Palác Potala, Lhasa, Tibet

Elektrické zásuvky a internet v Tibetu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V TIBETU

V Tibetu jsou zásuvky typu A, C a I. Standardní napětí je 220 V a frekvence 50 Hz. Ač některé jsou kompatibilní s těmi českými, je rozhodně dobré mít s sebou adaptér.

INTERNET V TIBETU

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení v Tibetu velice drahé, stejně tak obyčejné volání (a to i příchozí hovory). Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email. Před odletem do Tibetu je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do tibetské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál často vůbec k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny a požádat o přístup v hotelu (některé webové stránky jsou však v Tibetu blokované). Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Pokud byte se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Sim2Fly či Gohub.

Palác Potala, Lhasa, Tibet Cesta přátelství, Tibet Chrám Jokhang v Tibetu Buddhistická modlitba Tibetský buddhistickýn klášter Modlitební mlýnky v Tibetu Dalajlámův palác, Potala Jezero Yamdrok, Tibet Modlitební vlaječky v Tibetu Potala v noci Výhled na zasněžené osmitisícovky SEN u jezera YamdrokSetkání s místními Tibeťany na Barkoru Místní tibeťané roztáčí modlitební mlýnky Modlitby místních na BarkoruTibetské momo knedlíčky
zobrazit zájezdy do Tibetu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole