Palác Potala, Lhasa, Tibet

Kam jet v Tibetu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnost Očkování
palác Potala v Tibetu

Palác Potala

Nachází se na Červeném pahorku ve městě Lhasa, které je centrum Tibetské autonomní oblasti. Je nejen náboženským a politickým centrem celého regionu, ale také pokladnicí tibetského umění. Mnozí tuto stavbu pokládají za nejkrásnější stavbu na světě a určitě očaruje i Vás. Nechal ji postavit 5. Dalajláma na kopci Marpo Ri (vysokém 130 m), na místě starého hradu prvních tibetských králů. Se stavbou Bílého paláce se začalo v roce 1645 a dokončena byla o tři roky později. O rok později se do Potaly nastěhoval a od roku 1649 se stala sídlem dalajlámů. Červený palác byl dokončen až 12 let po Dalajlámově smrti v roce 1694. 12 let tajili Tibeťané jeho smrt, aby palác mohli dokončit.

Čti více
Mt. Everest, nepál

Základní tábor Mt. Everest

Základní tábor pod nejvyšší horou světa – Mount Everest (poprvé byl zdolán v roce 1953 a to Tenzingem Norgayem a sirem Edmundem Hillarym). Mnoho lidí sní o dosažení tohoto vrcholu, ale jen velmi málo jich uspěje. Mnoho lidí přichází do základního tábora, aby se mohli blíže podívat do míst, kde horolezecké výpravy začínají své dobývání Everestu. Užijete si zde výhledy na další osmitisícovku jakou je Lhotse, Cho Oyu, Makalu. Noc strávíte v nejvýše položeném klášteře na světě ( Rongbuk, 4 980 m.n.m.) Tábor leží v nadmořské výšce 5 364 metrů. Severní základna je přístupná i pro vozidla. Horolezci zde zůstávají po dobu několik dní, aby se aklimatizovali a snížili riziko výškové nemoci.

Čti více
Lhasa, Tibet

Lhasa

Hlavní město Tibetu a magické místo přitahující návštěvníky z celého světa. Lhasa se mění, ale ve starém městě se zastavil čas. I Vy budete mít možnost dýchat atmosféru posvátného okruhu Barkor, přidat se ke starým poutníkům, točícím své modlitební mlýnky, smlouvat na trhu s exotickými suvenýry a poznat jedno z nejexotičtějších míst Asie. Srdcem města je chrám Jokhang s nejsvětější podobou Buddhy v celém Tibetu, která je stará 1400 let. Chrám založil 33. král dynastie Yarlung Songtsen Gampo pro podobiznu Buddhy, kterou mu přinesla jeho nepálská manželka Bhrikuti.

Čti více
Zúčastníte se vyčování v kláštěře

Kláštery Ganden, Drepung, Drigung

Trojice klášterů řádu Gelukpa v tibetském buddhismu v Lhase a okolí. Založeno byly po vzniku řádu v letech 1416, 1417 a 1419 a začátkem 20. století v nich pobývalo spolu přes 20.000 mnichů. Atmosféra modlitebních místností, kaplí a tajemných zákoutí Vás nadchne.

Čti více
Zastavíme se u krásného jezera Yamdrok

Jezero Yamdrok

Jezero Yamdrok je jedno ze tří největších sladkovodních jezer v Tibetu a je považováno za posvátné pro buddhistické náboženství. Jezero je dlouhé přes 72 km a je obklopeno zasněženými horskými vrcholky a malými potůčky, které do jezera přivádějí svou vodu. Yamdrok se nachází v nadmořské výšce 4431 m n. m.

Doslova vám vyrazí dech okolní přírodní krása a ohromující výhledy. Stejně tak vás jistě i zdejší atmosféra pohladí na duši, jezero a jeho okolí působí velice uklidňujícím dojmem. Je to jedna z nejúžasnějších turistických atrakcí Tibetu. Nachází se na cestě z Lhasy do Gyantse, tuto přírodní perlu si rozhodně nenechte ujít.

Čti více

Yarlung Tsangpo Grand Canyon

Tibetská náhorní plošina se může pyšnit nejen nejvyšším vrcholem světa, ale také nejdelším a nejhlubším kaňonem. Yarlung Tsangpo Grand Canyon. Jeho délka je 505 km a hloubka úctyhodných 6009 metrů. Vysoké hory a hluboké kaňony vytvářejí překrásný kontrast a celá oblast je velice fotogenická.

Čti více

Jezero Namtso/Namco

Jezero Namtso je horské jezero, které se nachází na hranicích mezi okresem Damxung ve Lhase a okresem Baingiin z Nagqu v nadmořské výšce 4729 m n. m. Najdeme na něm pět neobydlených ostrovů. Je považováno za jedno z posvátných jezer v Tibetu, ještě spolu s jezery Manasoravar a Yamdrok. Je také považováno za jeden z nejkrásnějších přírodních rájů na světě. Když se na toto místo vydáte v letní sezóně, budete si moci užít fotografování, od listopadu do května totiž bývá jezero zamrzlé.

Čti více
Palác Potala, Lhasa, Tibet Cesta přátelství, Tibet Chrám Jokhang v Tibetu Buddhistická modlitba Tibetský buddhistickýn klášter Modlitební mlýnky v Tibetu Dalajlámův palác, Potala Jezero Yamdrok, Tibet Modlitební vlaječky v Tibetu Potala v noci Výhled na zasněžené osmitisícovky SEN u jezera YamdrokSetkání s místními Tibeťany na Barkoru Místní tibeťané roztáčí modlitební mlýnky Modlitby místních na BarkoruTibetské momo knedlíčky
zobrazit zájezdy do Tibetu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole