Nosorožci na africkém safari

Elektrické zásuvky a internet v Keni

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkBezpečnostOčkováníCo s sebouZajímavá místa

Elektrické zásuvky používané v Keni

V Keni se používá zásuvka typu G – zástrčka má tři obdélníkové kolíky v trojúhelníkovém vzoru. Elektrické napětí je pak v zemi 220/240 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky budete potřebovat napájecí adaptér a možná také měnič napětí. Pro jistotu si můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení – obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

Upozornění Ministerstva zahraničních věcí ČR: Období dešťů v Keni může způsobovat výpadky elektrického proudu. Hotelové komplexy však disponují generátory. Zásuvky v některých místech mohou též vykazovat výkyvy napětí, proto je vhodné u citlivějších elektrických zařízení používat přepěťovou ochranu, tzv. surge protector. Tu zakoupíte buď před odletem nebo přímo v Keni.

Internetové připojení (Wifi) v Keni

Keňa disponuje jedním z nejrychlejších internetových připojení v Africe. Pokrytí sítě je po celé zemi, přičemž ve velkých městech funguje 5G či 4G a zbytek země funguje na 3G. Pokud zamíříte do odlehlých lokalit a na safari, musíte počítat se sníženou rychlostí připojení. Většina obyvatel Keni používá k připojení na internet mobily – je tedy jen málo lidí, kteří používají optické a širokopásmové kabely. A jaké jsou možnosti pro vás, jakožto turistu?

  • Využijte bezplatné Wifi připojení. Některá místa v Keni disponují Wifi hotspoty – mezi ně patří například kavárny, restaurace, letiště, nákupní centra, některá MHD vozidla, vybrané taxíky a samozřejmě hotely. Problematická však může být nedostatečná rychlost připojení a nízká úroveň zabezpečení sítě.
  • Zakupte si keňskou SIM kartu pro využití dat. Toto je nejspolehlivější metoda připojení k internetu, nemusíte se tak spoléhat na nestabilní a rizikové Wifi připojení a hotspoty. Při koupi SIM karty (na mezinárodních letištích, v autorizovaných prodejnách operátorů či večerkách) potřebujete cestovní pas. Nejspolehlivějším operátorem v Keni je Safaricom, využít však můžete i společnosti Airtel, Faiba nebo Telkom. Alternativou ke klasické SIM kartě je i eSIM (od Airalo anebo Holafly), kterou si lze pořídit online z domova. Váš telefon ji ale musí podporovat.
  • Aktivujte si roaming u svého mobilního operátora. Tato varianta bývá nejnákladnější, proto se důkladně informujte o cenách za data a přistupte k roamingu jen v nejzazších případech.
Nosorožci na africkém safari Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraSlon pod KilimandžáremLev - král zvířatStádo zeber v Masai Mara Leopard odpočívá v korunách stormů Žirafy - nejvyšší obyvatelé Masai Mara Hroch, nejnejbezpečnější zvíře v Africe Kýčovitý západ slunce nad africkou savanou Jezero Nakuru Velká migrace zvířat Setkání se žirafami zblízka Typické oblečení MasajůNávstěva domorodé vesnice Typický masajský tanecMasajské ženy připraveny k tanci
zobrazit zájezdy do Keni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole