Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali (Expedice)

Pozorování želv a největších žijících ještěrů planety na ostrovech Rinca a Komodo. Výstup na nejkrásnější sopku oblasti Rinjani a odpočinek na rajských ostrovech Gili. Všudypřítomná rýžová políčka a fascinující tradiční svátky na Ostrově bohů Bali. Nádherná expedice pro zkušené cestovatele s korálovými útesy a bělostnými plážemi Indonésie.

  • pozorování želv a největších žijících plazů planety
  • dobrodružství na celý život ze 7 tropických ostrovů
  • výstup na nejkrásnější sopku oblasti a oddech na rajských ostrovech
  • výjimečná expedice na exotické ostrovy Indonésie
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet z Bali na Flores, ubytování v hotelech a chatkách, každý den se snídaní, veškerou dopravu trajekty, pronajatou lodí, nákladním autem, autobusem, mikrobusy, vstupy do národního parku na Komodu a Rinca, poplatek za trek za varany, SEN průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, všechny vstupy do národních parků a vesniček podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, výstup na sopku Rinjani na Lomboku se zabezpečením výstroje (stan, karimatka) a stravy (cca 2 470 Kč), fakultativní výlety

Ubytování:

Bali – Sol Benoa Bali*****, 1/2 nocí
 
Dintor – Waerebo Lodge**, 1 noc
 
Waerebo – Wae Rebo – Rumah Adat*, 1 noc
 
Labuan Bajo – Puri Sari Beach Hotel****, 1 noc
 
Komodo – Rinca – Plavba tradiční loďkou*, 2 noci
 
Lombok – Pondok Senaru Cottages**, 1 noc
 
Rinjani – Stanový tábor na Rinjani*, 2 noci
 
Gili Meno – Kontiki Meno Cottage and Restaurant***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Náročnost:

Papričková specialitka určená i letos pro dobrodružněji laděné lidi, kterým jde o maximální zážitky a nepřekáží jim jednoduché ubytování v bambusových bungalovech na Lomboku a Gili, u domorodců ve vnitrozemí Flores a na lodi. Na Bali je ubytování kvalitnější. Přepravujeme se lokálními pronajatými mikrobusy, náročnější je noční přesun linkovým autobusem první třídy přes celou Sumbawa až na Lombok a přesun na lavicích náklaďáku na Flores. Pronajímáme si vlastní loď i s posádkou, abychom se dostali na místa minimálně poznamenané turismem. Naše zážitky budou o to hlouběji. Doporučujeme vzít si vlastní lehký spacák, šnorchlovací brýle. Strava je kromě Bali a Lomboku jednodušší, na většině navštívených míst je minimální počet turistů.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet z Prahy.

2. den:

Přílet na ostrov Bali. Selamat datang - vítejte. První doteky s Indonésií, ubytování v hotelu, výměna peněz, ze všech se stávají milionáři. Aklimatizace před dobrodružným programem.

3. den:

Ráno přesun na letiště a přelet na ostrov Flores (1,15 hod.). Už samotný let je zážitkem, protože je velmi panoramatický. Výhledy na nesčetné množství ostrovů ve Floreském moři, či samotnou sopku Rinajni, kterou plánujeme pokořit. Přílet do města Labuan Bajo. Z letiště pokračujeme přímo do oblasti Manggarai. Cca 8 hodinový přesun nákladním autem, pozorování přírody, rýžová pole a život místního obyvatelstva. Ubytování v eco lodge přímo v rýžovém poli s výhledem na okolní hory, Floreské moře a ostrov Mules.

4. den:

Začínáme putování do vesničky Waerebo. Po přírodní stránce zajímavý cca 4 hodinový trek džunglí. Cestou poznáváme jak roste kakao, skořice, hřebíček, káva. Budou nás během naší cesty doprovázet i makakové a skřekot papoušků? Před námi se zjeví bohem zapomenutá vesnička, ukrytá před zraky světa. Waerebo - poslední vesnice svého druhu, kde manggarajci žijí v tradičních domech - rumah adat. Spolu s místními obyvateli strávíme příjemný čas, zažijeme rituální přivítání, nahlédneme do jejich příbytků, poznáme chuť pravé mangarajskej kávy a jejich tradičních jídel, které připravují místní ženušky. Jeden z nejimpresivnějších zážitků zájezdu!

5. den:

Po snídani se rozloučíme s obyvateli vesnice a vydáme se na cestu zpět. Po příchodu do eco lodge se připravíme a čeká nás cesta do městečka Labuan Bajo, kterou si zopakujeme v nákladním autě. Cestou obdivujeme nejen přírodu ale i zručnost místních řidičů jak zvládají nástrahy cesty.

6. den:

Nalodění. Začínáme poznávat překrásné zákoutí Floreského moře a nádhernou ostrovní scenérií se přeplavíme až na ostrov Rinca, který je součástí Národního parku Komodo. Park je díky přírodním scenériím a varanu komodskému zařazen na listinu UNESCO. Procházka po ostrově. Hledání varana komodského v jeho přirozeném prostředí. Varan komodský - největší ještěr žijící na zemi, dosahující délky až 3 metry a váhy 150 kg. Kolik jich potkáme? Koupání, opalování, šnorchlování, pochutnáváme si na specialitách připravených posádkou, která se o nás stará.

7. den:

Naší lodí, která je nám plně k dispozici, se zastavujeme na tropických ostrovech s plážemi se sněhobílým pískem, všude plno mušlí. Růžová pláž Pantai Merah a Varani komodští přímo na ostrově Komodo. Šnorchlujeme v korálových zahradách, pozorujeme krásné pestrobarevné rybičky. Spíme na lodi s výhledem na neskutečné hvězdné nebe. Hledáme souhvězdí Jižní kříž.

8. den:

Celé dopoledne plavba Floreským mořem. Směřujeme do přístavu Sape, kde se vylodíme, rozloučíme s posádkou. Následně přesun do města Bima odkud pokračujeme nočním autobusem až na ostrov Lombok.

9. den:

Brzký ranní příjezd trajektem na Lombok. Přesouváme se do vesničky Sembalun Lawang - základního tábora, odkud začíná výstup na sopku Rinjani. Odpočinek po dlouhé cestě, setkání s horským průvodcem a příprava na trek.

10. den:

Nejnáročnější část programu (fakultativně) - vydáváme se na trek s cílem pokořit sopku Rinjani, nejvyšší vrchol hornaté lombocké země. Tyčí se do výšky 3726 m nad mořem. První den absolvujeme část výstupu, na závěr kterého se ubytujeme v stanovém táboře, který pro nás postavili naši nosiči a pochutnáme si na vysokohorských specialitách, co pro nás připravili.

11. den:

Pro ty aktivnější, kteří chtějí zvládnout výstup až na vrchol, čeká brzký budíček, aby stihli východ slunce na vrcholu sopky. Překonáte se? Odměnou bude neopakovatelný výhled na sopku samotnou, na Bali a Sumbawu Po návratu do tábora a snídani zahájíme sestup ke kráterovému jezeru, kde si dáme oběd, odpočineme v léčivých přírodních horkých pramenech, případně se vykoupeme v jezeře. Pokračování v treku výstupem na okraj kaldery, kde strávíme druhou noc ve stanovém táboře.

12. den:

Po snídani sbalíme tábor, uděláme ještě poslední záběry a vydáme se na sestup do sasackých vesničce Senaru. Po úspěšném zvládnutí celého treku se rozloučíme s našimi průvodci a nosiči. Byla to makačka, ale ty výhledy a panorama stála za tu námahu. Pokračujeme na ostrov Gili Meno, kde nás čeká lenošení po náročném treku.

13. den:

Gili Meno je nejmenší z Gili ostrovů. Patří k ostrovům, které ještě nezasáhl západní shon, ani masy turistů. Jako dopravní prostředek je tam využíváno kolo nebo kočár tažený koňským spřežením. Můžeme si zde užít šnorchlování nebo potápění, pod vodou můžeme prozkoumat korálové zahrady. Nacházejí se zde krásné pláže s křišťálově čistou vodou. Během pobytu budeme mít možnost ochutnat z místní kuchyně, zejména ryby a zaručeně čerstvé mořské plody. Dnešní den možnost výletu na lodi v okolí ostrovů. Potkáme i mořské želvy? Korály různých tvarů a barev, pestrobarevné rybičky, nebo vrak potopené lodi - to vše můžeme vidět během výletu lodí s proskleným dnem.

14. den:

Začínáme přesun na nejznámější ostrov Indonésie - Bali. Nejdříve z Gili na Lombok, pak trajekt na Bali a následně transfer do hotelu. Bali je samostatná provincie s vlastním jazykem a kulturou. Ostrov bohů a staveb hinduistické komunity. Je to také populární turistická destinace a ostrov umění. Sochaři, malíři, kováři, šperkaři ... Ostrovem zní tradiční i moderní hudba a vlní se v rytmu tance. Bali nabízí pro každého něco. Je směsí moderních turistických zařízení, s velkou možností nákupů a bohaté minulosti s památkami. Na Bali si každý najde to své.

15. den:

Celodenní odpočinek na pláži, bary, restaurace, nákupování a rušný noční život tak vzdálený klidu Sumatry ... nebo celodenní výlet po ostrově. Jakmile opustíme turistické resorty, mění se Bali na krásnou krajinu s malebnými vesničkami obklopenou majestátní přírodou. Navštívíme tradiční balijský příbytek a seznámíme se se způsobem života místního obyvatelstva, jeho zvyky, tradicemi a kulturou. Směřujeme do centra balijské kultury a umění - město Ubud a okolí. Daří se zde zejména bohatým malířským a řezbářským tradicím. Návštěva dílen místních řemeslníků. Všudypřítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Rýže je základní pěstovanou plodinou a obživou místního obyvatelstva. Amfiteátry rýžových polí jsou pro ostrov natolik typické, že byly zapsány do listiny UNESCO. Pěstuje se i káva, koření a různé druhy exotického ovoce. Znáte salak, rambutan, mangosteny nebo sirsak? A co takhle cibetková káva? Která je lepší, ta ze Sumatry nebo balijská? Náboženství je neodmyslitelnou součástí života balijců. Svým božstvům staví nádherné chrámy a dennodenně přinášejí obětní dary. Návštěvu tradičního balijského chrámu nemůžeme vynechat. Všude kde se pohneme, stáváme se svědky jedinečné balijské symbiózy, kde turismus kráčí bok po boku s tradičním způsobem života. Bali je opravdu ráj.

16. den:

Po aktivních dnech cestování a poznávání Indonésie zasloužený odpočinek ve vlnách Indického oceánu. Gastronomické speciality, masáže, nákupy, fakultativní aktivity, každý podle svého zájmu.

17. den:

Poslední Bintang, čerstvý džus, masáž ve vlnách Indického oceánu, tuňákový steak, nebo raději sate nebo soto ayam? Už jak znalci gastronomie, kultury, historie, geografie Indonésie opouštíme podle mnohých ráj na zemi. Transfer na letiště a odlet z Bali.

18. den:

Přílet domů. Přilétáme plní zážitků do všedního evropského dne.

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali
<
>

Komodo, Lombok, Flores, Gili, Bali - námaha odměněna v podobě neopakovatelných zážitků

Jsme celý týden doma ze skvělé expedice a stále vzpomínáme na úžasné zážitky. Se SNEM jsme byli poprvé a přes počáteční nedůvěru vůči organizovaným zájezdům (dosud jsme jezdili na vlastní pěst), nelitujeme. Skvělý program, malá skupinka, podobně dobrodružně naladěných lidí a úžasný průvodce Jožko Harvánek - to jsou ty správné ingredience na super dovolenou. Viděli jsme strašně moc a ti z nás, kteří se rozhodli pokořit sopku Rinjani, navzdory otlakům a námaze, také nelitovali. My, co jsme si sopku odpustili, jsme trávili nádherné dny na ještě neobjevených ostrovech Gili (krásné pláže, azurové moře). Okouzlila nás malebná plavba Indickým oceánem po rajských ostrovech, unikátní setkání s komodskými varany a snad nejemotivnější bylo setkání s domorodci z horské vesničky Waerebo. Všechny zážitky byly úžasné a Indonésii jsme si i díky skvělému společníkovi Jožovi Harvánkovi zamilovali. Tento odlehlý kout země doporučujeme poznat každému cestovateli, který má rád výzvy, nepřekáží mu trochu nepohodlí. Věřte, jeho námaha bude odměněna v podobě neopakovatelných zážitků.
Petr a Jana

Čti více

Komodo, Lombok, Flores,Gili, Bali - perferktně zajištěna cesta

Milí přátelé,chtěli bychom Vám poděkovat za nádherných šest týdnů strávených v Indonézii. Jednak za organizační zajištění, kdykoliv jsme se obrátili s problémem, byl okamžitě vyřešen. Hlavně ale za zážitky z cesty, která byla perferktně zajištěna.Takové zázemí jsme na expedici nečekali. Největší dík však patří našemu průvodci, panu Jozefu Harvánkovi, který je bezkonkurenční. Má hlavní zásluhu na naprosto bezproblémovém průběhu celé dovolené a skvělých zážitcích. Jako průvodce je dokonalý profesionál,ale navíc jsme měli pocit,že jsme na dovolené s dobrým a obětavým kamarádem. Dokáže zprostředkovat setkání s místními lidmi a přiblížit turistům život v zemi, bezprostřednost a laskavost lidí a vzbudit v nás pokoru. Pro všechny, kteří mají rádi tento typ dovolené, můžeme jen vřele doporučit. Ještě jednou velké díky.

Milan a Alena Veselovští

Čti více

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - jedna z nejlepších dovolených

Vážení,
je to týden, co jsme se vrátili ze zájezdu z Indonesie. Chci celému týmu poděkovat, protože to byla jedna z nejlepších dovolených, na které jsem byla. Průvodci se o nás starali, jako o vlastní, nenechali nás padnout, ani ve chvílích fyzicky nejtěžších. Viděli jsme toho a zažili spoustu...moře hory....prostě super. Informace naprosto vyčerpávající, nestalo se, že by nevěděly, nepomohly, nezařídily!!! Myslím, že holky zaslouží ředitelskou pochvalu.
Chci říci, že o Vaší dobré pověsti jsem se přesvědčila na vlastní kůži a dobré jméno budu šířit ráda dál. Bylo to super, děkuju a zdravím z Plzně.

Alice Dillenzová

Čti více

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Bali - neuvěřitelné nasazení pro spokojenost a zážitky

Ráda bych poděkovala skvělému průvodci Jožkovi Havránkovi za jeho neuvěřitelné nasazení pro spokojenost a zážitky z cest pro klienty v Indonésii. Velmi pěkně se mu chci poděkovat a také vám, že jsme jej dostali jako průvodce na Expedici po ostrovech Indonésie. Cestuji s vámi asi 10 let a byla jsem na 14-15 zájezdech? /nechce se mi to nyní počítat/, měla jsem obrovské štěstí zažít všechny vaše skvělé průvodce /Kamila, Maca, Martin N., Peter Blažek, Janči../, kteří vždy dodali cestování více než jen informační a organizační zajištění. Díky průvodci Jožkovi H. mi vrátila chuť vydat se opět na cesty organizovaně a cestovat po světě s vámi, prosím, vybírejte průvodce, kteří z poznávacích zájezdů udělají „nezapomenutelný“ zážitek pro účastníky. Vím, že správní lidé na správná místa se těžce hledají, ale oni někde jsou. Dále bych chtěla podpořit Indonésii jako zemi, kde je vše a každý si dosyta může užít poznání této země. Mnoho lidí neví, co má zde čekat a znají jen Bali, přitom každý kout, ostrov této země je jiný, nabízí směs poznání různých kultur, historických památek, různorodost přírody, hory – moře- sopky, aktivitu – trekking, potápění.. nebo jen relax u azurového moře, rozmanitost fauny i flóry, milí a příjemní lidé, výborná kuchyně … prostě země, která nabízí vše, co si každý přeje. Podpořte Indonésii více ve svým promo, ta země si to opravdu zaslouží. Za pár dnů vyrážím s dětmi na váš zájezd USA západ aktivně – tak doufám, že budeme mít štěstí na průvodce s nadšením. Děkuji a všechny vás srdečně zdravím.
Ing. Marcela Šimková

Čti více

Indonésie, ostrov Flores

Přelet na ostrov Flores trvá z Bali cca 2 hodiny a my přelétáváme nad ostrovy, které po cestě zpět projedeme. Tešíme se však na první opravdové dobrodružství, vesničku Waerbo, úkrytu hluboko v horách ostrova. Když jsme tu byli poprvé v roce 2002, místní děti bílé turisty nikdy předtím neviděli, náčelníci zabili rituálně kohouta, zpívali nam písně a bubnovali. Sápeme se skoro 3 hodiny pralesem po nových cestičkách a najednou se před námi objeví maé údolí, spíše plošina obklopena horami a v ní posazených pár domků ve tvaru kužele. Dřevo, sláma, žádný elektrický proud, nic moderního. Jsme jako ve středověku. Strávíme zde noc a vychutnáváme si vesničku bohem zapomenutou před světem s neuvěřitelnými obyvateli a atmosférou.
Nyní se vesnička stává známější, zvyky se však nezměnily, jen pro turisty přistavěli chatku, kde se dá pohodlně vyspat. Tento zážitek v nás zůstane na celý život.

Čti více

Indonésie, ostrov Komodo

Přistáváme pronajatou lodičkami na mole ostrova a vítáme se s rangery, kteří dávají první instrukce: Varani nesnášejí červenou barvu a rychlé pohyby. Pokud se proti vám rozběhne, neutíkejte, doběhne vás, ale počkejte a když bude blízko, uhněte na stranu, varan totiž špatně mění směr. Je nebezpečný, když vás kousne, můžete umřít, nepřibližujte se k němu příliš. Malí varani žijí na stromech, jinak by je samec snědl. Až když jsou dostatečně velcí, seskakují a začínají lovit na zemi. Chodíme v buši ostrova a máme oči na stopkách a najednou je před námi, schovaný v křoví, leží, téměř není vidět. A asi 20 metrů od něj malý jelen pije vodu. Čekat na lov by možná trvalo věčnost, a tak pokračujeme dále. Stačíme se podél moře, když v tom... to je neuvěřitelné, naproti nám se blíží obrovský ještěr. Prochází se po pláži. Neuvěřitelný zážitek! Toto fakt stálo za to, tím však Komodo nekončí. Nastupujeme na loď a přesouváme se na Red beach – Červenou pláž, která je poseta úlomky červených korálů. Skáču do moře a pod námi se objevuje nádherný podmořský svět. Rejnoci, želvy, stovky rybiček a pestrobarevné korály. Nádherné místo na dovolenou. A kromě nás je tu jen jedna malá lodička.

Čti více

Indonésie, Lombok a ostrovy Gilli

Čeká nas Rinjani, sopka vysoká 3726 metrů, vystupující téměř z moře. Vypíná se nad námi a vůbec se nezdá tak vysoká. Nejtěžší věci dáváme nosičům, na hřbety bereme zbylé věci a začínáme makat do výšky 2500 m.n.m., na první římsu. V lese pod římsou vřeští opice a my se posilujeme. Ráno budíček ve 2 ráno a s čelovkou vyrážíme dobýt vrchol. Dobrodružná část zájezdu začíná. Suť, sopečný prach, 2 kroky nahoru a půl kroku zpět. Při východu slunce už stojíme vyčerpaní na vrcholu a vychutnáváme si pohledy, na jedné straně je vidět Bali a nejvyšší sopku ostrova - Agung a na druhé straně sopky Sumbawy. Pod námi sopečné jezero a někde v dálce za římsou a strmým svahem moře a ostrovy Gilli. Scházíme na římsu, ještě níže k jezeru a k horkým pramenům. Božský odpočinek před sestupem ze sopky, kolena nas bolí, ale stálo to za to. Zážitek na celý život. Před námi maličké ostrovy Gilli s nejčerstvějšími rybami, nádherným mořem a zaslouženým odpočinkem.

Čti více

Barong, kávové plantáže a rýžové terasy na Bali

Dnešní den začínáme ve vesničce Batubulan, kde se jdeme společně podívat na tradiční balijské taneční představení. V tomto tanci se bijí dvě mytologické postavy. Barong v podobě lva představuje boha dobra, který bojuje proti Rangda-ovi, který naopak zastupuje zlo. Boj končí nerozhodně. Symbolizuje to rovnováhu mezi dobrem a zlem. Po představení máme namířeno úzkými uličkami naším autobusem do nadmořské výšky cca 500 m.n.m. Kolem nás se začínají objevovat první rýžová políčka, která jsou neodmyslitelnou součástí tohoto krásného ostrova. Náš kamarád Gede, který pochází ze severní části ostrova Bali, nás zavedl na kávové plantáže. Zde se dozvídáme jaký je rozdíl mezi kávou arabicou a robustou. Máme možnost ochutnat i Cibetkovou kávu. Víte, které zvířátko tuto kávu produkuje a jak vlastně tato káva vzniká? Cibetka konzumuje celé kávové plody, z nichž stráví pouze dužinu, enzym proteázy v trávicím traktu způsobí, že kávová zrna jsou jemnější a jsou méně hořká, taková zrnka pak vyloučí stolicí. Ročně se vyprodukuje pouze cca 500 kg takovéto kávy a my máme možnost si ji na tomto místě za pár euro koupit. Na procházce kávovými plantážemi nám Gede s velkým zájmem ukazuje další tropické ovoce. Vidíme, na jakých stromech roste guava, durian, jackfruit. Gede vytahuje nožík a vyřezává kousek z nějakého stromu, posouvá kousek dřívka mezi nás a říká, abychom ho olízli, po prvním ochutnání zjišťujeme, že to je skořice! Dále vidíme, jak roste hřebíček, vanilka, kakaové boby a mnoho jiných exotických plodin. Geniální zážitek je za námi a my pokračujeme k rýžovým terasám. Zde se setkáváme s partičkou domácích, kteří trénují své kohouty. Připravují je na kohoutí zápasy. Ti nám s radostí předvedli, jak vypadá trénink dvou kohoutů před takovým zápasem. Krásný den zakončíme na místím trhu ve vesničce s názvem Ubud.

Čti více
Indonésie, ostrov Bali

Bali

Místo pro ideální odpočinek u moře s návštěvou kulturního centra Ubud i zelených rýžových políček. Uvidíte chrám Uluwatu a při západu slunce si vychutnáte tradiční balijský tanec kecak s příběhem z eposu Ramajana. Městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, tradiční masky tanečníků, chrámové slavnosti, ale i pláže, hotely a turisté - to je Bali, nejznámější a nejvíce nejnavštěvovanější ostrov Indonésie, který je rájem potápěčů.

Čti více
Indonési - varan komodský

Pozorování varanů na Komodu

Indonéský ostrov, který náleží skupině ostrovů Malé Sundy mezi většími ostrovy Sumbawa a Flores. Ostrov je především známý kvůli výskytu varana komodského, který je největším a nejmohutnějším ještěrem na světě. Populace tohoto ještěra je zde odhadována na cca 5000 kusů. Komodo má rozlohu 390 km2 a žijí zde asi tři tisíce obyvatel. Náleží indonéské provincii Východní Nusa Tenggara. Obyvatelé jsou převážně islámského vyznání. Ostrov je součástí národního parku Komodo, který byl založen v roce 1980.

Čti více
sopka Rinjani v Indonésii

Výstup na sopku Rinjani, Lombok

Rinjani je aktivní vulkán, nacházející se v severovýchodní části ostrova Lombok. S výškou 3 726 m je to druhý nejvyšší vulkán země (po stratovulkánu Kerinci na Sumatře). Sopka má kónický profil, typický pro stratovulkanickou stavbu, ale její západní stěna je preružená kalderou Segara Anak o rozměrech 6 x 8,5 km. V kaldeře (konkrétně v západní části) se nachází jezero Segara Anak s hloubkou 230 m.

Čti více

Ostrovy Gili

Ostrovy Gili, neboli Gili islands, se skladájí ze tří ostrovů – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air. Ostrůvky leží severozápadně od ostrova Lombok a jsou malým kouskem ráje pro potápěče, milovníky divokých večírků i relaxace. Všechny tři ostrovy lemují nádherné písečné pláže s krystalicky průzračnou vodou a místní útesy nabízejí nejlepší podmínky k potápění a šnorchlování. Gili Trawangan má pověst večírkového ostrovu a obyvatelé se zde přizpůsobili turistickému zájmu. Proto je Gili Trawangan nejdražším z těchto ostrovů. Gili Meno je velice poklidný, má nejhezčí pláže a je tak vhodný pro ralxaci a odpočinek. Ve vnitrozemí najdete velké slané jezero a také novou atrakci v podobě aviaria plného tropických ptáků ze všech koutů Indonésie. Pokud chcete zažít trochu z obojího, je pro Vás nejlepší možností Gili Air. Gili Air se nachází nejblíže k pevnině. Ostrov s úzkými bílými plážemi je ideálním místem pro šnorchlování. Nádhernou lokalitu pro potápění a šnorchlování najdete u Gili Air Wall, kde máte možnost spatřit želvy i mořské koníky.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací