Uhuru - nejvyšší vrchol Kilimandžára

Počasí v Tanzanii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V TANZANII

Tanzanie má obecně velmi příjemné klima po celý rok, i když se mohou vyskytnout významné rozdíly dle konkrétní oblasti. Pobřeží země včetně města Dar es Salaam a Zanzibaru bývá poměrně horké a vlhké s vydatnými srážkami zejména v období dešťů – to se v zemi dělí na dlouhé (od poloviny března do začátku června, teploty se pohybují kolem 30 °C) a krátké (od listopadu do prosince, teploty šplhají klidně i k 40 °C). Centrální část Tanzanie zahrnující všechny safari parky a horu Kilimandžáro je pak spíše suchá a chladnější díky vyšší nadmořské výšce pohybující se od 600 do 1 200 m.

Cyklony v Tanzanii

Velká část střední a jižní Tanzanie leží těsně pod rovníkem, kde je větší pravděpodobnost vytvoření tropických cyklonů. Tyto bouře téměř nikdy nezasáhnou severní pobřeží země včetně Zanzibaru a Dar es Salaamu, avšak postiženo může být těmito nepříznivými klimatickými jevy jihovýchodní pobřeží poblíž okresu Lindi. Cyklony se nejčastěji vyskytují v období od prosince do poloviny dubna.

Počasí v Dar es Salaamu

Dar es Salaam se rozkládá poblíž pobřeží a je největším městem Tanzanie. Klima je zde horké a vlhké po celý rok s možností srážek i během období sucha. V období dešťů jsou ve městě srážky pravděpodobnější nežli ve vnitrozemí – zasáhnout oblast mohou silné odpolední lijáky, které jsou ovšem krátké a rychle je vystřídá slunečné počasí. V nejteplejších měsících (od prosince do března) je pak vysoká vlhkost kompenzována chladivým oceánským vánkem, což činí v tomto období z Dar es Salaamu zdaleka nejpříjemnější destinaci k pobytu.

Počasí v Arushe

Město Arusha se rozkládá na úpatí hory Meru a je jakousi pomyslnou vstupní branou k hoře Kilimandžáro, do Národního parku Serengeti či do chráněné oblasti Ngorongoro. Arusha leží v nadmořské výšce 1 400 metrů, proto jsou zde teploty poměrně stabilní (chladnější). Zejména noci pak bývají v místě chladné v období sucha, tj. od června do října. Srážky jsou v tuto dobu spíše zanedbatelné, většina deště spadne od března do dubna – tyto měsíce jsou ostatně nejlepší k pozorování populární Velké migrace divoké zvěře, neboť příroda je nejzelenější.

Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraLev - král zvířat v Serengeti Slon na safari pod vrcholem Kilimandžára Žirafy v národním parku Serengeti Národní park NgorongoroStádo zeber na safari v TanzaniiŽivot u napajedel v Serengeti Safari v Tanzanii z otevřeného džípu Leopard v kourunách stromů v TanzaniiNosorožec na africkém safari Setkání s domorodými kmeny Tyrkysové moře na Zanzibaru
zobrazit zájezdy do Tanzanie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole