Nosorožci na africkém safari

Bezpečnost a na co si dát pozor v Keni

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkBezpečnostOčkováníCo s sebouZajímavá místa

BEZPEČNOST V KENI

Bezpečnostní situace v Keni se liší podle konkrétní lokality. Turisty hojně vyhledávané safari oblasti s divokou přírodou a zvířaty jsou obecně bezpečné. Vyšší kriminalita a riziko teroristických útoků se totiž soustředí zejména kolem velkých keňských měst (Nairobi, Mombasa). Ministerstvo zahraničních věcí ČR dále důsledně nedoporučuje cestovat do oblasti východní a severovýchodní Keni. Vhodné je se vyvarovat pobytu v perimetru 100 km od somálských hranic. Abyste prožili ničím nerušenou dovolenou, řiďte se zdravým rozumem, zbytečně neriskujte a dodržujte konkrétní bezpečností rady. Některými z nich se můžete inspirovat níže. Více informací o bezpečnosti v zemi získáte krom jiného i na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Důležité bezpečnostní tipy

 • Než odletíte do Keni, nepodceňte přípravy týkající se hlavně očkování proti nemocem přenosným hmyzem – v zemi existuje např. riziko přenosu malárie. Bez repelentu se na dovolené neobejdete.
 • Nikdy nenechávejte své osobní věci bez dozoru.
 • Při pohybu ve velkých keňských městech (zejména na trzích) buďte neustále ve střehu, neboť se můžete stát při nepozornosti obětí krádeže. Také na sobě nenoste pro jistotu žádné cenné šperky a vyšší částky peněz.
 • Pro přepravu z bodu A do bodu B po Nairobi nebo Mombase raději využijte taxíky, pěší turistika se nemusí vždy vyplatit.
 • Nedávejte se do řeči s pouličními prodejci a překupníky anebo s žebrajícími lidmi/dětmi. Místo naopak bez odezvy co nejrychleji opusťte.
 • Večer po setmění a v noci se nepohybujte v keňských ulicích sami. Při přesunu z restaurace do hotelu využijte raději ověřenou taxi službu nebo předem domluvený odvoz s vaším průvodcem.
 • Pokud se stanete obětí napadení a krádeže, ideálně se nebraňte, abyste u násilníka a zloděje nevyvolali vyšší míru agresivity a neohrozili tím svůj život. Incident ovšem co nejdříve nahlaste na nejbližší policejní stanici.
 • Pravidelně sledujte místní zpravodajství – důležité jsou především pokyny místních úřadů/policie týkající se státních svátků a náboženských akcí. Vyvarujte se pohybu v hloučcích lidí.
 • Při pohybu na veřejných místech, jako jsou supermarkety, obchodní centra, kostely, dopravní prostředky, restaurace, trhy a podobně, buďte ostražití. V Keni stále existují hrozby terorismu. Hotely však zavedly přísné bezpečnostní kontroly.

Další bezpečnostní tipy si přečtěte na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jakým místům se v Keni raději vyhnout?

 • V Nairobi vám téměř každý Keňan poradí, abyste se vyhnuli v kteroukoliv denní a noční dobu oblasti River Road. Riziko zločinů je však vyšší i v těchto městských lokalitách/v oblasti slumů: Central Business District, Mathare, Kibera a Eastleigh.
 • V Mombase je vyšší kriminalita zejména v oblasti Old Town (Staré Město) a kolem trajektu Likoni.
 • Vhodné je též nemířit do oblastí u hranic s Etiopií, Somálskem a Súdánem.

Nosorožci na africkém safari Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraSlon pod KilimandžáremLev - král zvířatStádo zeber v Masai Mara Leopard odpočívá v korunách stormů Žirafy - nejvyšší obyvatelé Masai Mara Hroch, nejnejbezpečnější zvíře v Africe Kýčovitý západ slunce nad africkou savanou Jezero Nakuru Velká migrace zvířat Setkání se žirafami zblízka Typické oblečení MasajůNávstěva domorodé vesnice Typický masajský tanecMasajské ženy připraveny k tanci
zobrazit zájezdy do Keni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole