Blog

Nechte se inspirovat a přečtěte si články věnované cestování a exotickým destinacím publikované týmem CK SEN.
V blogu naleznete plno cestovatelských tipů, rad a zkušenostmi ověřených informací nejen o proslulých exotických destinacích, ale i zapomenutých koutech světa.
Informace od zkušených cestovatelů vám jistě pomohou při vašem rozhodování, kde strávit svou vysněnou exotickou dovolenou.

daiquiri - kubánský drink

Daiquiri – vzpomínky na Hemingwaye

Neuvěřitelné teploty skoro po celý rok, zvýšená vlhkost vzduchu, pomalu vlekoucí se čas, tóny hudby ozývající se z každého rohu – to dělá z Ostrova Svobody ideální domov drinku daiquiri.


Popovídáte si na dovolené s místními?

Máte strach z cizího jazyka na dovolené? S naší cestovní kanceláří se bát určitě nemusíte. Po celou dobu pobytu jsou Vám k dispozici delegáti a průvodci, kteří cizí jazyky plynule ovládají. Pokud ale chcete nasát tu pravou atmosféru místa, není od věci dát se do řeči s místními, a na to potřebujete alespoň základy cizího jazyka.


Nejexotičtější lidé světa

Kde ještě najdete tu pravou exotiku? Kde máte šanci dostat se do doby kamenné a kde můžete nafotit svůj nejexotičtější cestovatelský portrét? Vybíráme destinace, kam se můžete snadno, v relativním pohodlí a bezpečně dostat.


Plovoucí trhy plné exotiky

Thajsko je zemí několika světů. Jedna z přitažlivých tváří leží téměř sto kilometrů od Bangkoku na místě zvaném Damnoen Saduak. Každý ho však zná pod přezdívkou "plovoucí trhy", které nabízejí fascinující pohled na život na vodních kanálech.


poslední nosorozec Sudán, Keňa

Uhynul nosorožec Sudán (na fotografii), Ringo žije

Dnes, 20.3.2018 vydali ZOO Dvůr Králové nad Labem a záchranná rezervace Ol Pejeta v Keni prohlášení o úhynu posledního samce severního poddruhu nosorožce širokohubého (tuponosého). Samec Sudán (na fotce z roku 2016) v 70. letech unikl likvidaci z nebezpečného prostoru a dostal se do ZOO ve Dvoře Králové v České republice. Zde byl začleněn do chovné skupiny a zplodil dvě samičky. Jeho genetický materiál byl pravidelně sbírán, naposledy den před úhynem.


Asie, buddhismus

10 exotických destinací, kam letos vyrazit na dovolenou

Česká ekonomika roste, lidé utrácejí stále více peněz za dovolenou v zahraničí, začínají objevovat i vzdálené a exotické země. Ve stínu imigrační krize a teroristických útoků je ovšem těžší najít bezpečné místo. Tady je deset nejbezpečnějších míst na světě, kam se vydat za exotickými zážitky.


Cesta do srdce vietnamského Pho

Vychutnejte si při návštěvě Vietnamu jednu z nejlepších polévek, jakou Asie nabízí! Srdce pho nebije mezi uniformovanými číšníky luxusních restauraci, ale mezi pestrými stánky pouličních prodavačů v ulicích vietnamských měst.


jak nedostat sračku v exotice

Jak nedostat v exotice sračku

„Cestovní srajda“ neboli průjem pronásleduje cestovatele po celém světě. Zde je několik odstrašujících příkladů a tipy, jak se mu vyhnout na cestách po exotických zemích.


Kuba, ostrov svobody

Kuba – tance Ostrova svobody

Kuba je neuvěřitelná země, místo, kde zastavil čas, kde padesátiletí veteráni jménem Ford, Cadillac či Chevrolet ladně brousí kubánské cesty, kde pionýři hrdě každé ráno stojí před zrcadlem a upravují si svůj červený, nebo modrý pionýrský šátek, aby jej po škole opět hrdě vyměnili za hip-hoperské tričko, kšilt od příbuzného z Miami, vzali baseballovou pálku a vyrazili na pouliční zápas. Tehdy se zastaví doprava, tety na trhu ztichnou a hraje se jak samotní Kubánci říkají sport s velkým S.


steaky v Jihoafrické republice

JAR - nezapomenutelné steaky a safari

Nejlepší steaky na světě, výborné červené víno, nezapomenutelné safari v národním parku Kruger, výhled na Kapské Město ze stolové hory, mys Dobré naděje a všudypřítomná krásná příroda – to je Jihoafrická republika. Kam se vypravit při prozkoumávání této fascinující země a na co si dát pozor?

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Bonusové zájezdy
od 6890 Kč

Více zde

Chcete zaplatit chytrou zálohu pouze 10 000 Kč?

Více zde