Největší duna na poušti Namib

Potřebné doklady do Namibie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO NAMIBIE

Než se vydáte na dovolenou do Namibie, je nutné si zařídit několik důležitých dokladů k cestování (platí i pro děti a mladistvé), tj.:

  • Cestovní pas: ten by měl být platný v době pobytu na území Namibie ještě aspoň 6 měsíců.
  • Platné turistické vízum: to můžete získat buďto přímo při odbavování na Mezinárodním letišti Hosea Kutako ve Windhoeku anebo prostřednictvím žádosti na Honorárním konzulátu Namibijské republiky v Praze (doporučeno).

Kromě výše uvedených dokladů doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR vzít s sebou do Namibie i mezinárodní řidičský průkaz (bez něj si řidiči nemohou v Namibii zapůjčit vůz ani jej řídit) a také mezinárodní očkovací průkaz se záznamy o veškeré dosavadní vakcinaci, pro případy hospitalizace v zemi.

DŮLEŽITÉ INFO: podmínky vstupu do země se mohou v čase měnit, proto Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně doporučuje prověřit si je přímo u zastupitelského úřadu dané destinace – v tomto případě na Honorárním konzulátu Namibijské republiky v Praze anebo na Velvyslanectví Namibijské republiky v Berlíně.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty do Namibie děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás budou namibijští úředníci na letišti vyžadovat POVINNĚ předložení souhlasného dopisu druhého rodiče (nebo obou) o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Dále také budete potřebovat kopii jeho cestovního pasu/občanského průkazu (myšleno rodiče) + ověřenou kopii rodného listu dítěte, ideálně přeloženou do angličtiny – možno též předložit originál. Více informací poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii v Namibii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy a předložení zprávy o hlášení nejbližší zastupitelský úřad ČR v Namibii, tj. buď Velvyslanectví Pretoria v hlavním městě Jihoafrické republiky anebo Honorární konzulát Windhoek.
  • S sebou do Namibie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR v Namibii

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO NAMIBIE

Po příletu do Namibie na jedno z mezinárodních letišť musíte imigračnímu úředníkovi při odbavování předložit platný cestovní pas a turistické vízum (to je lepší mít již u sebe, předem zajištěné z ČR – přímo v zemi je možné zažádat o vízum pouze na Mezinárodním letišti Hosea Kutako ve Windhoeku). Naopak není vyžadováno prokázání očkování proti COVID-19 ani negativní test. Dále je nutné počítat i s případnými celními kontrolami – bezcelně mohou do země dovážet zboží pouze cestující starší šestnácti let. Podmínky o množství a druhu povoleného zboží pro dovoz a vývoz zveřejňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Největší duna na poušti Namib Písečné duny v národní parku Namib Naukluft Gepard zblízka Mrtvá akácie v DeadvleiFish River Canyon, Namibie Dívka z kmene Himbů Slon na africkém safari v NamibiiStádo zeber v NP Etosha SEN v Namibii Setkání s místními v jejich vesnici Návštěva vesnice Himbů Antilopa v Namibii SEN u domorodých lidí z kmene Damara Etosha - domov leopardů Žirafa v Etosha v NamibiiTwyfelfontein v Namibii, naleziště petroglyfů
zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole