Uhuru - nejvyšší vrchol Kilimandžára

Elektrické zásuvky a internet v Tanzanii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V TANZANII

V Tanzanii se používají dva typy zásuvek, tj. D a G. Zástrčka typu D má tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém vzoru a zástrčka typu G má dva ploché paralelní kolíky a jeden zemnící kolík. Elektrické napětí je pak v zemi 230 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do zásuvky, avšak měnič napětí nikoliv. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V TANZANII

Během dovolené v Tanzanii budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě v Tanzanii: připojit se bezplatně k internetu přes Wifi můžete primárně ve velkých tanzanských městech, Wifi hotspoty najdete především v Dar es Salaamu, v Arushe anebo na Zanzibaru – nejčastěji v turisticky exponovaných místech, v hotelech, na letištích, v restauracích či kavárnách. Ve venkovských oblastech může být připojení k internetu pomocí Wifi problematické.
  • Koupíte si tanzanskou SIM kartu: pokud chcete ušetřit za volání a data v rámci Tanzanie, pořiďte si tanzanskou SIM kartu nebo eSIM (v případě, že ji podporuje váš telefon – lze ji koupit na webech Airalo, Holafly nebo Nomad). Předplacenou SIM kartu lze sehnat v letištním kiosku hned po příletu do země anebo v oficiálních prodejnách tamějších operátorů a ve vybraných menších obchodech. V rámci koupi SIM karty musíte předložit cestovní pas a absolvovat sejmutí otisku prstů či vyfotografování obličeje. Na výběr máte karty s různými objemy dat či volnými minutami k volání např. od operátorů Vodacom (jeho síť má lepší pokrytí), Airtel, Halotel a Tigo.

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi v Tanzanii anebo tanzanskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraLev - král zvířat v Serengeti Slon na safari pod vrcholem Kilimandžára Žirafy v národním parku Serengeti Národní park NgorongoroStádo zeber na safari v TanzaniiŽivot u napajedel v Serengeti Safari v Tanzanii z otevřeného džípu Leopard v kourunách stromů v TanzaniiNosorožec na africkém safari Setkání s domorodými kmeny Tyrkysové moře na Zanzibaru
zobrazit zájezdy do Tanzanie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole