7 novodobých divů světa na jedné cestě
sleva first minute až 38%

Cesta kolem světa privátním letadlem - sedm novodobých divů světa komfortněji

Výjimečné slevy pro party

CK SEN pro Vás připravila cestu kolem světa, která nemá obdoby. Přeletíme 50 715 kilometrů, přistaneme na šesti kontinentech a navštívíme všech sedm novodobých divů světa a to vše ve vlastním letadle Airbus A340 s nejlepšími průvodci. Vlastní sedadlo, vlastní letuška, vlastní kapitán, vlastní průvodci. 30-leté know-how týmu, který realizoval cesty kolem světa už v minulém století. Ještě dotáhnutější a vyladěnější než mimořádně úspěšná prvocesta v roce 2019.

ČÍM VÍCE VÁS BUDE, TÍM MÉNĚ ZAPLATÍTE. ZÁŽITEK NA CELÝ ŽIVOT!

  • Nyní s extra množstevní slevou pro 4 a více klientů přihlášených najednou!
  • unikátní cesta kolem světa privátním letadlem Airbus A340
  • po stopách 7 novodobých divů světa se SEN průvodci
  • obleťte svět za 18 dní a přivezte si zážitky na celý život
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

cestu soukromým letadlem, letenku, VIP servis po celou dobu, služby šesti SEN průvodců, 17x ubytování v 3*/5* hotelech, 13x polopenze, 3x all inclusive, 23 kg zavazadla při economy class, 32 kg pro prémiová sedadla, privátní transfer na/z letiště, prohlídky dle programu včetně vstupů, tradiční welcome drink v každé zemi, asistenční služby

Cena nezahrnuje:

víza (5 570,- Kč), ostatní stravu, cestovní pojištění, vstupné do památek a atrakcí, příplatkové služby

Poznámka:

Odlet z Bratislavy.

Privátní transfer na letiště z Prahy/Brna.

Nyní s extra množstevní slevou pro 4 a více klientů přihlášených najednou!

4 klienti za aktuální cenu po slevě + 1 klient za poplatek 172 800 Kč

5 klienti za aktuální cenu po slevě + 1 klient za poplatek 47 500 Kč

8 klientů za aktuální cenu po slevě + 2 klienti za poplatek 47 500 Kč/osoba

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Připoutejte se prosím, cesta začíná!

BRATISLAVA – AQABA

Na letišti stojí vaše letadlo. Je jedinečné. Jedná se o první cestu kolem světa v České republice a na Slovensku provozovanou plnohodnotným širokotrupým letadlem se dvěma uličkami mezi sedadly a dlouhým doletem. Business třída s fully flat sedadly (žádný přestavěný Boeing 737 na rádoby luxusní verzi), ekonomická třída s větším prostorem pro nohy, dvěma uličkami a let v krásném velkém stroji.
 
Vše je připraveno pro vaši cestu kolem světa soukromým letadlem. Vaše sedadlo, vaše posádka, váš průvodce. Před nástupem do letadla vás osobně přivítá kapitán, podá vám ruku a poté vás asistent se sklenkou kvalitního francouzského šampaňského uvede na palubu. Vaše místo, vaše království označené jmenovkou. "Tohle jsem ještě nikdy nezažil. Všechno je jiné," říkali naši klienti na cestě v roce 2019. Letuška ví, kolik cukru si dáváte do kávy, seznámíte se s piloty, dozvíte se zákulisní informace, které jsou na běžných cestách skryté, a možná si i popovídáte. Koneckonců je to vaše soukromé letadlo!
 
SEN průvodci, kteří jsou studnicí znalostí a zkušeností, jsou připraveni být s vámi a zodpovědět každou otázku. Do zemí, kam teď cestujete, oni s klienty cestují celoročně, a tak na každém kontinentu budete mít svého SEN průvodce. O vaše pohodlí se postará rozsáhlý tým špičkových lidí! 
V roce 2019 jsme jako první uskutečnili tuto jedinečnou cestu soukromým letadlem ke všem 7 divům světa. Pro její velký úspěch vám ji přinášíme znovu. Majitel CK SEN a nejzcestovanější Slovák – Ľuboš Fellner ji osobně prošel od prvního divu k poslednímu, a program ještě doladil.
 
Kola našeho letadla se loučí s ranvejí bratislavského letiště. Popíjíte šampaňské, letušky jsou příjemnější než obvykle a posloucháte fundované výklady SEN průvodce – odborníka na danou oblast. Náš první let míří nad Středozemní moře k břehům Rudého moře. Přistáváme v Jordánském hášimovském království. Ani jsme si nevšimli, jak rychle let uběhl, "nezabíjeli jsme čas", ale dozvěděli jsme se zábavné perličky o arabském světě a islámu. Aqaba, jsme na místě, kde se stýkají hranice čtyř států. Navštívíte zbytky nejstaršího kostela na světě? 
 
Přichystali jsme pro vás také výjimečnou večeři. Opět pro nás přijede autobus a odveze nás do nejtradičnější restaurace v Aqabě. Celé horní patro je rezervováno jen pro nás. Připadáme si jako v luxusním beduínském stanu. Věděli jste, že vládci Jordánska jsou přímými potomky proroka Mohameda? Jak to, že mohou pít alkohol, ženy nechodí zahalené a je tu naprosto bezpečno? Vaši průvodci vám vše vysvětlí.
 
Neobjednali jsme si obvyklé jídlo, ale jen ty nejlepší arabské speciality. Lahodný hummus, falafel, baba ganoush, fatoush, tabouleh, měkoučký pita chléb, ale i masové pochoutky, čerstvé saláty a orientální sladkosti z celého světa. Majitel restaurace sám servíruje a vysvětluje, co je co. Jste VIP skupina, a proto můžete ochutnat všechno a přidat si třeba 1000x. Připadáme si jako v pohádce tisíce a jedné noci. A první noc našeho výletu nás už čeká.
 
Zážitek: První let privátním letadlem
 

2. den: První div

PETRA

Švýcarský cestovatel Johann Ludwig Burckhardt toto město objevil v roce 1812. Tajemnou, až magickou atmosféru si město uchovalo dodnes. Splněný sen. Přijíždíme do městečka Wadi Musa, které je vstupní branou do slavné Petry. Podle Bible zde Mojžíš udeřil holí do skály, z níž vytryskl pramen a napojil Izraelity putující do zaslíbené země. My se na toto místo podíváme. A věřte, že ho vidělo minimum turistů! Místní obyvatelé dodnes z pramene nabírají posvátnou vodu... Celodenní prohlídka Petry ,ukryté hluboko v horách, kterým dominuje Áronova hora s hrobem Mojžíšova bratra. Legendárním kaňonem Siq, místy jen tři metry úzkým, dojdeme k červené pokladnici Al-Khazna, známé z filmu Indiana Jones. Vypravíte se do Siq na koni? Projížďka je již zahrnuta ve vašem vstupném. Kultura antického kmene Nabatejců se nám představí v celé své kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a hra světla na červeném pískovci vytvoří nádherné záběry. Půjdete s námi až na samý konec k největší památce Ad-Deir? Ve vstupních dveřích, které jsou vysoké 8 metrů, si budete připadat jako mravenci. Osvěžíte se sladkým mátovým čajem nebo čerstvě vymačkanou šťávou z granátového jablka?
 
Do Petry jezdíme už třicet let. 
Známe místní beduíny, ukážeme vám skrytá zákoutí a nemineme ani obchod novozélandské turistky Marguerite, která v poušti našla svou životní lásku. Zná Petru stejně dobře jako CK SEN a ráda vám povypráví své zážitky. Zavřeme za Petrou dveře. Zůstane skrytá v těchto tichých rudých horách, ale také v našich srdcích. Ukázali jsme vám Petru z jiného úhlu, než ji znáte. "Konečně jsem poznal Petru," říkali nám klienti, kteří již dříve navštívili Petru s jinou cestovní kanceláří, "s CK SEN je to opravdu úplně jiné." Uděláme vše pro to, abyste i vy měli na tomto zájezdu stejné pocity.
 
Zážitek: Výstup až na vyhlídku nad klášterem Ad-Deir
 

3. den: Nejbarevnější země světa

AQABA – DILLÍ

Po snídani nás soukromý autobus odveze na letiště. Žádné čekání ve frontě, privátní check-in a rychlý "boarding", každý přece své místo už dobře pozná... Bez zpoždění se odlepíme od rozpálené letištní plochy a přímým letem nad Indickým oceánem se vydáme do nejbarevnější země světa.
 
Neuvěřitelná Indie. Země s nejstarším náboženstvím na světě a s tolika tisíciletými zkušenostmi a zvyky, které nikde jinde nenajdete. Možná právě zde, po výkladu našich odborných průvodců, dostanete na Indii ještě větší chuť. Náš dlouholetý partner v Indii a místní průvodci na nás již čekají na letišti v tričkách s naším firemním logem. Ruch velkoměsta s názvem Dillí. Posvátné krávy se procházejí ulicemi, kde si podávají ruce největší chudoba a největší luxus.
Autobusy nás odvezou do luxusní restaurace, kde na nás čeká fantastické indické jídlo ve stylu barbeque - maso a ryby se grilují na našem vlastním stole. 
Jak ostré je vaše oblíbené kari? Tady má úplně jiné chuti, než na jaké jsme zvyklí. Můžete ochutnat vše, na co máte chuť. Salát Paneer pudina, kuřecí i rybí tikka masala, kuře tandoori, rizoto biryani, čočkový dal makhani, jehněčí keema, ryba v bazalkové omáčce, murgh masala jhodhpuri a mnoho, mnoho dalšího... Na své si přijdou i vegetariáni. Výběr je jen a jen na vás. Dáte si naše oblíbené pivo Kingfisher, nebo si raději dáte první mangové lassi? V Indii máme přátele už 30 let a vy ten rozdíl pocítíte. Nocovat budete v posteli mahárádžů, v hotelu Oberoi, nejlepším hotelu v Dillí s neuvěřitelným servisem.
 
Zážitek: Smysluplný let s perfektní obsluhou a výkladem a první dotek s neuvěřitelným Dillí.
 

4. den: Druhý div

AGRA

Tádž Mahal! Kvůli němu jsme sem přijeli. Nejkrásnější stavba postavená z čisté lásky, vyzdobená mramorem a dokončená polodrahokamy. Slza na tváři věčnosti ve verších indického básníka Rabindranatha Tagora, ztělesnění absolutní čistoty z pera Rudyarda Kiplinga.
 
Slunce se opírá do bílé zdobené fasády a v každou denní hodinu ji zbarvuje jiným odstínem. Plnými doušky si užíváme procházku perskými zahradami, fotografujeme tuto důmyslnou stavbu téměř z každé strany a na stěnách obdivujeme řemeslnou zručnost lidí, kteří v 17. století dokázali něco takového vytvořit. Absolutní symetrie, nadčasová krása. Za tak drahou stavbu by dnes nikdo nezaplatil. Neuvěřitelná podívaná. Samotná budova vypadá dokonale ze vzdálenosti pěti kilometrů i z pěti centimetrů. Společně nahlédneme do samotných útrob hrobky, kde se skrývá jediná asymetrie této dokonalé stavby. Nejkrásnější a nejvzácnější šperky a vyřezávané paravány. Ne z bambusu, ale z mramoru... Neuvěřitelné umělecké dílo. Máte už fotografii na lavičce, na které seděla princezna Diana? Příběh Šáha Jahana a jeho milované Mumtáz dojímá generace už téměř čtyři století a dnes jsme pochopili proč.
 
Hostina hodná králů. I dnes se indické kuchyně servírují. Už máte své oblíbené? Jaký je rozdíl mezi roti, čapátí a naanem? Jisté je, že všechny zde chutnají dokonale. Návrat do Dillí. I náš druhý div světa jsme si prohlédli důkladněji, strávili jsme zde více času a dozvěděli se více než jiní. Večer návrat do Agry a odpočinek.
 
Zážitek: V bílém oblečení v bílém Taj Mahalu.
 

5. den: Neuvěřitelný život městské džungle jménem Dillí

DILLÍ

Neuvěřitelné, nenapodobitelné, nezapomenutelné. Metropole označovaná jako Washington Asie, kde člověk alespoň částečně pochopí, co je Indie zač. Nasedáme na cyklo-rikši a proplétáme se úzkými uličkami starého města. Ulice čtvrti Chandni Chowk pulzují životem už od časného rána a my se pomalu necháváme unášet jejich krásným chaosem. Koření z celého světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. U sikhského chrámu si popovídáme o historii náboženství, které nás v CK SEN fascinuje. Kdo jsou to ti sikhové? Proč má každý z nich vousy a dýku? Do svaté gurudváry denně přicházejí desetitisíce poutníků, kteří dostávají jídlo zdarma. Pomůžete upéct chléb nebo připravit národní jídlo dal bath? Máme přístup až do kuchyně, vždyť CK SEN sem jezdí už 30 let a znají nás tu. Hudba, magično a mystická atmosféra vás nadchnou. Prohlédneme si také největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie, Jama Masjid ze 17. století. Postavil ji nejslavnější panovník dynastie Mughalů, kterého už dobře znáte.
 
Po programu si vychutnáme poslední indické speciality a individuální odpočinek před další cestou. Dopřejete si některý z archivních ročníků z vinného sklepa Enoteca hotelu Oberoi? Nebo dáte přednost lahodnému Darjeelingu a ájurvédské masáži?
 
Zážitek: Spanilá jízda rikšou napříč Dillí.
 

6. den: Střet gigantů

DILLÍ – PEKING

Nastupujeme do letadla, kde se vítáme s naším personálem. Vstali brzy a připravili vše k odletu. Z Dillí přelétneme nad Gangou, připijeme si nejlepším indickým rumem Old Monk a po naší levici se objeví Himálaj. V listopadu máme velkou šanci vidět Čo Oju, Manaslu, Kanchenchong a dokonce i Mt. Everest. Stevardi budou na našem výjimečném putování podávat speciální nápoje včetně piva, vína, skotské whisky, britského ginu, karibského rumu, francouzského koňaku nebo kávy ve speciálních sklenicích. Můžete také vyhrát luxusní šampaňské Dom Pérignon v kvízu připraveném vašimi průvodci. V CK SEN jdeme hlouběji než ostatní, a tak jsme každý den bohatší o zážitky i vědomosti.
 
Přistaneme v hlavním městě Číny, Pekingu, a zažijeme přitom jedno ze tří nejlepších letišť na světě. Vidíme, že Asie předstihla Evropu i v oblasti letectví. Ubytování v samém srdci města. Hotel je jedním z nejluxusnějších hotelů v Číně. Zúčastníte se čínského čajového obřadu s čajovým mistrem nebo si prohlédnete sbírku více než 800 originálních čínských obrazů v jeho umělecké galerii?
 
Zážitek: Himaláje z okna Vašeho privátního letadla
 

7. den: Třetí div

VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

Probouzíme se v hlavním městě majestátní říše středu. Dnes nás čeká Velká čínská zeď. Nejdelší stavba na světě. Je opravdu vidět z Měsíce? Cestou ke zdi vám vaši průvodci poví více o Dračím hřbetu. Kdysi dávno byla severní hranice Číny chráněna tisíci kilometry této obrovské zdi. Zeď znali již před 2200 lety, ale tuto poslední postavila dynastie Ming na obranu proti Mongolům a kočovníkům ze severních stepí. Kolikrát ji člověk viděl na obrázcích? Teď stojíme přímo na jejím vrcholu. Zdoláváme stovky schodů, ale ta námaha stojí za to. Vysoké schody nás trochu zpomalují, pot z nás doslova teče proudem, ale zážitek, že máme zeď jen pro sebe, je k nezaplacení. Stoupáme ke strážním věžím, ale je krásné jen tak sedět na zdi a pozorovat okolní hory zbarvené pozdním podzimem. Tady si člověk uvědomí, že cesta kolem světa stojí za to! CK SEN vám Velkou čínskou zeď ukáže z jiné perspektivy. Díky našemu know-how a kontaktům jsme byli loni na zdi jediní. Podaří se nám to znovu? Přivedeme vás na jiné místo, které turisté ještě neobjevili. V chladném počasí je lepší viditelnost a máte šanci vidět a fotografovat nejdelší stavbu světa v celé její kráse.
 
Po výstupu na Dračí hřbet si dáme tradiční oběd v čínském stylu. Posadíme se ke kulatému stolu s otáčivým středem, kam nám nosí misku za miskou. Křupavé krevety v zázvorové omáčce, vepřové kousky s čínským česnekem, lahodné závitky, zelenina, rýže a polévka na závěr. Jiná země - jiný mrav, řeknete si téměř u všeho v Číně a my vám vysvětlíme, proč jsou věci tak, jak jsou. Proč byste neměli být u stolu potichu? Proč místní při jídle srkají? A proč je "pokecaný" ubrus naprosto v pořádku? I při stolování jsou Číňané maximálně efektivní. Všechno jde rychle a nikdo neodchází hladový. Večerní Peking si můžete naplno užít na exotické nákupní ulici Wangfujing a na náměstí Nebeského klidu. Vybrali jsme hotel v absolutním centru právě proto, abychom neztráceli čas v dopravních zácpách a mohli si na největší náměstí světa v klidu dojít. Monumentalita se v něm skrývá na první pohled. Obrovské budovy ozdobené hvězdami, čínské vlajky a na jeho konci Brána nebeského klidu s portrétem muže, který v roce 1949 změnil celou Čínu. Představovali jste si to takhle? Průvodci CK SEN jsou absolutní znalci a ukážou vám věci, které ostatním unikají. Navštívíme také zrekonstruovanou uličku, kde můžete ochutnat snad úplně všechno. Už jste někdy jedli mořského koníka? Hvězdice? Škorpiony? Pokud ne, jste na správném místě. Jako dezert tu navíc podávají kobylky, bource morušového nebo šváby. I u nás se najdou odvážlivci, kteří dokáží porovnat rozdíl mezi malými štíry a velkými černými štíry, z nichž by měl člověk ve volné přírodě respekt.
 
Takto tedy dnes vypadá Čínský tygr, či spíše mamut, který dokázal skloubit kapitalismus se sociálními výhodami. Velmoc s komunistickou šlechtou, která se o svá křesla neuchází každé čtyři roky, ale řídí stát z dlouhodobé perspektivy. Když tohle všechno vidíte, pochopíte konfuciánské ponaučení "je lepší mít silného přítele než silného nepřítele". Cestování nás dělá chytřejšími. Další noc v pěkném hotelu uprostřed města.
 
Zážitek: Výstup na hřbet draka.
 

8. den: Z Asie do Ameriky

PŘELET NAD PACIFIKEM

Před námi je Tichý oceán. Největší masa vody na planetě Zemi. Neomezená síla a energie, monstrum, které ovlivňuje počasí a život. Letíme nad Tichým oceánem a hlavně získáme zpět jeden den života, jen co přeletíme datovou hranici. Je stejný den jako včera. Měl někdo narozeniny? Tak je máte znovu. Jak je to možné? V jeden den zažíváme teploty blízké nule a zároveň třicet stupňů Celsia. Přeletíme přes Pacifik ke zlatým břehům Karibiku. Už jste někdy cvičili jógu v letadle? Máme pro vás připravený kurz. 
 
Naše letadlo přistává v Mayské říši. Na riviéře, po které kráčela jedna z technicky nejvyspělejších civilizací. Mayové. Kdo měl strach z létání, musel ho už dávno ztratit. Tahle cesta má léčebné účinky. Přesun do hotelů a all inclusive relax s nohama v teplém písku.
 
Zážitek: Přelet přes datovou hranici.
 

9. den: Teplé vlny Karibiku

MAYSKÁ RIVIÉRA

Zapomeňte na letadlo a odpočívejte na pláži. Cesta kolem světa je v polovině a teplý Karibik rozhodně není na škodu. Ochutnáte humra se šampaňským, nebo dáte přednost domácím tacos a taquile reposada? Barmani míchají pestré drinky. Stačí si jen vybrat, lehnout si na pláž a poslouchat šumění příboje. V tu chvíli jsou všechny problémy světa malicherné a jediné, co trápí lidskou duši, je otázka, jestli jsme to na slunci nepřehnali a jestli nám zbyde dost sil na večerní karaoke. Užijte si kvalitní all inclusive, které jsme pro vás pečlivě vybrali, a ochutnejte čokoládu nebo guacamole tak, jak to dělávali Mayové.
 
Ubytování all inclusive je již zahrnuto v základní ceně, ale můžete si ho ještě vylepšit. Co vy na to?
 
Dreams Playa Mujeres Resort se nachází na soukromém úseku pláže v klidné oblasti pouhých 10 km severně od centra Cancúnu. Těšte se na 6 000 m2 bazénů, greeny na soukromém golfovém hřišti a nádherný výhled na Karibik na pláži s nekonečným bílým pískem.
 
Nebo dáte přednost all inclusive hotelu Paradisus ve tvaru mayské pyramidy, kde spal i španělský král? Hotel je proslulý svými krytými zahradami a nejlepšími jídly v Cancúnu. Přiletěli jsme v hlavní sezóně a Karibik tak má opravdu nádhernou tyrkysovou barvu.
 
Zážitek: Čokoláda v mayském stylu.
 

10. den: Čtvrtý div

JAGUÁŘÍ TRŮN

Dnes nás čeká Chichén Itzá. Nestačíme se divit. Zážitek. Chichén Itzá, jedno z největších míst mayské civilizace, vás uchvátí. Život před stovkami let si budete umět mnohem lépe představit díky výkladu vašich průvodců, kteří Mexiko důvěrně znají. Překročili jsme hranice státu Quintana Roo a vracíme hodinky o hodinu zpět. Přemýšlíme o věcech, které by vás ani nenapadly. Cestu kolem světa jsme po programové a organizační stránce ještě více vyladili a produkt pro naše VIP klienty tak ještě více zdokonalili. Chceme vás překvapovat každý den.
 
Přicházíme ke čtvrtému divu světa a vzduch vibruje vrčením jaguárů. Procházíme městem, kde žilo vícero kultur, a i proto se od ostatních mayských památek liší. Majestátní Kukulkánův chrám, v němž se nacházel slavný jaguáří trůn. Legendární opeřený had byl přímo spojen s chrámem a pyramida budila respekt u věřících. Okolí Kukulkánovy pyramidy nemá obdoby a už jen z názvů běhá mráz po zádech. Chrám jaguára, Chrám vousatého muže, Chrám bojovníků. Zdejší kněží prý svým obětem zaživa vytrhávali srdce, propichovali si penisy a jejich krev tak zúrodňovala zemi. Kněží však nespoléhali jen na náhodu. Sejdeme z vyšlapané cesty a vydáme se do astronomické observatoře, známé jako Caracol (šnek). Zde se rodily nesmírně přesné teorie o pohybu nebeských těles, fungování vesmíru a časových cyklech. Znalost střídání ročních období nebo nebeských jevů dávala do rukou velekněží obrovskou moc. V mayské společnosti vše souviselo se vším a my vám vysvětlíme jak. Z rituálů, které se na těchto místech odehrávaly, se vám zatočí hlava. Všechno je tak fascinující a je těžké uvěřit, o kolika věcech a jevech měli Mayové znalosti o několik století dříve než my. Nakouknete do cenote sagrado - posvátného obětního cenotu? Věděli jste, že obrovský cenote se s největší pravděpodobností nachází také přímo pod Kukulkánovou pyramidou? Pokusíme se proniknout pod kůži majského mystéria.
 
Zážitek: Oběť mayským bohům.
 

11. den: Vzpomínka na dinosaury

TAJEMNÉ CENOTES

Máme ještě jeden den na pláži. Užíváme si tyrkysové moře, vynikající all inclusive, masáže a pohodu, jakou najdete jen v Karibiku.
 
Každý hotel je jiný, ale Paradisus Cancún je nejlepší značkou kvalitního řetězce Melia. Ať už jste na pláži, v jednom ze čtyř bazénů inspirovaných lagunou nebo si vychutnáváte mexickou a mezinárodní kuchyni v jedné z devíti restaurací, budete nadšeni. V jedné z nich, v restauraci Tempo, připravuje menu šéfkuchař Martin Berasategui, který dohromady získal 7 michelinských hvězdiček. 
Tenis, devítijamkové golfové hřiště, dětský klub nebo lázně vám zaručí skvělý hotelový zážitek. Váš průvodce vám rád zorganizuje speciální večeři v sushi restauraci. Čerstvé ryby, zlatavá tequila, VIP servis pro VIP skupinu.
 
Pokud vás láká spíše poznávání, vydejte se s průvodcem k jediné pyramidě na pobřeží Tulumu (fakultativně). Nakrmíme červenými květy ibišku leguány vyhřívající se na staletých zbytcích staveb a pořídíme nejkýčovitější fotografii azurového moře a zelených palem z celého výletu. Vytáhnete plavky teď, nebo až u cenotů? Tyto posvátné jeskyně vznikly poté, co na naši planetu dopadl meteorit a nastala doba ledová. Nám teď ale začíná být pěkné horko. Den končíme s vůní tequily a jemným mayským vánkem.
 
Zážitek: Koupání v posvátných cenotes.
 

12. den: Incká říše

CANCUN – CUZCO

Z Karibiku odlétáme do Jižní Ameriky, kde na nás čeká další majestátní civilizace. Už jste letěli přes rovník? V našem letadle to bude zase trochu jiné. Přípitek nad Středem Země (Mitad del Mundo), kde rovník - nejdelší rovnoběžku - vyměřoval Milan Rastislav Štefánik. Naučíme vás, jak se připíjí v Latinské Americe. Poskočí nám pilot nad rovníkem jako minule? "Na této cestě je všechno jinak. Na žádném zájezdu s jinou cestovní kanceláří jsem nepotkal tak skvělé lidi," svěřili se nám na naší poslední cestě. Ano, lidé cestující s CK SEN jsou celkově perfektní. Na tento zájezd se hlásí cestovatelé s podobným smýšlením, což z něj dělá opravdu jedinečnou partu! Nyní jsme nejdále od severního i jižního pólu a míříme dále na jih.
 
Naší první zastávkou bude metropole Lima. Právě odtud se španělští conquistadoři vydávali na své další výpravy na jih do And. Kordillery jsou nejdelším pohořím planety a my míříme právě tam. Přistaneme v nádherném Cuzcu (UNESCO), v nadmořské výšce 3 500 m, kterému se říká " Pupek světa". Bude to nejkrásnější město na naší cestě? Pokud ne, určitě vás překvapí množstvím starobylých památek. Koneckonců i naše hotely sídlí ve starobylých klášterech poblíž velkolepého centrálního náměstí Plaza de Armas. Toto náměstí bylo v době incké říše absolutním centrem říše - břichem pumy. Katedrála, jezuitský kostel, dobové domy s průčelími hostícími sympatické restaurace a bary. Pokud rádi ochutnáváte neobvyklá jídla, dnes si můžete nechat naservírovat dokonalou exotiku v podobě morčete zvaného cuy. Ačkoli se na první pohled může zdát neobvyklé zakousnout se do tvora, kterého v Evropě chováme jako domácího mazlíčka, tento hlodavec je součástí andského jídelníčku již více než 5 000 let. Věděli jste, že mají 3 800 druhů brambor a 55 druhů kukuřice? Peruánská kuchyně patří bezpochyby k nejlepším na světě a kulinářské asociace a časopisy ji pravidelně umisťují na předních místech žebříčků.
 
Ubytování přímo ve starém městě v příjemných hotelech. Pokud jsou vaše nároky vyšší, vyberte si prémiové hotely.
 
Prémiové ubytování, které jsme pro vás v Peru vybrali, je zážitkem samo o sobě. Hotel Belmond stojí na místě bývalé ulice Pumacurco neboli "ulice vzdělání". Jeho okouzlující atmosféru dotváří nevtíravá kombinace koloniálního a inckého stylu. Hotel má 55 suit, travertinem a mramorem obložené koupelny, elegantní ložnice, knihovnu, krásnou zahradu, incké ruiny a jediný vyhřívaný bazén v celém městě.
 
Pětihvězdičkový JW Marriott je hotel s okouzlujícím koloniálním nádechem. 
Recepci dominuje diamantový vodopád z 65 000 krystalů Swarovski, který má představovat Intiho, inckého boha slunce. Všechny pokoje jsou přepychově zařízené. Luxusní mramorové koupelny, nádherné ložní prádlo. Proč si nedopřát masáž v dokonalých hotelových lázních? Pro informace o hotelu nás neváhejte kontaktovat s dostatečným předstihem, abychom pro vás mohli zajistit ty nejlepší pokoje. Rezervujeme je dlouho dopředu. V hotelech se ubytováváme pravidelně a věříme, že i ty nejnáročnější příjemně překvapíme. Vždyť se jedná o nejlepší hotely v celém Peru a jedny z nejlepších v celé Jižní Americe.
 
Zážitek: Přelet přes rovník a majestátní Andy.
 

13. den: Pátý div

MACHU PICCHU

Dnes je kromě našeho pátého divu cílem i samotná cesta. Záleží nám na tom, abyste viděli a hlavně zažili víc! Vyjedeme z Cusca a v našem pronajatém horském autobuse se protáhneme sedly do údolí zhruba o tisíc metrů níže. Naši cestu zpestřují nádherné výhledy na zelené hory se sněhovými čepicemi i setkání s domorodými indiány a roztomilými lamami. Mimochodem, víte, jaký je rozdíl mezi lamou a alpakou? Uděláte si s lamou selfíčko?
 
Ve vesnici Ollantaytambo nastupujeme do luxusního vlaku, kde máme celé vagony pronajaté pouze pro CK SEN. Máme nadstandardní servis, takže i jízda horským vlakem je neuvěřitelným zážitkem. Vystupujeme v sympatickém městečku Aguas Calientes - Machu Picchu. Vítají nás nádherné hory a divoká řeka Urubamba. Inti, bůh slunce, je na naší straně. Opět nastupujeme do ekologického mikrobusu a ten nás vyveze do zelených tajemných hor. Už při prvních pohledech zůstanete beze slov. Úžasné město hluboko v horách, které Španělé nikdy neobjevili a díky tomu ani nedobyli a nezničili. Zachovalé budovy, pobíhající a pózující lamy. Tohle nestačí vidět na fotografiích, to musíte zažít. Vydáte se až ke Sluneční bráně Puerta del Sol? Výhled z ní je odměnou za všechnu námahu. A právě tam nahoře, na tomto místě u Sluneční brány, uvidíte lidi, kteří překonali svůj další milník, unavené, šťastné a s tím nejupřímnějším úsměvem. Kouzelné místo, které se dotkne každého. Ukážeme vám nejlepší místo, odkud lze Machu Picchu fotografovat. V Peru máme tucet místních průvodců, kteří se postarají o naše pohodlí, a samozřejmě profesionální průvodce CK SEN, kteří i z "obyčejné" návštěvy Machu Picchu udělají TOP zážitek. Apropos, představte si, jak asi vypadal Hiram Bingham, když město objevil.
Nakoupíme si barevné svetry a deky z nejjemnější vlny baby alpaky a nastoupíme do našeho vlaku. Stoly jsou krásně prostřené a servírka nám nabízí aperitiv. Přepychové menu na palubě vlaku ve stylu Orient Expressu a návrat do Cuzca. Jsme unavení, ale dnešek byl doslova neuvěřitelný. Večerní Cuzco láká k individuálním procházkám. Protože objednáváme hotely v centru, všude je to 5 až 10 minut chůze. Ale nechcete zůstat, abyste si užili luxusu starého kláštera a paláce = vašeho hotelu?
 
Zážitek: Štěstí u Sluneční brány
 

14. den: Caipirinha na Copacabaně

LIMA – RIO DE JANEIRO

Návrat do Limy a odtud přímo od našeho soukromého gatu přelet nad Andami a amazonským deštným pralesem k pobřeží Atlantského oceánu. Na jeho břehu nás přivítá Kristus. Vítejte v Riu. Nejvíc sexy město na světě, které se točí kolem nádherných žen a pohledných mužů. Brazilci říkají, že Bůh stvořil svět za šest dní a sedmý si vyhradil pro Rio de Janeiro. Rio, které se rozkládá v zálivu Guanabara a je obklopeno zelenou džunglí, je právem považováno za jedno z nejkrásnějších měst planety. Poprvé zahlédneme v dálce sochu Krista. Podle místního přísloví, pokud má rozpažené ruce, není třeba pracovat, ale užívat si života. Tomu nebudeme odporovat. Který hotel si vyberete? Už základní hotel je přímo na Copacabaně, ale jako vždy, všechno může být i lepší! Vyzkoušíte něco jiného? Cool hotel, který udává trendy i v oblékání?
 
Belmond Copacabana Palace je nejzářivější hvězdou hotelové scény v Riu de Janeiru, která je dílem francouzského architekta Josepha Gira. Hotel se nachází přímo na Copacabaně, jedné z nejznámějších pláží na světě. Byl postaven ve stylu, který navazuje na linii a vzor velkých plážových hotelů 19. a počátku 20. století. Od svého prvního otevření v roce 1923 hostil řadu významných a slavných osobností. Ve kterém apartmá spala Marlene Dietrichová a ve kterém Orson Welles? Místní smetánka zde popíjí caipirinhu dodnes.
 
Zážitek: První caipirinha na Copacabaně
 

15. den: Šestý div

RIO DE JANEIRO

Přišel jsem do Ria zemřít, ale když jsem uviděl tu krásu, rozhodl jsem se žít, řekl klasik. Hned ráno se vláčkem vyvezeme na 710 metrů vysokou horu Corcovado, které vévodí 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele. Jízdenky jsme koupili předem, takže nastupujeme bez čekání. Rio de Janeiro, město barev a jedno z nejkrásnějších měst světa. Zelené, svěží lesy, třpytivý Atlantik a město, které funguje 24 hodin denně. A na jeho nejvyšší hoře náš šestý div světa, pod kterým si člověk připadá jako mravenec. Jen tak si sednout a vychutnat si brazilskou kávu nebo pivo s neopakovatelným výhledem - na takové dny by se dalo zvyknout.
 
Pokračujeme na slavný stadion Maracana s původní kapacitou přes dvě stě tisíc diváků. Fotbal je bez debat druhým brazilským národním náboženstvím a i malé děti by vám dokázaly dlouho vyprávět o jejich hrdinech. Vždyť kdo by už neznal jména jako Pelé, Ronaldo, Zico nebo Ronaldinho. Nebudeme obcházet ani kultovní Sambodrom, kde se každoročně koná fascinující Karneval. Sexy Brazilky a kostýmy, které si můžete vyzkoušet i vy, caipirinha uprostřed dne, uvolněná, ale elektrizující atmosféra města, které by měl navštívit každý. Lanovka vás také vyveze na Cukrovou homoli s nejkrásnějšími panoramaty, která jste kdy v životě viděli. 
Proletíte se na závěr prohlídky nad Riem helikoptérou? Zajistíme vám trasu podle vašeho přání a vy se budete moci jen kochat tou krásou. Ze vzduchu uvidíte vše, kde jste se ještě před chvílí procházelli. Výhled pro bohy. Odkud je Rio nejkrásnější? Podvečer můžete strávit koupáním na Copacabaně nebo v bazénu na střeše svého hotelu. Podle Luboše Fellnera je právě odtud nejkrásnější pohled na Rio. A když se podíváte na fotografie v naší fotogalerii, možná mu dáte za pravdu.
 
Večer nás čeká opravdu fantastická večeře ve stylu brazilské Churrascarie (z portugalského slova churrasca - grilování). Obrovský rozdíl v kvalitě poznají i ti z vás, kteří už churrascarii zažili jinde. Kmitající mistři číšníci vám na dlouhých nožích předvedou nejrůznější druhy šťavnatých mas a rovnou vám je ukrojí na talíř. K tomu si připočtěte fantastické bufetové stoly a gurmánský zážitek je kompletní. A co potom? Strávíte večer v samba klubu v Lapě?
 
Zážitek: Projdeme Riem jako klasičtí Cariocas
 

16. den: Tapioca či moqueca?

RIO DE JANEIRO

Dnešní den strávíme na slavné Copacabaně. Odpočíváme, plážujeme, popíjíme a rekapitulujeme, co jsme viděli!
 

17. den: Cipirinha, víno, pizza...

RIO DE JANEIRO – ŘÍM

Připoutejte se, prosím. Čeká nás přelet přes Atlantik a odpolední přistání v Římě. Bývalé hlavní město světa nezůstává nic dlužno své pověsti a jednoznačně patří k nejúchvatnějším městům planety. Zažili jsme šest ze sedmi divů a jsme rádi, že sedmý je tak trochu náš. Řím je blízko a navštívil ho snad každý, ale CK SEN vás chce překvapit i zde. Naprosté nasazení až do konce, které pocítíte. Dokonale oblečení Italové, módní značky, na které se dívají Romulus, Remus i starověcí císaři, tribunové či plebejci. Řím, to je jeden příběh za druhým, občas přehlušený mopedy nebo zpěvem fotbalových fanoušků, ale nikdy nekončící. Už je to nějaký čas, co jsme byli v Evropě, a o to víc si to užíváme. Chystáte se na večeři do své oblíbené restaurace? Nebo si necháte poradit od svého průvodce?
 
Náš základní hotel v centru Říma vám zajistí, že si Věčné město budete moci prohlížet až do večera. Pokud však chcete svou cestu zakončit v pravém elitním stylu, vyberte si jeden z nejlepších historických hotelů na světě.
 
Hotel Regina Baglioni z konce 19. století je jedním z nejlepších příkladů secesního stylu v Římě. Bohatá štuková výzdoba, bronzové schodiště nebo staletá láska Římanů k mramorové výzdobě vás jistě okouzlí. Jeho slávu pozvedl sladký život - dolce vita -, který v Římě panoval v 50. letech 20. století a který je neodmyslitelně spjat se stejnojmenným filmem. Navštívil ho také slavný režisér Federico Fellini, herec Marcello Mastroianni a spisovatel Alberto Moravia.
Hotel St. Regis je dnes je právem považován za jednu z ikon hotelnictví, přičemž za jeho vznik vděčíme králi hoteliérů Césarovi Ritz. Za více než 120 let jeho existence zde byly ubytovány mnohé osobnosti ze světa umění, politiky či showbyznysu, jako například členové rodiny Kennedy, Rolling Stones a jistý čas byl hotel i sídlem hlavního štábu Benita Mussoliniho. Hned po příchodu vás uchvátí monumentální vstupní hala s lustrem z muránského skla. Na druhý dojem zapůsobí i skvělá kvalita služeb, která je v námi vybraných hotelích během celé cesty vynikající. A pokud Vám přece jen něco chybí, tak zde máte svého SEN průvodce, který všechno zařídí. Poslední noc na naší cestě.
 
Zážitek: Zážitek: na skútru mezi Fiaty
 

18. den: Sedný div

ŘÍM – BRATISLAVA

Prázdniny v Římě. Romulus a Remus založili na sedmi kopcích město, kterému právem patří přívlastek "věčné". Jsme v kolébce evropské kultury. Zde se formovala západní civilizace a základní kulturní hodnoty moderního světa. Starověcí Římané, papežské státy i italská republika – historie na nás dýchá z každé budovy, fontány a uličky. Do uší si vložíme sluchátka a vsadíme se, že i když jste tu byli desetkrát a v reáliích se vyznáte, překvapíme Vás. Fontána di Trevi, Forum Romanum, baziliky, katedrály, paláce, gladiátoři. Den nabitý poznáním a dojmy s fundovanými místními průvodkyněmi, které rozšíří Vaše obzory. Náš sedmý div světa – KOLOSEUM. Opět obejdeme dlouhé řady čekajících a vstupujeme do arény pro gladiátory, kam se vešlo 50 až 80 tisíc diváků. Champions league staré doby. Bravurně technické provedení místa, které hostilo gladiátorské souboje, ale i rekonstrukce slavných bitev, popravy, dramatické představení a boj s divokými zvířaty. 
 
Po Španělských schodech sejdeme do nejkrásnějších a nejluxusnějších ulic města. Slavnostní oběd, kde nechceme být klasičtí. Vybrali jsme naši oblíbenou restauraci v centru, kam však běžný turista nezavítá. S láskou zde vaří již třetí generace, přítomen je otec i syn, kteří Vám odkrývají tajemství své kuchyně. Vše je připraveno z čerstvých lokálních surovin. Menu je naším překvapením, ale bude Vám chutnat. Nebudete jíst jako turisté, ale jako Římané.
 
Let BU 777 odlétá z hlavního římského letiště a večer triumfálně přistáváme v Bratislavě. Dali jsme to. Obletěli jsme zeměkouli a viděli jsme to nejkrásnější, co nám naši předkové zanechali. Loučíme se s novými přáteli, ale věříme, že ne na dlouho. Vzpomínky na tuto cestu nám v paměti a srdci zůstanou navždy.
 
Cesta kolem světa privátním letadlem - sedm novodobých divů světa
<
>
Skalní město Petra v Jordánsku Pohádkový Taj Mahal - stavba postavená z lásky Impozantní Velká čínská zeďNejvětší pozůstatky mayské civilizace - Kulkánova pyramida Machu Picchu ukryté v peruánských horách Dechberoucí výhled na město bohů Gigantické Koloseum v Římě Cesta kolem světa privátním letadlem Interiér letadla Interiér letadla Interiér letadla Interiér letadla Nabatejská Petra - klenot Jordánska Poušť Wadi Rum září barvamiBeduín na poušti Wadi Rum Petra se svojí Pokladnicí patří k nejkrásnějším památkám na světěProhlídka Taj Mahalu se SEN průvodcem Ženy v Indii jsou krásné Street food na promenádě Wangfujing v Pekingu Tradiční čínské lampiony Pyramidy Tulum na pobřeží azurového KaribikuOdpočinek na Mayské riviéře v Mexiku Chichén Itzá - nejslavnější pyramida v Mexiku Azurové moře a bělostné pláže v Cancúnu Odpočinek na plážích Mayské riviéry Důkladná prohlídká inckého Machu Picchu Alpaca nebo lama?7 div světa s CK SENPeruánské tradice Lima - majestátní město králů Cuzco - bývalé hlavní město řiše InkůMagické Machu Picchu při východu slunce Peruánské indiánky ve svých krojíchSocha Ježíše Krista střeží Rio ve dne v noci Pravá brazilská caipirinha Nejslavnější pláž Copacabana v RiuSocha Krista, symbol Ria de Janeira Západ slunce nad Riem Procházka po slavných schodech v Riu Kolonie chatrčí v Rio de JaneiroSlavná Ipanema beach při západu slunce Rytmy tanga na každém rohuOchutnávka brazilských steaků Pláž Copacabana láká k večerním procházkám Antické Forum Romanum v Římě
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Chichen Itza, Mexiko

Chichen Itza

Chichen Itza je zřícenina mayského města na mexickém poloostrově Yucatán na území stejnojmenného spolkového státu Yucatán. Pochází z pozdně klasického až pozdně postklasického období (cca 600–1500). Název Chichen Itzá pochází z mayského Chich'en Itza, což znamená V ústech studny. V červenci roku 2007 byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. Kukulkánova pyramida má dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Pyramida má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Během jarní a podzimní rovnodennosti při západu slunce vytváří světlo speciální efekt, díky kterému sochy hadů po stranách schodiště vypadají, jako by se plazily po boku pyramidy.

Čti více

Koloseum

Koloseum je oválný amfiteátr v centru Říma. Jde o největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven. Je to jedno z velkých děl římské architektury. Jeho stavba začala mezi lety 70 a 72 n. l. za římského císaře Vespasiana a byla dokončena v roce 80 n. l. za císaře Tita. Původně bylo schopno pojmout 50 000 sedících diváků a bylo užíváno ke gladiátorským zápasům. Vedle gladiátorských her se zde pořádaly i naumachie (stylizované námořní bitvy), zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce známých bitev a dramata založená na klasické mytologii. V raném středověku přestala budova sloužit k zábavě. Později byla využívána k obývání, sněmování, jako pevnost, kamenolom a křesťanská svatyně. Stavba je symbolem císařského Říma. Je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí a stále má úzké vazby k římskokatolické církvi, protože na každý Velký pátek vede papež „Křížovou cestu“ do amfiteátru.

Čti více
skalní chrám Petra, Jordánsko

Petra

skalní město a archeologické naleziště v Jordánsku. Od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V Bibli je označováno jako Selá a Arabové mu dali jméno Mojžíšovo údolí. Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí (Vádí al-Araba). Město bylo založeno pravděpodobně mezi 3. století př.n.l. a 1. století n.l. V tuto dobu zde žili Nabatejci a Petra se stala hlavním městem jejich království. Všechny stavby byly vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př. n. l., kdy tu žilo kolem třiceti tisíc lidí.

Čti více
Jižní Amerika - Peru

Machu Picchu

Ruiny Machu Picchu patří díky své jedinečné atmosféře k vrcholným cestovatelským zážitkům v Peru. Zapomenuté ruiny ukryté hluboko v nepřístupných Andách byly objeveny teprve v roce 1911. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Jižní Ameriky. Tento architektonický skvost říše Inků je obklopen tmavě zelenými kopci porostlými bujnou vegetací a v dálce lze pozorovat zasněžené vrcholky ledovců. Unikátní zážitek z návštěvy podtrhuje jízda vláčkem skrz divoké údolí řeky Urubamby až k samotným ruinám. Machu Picchu je zahalené mnohými tajemstvími a dodnes se vedou nekonečné dohady ohledně jeho původním účelu.

Čti více
Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Jedno oblíbené čínské přísloví zní takto „Nikdo nemůže být skutečným hrdinou, dokud nebyl na Velké čínské zdi.“ Tato slova jasně deklarují to, co pro Číňany zmíněná starověká památka znamená. Její výjimečnost ostatně pochopíte, až ji uvidíte na vlastní oči. Název Velká čínská zeď zní v čínštině „Changcheng“, což je v překladu „Dlouhá zeď“ – její délka přesahuje více než 6 000 kilometrů! Táhne se od pevnosti Shanhaiguan na východu až po Jiayuguan na západu a spatřit ji můžete i v těchto místech: Peking, Hebei nebo Tientsin. Průměrná výška zdi je pak zhruba šest až osm metrů a na šířku po ní přejde bez problémů až pět koní anebo deset mužů. Nejvíce návštěvníků zavítá tradičně do průsmyku Badaling, kam se snadno dostanete z Pekingu veřejnou dopravou. Za návštěvu však stojí i úsek Mutianyu vzdálený od hlavního města Číny asi 70 kilometrů. Zajímavostí je, že některé nejstarší úseky Velké čínské zdi byly postavené již v 7. století před naším letopočtem – a tak zde na vás dýchne opravdová čínská historie!

Čti více
Ježíš Kristus v Rio de Janeiro

Corcovado

Tento 710 m vysoký vrchol nad městem Rio de Janeiro je součástí Národního parku Tijuca. Jeho název pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč. Na vrcholu se nachází socha Krista Vykupitele s rozepjatýma rukama, která se stala symbolem Rio de Janeira. V roce 2007 se stala jedním z nových sedmi divů světa. Tuto sochu si roku 1921 objednala arcidiecéze Rio de Janeiro. Je dílem francouzského sochaře Maximiliena Paula Landowského. Socha je v noci osvětlena, s podstavcem je vysoká 39.6 metrů, váží 1145 tun. Socha, která byla odhalena 12. října 1931 jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku (1822), v roce 1931 byla též vysvěcena, ke znovuvysvěcení došlo na začátku 90. let minulého století při návštěvě Jana Pavla II. Přístup na vrchol zajišťuje ozubnicová dráha. K samotnému vrcholu od konečné zubačky vede 200 schodů nebo pohyblivé schody. Pohled z Corcovada je prostě neopakovatelný!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací