Palác Potala, Lhasa, Tibet

Potřebné doklady do Tibetu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO TIBETU

Vzhledem ke speciálnímu statusu oblasti je vhodné před plánovanou cestou kontaktovat Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze pro aktuální informace o podmínkách vstupu. Obecně je však o povolení ke vstupu do Tibetu možné požádat prostřednictvím autorizované cestovní kanceláře, která má registraci u CNTA (China National Tourism Administration).

Povolení obdržíte pod podmínkou cestovního pasu platného minimálně ještě 6 měsíců po datu vstupu do Číny a uděleného čínského víza. Informace k vízům lze najít na stránce Ministerstva zahraničí ČR.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Pekingu.
  • S sebou do Tibetu si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR v Pekingu

2 Ritan Lu, Jianguomenwai,

100600 Beijing

Telefon +86 108 532 95 00

recepce+86 108 532 95 11

sekretariát +86 108 532 95 02

Fax +86 108 532 95 90

EK +86 108 532 95 88

KO +86 108 532 95 76

HÚ +86 108 532 95 85

Nouzová linka +86 139 117 522 07

E-mail: beijing@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consulate_beijing@mzv.cz, visa_beijing@mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_beijing@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/beijing

Palác Potala, Lhasa, Tibet Cesta přátelství, Tibet Chrám Jokhang v Tibetu Buddhistická modlitba Tibetský buddhistickýn klášter Modlitební mlýnky v Tibetu Dalajlámův palác, Potala Jezero Yamdrok, Tibet Modlitební vlaječky v Tibetu Potala v noci Výhled na zasněžené osmitisícovky SEN u jezera YamdrokSetkání s místními Tibeťany na Barkoru Místní tibeťané roztáčí modlitební mlýnky Modlitby místních na BarkoruTibetské momo knedlíčky
zobrazit zájezdy do Tibetu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole