Cesta kolem světa privátním letadlem - sedm novodobých divů světa (Komfort)

Právě nyní máte jedinečnou možnost spatřit všech 7 novodobých divů světa. To vše během 19-denní cesty kolem světa a navíc privátním letadlem. Čeká vás VIP servis, služby šesti profesionálních SEN průvodců, odborníků na všechny kontinenty, spousta poznání a luxusu, ale především obrovské množství zážitků včetně gurmánských. Těšit se můžete na dokonalé poznání pohádkové Petry v Jordánsku, nejkrásnější stavbu Indie - Taj Mahal, Velkou čínskou zeď, mayskou pyramidu Chichen Itza, magické město Inků, Machu Picchu, brazilské Rio de Janeiro s Corcovado a sochou Krista a na závěr gladiátorskou arénu - římské Koloseum. Obleťte svět za 19 dní a nechte se u toho hýčkat!

  • unikátní cesta kolem světa privátním letadlem
  • po stopách 7 novodobých divů světa se SEN průvodcem
  • obleťte svět za 19 dní a přivezte si zážitky na celý život
  • poznání, relax, luxus, kvalita a gurmánské zážitky
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

cestu privátním letadlem SEN, letenku, letištní a bezpečnostní poplatky, víza, VIP servis během celé cesty, služby šesti profesionálních SEN průvodců, 17 x ubytování ve 3* hotelech se snídaní v pokojích pro dvě osoby, 17 x večeři včetně galavečeru v Rio de Janeiro, 2 x all inclusive, vynikající poznávací program zaměřený na 7 novodobých divů světa, privátní VIP transfery na letiště a z letišť, prohlídky dle programu včetně vstupného, vaše vlastní místo v letadle, váš kapitán a vaše stewardka či steward, tradiční welcome drink v každé zemi, přípitek Moet et Chandon, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby SEN

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, dobrovolné příplatky

Poznámka:

Prémiové hotelové balíky:

LUXUSNÍ HOTELY: 47 320 Kč (velmi vysoký standard, kteří uspokojí i ty náročnější)

NEJLEPŠÍ HOTELY SVĚTA: 100 360 Kč (to nejlepší co nabízí svět hotelů)

CESTOVÁNÍ V PREMIUM ECONOMY: 124 800 Kč

FAKULTATIVNÍ VÝLETY: plavání s delfíny, luxusní vlak Hiram Bingham na Machu Picchu

1. den:

Na letišti stojí vaše letadlo. Vše je připraveno na vaši cestu kolem světa soukromým letadlem. Vaše místo, váš kapitán, váš průvodce, vaše cesta. SEN průvodci, kteří jsou studnicí vědomostí a zážitků jsou připraveni být s vámi a odpovědět na každou vaši otázku. Do těchto zemí cestují s klienty po celý rok a na každém kontinentu budete mít svého SEN průvodce. 6 špičkových lidí se bude starat o vaše pohodlí. Náš první let směřuje přes Středozemní moře až na břehy Rudého moře. Přistáváme v jordánském hášemitském království. Aqaba. Místo, kde se setkávají hranice čtyř států. Noc na břehu Rudého moře.

Zážitek: Nejstarší kostel na světě

2. den:

Div první. Petra. Švýcarský cestovatel Burckhardt objevil toto město v přestrojení v roce 1812. Tajemnou, ba přímo magickou atmosféru si město udrželo dodnes. Splněný sen. Celodenní prohlídka Petry, která je ukryta hluboko v horách, kterým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžíšova bratra. Přes legendární kaňon se dostaneme před červenou pokladnu Khazneh, známé z filmu Indiana Jones. Kultura antického kmene Nabatejců se nám ukáže v celé kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a do toho hra světla na červeném pískovci se postarají o nádherné záběry. Aktivnější vystoupí až na úplný konec k největší památce Ad Deir. Ve vstupních dveřích, které jsou vysoké 8 metrů se budete cítit jako mravenec. V ceně vstupného je i romantická jízda na koni. Přes Siq se vrátíme zpět a zavřeme za Petrou dveře. Zůstane skrytá v těchto tichých, červených horách. Pro zdatnější celodenní trekking k Áronově hrobce.

Zážitek: Trekking k hrobce Árona

3. den:

Odlepíme se od horkého asfaltu a přes Indický oceán přeletíme do nejbarevnější země na světě. Neuvěřitelná Indie. Země s nejstarším náboženstvím na světě a s takovým množstvím tisíciletých zkušeností a zvyků jaké nenajdete nikde jinde. Možná právě zde po výkladu našich odborných průvodců dostanete na Indii ještě větší chuť. Ruch velkoměsta jménem Dillí. Od největší mešity Indie se prodíráme na rikšách nejužšími uličkami Starého Dillí přes trhy s látkami, kořením a zlatem. Vstoupíme do chrámu sikhů, kteří ho hlídají v turbanech. Denně do svaté gurudwara přicházejí desetitisíce poutníků, kteří dostanou zdarma najíst. Pomůžete péct chleba či připravovat národní jídlo dal bath? Máme přístup až do kuchyně, vždyť SEN sem jezdí už 26 let a znají nás zde. Z mystické atmosféry budete nadšeni. Přenocujete v posteli maharádžů?

Zážitek: Spanilá jízda rikšou napříč Dillí

4. den:

Div druhý. Tádž Mahal. Kvůli němu jsme sem přijeli. Nejkrásnější stavba postavená z čisté lásky umocněna mramorem a dotvořena polodrahokamy. Do Taj Mahalu vstoupíme jako první, a právě teď ráno uděláte ty nejlepší fotografie. Naplno si vychutnáme procházky zahradami, nafotíme si tuto geniální stavbu téměř z každé strany a na stěnách vychutnáme mistrovský čin lidí, kteří něco takového dokázali v 17. století vytvořit. Neuvěřitelný pohled. Šáh Jahan a jeho milovaná Mumtáz. Samotná stavba vypadá dokonale z 5 cm i z 5 km.

Zážitek: V bílém oblečení v bílém Taj Mahalu

5. den:

Indie je druhá nejlidnatější země světa a předstihla ji pouze majestátní Čína. Tyto dva giganty od sebe oddělují Himaláje. Z Dillí přeletíme přes Gangu, kolem Himalájí až do čínského Pekingu. Hlavní město říše středu. Pekingská kachna a gurmánská ulice Wangfujing. Porovnejte to s Indií. Co vás oslovuje víc?

Zážitek: Soutěž v pojídání štírů

6. den:

Div třetí. Velká čínská zeď. Je opravdu viditelná z měsíce? Rachot Pekingu necháme za sebou a přes průsmyk Juyongguang s nádhernou vyhlídkou se brzy ráno blížíme ke zdi. Zdoláme stovky schodů, ale námaha stojí zato. Půjdete doprava či doleva? Kdysi severní hranici Číny chránili tisíce kilometrů takové obrovské hradby. Již před 2200 lety znali zeď, ale tuto poslední stavěla dynastie Ming před Mongoly či nomády ze severních stepí. Kolikrát ji člověk viděl na obrázcích? Nyní stojíme přímo na ní a kráčíme výš a výš. Vysoké schody nás trochu zpomalují, teče z nás doslova proudem, ale ten zážitek z toho, že zeď je jen a jen pro nás je k nezaplacení. Stoupáme k strážným věžím, ale krásné je jen tak si sednout na zeď a sledovat okolí zasazené do nádherných zelených hor. Zde člověk ví, že cesta kolem světa stojí za to! Po čínské zdi se ponoříme do tajů čajového obřadu, ochutnáme několik druhů čínských čajů i sečuánskou kuchyni. Kulatý stůl, vlastní salonek a několik jídel od tradičního kung pao, přes kachnu, hovězí na zelenině až po fazolkový salát s masem, dušené houby a samozřejmě kopec rýže. Po návratu nás čeká náměstí Tiananmen. Na první nádech v sobě náměstí ukrývá monumentalitu. Obrovské stavby ozdobené hvězdami, čínskými vlajkami a na jeho konci brána Tiananmen s portrétem člověka, který v roce 1949 změnil celou Čínu. Tiananmen je největším náměstím světa. Večerní Peking si užijeme na exotické nákupní ulici Wangfujing, kde dostaneme ochutnat snad úplně všechno. Ochutnali jste již mořského koníka? Mořskou hvězdici? Štíra? Tak to jste na správné adrese. Kromě toho jako dezert podávají kobylky, bource morušového či šváby.

Zážitek: Sáňkování na Velké čínské zdi

7. den:

Letíme dál na sever. Přistáváme přímo na ohnivém kruhu. Kamčatka. Petropavlovsk Kamčatskij město založené dánským mořeplavcem Vitusem Beringem. Jméno mu dali lodě Sv. Pavel a sv. Petr. Kamčatka je obklopená sopkami a drsným oceánem. Vyzkoušíte největší delikatesu na světě, červeného královského kamčatského kraba?

Zážitek: Největší krab na světě

8. den:

Před námi je Pacifik. Největší masa vody na planetě Zemi. Nespoutaná síla a energie, monstrum, které ovlivňuje počasí a život. Přeletíme přes Tichý oceán, v kanadském Vancouveru provedeme technickou přestávku, a hlavně získáme den života zpět, protože jsme proletěli přes datovou hranici. Opět máme sedmý den. Měl někdo narozeniny? Tak je má opět. Z Vancouveru přeletíme přes Mt. St. Helens a USA až do střední Ameriky, na zlatavé pobřeží Karibiku. Naše letadlo přistává v říši Mayů. Riviéra, po které se procházela jedna z technicky nejvyspělejších civilizací. Mayové. Transfer do hotelů dle výběru a relax all inclusive s nohama v teplém písku.

Zážitek: Přelet přes datovou hranici. Víte, jak daleko jsou od sebe USA a Rusko?

9. den:

Zapomeneme na letadlo a odpočíváme na pláži. Cesta kolem světa je v půlce a my si užíváme teplý Karibik. Vychutnáváme si kvalitní all inclusive, ale i čokoládu a guacamole tak, jak to dělali už Mayové.

Zážitek: Čokoláda mayan style

10. den:

Div čtvrtý. Chichen Itza. Nepřestáváme se divit. Luxus našeho hotelu vyměníme za ještě luxusnější věc. Zážitek. Jedno z největších měst mayské civilizace Chichen Itza uchvátí vaši představivost. Ve městě žilo několik kultur, a také proto je jiné než ostatní mayské památky. Majestátní Kukulkánův chrám, ve kterém byl slavný trůn s jaguárem. Legendární opeřený had byl přímo spojen s chrámem a pyramida vzbuzovala u věřících úžas. Okolí Kukulkánovy pyramidy není o nic horší a už názvy evokují husí kůži. Chrám jaguára, chrám bradatého muže, chrám válečníků, slimák či Akab Dzib a další. Nakouknete do cenote Sagrado, tj. posvátného obětního cenote? Věděli jste, že s největší pravděpodobností obrovské cenote je i přímo pod Kukulkánovou pyramidou? Pokusíme se dostat pod kůži mystériu Mayů.

Zážitek: Milodary mayským bohům

11. den:

Máme ještě jeden den na pláži. Nebo vás baví více poznávat? Pojeďte s vaším průvodcem k jediné pyramidě na břehu moře, Tulum, a vykoupejte se v cenotes. Cenotes vznikly poté, co naši planetu trefil meteorit a nastala doba ledová. Nám je aktuálně řádně horko. Závěr dne s vůní tequily a jemným mayským vánkem.

Zážitek: Koupání v cenotes

12. den:

Z Karibiku letíme do Jižní Ameriky, kde nás čeká další majestátní civilizace. Peru. Metropole Lima bude naší první zastávkou. Odsud vyráželi španělští conquistadoři na další výpravy směrem na jih kontinentu. Přelet z Limy do Cuzca. Letiště kam se ještě donedávna létalo podle vizuální navigace, nyní je to už všechno v strojích. Přistaneme v nádherném Cuzcu.

Zážitek: Majestátní Andy

13. den:

Div pátý. Machu Picchu. Nasedáme na luxusní vlak, který nás bere až do Aguas Calientes. Zelené hory a divoká řeka Urubamba. Inti, bůh slunce je na naší straně. Už s prvními pohledy zůstanete bez slov. Machu Picchu. Úžasné město hluboko v horách, které Španělé nikdy nenašli a díky tomu nedobili. Zachovalé stavby, pobíhající a pózující lamy. Toto nestačí vidět na fotkách, to musí člověk zažít. Po prohlídce samotného města se vydáme ještě směrem k Puerta del Sol, k Sluneční bráně, ležící nad městem, z níž výhled je odměnou za celou námahu. Schody, stoupající rovinka, schody, stoupající rovinka, takto téměř hodinu. Nevadí, zvládneme, a téměř všichni stoupáme nahoru. Už jen kousek, ještě poslední zatáčka, poslední schod a jsme tam! Magické místo, které zasáhne každého. Představte si, jak se musel tvářit Hiram Bingham, když město objevil. Zkusíte posunout kámen Intihuatana?

Zážitek: Štěstí u sluneční brány

14. den:

Návrat do Limy a přelet přes Andy a Amazonský prales až na pobřeží Atlantiku. Na jeho březích nás vítá Kristus. Vítejte v Rio de Janeiro. Caipirinha přímo na pláži Copacabana.

15. den:

Div šestý. Rio de Janeiro. 710 metrů vysoká hora Corcovado, které dominuje 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele. Rio de Janeiro město barev a jedno z nejkrásnějších velkoměst na světě. Zelené, bujné lesy, třpytící se Atlantik a 24/7 fungující město. Samozřejmě mu věnujeme celý den. Vyvezeme se vláčkem ke Kristu, lanovkou na cukrovou homoli, kde někdo kdysi napsal: Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít. Pochopíte proč. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. Odkud je na Rio hezčí pohled? Strávíte večer v samba klubu v Lape?

Zážitek: Projeďte si Rio jako klasický cariocas, na kole

16. den:

Zůstaneme věrní Atlantským plážím, akorát přeletíme trochu blíže k rovníku. Fortaleza a její slavné pláže Futuro, Iracema a Mucuripe. Zde kdesi vznikla brazilská plážová kultura. Nevynecháme lokální kuchyni a její speciality jako baiao de dois, tapiocu či steak moqueca. Naše cesta se pomalu ale jistě chýlí ke konci a tato noc bude velmi dlouhá. Tradiční lokální hudba forró vám bude dlouho znít v uších, spolu se šumem moře a pískem.

Zážitek: Plážová rallye na pláži Futuro

17. den:

Z brazilské pláže se těžko odchází, a tak tu strávíme ještě jeden den. Pokud již máte pláže dost vyrazíme mezi barevné domy koloniální Fortalezy. Dáte přednost nákupům na lokálním mercadu nebo v moderním nákupním centru? Kulturu si přiblížíme v muzeu Ceará a za dobrý let domů se pomodlíme v kostele naší panny z Libanonu, úžasném melchitském kostele.

18. den:

Připoutejte se prosím. Čeká nás přelet přes Atlantik. Uděláme si krátkou přestávku na Kapverdských ostrovech a podvečer přistáváme v Římě. Bývalé hlavní město světa nic nezůstává dlužné své pověsti a patří jednoznačně mezi nejvíce fascinující města světa. Dokonale odění Italové, módní značky, na které se dívají Romulu, Remus a dávní císařové, tribuni či plebejci. Řím to je jeden příběh za druhým občas přehlušen mopedem či zpěvem fotbalových fanoušků, avšak nikdy nekončící. Jsme v Evropě a čeká nás jednoduchá, dokonalá italská večeře. To je možné jen zde.

Zážitek: Mopedem mezi Fiaty

19. den:

Div sedmý. Koloseum. Aréna pro gladiátory, kam se vešlo 50-80 tisíc diváků. Champions league staré doby. Prázdniny v Římě. Romulus a Remus založili na sedmi kopcích město, kterému lze právem patří přívlastek "věčné". Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátoři. Den nabitý poznáním a dojmy. Večerní triumfální přílet domů.

Cesta kolem světa privátním letadlem - sedm novodobých divů světa
<
>

Peking - zapomenutá Čína

Často se hovoří o tom, jaká je Čína moderní. Nikdo si to ale nedokáže představit, dokud zde není. Peking nás uchvátil již od příletu. Zapomeňte na vousaté dědečky v hedvábném pyžamu srkající čaj na zahrádce. Čína je dravá, akční, průbojná i civilizovaná. Již od začátku na nás působí exoticky a vzdálená našemu světu.Brzy ráno se vydáváme směrem k největší čínské památce – Velké čínské zdi. Jsme zde brzy a tak máme část zdi sami pro sebe. Vyplatilo se přivstat si. Jsme tu sami, procházíme se po zdi zahalené do ranní mlhy. Člověk ani nepočítá s tím, že by někde v Číně mohl být sám. Je to však velmi příjemné. Odpoledne trávíme touláním po Zakázaném městě, procházíme náměstí a chrámy, kde se procházelo 24 císařů a kde se odehrávaly rituálu staré Číny. Večer patří čínské gastronomii. Na pekingské ulici Wangfujing ochutnáváme vše možné i nemožné, hady, štíry, tarantule i beraní penis, ovoce, rýži a různé druhy masa i nemasa na všelijaké způsoby, voňavé, smradlavé, chutné i nechutné. Je to neskutečný zážitek. Někdy sice člověk musí zatnout zuby, aby se mohl zakousnout do pavouka na špejli, o to větší radost z toho má, že ochutnal něco, co je na čínském jídelníčku naprosto běžné. 

Čti více

Čína - říše středu

Terakotová armáda nás již očekává v Xianu. Konečně ji vidíme na vlastní oči, je monumentální. Pak už se projíždíme na kolech po městských hradbách z konce 14. století a pozorujeme ruch města pod námi (čínské tržiště, lidé cvičící taj-ci v parcích, pinpongoví hráči v parku). Večer se touláme muslimskou čtvrtí a ochutnáváme vynikající pouliční jídlo (špízy z křepelčích vajíček, grilované jehněčí masíčko, na ohni opékané sépie na špejlích a další místní speciality). Xi-an a jeho muslimská čtvrť je nejlepším místem pro gurmánské zážitky. Naší další zastávkou je Sechuan a jeho nejznámější atrakce, skoro vyhynulé vzácné pandy velké, které se nám podařilo vidět na vlastní oči v chráněném národním parku. Den končíme výšlapem k největšímu sedícímu buddhovi na světě, vytesanému do skály na soutoku 3 řek. Čína je plná kontrastů a my jsme si namíchali koktejl historie, poznání, nových chutí a vůní, ruchu milionových míst, krásné přírody i pikantní sečuánské stravy.
V rámci polopenze jsme ochutnali cca 70 druhů čínských jídel, 5 druhů čínského pivka, 2 druhy čínské pálenky a jako bonus skvělé pečené štíry! Na této cestě je množství zajímavého jídla, co nám doma bude chybět.

Čti více

Jordánský div světa (Petra)

Přistáli jsme v Hašemitském království, tedy v Jordánsku, jak se země jmenuje podle starobylé dynastie, která zemi dnes vládne v podobě moderního arabského monarchy Abdulláha II. Jeho portréty společně s portréty jeho otce a korunního prince si nás přeměřili ještě na letišti a už  jsme uháněli na jih do starobylé země Edem, kde se nachází v údolí jedna z nejpozoruhodnějších a nejkrásnějších památek celého Blízkého Východu. Petra! Do Mojžíšova údolí nebo tedy do Wadi Musa, jak zní jeho arabský překlad, jsme přijeli téměř se západem slunce. Nezaháleli jsme a hned první večer jsme ochutnávali speciality tradiční jordánské či beduínské kuchyně. Máme za sebou už vynikající mansaf z jehněčího masa, maklabeh z masa kuřecího doplněného o dušenou zeleninu, ale dostali nás předkrmy v podobě perfektního humusu nebo salátů tabouleh a baba ganúš. Začít cestu gastronomickými zážitky není vůbec špatné. Dnešní den je jeden z těch, na který se nezapomíná. Ráno jsme se vydali do starobylého města Petra. Představuje orientální pohádku, dobrodružství, které nepřestává fascinovat již několik generací. Nabatejci zde mezi kopci ukryli úžasné místo, kudy proudil obchod z Arabského poloostrova, Egypta, Mezopotámie či dokonce z dalekého Říma. Kráčíme a kolem nás se mihnou první nabatejské hrobky, vyhloubené jeskyně, první Beduíni a každým krokem odkrýváme více a více z fascinující historie Nabatejců. Kráčíme úzkým Siqom a přejít ho po vlastních je skutečným zážitkem. Vše je jiné než na obrázcích. Hezčí, barevnější, živější a člověk je rád, že se zde ocitl. Už jen krok, dva a najednou se na konci úzké štěrbiny poodokryje snad nejznámější obrázek celé země. První pohled na slavnou Pokladnu, která pokladnou nikdy nebyla je ten, co se vryje do paměti. Je to přesně stejný silný moment, jako když člověk poprvé uvidí samarkandské náměstí Registan, vysvícený Esfahán, Modrou mešitu nebo vejde do jeruzalémské Baziliky svatého hrobu. Prostě na to nezapomene. Poseděli jsme si na beduínském čaji s mátou, kávě s kardamonem či pomerančovém džusu a vyšlapali několik schodů až nahoru ke Královským hrobkám, abychom odtud nasávali pohledy na centrum celé Petry. Jsme překvapeni, jaká je Petra obrovská, a kolik tady toho je a jsme z ní doslova nadšeni. Kapky potu se promíchávají s prachem a pískem Petry a člověk má na rtech úsměv, neboť se zde ocitl. Petra to je láska na celý život!

Čti více

Peru, Machu Picchu

Ráno vstáváme velmi brzy, i přesto je řada na minibusy vozící turisty z vesničky Aguas Calientes u řeky Urubamba vysoko na Machu Picchu, stále delší. Touha vidět nejkrásnější památku nejen Peru, ale celé Jižní Ameriky, nás však žene vpřed a za chvíli nastupujeme. Vesnička se vzdaluje a my začínáme stoupat do kopce. Řeka se stáčí vlevo za kopec a ztrácí se nám z dohledu. V údolí je ještě tma, ale vrcholky kopců jsou už osvětlené. Po 20 minutách přijíždíme nahoru a vstupujeme do komplexu s obrovským očekáváním. Je to i ve skutečnosti tak pěkné, jako na obrázku? Průvodce ví, že v této chvíli je výklad zbytečný a směřuje klienty na výhled. Wow! Otevřeme ústa a přestáváme dýchat. Je to nádherné, božské, jako by to nepostavil ani člověk. Pod námi vidíme klikatící se Urubambu, nad ní prudké kopce a ty úplně v dáli jsou zasněžené, vysoké přes 5500 metrů. A po pár kilometrech to celé prudce klesá a začíná amazonská džungle. Opravdu, na světě by se nenašlo krásnější místo na postavení tohoto nádherného chrámového komplexu. Focení trvá půl hodiny, z každého úhlu, fotíme se dvojice, parta, s průvodcem, selfie ... a přesouváme se pomalu k horní bráně, kde začíná prohlídka. Toto je chrám Slunce a observatoř, na tomto místě obětovali zvířata, zde žili řemeslníci, z těchto obrovských kamenných bloků postavili celé Machu Picchu, tady seděl nejvyšší Inka a zde se našly mumie ... Naštěstí to španělští dobyvatelé nikdy nenašli. I my jsme za to velmi rádi. 3 hodiny utekly jako voda a my si dáváme volno na nasátí atmosféry. Kdo se chce vykoupat v horkých lázních dole ve vesničce, odchází, a ostatní se procházíme a debatujeme o tom, zda si tuto krásu nejvyšší Inka dokázal užít, a jak často tu asi byl. Není dochovaná žádná písemná zmínka a tak naše představy a fantazírování o životě zde v 15. - 16. století nemají konce. Užíváme si atmosféru tohoto tajemného místa a naše exotická dovolená graduje právě zde. 

Čti více

Chicen Itza, Mexiko

Přestože Chichen Itza je nejnavštěvovanější památkou Mexika, jelikož leží blízko známého letoviska Cancún a lidé jsou zvyklí si sem dělat celodenní výlet, zůstává stále jako jeden z top zážitků po našem okruhu Mexikem. Proč? My vyrážíme do Chichen Itzy z Meridy, která je mnohem blíže než Cancún. Vyjíždíme brzy, takže na místo dorazíme před davy lidí. Máme ji jen pro sebe. Brzy ráno je ještě cítit kapky rosy na trávě a ty velkolepé pyramidy působí jednoduše impozantně. Člověk se cítí trochu jako Indiana Jones, když procházíme zadní částí archeologické zóny a cestičkami, kde mnoho turistů ani nechodí. Chichen Itza je jedním z novodobých sedmi divů světa a určitě si to zaslouží.

Čti více

Rio de Janeiro – město bohů

Samotné Rio de Janeiro je božské, ale jednoznačně nejkrásnější je shora. Let nad městem v helikoptéře s odletem z Cukrové homole je neuvěřitelným zážitkem. A mého adrenalinového manžela jsem pustila na let rogalem nad městem s instruktorem. Shora byl prý krásný výhled na celý oblouk slavné pláže Copacabana. Nejkrásnější výhled na město pro méně adrenalinové turisty je od nohou Krista z Corcovada, kam jsme se za pár minut dostali vláčkem. Na pláž Copacabana jsme šli bez kabelky a jen s pár drobnými v kapse. "Všechny věci by měly zůstat na hotelovém pokoji. A doporučuji sledovat čilý život ve vodě i na pláži, prohlížet si krásná těla Brazilců i skromné bikiny sexy Brazilek," říká nám průvodce a dává si skleničku koktejlu Caipirinha (složené z cachaça, třtinového cukru a limety). Druhá nejznámější pláž Ipanema inspirovala Franka Sinatru ke složení písně Girl from Ipanema. Ta vznikla v nedalekém baru Garota de Ipanema, no nezamilujte se. Pro mne byly obrovským zážitkem i Dlaždičkové schody. Jsou celoživotním dílem umělce Selaróna, který je vlastnoručně obložil dlaždičkami dovezenými z celého světa. Dvě stejné byste marně hledali, můžete si ale zkusit najít nějakou z Čech. U schodů, které vedou do bohémské čtvrti Santa Teresa, se scházejí turisté z celého světa a baví se zde brazilská mládež. Starobylé centrum Ria je od olympiády bezpečné. Místní zde volně chodí, kabelky, tašky přes rameno, mobil v ruce, kolem nás staré budovy, kostely. "Sem před pár lety turista jít nemohl, bylo téměř jisté, že by vás okradli", říká náš průvodce a my se opravdu cítíme velmi bezpečně a vychutnáváme si caipirinhu na rohu v baru.

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď je starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Jejím účelem bylo chránit Čínu před mongolskými nájezdy. Celková délka zdi dnes činí 8851 km. Poblíž Pekingu byly při budování Velké zdi používány vápencové kameny, jinde žula a pálené cihly, v závislosti na místních zdrojích. Velká zeď zpravidla probíhá v obtížně prostupném terénu po hřebenech hor. Parametry stavby se různí - opevnění z mingské doby má u paty šířku kolem 7 až 8 metrů, v koruně kolem 5 metrů a dosahuje výšky 6 až 10 metrů. Uvnitř zdi se nacházejí spojovací chodby a skladovací prostory. Každých několik set metrů je zeď zesílena věžemi, které sloužily jako pozorovací a signální stanoviště, skladiště zbraní a v případě nutnosti i jako útočiště obránců. Celkový počet věží se odhaduje na 25 000.

Čti více
skalní chrám Petra, Jordánsko

Petra

skalní město a archeologické naleziště v Jordánsku. Od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V Bibli je označováno jako Selá a Arabové mu dali jméno Mojžíšovo údolí. Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí (Vádí al-Araba). Město bylo založeno pravděpodobně mezi 3. století př.n.l. a 1. století n.l. V tuto dobu zde žili Nabatejci a Petra se stala hlavním městem jejich království. Všechny stavby byly vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př. n. l., kdy tu žilo kolem třiceti tisíc lidí.

Čti více
Chichen Itza, Mexiko

Chichen Itza

Chichen Itza je zřícenina mayského města na mexickém poloostrově Yucatán na území stejnojmenného spolkového státu Yucatán. Pochází z pozdně klasického až pozdně postklasického období (cca 600–1500). Název Chichen Itzá pochází z mayského Chich'en Itza, což znamená V ústech studny. V červenci roku 2007 byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. Kukulkánova pyramida má dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Pyramida má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Během jarní a podzimní rovnodennosti při západu slunce vytváří světlo speciální efekt, díky kterému sochy hadů po stranách schodiště vypadají, jako by se plazily po boku pyramidy.

Čti více
Jižní Amerika - Peru

Machu Picchu

Ruiny Machu Picchu patří díky své jedinečné atmosféře k vrcholným cestovatelským zážitkům v Peru. Zapomenuté ruiny ukryté hluboko v nepřístupných Andách byly objeveny teprve v roce 1911. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Jižní Ameriky. Tento architektonický skvost říše Inků je obklopen tmavě zelenými kopci porostlými bujnou vegetací a v dálce lze pozorovat zasněžené vrcholky ledovců. Unikátní zážitek z návštěvy podtrhuje jízda vláčkem skrz divoké údolí řeky Urubamby až k samotným ruinám. Machu Picchu je zahalené mnohými tajemstvími a dodnes se vedou nekonečné dohady ohledně jeho původním účelu.

Čti více
Ježíš Kristus v Rio de Janeiro

Corcovado

Tento 710 m vysoký vrchol nad městem Rio de Janeiro je součástí Národního parku Tijuca. Jeho název pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč. Na vrcholu se nachází socha Krista Vykupitele s rozepjatýma rukama, která se stala symbolem Rio de Janeira. V roce 2007 se stala jedním z nových sedmi divů světa. Tuto sochu si roku 1921 objednala arcidiecéze Rio de Janeiro. Je dílem francouzského sochaře Maximiliena Paula Landowského. Socha je v noci osvětlena, s podstavcem je vysoká 39.6 metrů, váží 1145 tun. Socha, která byla odhalena 12. října 1931 jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku (1822), v roce 1931 byla též vysvěcena, ke znovuvysvěcení došlo na začátku 90. let minulého století při návštěvě Jana Pavla II. Přístup na vrchol zajišťuje ozubnicová dráha. K samotnému vrcholu od konečné zubačky vede 200 schodů nebo pohyblivé schody. Pohled z Corcovada je prostě neopakovatelný!

Čti více

Koloseum

Koloseum je oválný amfiteátr v centru Říma. Jde o největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven. Je to jedno z velkých děl římské architektury. Jeho stavba začala mezi lety 70 a 72 n. l. za římského císaře Vespasiana a byla dokončena v roce 80 n. l. za císaře Tita. Původně bylo schopno pojmout 50 000 sedících diváků a bylo užíváno ke gladiátorským zápasům. Vedle gladiátorských her se zde pořádaly i naumachie (stylizované námořní bitvy), zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce známých bitev a dramata založená na klasické mytologii. V raném středověku přestala budova sloužit k zábavě. Později byla využívána k obývání, sněmování, jako pevnost, kamenolom a křesťanská svatyně. Stavba je symbolem císařského Říma. Je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí a stále má úzké vazby k římskokatolické církvi, protože na každý Velký pátek vede papež „Křížovou cestu“ do amfiteátru.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám předběžný zájem o nejvyšší slevy roku na zájezdy plné zážitků do exotiky


Sametová revoluce bude slavit své 30. výročí a CK SEN se rozhodla při této výjimečné události svým klientům nabídnout astronomické slevy na zájezdy v roce 2020.
Nechte se překvapit, bude to pecka! Počet míst na zájezdy je striktně limitován.

Akce začíná 16.9. a končí 30.9., pár dní před akcí se Vám ozveme, stačí zadat Váš e-mail:

ODESLAT
Povinné pole
First minute s nejvyšší slevou!