bývá v kavárnách, v hotelech, na letištích anebo v některých nákupních centrech. Odlehlejší oblasti mívají problém s rychlostí připojení nebo obecně se signálem.
  • Koupíte si namibijskou SIM kartu: pokud chcete ušetřit za volání a data v rámci Namibie, pořiďte si namibijskou SIM kartu nebo eSIM (v případě, že ji podporuje váš telefon – lze ji koupit na Airalo). Předplacenou SIM kartu lze sehnat v letištním kiosku hned po příletu do země – což je cenově nejvýhodnější a nejrychlejší varianta. Na výběr máte karty s různými objemy dat či volnými minutami k volání od operátora MTC (jeho síť má lepší pokrytí) nebo Telecom Namibia.

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi v Namibii anebo namibijskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Největší duna na poušti Namib Písečné duny v národní parku Namib Naukluft Gepard zblízka Mrtvá akácie v DeadvleiFish River Canyon, Namibie Dívka z kmene Himbů Slon na africkém safari v NamibiiStádo zeber v NP Etosha SEN v Namibii Setkání s místními v jejich vesnici Návštěva vesnice Himbů Antilopa v Namibii SEN u domorodých lidí z kmene Damara Etosha - domov leopardů Žirafa v Etosha v NamibiiTwyfelfontein v Namibii, naleziště petroglyfů
zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole